Autor Wątek: Końcówka odgrzybiacza została w obudowie parownika - co robić?  (Przeczytany 1446 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline epadno

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 72
Odgrzybiałem klimatyzację środkiem Liqui Moly, który ma plastikową rurkę zakończoną dyszą. Włożyłem prawie całą rurkę odgrzybiacza do większej gumowej rurki pod schowkiem. Po czyszczeniu chciałem ją wyjąć ale nie chciała wyjść więc użyłem siły i wyszła sama rurka, bez tej dyszy na końcu.

Na pewno została w tej plastikowej obudowie bo czarna gumowa rurka jest drożna. Ciecz czyszcząca spływa z obudowy po ponownym "wtryśnięciu" więc nie jest zatkana.

Klimatyzacja działa. Zostawić temat czy rozkręcać pół deski żeby dostać się do tej obudowy? Jeśli to w ogóle możliwe.

Offline sebastiw

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 637
  • Płeć: Mężczyzna
  • Samochód:: Corolla TS 2.0
Odp: Końcówka odgrzybiacza została w obudowie parownika - co robić?
« Odpowiedź #1 dnia: 30-07-2020, 13:49:12 »
U mnie leży w środku od roku i nic z tym nie robiłem

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka


Offline tomsan

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 373
Odp: Końcówka odgrzybiacza została w obudowie parownika - co robić?
« Odpowiedź #2 dnia: 30-07-2020, 14:52:44 »
Raczej nic nie robic....ale jak zatka otwor wylotowy to juz bedzie nieciekawie...

Sposob z yt: otwierasz i wyjmujesz schowek jak do wymiany filtra kabinowego. Odkrecach od dolu wentylator dmuchawy - chyba 4 sruby. Wyjmujesz wentylator i masz juz spory kanal prowadzacy do samego parownika.
Kupujesz wczesniej kamere inspekcyjna wifi na android za 70zl i wsadzasz koncowke w tunel oraz zakladasz na koniec haczyk. Przy odrobinie szczescia wyciagasz zgubę ;)
Ps przy okazji wyczysc lopatki wentylatora ;)

Offline tomsan

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 373
Odp: Końcówka odgrzybiacza została w obudowie parownika - co robić?
« Odpowiedź #3 dnia: 30-07-2020, 14:56:44 »
Ps a ile dales za swoj odgrzybiacz??? Ja bedac ostatnio w aso na akcji serwisowej kupilem w dziale czesci toyoty za 41zl oryginalny 0.5l piankę z rurka i dysza do odgrzybiania klimy. Dysza na koncu to metalowa cienka rurka jak ta gumowa lecz z wieloma otworkami dookola osi

Offline sebastiw

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 637
  • Płeć: Mężczyzna
  • Samochód:: Corolla TS 2.0
Odp: Końcówka odgrzybiacza została w obudowie parownika - co robić?
« Odpowiedź #4 dnia: 30-07-2020, 15:50:35 »
Jak to ma zatkać odpływ jak jest sporo mniejsze niż rurka?? Pewnie samo wypadnie z biegiem czasu

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka


Offline epadno

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 72
Odp: Końcówka odgrzybiacza została w obudowie parownika - co robić?
« Odpowiedź #5 dnia: 30-07-2020, 23:09:45 »
Rozmawiałem z mechanikiem do spraw klimatyzacji. Powiedział, że jeśli wszystko działa to żeby zostawić.

Może spróbuję z wentylatorem i kamerą inspekcyjną ale bez presji - nie chcę czegoś znowu popsuć bo tam jest dużo śrubek mocujących różne elementy oraz wystająca gąbka na uszczelnieniu. Czasem lepiej odpuścić chociaż kusi mnie ten pomysł ;-).

