Autor Wątek: Sekwencja czy zwykłła, ile litółw wejdzie do zbiornika w komorę  (Przeczytany 36637 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

bele

  • Gość
pierwsze, pytanko to ile wejdzie gazu do zbiornika w kole

drugie, czy instalacja sekwencyjna pogarsza osiągi auta i czy zwiększa sięzużycie gazu czy jest ono takie same jak zużycie benzyny

trzecie, czy warto instalować instalacje mieszalnikową czy lepiej dołożyc jeszcze raz tyle i założyć sekwencje do camry v6

czwarte, przymierzam siędo zakupu i nie wiem na ile sięprzygotować tego spalania, różnie ludzi piszą, ci którzy mają gaz niech coś napiszą

pozdro i z góry dzięki za info.
« Ostatnia zmiana: 31-01-2006, 20:12:23 wysłana przez janmor »

p_flori

  • Gość
sekwencja czy zwyk³a, ile litrów wejdzie do zbiornika w ko
« Odpowiedź #1 dnia: 21-09-2005, 16:53:42 »
IV generacja lepsza - droga, ale mniej spali, niż II generacja, za to nie pogorszy osiągów silnika jakie mamy przy II generacji - ja bym wkładał IV gen.

Offline TURBO

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 693
  • Płeć: Mężczyzna
sekwencja czy zwyk³a, ile litrów wejdzie do zbiornika w ko
« Odpowiedź #2 dnia: 21-09-2005, 18:26:00 »
Na gazie samochód powinien spalać ok. 2 litry więcej niż normalnie.
A ile wejdzie gazu?jakieś 40 no może 45 litrów.

Offline TURBO

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 693
  • Płeć: Mężczyzna
sekwencja czy zwyk³a, ile litrów wejdzie do zbiornika w ko
« Odpowiedź #3 dnia: 21-09-2005, 18:27:48 »
Tak jak kolega napisał ja też bym radził IV generację
pozdro

p_flori

  • Gość
sekwencja czy zwyk³a, ile litrów wejdzie do zbiornika w ko
« Odpowiedź #4 dnia: 21-09-2005, 21:35:44 »
Cytat: TURBO
Na gazie samochód powinien spalać ok. 2 litry więcej niż normalnie.
A ile wejdzie gazu?jakieś 40 no może 45 litrów.

Nie znam dokładnie rozmiarów bagażnika i koła ale tak jak kolega napisał wejdzie raczej butla 60 l (w koło)czyli jakies 45-47 l gazu. Ale radze pomierzyc dokładnie bagażnik, może lepiej wsadzić walec podłużnie.

bele

  • Gość
sekwencja czy zwyk³a, ile litrów wejdzie do zbiornika w ko
« Odpowiedź #5 dnia: 22-09-2005, 06:47:08 »
ale ja chce w wsadzić zbiornik w koło, przy walcu nic mi po funkcjonalności combi

p_flori

  • Gość
sekwencja czy zwyk³a, ile litrów wejdzie do zbiornika w ko
« Odpowiedź #6 dnia: 22-09-2005, 14:45:24 »
Tak jak pisałem - w koło powinna zmiescić się55-60 l butla, ale może wystawać ok 4-5 cm. Więc przemyśl sparwęz walcem.

yufuyf

  • Gość
sekwencja czy zwyk³a, ile litrów wejdzie do zbiornika w ko
« Odpowiedź #7 dnia: 22-09-2005, 17:44:07 »
Cytat: TURBO
Na gazie samochód powinien spalać ok. 2 litry więcej niż normalnie.
A ile wejdzie gazu?jakieś 40 no może 45 litrów.


Zbyt uogólnione.
Miasto, na gazie - 16-18 litrów, na benzynie 11-14 litrów
Trasa, na gazie 11,5-13 litróe, benzyna ok.9-10 litrów.
to jest przy umiarkowanie (!!!) dynamicznej jeżdzie

Reguła może i dobra jak mówimy o silniku 1.8 albo 1.6.

Offline marcin

  • Moderator
  • Toyot Spamer
  • ******
  • Wiadomości: 8180
  • Płeć: Mężczyzna
    • 3vz.pl
sekwencja czy zwyk³a, ile litrów wejdzie do zbiornika w ko
« Odpowiedź #8 dnia: 25-09-2005, 23:21:45 »
do kombi wchodzi butla 650x270mm o nominalnej pojemności 70 litrów. napełniając to do max 80% otrzymujesz 56 litrów gazu do dyspozycji... tylko znajdź mi teraz zakład który Ci taką butlęzamówi - mi powiedzieli min. 2 miesiące czekania... na razie mam 630x230 i wchodzi do niej 48 litrów gazu co wystarcza na jakieś 300-350km przy motorze 2.2 oczywiście...

ile spali? nie wiem, mi pali tak jak na benzynie, no, może jakiś literek więcej, nie jestem w stanie określić bo tylko przez pierwszy miesiąc sprawdzałem ile pali, a potem stwierdziłem że ile nie spali to i tak muszęjechać na stację, więc po co sięmam denerwować:)
powodzenia z kupnem, ale zajrzyj na wersje amerykańskie i kanadyjskie - mają nowszy V6, który z tego co wiem to jest o niebo lepszy od tego do 1994 :) - spytaj mańka albo yufuyf'a
3VZ.pl



yufuyf

  • Gość
sekwencja czy zwyk³a, ile litrów wejdzie do zbiornika w ko
« Odpowiedź #9 dnia: 26-09-2005, 10:07:20 »
z tego co wiadomo, to chodzi o typm silnika - 1MZ-FE - w wersjach USA od 1994, w europejskich bodajże od 1996 - jest oszczędniejszy.

