Autor Wątek: Kontrolka hamulca  (Przeczytany 20969 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

janmor

  • Gość
Odp: Kontrolka hamulca
« Odpowiedź #30 dnia: 09-01-2005, 11:18:24 »
Zombie napisał:
Cytuj (zaznaczone)
Gdybym był jedynym na forum niezadowolonym użytkownikiem - już dawno nie byłoby moich postów. Ale nas jest dużo


Hmm nawet jeżeli byś był jedynym, który by tak twierdził to nie przeszkadza to w żadnej działalności forum!!! Oczywiście w granicach ustalonych ogólnie zasad!!!
Piszesz o tym, że czujesz poparcie wiekszej ilości użytkowników i bardzo dobrze! Piszcie co Wam nie pasuje w tym modelu samochodu, jakie wady, problemy z TMP itd. są to informacje bardzo ważne i pomocne dla innych uzytkowników więc nie wiem dlaczego czujesz sięniepewnie mając takie a nie inne zdanie. To nie jest hermetyczne forum, w którym tylko piszą członkowie wzajemnej adoracji toyotowej  :lol:

Bedzie nam bardzo miło jeżeli zostaniesz w naszych "szeregach"  :cnice

Pozdrawiam
janmor

ZACHARY

  • Gość
Odp: Kontrolka hamulca
« Odpowiedź #31 dnia: 09-01-2005, 13:36:01 »
Cytat: janmor
Bedzie nam bardzo miło jeżeli zostaniesz w naszych "szeregach"


Nic dodać nic ująć, może tylko poza tym, że należy pamiętać o uszanowaniu odmienność zdania innych członków forum i że każdy ma prawo do wyrażania swych opinii i odczuć.

Adrian

  • Gość
Odp: Kontrolka hamulca
« Odpowiedź #32 dnia: 09-01-2005, 15:22:23 »
Dobrze prawicie :aclap ale wątek straciłem  :asmiliecry

ZACHARY

  • Gość
Odp: Kontrolka hamulca
« Odpowiedź #33 dnia: 09-01-2005, 15:53:54 »
Cytat: Adrian
...ale wątek straciłem  :asmiliecry


No właśnie!!!
[scroll]TAK, WIÊC PRZYPOMINAM, ŻE TEMAT PRZEWODNI TO ZAPALAJĄCA SIÊ KONTROLKA AWARII HAMULCÓW.[/scroll]

Adrian

  • Gość
Odp: Kontrolka hamulca
« Odpowiedź #34 dnia: 09-01-2005, 16:21:58 »
Cytat: Rafik
Nie mylcie kontrolki od ręcznego z kontrolką od hamulca.
Od ręcznego to jest czerwona litera (P) , a od hamulca roboczego to jest czerwony wykrzyknik (!)
W tym przypadku ręczny nie ma nic do rzeczy.

Coś waść nie tak piszesz. Nie wszędzie tak jest. Akurat w Ave '01 jest tylko kontrolka (!), która pali sięprzy zaciągniętym ręcznym i gaśnie po spuszczeniu.

ZACHARY

  • Gość
Odp: Kontrolka hamulca
« Odpowiedź #35 dnia: 09-01-2005, 16:30:18 »
Cytat: Adrian
... Akurat w Ave '01 jest tylko kontrolka (!), która pali sięprzy zaciągniętym ręcznym i gaśnie po spuszczeniu.


a co jest napisane w instrukcji na temat tej lampki? czy jest ona tylko i wyłącznie oznaką zaciągniętego hamulca ręcznego?

Adrian

  • Gość
Odp: Kontrolka hamulca
« Odpowiedź #36 dnia: 09-01-2005, 16:38:12 »
Cytat: ZACHARY
czy jest ona tylko i wyłącznie oznaką zaciągniętego hamulca ręcznego

Przecież ja tego nie napisałem! Negujętylko stwierdzenie ,że (p) jest od hamulca ręcznego we wszystkich samochodach. Jak najbardziej prawdą jest, iż (!) sygnalizuje TEŻ awarięukładu hamulcowego.
Reasumujac, jak już wcześniej napisałem
Cytat: Adrian
Czerwona kontrolka jest kontrolką ostrzegawczą więc nie ma prawa palić siębez przyczyny, wręcz ma za zadanie zwrócić Twoją uwagęi spowodować reakcję!

