Autor Wątek: wycieraczki nie chodza - pomocy!  (Przeczytany 2026 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Mico11

  • Gość
wycieraczki nie chodza - pomocy!
« dnia: 02-07-2005, 19:14:41 »
Witam
Nareszcie mam ten wymarzony pojazd: E11, 2001!  :D  

Niestety juz kupujac go wiedzialem ze biore go z usterka, mianowicie silniczek od wycieraczek slychac ze dziala prawidlowo - natomiast wycieraczki (przod) stoja w miejscu.

Podejrzewam ze moze odczepilo sie jakos przelozenie napedu z silniczka na mechanizm wycieraczek ?
Czy mozna sie do tego jakos dobrac bez pomocy serwisu ? Ktos spotkal sie z podobnym problemem ?

Pozdrawiam,
Michal

roman

  • Gość

p_flori

  • Gość
wycieraczki nie chodza - pomocy!
« Odpowiedź #2 dnia: 02-07-2005, 23:10:39 »
Jeśli silnik chodzi - na 100 % spadły cięgna napędu - to zaraz przy silniczku.
Chorobą tego egzemplarzu są - angielskie plastiki - i niestety efekty plastikowych przygód będą Cięnękać na każdym kroku. Wyjmij silniczek - j.w w linku - wczesniej zaopatrz sie w pierścienie Segera 9 i 12 mm oraz 11 mm. Potem poczytaj tu
Podobny problem miałem tez w Nissanie - tyle, że stało sie to na Chorwacji - sposób doraźny  - to założyc cięgno i przywiązać do elementu karoserii tak by nie spadło - idealnym materiałem okazała sięprezerwatywa, z tym, że wytrzymała krótko bo ok 1 rok. Potem zaskoczony w trasie (pękła prezerwatywa i cięgno spadło) w Polsce zastosowałem gumkędo majtek i tak na niej już 30 kkm cięgno chodzi i nie spada - ale pisząc o tym przypomniałem sobie, że skoro ciepło warto by i to naprawić. ASO zaspiewa Ci 600 - 700 PLN za cały mechanizm. Warto zatem kombinować samemu. Jak dostać sie do cięgien - myślę, że nie muszępisać - trzeba po prostu zdjąć pióra i odkręcić to plastikowe podszybie. Powodzenia.


 

Beesafe.pl