Mało tego, gdzieś doczytałem się, że ten silnik bywa(ł?) w Lexusach :-) Zresztą na forum LexusOwners można doczytać sięwieeelu fajnych rzeczy, oto jeden w wątków

http://www.lexusownersclub.co.uk/knowledge/index.php?page=index_v2&id=152&c=11

Offline marcin

  • Moderator
  • Toyot Spamer
  • ******
  • Wiadomości: 8180
  • Płeć: Mężczyzna
    • 3vz.pl
sekwencja czy zwyk³a, ile litrów wejdzie do zbiornika w ko
« Odpowiedź #10 dnia: 26-09-2005, 10:20:01 »
Tak, właśnie chodziło mi o 1mz-fe, ale nie chciałem rzucać po nocy symbolami, zwłaszcza że nie pamiętałem dokładnie 3vz-fe :)
1mz-fe był montowany w Camry USA od 1994

W lexusach owszem - z tego co wiem to od 1991 w ES300 i GS300, ale to już działka mańka, bo on coś ostatnio o lexach zagaduje :)
3VZ.pl



bele

  • Gość
sekwencja czy zwyk³a, ile litrów wejdzie do zbiornika w ko
« Odpowiedź #11 dnia: 27-09-2005, 15:06:52 »
no ja najchetniej kupił bym 96 ale na forum straszą, że to wersja produkowana w europie i są o wiele gorsze z tego względu kupił bym 95 nie wiem czy warto ściągać takie auto ze stanów, co myślicie na ten temat.

a z butla to ekstra chyba bym nawet poczekał ponieważ wkurza mnie już tankowanie co 300 km, w mieście to bez róznicy ale na trasie nie lubięwyprzedzać znowu tych samych użytkowników

pozdro

Offline marcin

  • Moderator
  • Toyot Spamer
  • ******
  • Wiadomości: 8180
  • Płeć: Mężczyzna
    • 3vz.pl
sekwencja czy zwyk³a, ile litrów wejdzie do zbiornika w ko
« Odpowiedź #12 dnia: 27-09-2005, 16:01:29 »
no to możesz sie zdziwić w te trasie:) ja nawet w trasie tankujęco 300-350km,mimo że do butli wchodzi 48 litrów. no chyba że nie przekraczasz 90kmph, to wtedy rzeczywiście będziesz miał niezły zasięg :)
ale ja chyba mam dziwny styl jeżdżenia, bo nikt z posiadaczy V6 nie jest mi w stanie powiedzieć ile ma obrotów przy 200kmph   :chmmm  może dlatego wszyscy zgodnie twierdzą że pali 10/100  :abadgrin  może będziesz pierwszy, ale z tego co wiem to będziesz miał automata, z mnie manual interesuje :(
3VZ.pl



bele

  • Gość
sekwencja czy zwyk³a, ile litrów wejdzie do zbiornika w ko
« Odpowiedź #13 dnia: 27-09-2005, 19:21:51 »
no az tak wolno to ja nie jezdze ale większa butla 56 litrow w kole to jest to, a co do auta to szukam w manualu ale jak siętrafi w polsce combi w dobrym stanie i w automacie to nie pogardze chociaż będe miał pewien nie smak,

maniek_camry

  • Gość
Re: sekwencja czy zwyk³a, ile litrów wejdzie do zbiornika
« Odpowiedź #14 dnia: 27-09-2005, 22:32:33 »
Cytat: bele
pierwsze, pytanko to ile wejdzie gazu do zbiornika w kole

zbiornik 55l - wchodzi 41 :-( Zbiornik wystaje 4cm ponad podłogę, ale przy mniejszym zamiast jeździć tylko bym tankował :-(

Cytat: bele
drugie, czy instalacja sekwencyjna pogarsza osiągi auta i czy zwiększa sięzużycie gazu czy jest ono takie same jak zużycie benzyny  


Sekwencja pogarsza osiągi - ale nieznacznie prawie niezauważalnie dla niewytrawnego benzynowca :-)
Pali 10,9 - 14 l/LPG w trasie (te ostatnie przy 180-200kmph na długim dystansie)
w mieście min. 12,5 max 18l/100 (korki, klima, ostre starty ze świateł)

Cytat: bele
trzecie, czy warto instalować instalacje mieszalnikową czy lepiej dołożyc jeszcze raz tyle i założyć sekwencje do camry v6  


TYLKO sekwencja chyba, że z V6 chcesz zrobić 2,2 (bez obrazy dla tej ostatniej)


Cytat: bele
czwarte, przymierzam siędo zakupu i nie wiem na ile sięprzygotować tego spalania, różnie ludzi piszą, ci którzy mają gaz niech coś napiszą .

Od zakupu i zagazowania ostatniej (3ciej już ) camry prowadzęExcela ze spalaniem więc mogępotwierdzić to co napisałem.
Jest piękna (z opisu i zdjęć - nie widziałem tego samochodu) camry na onetcie za 15,5 z 1995 roku - pierwszy właściciel - jeśli jeszcze nie masz czegoś na oku to bierz ją ! Poświęciłem sięi masz tu linkę:
http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C523595
W razie kupna - odezwij siępomogęsprawdzić to jeździdło


 

Beesafe.pl