Autor Wątek: Tempertura płynu chłodniczego  (Przeczytany 15223 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kunikmar

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 64
Tempertura płynu chłodniczego
« dnia: 28-07-2005, 15:36:17 »
Witam,

Mam problem z temperatura płynu chłodniczego, mam Camry 3,0 V6 USA 95 rok. Jak jest gorąc i jezdze w miescie to strasznie podnosi mi sie temperatura plynu chlodniczego, niby nic w tym dziwnego zawsze sie troszke podnosi, ale po to jest wentylator zeby ta temperature zbil do odpowiedniej normy. Wiatrak sie zalacza prawidlowo, ale neistety nie ma takiej wydajnosci zeby schlodzic temperature. Jesli jeszcze wlacze klime to juz wogole jest masakra, da sie tylko jechac w trasie o jezdzie z klima w miescie nie ma mowy. Co to moze byc, jaka jest tego przyczyna. Ubytkow wody nie mam. Co robic?

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: 27-02-2006, 22:57:15 wysłana przez Marcjan »

Offline Croom

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1248
  • Płeć: Mężczyzna
Tempertura p³ynu ch³odniczego
« Odpowiedź #1 dnia: 28-07-2005, 15:57:29 »
termostat ?
Pozdrawiam serdecznie
Piotr Dziektarz
www.zmienolej.pl

Offline kunikmar

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 64
Tempertura p³ynu ch³odniczego
« Odpowiedź #2 dnia: 28-07-2005, 16:06:32 »
Moze i termostat, tylko gdzie go szukac? A moze wystarczylaby sama wymiana plynu?

Offline Croom

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1248
  • Płeć: Mężczyzna
Tempertura p³ynu ch³odniczego
« Odpowiedź #3 dnia: 28-07-2005, 18:47:47 »
wymiana plynu watpie zeby cos pomogla, oczywiscie zakladam ze jezdzisz na plynie chlodniczym a nie na jakiejs wodzie.
Nie wiem jak u Ciebie ale sadze za termostat masz tam skad wychodzi waz ktory wchodzi do chlodnicy na gorze :-)
A termostat jak przytkany to juz mu nic nie pomoze trze go wymienic i tyle w JC kosztuje z 50zl a przy okazji wymiana plynu moze sprawic ze wyleci duzo szlamu i syfu z ukl. chlodz.
pozdr,
Pozdrawiam serdecznie
Piotr Dziektarz
www.zmienolej.pl

Offline Perzan

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 2637
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.perzan.com
Tempertura p³ynu ch³odniczego
« Odpowiedź #4 dnia: 28-07-2005, 18:49:18 »
Cytat: kunikmar
A moze wystarczylaby sama wymiana plynu?


Na pewno nie.

Cytat: kunikmar
Moze i termostat, tylko gdzie go szukac?


Pewnie w okolicach jednego z grubych węży wychodzących z chłodnicy.

Cytat: croom
Nie wiem jak u Ciebie ale sadze za termostat masz tam skad wychodzi waz ktory wchodzi do chlodnicy na gorze


Niekoniecznie. Równie dobrze może być na powrotnym (jak u mnie).
Pozdro.
*
*** Czytając forum często odnoszę wrażenie, że ludzie nie chcą aby im pomóc, choć wydaje się że pomocy potrzebują. ***
*
*
*** Try not. Do or do not. There is no try. ***
*

p_flori

  • Gość
Tempertura p³ynu ch³odniczego
« Odpowiedź #5 dnia: 28-07-2005, 19:34:41 »
Musisz wyjąć ten termostat i spróbować bez niego - zresztą zobaczyć jak wygląda i co sięz nim dzieje (we wrzącej wodzie - czy sięotwiera?). Jeśli termostat jest ok stawiałbym wtedy na zapchaną chłodnicęlub niewydolną pompęwody... Nie jeździj tak, bo szkoda silnika a temperatury coraz wyższe.