ZACHARY

  • Gość
Odp: Kontrolka hamulca
« Odpowiedź #37 dnia: 09-01-2005, 16:51:33 »
tak więc myślę, że stoimy po tej samej stronie barykady i wniosek jest jeden: jeśli zapaliła siękontrolaka z (!) to oznacza to jakąś awarięi mówienie przez "fachowca", że tak ma być jest ... :aduh  
no brak mi słów

Adrian

  • Gość
Odp: Kontrolka hamulca
« Odpowiedź #38 dnia: 09-01-2005, 17:05:35 »
:athunbsup

Cytat: ZACHARY
no brak mi słów

mi też, szczególnie tych powszechnie uważanych za kulturalne i nieobelżywe.

serwisSJ

  • Gość
Odp: Kontrolka hamulca
« Odpowiedź #39 dnia: 10-01-2005, 09:25:48 »
Wow! Dzięki chłopaki za wsparcie  :oops:  :oops:  :oops:

A tak swoją drogą to dla mnie avensisy to też paści, ale to dlatego że zdecydowana większość rozwiązan i wyrobów to twory czysto europejskie. Nie wiem czy wiecie, ale ave 97-00 miały hamulce identyczne (firma, rozmiary itd) z oplem vectrą i to nie opel miał toyotowskie tylko toyota oplowskie!
pozdrowienia

Bubu

  • Gość
Odp: Kontrolka hamulca
« Odpowiedź #40 dnia: 10-01-2005, 22:14:52 »
No dobra skoro Ave z europy to pasci to jak jest z yarisami z turcji??? Jezeli powiecie ze na szwajcarie "szly" inne wersje to rozumiem czemu narzekacie polskie wersje
moja wlasnie sprowadzilem ze szwajcarii i nie narzekam:) :P
 a jezeli chodzi o BMW to Boze zachowaj  :modlitwa od tych ciaglych wywalajacych uszczelek pod glowica ale to tak na marginesie :bciiii  :D

Adrian

  • Gość
Odp: Kontrolka hamulca
« Odpowiedź #41 dnia: 10-01-2005, 22:28:03 »
Cytat: serwisSJ
ave 97-00 miały hamulce identyczne (firma, rozmiary itd) z oplem vectrą

Dziwne :shock: , w takim razie powinny być sprawdzone, a z tego co wiem było mnustwo problemów z krzywymi tarczami. Czy Vectra tego nie miała? A jeśli miała to... :aduh

ZACHARY

  • Gość
Odp: Kontrolka hamulca
« Odpowiedź #42 dnia: 10-01-2005, 22:32:24 »
[scroll]Bardzo proszęo trzymanie siętematu hamulców - kontrolki (!) i bez "na marginesów" :-DD [/scroll]

Rafik

  • Gość
Odp: Kontrolka hamulca
« Odpowiedź #43 dnia: 11-01-2005, 16:55:25 »
Cytuj (zaznaczone)
Negujętylko stwierdzenie ,że (p) jest od hamulca ręcznego we wszystkich samochodach.


To źle negujesz. (P) jest kontrolką sygnalizującą fakt zaciągnięcia hamulca ręcznego we wszystkich samochodach...........które tą kontrolkęposiadają.

serwisSJ

  • Gość
Odp: Kontrolka hamulca
« Odpowiedź #44 dnia: 11-01-2005, 17:14:17 »
Zgadza sie co wyżej. Można dodać jeszcze że symbole i znaczenie kontrolek jest ujęte w którejś z norm ISO więc czy w toyocie czy w porsche kontrolka oznacza dokładnie to samo.


 

Beesafe.pl