Jeździłem z klimatyzacją i ogrzewaniem na max, póki co wszystko działa, woda spływa.
« Ostatnia zmiana: 30-07-2020, 23:13:40 wysłana przez epadno »

Offline epadno

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 72
Odp: Końcówka odgrzybiacza została w obudowie parownika - co robić?
« Odpowiedź #6 dnia: 31-07-2020, 10:34:18 »
Ps a ile dales za swoj odgrzybiacz??? Ja bedac ostatnio w aso na akcji serwisowej kupilem w dziale czesci toyoty za 41zl oryginalny 0.5l piankę z rurka i dysza do odgrzybiania klimy. Dysza na koncu to metalowa cienka rurka jak ta gumowa lecz z wieloma otworkami dookola osi

Ok. 60zł za Liqui Moly 4087. Po tej przygodzie raczej będę unikał odgrzybiaczy z dyszą. Chętnie wypróbowałbym odgrzybiacz-piankę Toyoty z dyszą w kształcie stożka, którą tylko przykłada się do rurki parownika. - https://youtu.be/-GI05vEEwPQ?t=58

Ty pewnie miałeś coś takiego? https://sklep.toyota.pl/produkt/pz447-00pf0-05-preparat-do-dezynfekcji-klimatyzacji.html

Offline sebastiw

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 637
  • Płeć: Mężczyzna
  • Samochód:: Corolla TS 2.0
Odp: Końcówka odgrzybiacza została w obudowie parownika - co robić?
« Odpowiedź #7 dnia: 31-07-2020, 11:00:59 »
Bez sensu, lepiej wyjąć wiatrak i psikać od góry

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka


Offline TheMrSkiBar

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 997
Odp: Końcówka odgrzybiacza została w obudowie parownika - co robić?
« Odpowiedź #8 dnia: 31-07-2020, 11:58:02 »
zgadzam się :) ale lepiej z obu stron czyli od wentylatora i od rurki ;)

Offline tomsan

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 373
Odp: Końcówka odgrzybiacza została w obudowie parownika - co robić?
« Odpowiedź #9 dnia: 01-08-2020, 20:53:19 »
Ps a ile dales za swoj odgrzybiacz??? Ja bedac ostatnio w aso na akcji serwisowej kupilem w dziale czesci toyoty za 41zl oryginalny 0.5l piankę z rurka i dysza do odgrzybiania klimy. Dysza na koncu to metalowa cienka rurka jak ta gumowa lecz z wieloma otworkami dookola osi

Ok. 60zł za Liqui Moly 4087. Po tej przygodzie raczej będę unikał odgrzybiaczy z dyszą. Chętnie wypróbowałbym odgrzybiacz-piankę Toyoty z dyszą w kształcie stożka, którą tylko przykłada się do rurki parownika. - https://youtu.be/-GI05vEEwPQ?t=58

Ty pewnie miałeś coś takiego? https://sklep.toyota.pl/produkt/pz447-00pf0-05-preparat-do-dezynfekcji-klimatyzacji.html
Tak mam ten drugi bez stozka. Pytalem w aso i maja i uzywaja tylko tego. Pytalem tez o granat do dezynfekcji wentylatora ale nie maja tego w aso...moze tylko ten punkt aso. Patrzac na ceny pianek na alle i to ze oryginal toyoty kosztuje 41zl i ma 0.5l to nie ma co sie zastanawiac i brac oryginal. No i nie ma szans zgubienia koncowki w parowniku.
Ja kupilem pianke aby miec na zapas. Moje auto ma 4 lata ale smrodku szczesliwie nie ma wcale. Wylaczam klime kilkaset m przed parkowaniem i chodzi tylko nawiew. Lampa uvc poki co tylko raz robilem. Mam tez kamere inspekcyjna i zamierzam zajrzec do parownika przez odpyw wody i potem po piankowaniu.

Offline Robinson

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 371
Odp: Końcówka odgrzybiacza została w obudowie parownika - co robić?
« Odpowiedź #10 dnia: 02-08-2020, 10:45:47 »
tomsan, a jaką masz tę kamerę inspekcyjną?
Sam się zastanawiam nad zakupem i jestem zainteresowany tym co masz i czy jesteś zadowolony.
Auris II HSD Touring Sports 2015


 

Beesafe.pl