RafaÂł

  • Gość
Tempertura p³ynu ch³odniczego
« Odpowiedź #6 dnia: 28-07-2005, 22:34:50 »
No nie jeździj bo uszczelka pod głowicą strasznie nie lubi dużych temperatór. A jej wymiana do najtańszych nie należy. Możesz wymienić termostat nawet dla świętgo spokoju koszt około 80 zł a wiąże sięto z odkręceniem czterech śrubek. Prznajmniej tak jest w mojej 2.2 :)

Offline marcin

  • Moderator
  • Toyot Spamer
  • ******
  • Wiadomości: 8180
  • Płeć: Mężczyzna
    • 3vz.pl
Tempertura p³ynu ch³odniczego
« Odpowiedź #7 dnia: 29-07-2005, 00:05:37 »
Cytat: Rafał
No nie jeździj bo uszczelka pod głowicą strasznie nie lubi dużych temperatór. A jej wymiana do najtańszych nie należy.  :)


no, zwłaszcza jak  sięma V6, to aż dwie uszczelki wychodzą:) a ile zabawy przy tym:)...
3VZ.pl



Offline sienio

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 178
Tempertura p³ynu ch³odniczego
« Odpowiedź #8 dnia: 29-07-2005, 03:32:45 »
Może warto założyć termostat otwierający sięprzy nizszej temperaturze? Z tego co wiem to fabrycznie otwiera sie przy 82'C, ja swego czasu zastosowałem zamiennik fransuskiej firmy Vernet o temp. otwarcia 76'C.
Jednak nie potrafięjednoznacznie podpowiedziec czy opisany problem to wina termostatu...

Offline marcin

  • Moderator
  • Toyot Spamer
  • ******
  • Wiadomości: 8180
  • Płeć: Mężczyzna
    • 3vz.pl
Tempertura p³ynu ch³odniczego
« Odpowiedź #9 dnia: 29-07-2005, 09:44:36 »
ciekawe jaką mój ma temperaturęotwarcia, ale po 3km wskazówa już stoi  na normalnej temperaturze, nie miałem jeszcze auta co siętak szybko grzeje . a potem spokój, wskazówa stoi i ani drgnie... może kwestia szwedzkiej wersji... tam mają niezłe zimy:) i pewnie japońce coś założyli żeby szwedom nie było za zimno:)

a swoją drogą Kunikmar, nie głupi pomysł to wymiana płynu i właśnie termostatu, jak już ktoś wyżej pisał. pozdrowionka.m
3VZ.pl



Offline kunikmar

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 64
Tempertura p³ynu ch³odniczego
« Odpowiedź #10 dnia: 29-07-2005, 11:11:20 »
Tak zrobie, wymiana plynu i termostatu to najpierw pozniej zobaczymy, mam nadzieje, ze sie uspokoi. Jak nei jest cieplo to wskazowka stoi idelanie, takze mam nadzieje, ze to termostat.

Offline marcin

  • Moderator
  • Toyot Spamer
  • ******
  • Wiadomości: 8180
  • Płeć: Mężczyzna
    • 3vz.pl
Tempertura p³ynu ch³odniczego
« Odpowiedź #11 dnia: 29-07-2005, 11:20:00 »
powinno, jak nie to masz pecha - chłodnica:( ale widziałem nawet niedrogo na allegro, więc nie jest źle - to jest super rzecz ze starszymi autami - ogólnodostępne zamienniki:) pzdr
3VZ.pl



RafaÂł

  • Gość
Tempertura p³ynu ch³odniczego
« Odpowiedź #12 dnia: 29-07-2005, 17:06:09 »
Cytat: marcinm
powinno, jak nie to masz pecha - chłodnica:( ale widziałem nawet niedrogo na allegro, więc nie jest źle - to jest super rzecz ze starszymi autami - ogólnodostępne zamienniki:) pzdr

Jeżeli chodzi o chłodnice to za ile widziałeś?

RafaÂł

  • Gość
Tempertura p³ynu ch³odniczego
« Odpowiedź #13 dnia: 29-07-2005, 17:07:40 »
Może kupiłem taniej :)

Posiu

  • Gość
Tempertura p³ynu ch³odniczego
« Odpowiedź #14 dnia: 29-07-2005, 23:20:02 »
Mialem podobny problem...
Podczas jazdy po meiscie wskazowka temp szybko podnosila sie do gory,zalaczal sie na maxa wentylator ..Poczatkowo wentylator dawal sobie z tym wsyztskim rade ale doszlo do momentu ze nie zbijal temperatury tak jak powinnien.Okazalo sie ze ejst to wina chlodnicy.
Zakupilem nowa.Do wesrji 3 litry zaplacilem 400 zl z gwarancja w jednym z lodzkich sklepow ale z tego co sie orientowalem byla to konkretna okazja bo wszedzie indziej kosztowala min 550 zl ...
Teraz po wymianie na nowa chlodncie nawet starsznie korki w bardzo duzym upale nie powoduje wlaczenia wentylatora w stan w ktorym go znacznie slychac...Pracuje tak jak po zapaleniu silnika.
Pozdrawiam ..
PS.Ewentualne namiary na sklep moge podac na zyczenie na priv:)


 

Beesafe.pl