Autor Wątek: Yaris IV hybrid-włączanie silnika spalinowego  (Przeczytany 1087 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mikolajcimas

  • Prawie Toyot
  • Wiadomości: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • Samochód:: Yaris IV hybrid
Yaris IV hybrid-włączanie silnika spalinowego
« dnia: 09 Marca 2024, 15:13:43 »
Witam. Stałem się posiadacz m nowego Yarisa IV hybrid. Mam pytanie do użytkowników tego samochodu. Czy podczas delikatnego  przyspieszania, czuje załączanie silnika spalinowego. Jest to drganie trwające ok 1 sekundy. Wydaje mi się że podczas jazdy testowej , silnik spalinowy załączał się gładko. Czy u Państwa drganie również występuje?

Offline marx50

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 376
  • Płeć: Mężczyzna
  • Samochód:: Y IV & YC
Odp: Yaris IV hybrid-włączanie silnika spalinowego
« Odpowiedź #1 dnia: 09 Marca 2024, 17:40:34 »
Minimalnie coś tam się da czasem wyczuć ale na granicy percepcji. Podobnie przy wyłączeniu. Ale raczej rzadko. Not big deal. Bardziej zastanawiający jest bass mode tzn tryb w ktorym na jałowych silnik chodzi bardzo basowo,ciężko po czym zmienia się w którymś momencie na lekki klekocik trzycylindrówki. Ciekawe co za to odpowiada bo zakładam że z czegoś to wynika
« Ostatnia zmiana: 09 Marca 2024, 17:42:42 wysłana przez marx50 »

Offline hindus

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 600
  • Samochód:: Yaris IV
Odp: Yaris IV hybrid-włączanie silnika spalinowego
« Odpowiedź #2 dnia: 09 Marca 2024, 23:09:41 »
Pewnie jakaś częstotliwość rezonuje.
Co do oryginalnego pytania, raczej ja to czuje jako delikatne szarpnięcie, czasem jest mocniej odczuwalne, ale nie trwa to na pewno sekundę.

Offline marx50

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 376
  • Płeć: Mężczyzna
  • Samochód:: Y IV & YC
Odp: Yaris IV hybrid-włączanie silnika spalinowego
« Odpowiedź #3 dnia: 10 Marca 2024, 16:23:29 »
Nie, to wyraźnie inna praca silnika zwykle zaraz po odpaleniu. I to jest coś innego niż tylko zmiana obrotów ja bym to określił jakby więcej pary wzłow tłumik jakby przestawienie zaworów wydechowych że się wcześniej otwierają coś w tym stylu

Offline mikolajcimas

  • Prawie Toyot
  • Wiadomości: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • Samochód:: Yaris IV hybrid
Odp: Yaris IV hybrid-włączanie silnika spalinowego
« Odpowiedź #4 dnia: 11 Marca 2024, 19:31:14 »
Ten dźwięk to włączający się generator który ładuje baterie. Faktycznie jest głośny i irytujący na postoju.


 

www.ucando.pl

www.gotujesie.pl