Autor Wątek: D4D - jaki olej silnikowy wybrać?  (Przeczytany 163900 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Bobikos

  • Gość
Odp: D4D - jaki olej silnikowy wybrać?
« Odpowiedź #75 dnia: 20-03-2007, 14:14:35 »
Ja do swojego leję Mobil 0W40 przenaczony do diesla. Na pewno powinieneś zalać syneteykiem. W wątku o olejach jest wypisane kilka typów Castrola i Mobila. Zdecydować musisz sam. Jeżeli koszty są ważne to sprawdź ile który kosztuje i pamiętaj że do d4d wchodzi do 6,5 litra, czyli jeżeli kupujesz go sam to jedna bańka nie wystarczy.

Myślę że wątek warto scalić z istniejącym już....

wojtekvst

  • Gość
Odp: D4D - jaki olej silnikowy wybrać?
« Odpowiedź #76 dnia: 20-03-2007, 14:23:44 »
...no własnie syntetykiem ktos inny , mówił mi ze półsyntetykiem i bądz mądry i pisz wiersze tak scalic powinni Napisałem na początku , że wiem o tym iz wątek był poruszany i istnieje ale nie ma jednoznacznej odpowiedz dlatego zapytłem raz jeszcze

Irro

  • Gość
Odp: D4D - jaki olej silnikowy wybrać?
« Odpowiedź #77 dnia: 10-04-2007, 09:58:55 »
oto, co zalecił mi holenderski ASO: przy różnych przebiegach, nawet niedużych leją do D-4D półsyntetyk 10-W40 ESSO (nie Castrol!).
Z kolei ASO (Wrocław) zaleciło nawet mineral (przy dużym przebiegu)

(Ave 2003)

Bobikos

  • Gość
Odp: D4D - jaki olej silnikowy wybrać?
« Odpowiedź #78 dnia: 10-04-2007, 14:49:22 »
Ciekawe zalecenia... ja jednak nie zastosowałbym sie i nie zalał tego silnika olejem mineralnym... W jaki sposób serwisy argumentowały te zalecenia?

Irro

  • Gość
Odp: D4D - jaki olej silnikowy wybrać?
« Odpowiedź #79 dnia: 10-04-2007, 15:15:57 »
Ciekawe zalecenia... ja jednak nie zastosowałbym sie i nie zalał tego silnika olejem mineralnym... W jaki sposób serwisy argumentowały te zalecenia?

holenderski - bo tak zawsze lejemy i już. że to superjakość i do diesla jest super,
polski - tu akurat wynikało to z faktu, że nie znałem na ten moment rodzaju oleju poprzedniego właściciela toyki, dlatego powiedzieli, że będzie ok i bezpiecznie dla silnika (podejrzenie, że mógł mieć minerala)
« Ostatnia zmiana: 10-04-2007, 15:19:21 wysłana przez Irro »

Offline ar16

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 370
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: D4D - jaki olej silnikowy wybrać?
« Odpowiedź #80 dnia: 15-04-2007, 23:28:26 »
Długo czekałem by być pewnym i nie podniecać się po pierwszym tysiącu km, ale  .... przejechałem już ponad 5 tys i od powrotu z Mobila na Castrol nie ubyło ani kropelki oleju! HURRAAAAAA!!!!  :grin:
Avensis D4D Kombi ----> RAV4 ----> ?

KALI

  • Gość
Odp: D4D - jaki olej silnikowy wybrać?
« Odpowiedź #81 dnia: 11-05-2007, 23:54:54 »
witam
mam d4d 2.0 z 2004 r. od około miesiąca. wymieniłem kilka dni temu olej, wlałem castrol 5W30 (taki jak zaleca serwis), tylko nie wiem czy dobrze zrobiłem, bo wcześniej był wlany półsyntetyk (10W40). może ktoś z Was wie, czy coś może się zepsuć przy przejściu z półsyntetyka na syntetyk? Aha dla pewności - przebieg 62 000 km.

comora

  • Gość
Odp: D4D - jaki olej silnikowy wybrać?
« Odpowiedź #82 dnia: 12-05-2007, 10:27:44 »
uświadomcie mnie. czy przy przejsciu z półsyntetyka na syntetyk nie jest tal samo jak z mineralnego na półsyntetyk??
chodzi mi o to, że olej mineralny tworzy w silniku grubszy film olejowy. Jeżeli zamienimy olej prawdopodobnie zmniejszy się film, dojdzie do wymycia istniejących osadów i mogą pojawić się luzy.

giepe

  • Gość
Odp: D4D - jaki olej silnikowy wybrać?
« Odpowiedź #83 dnia: 12-05-2007, 19:05:48 »
witam
mam d4d 2.0 z 2004 r. od około miesiąca. wymieniłem kilka dni temu olej, wlałem castrol 5W30 (taki jak zaleca serwis), tylko nie wiem czy dobrze zrobiłem, bo wcześniej był wlany półsyntetyk (10W40). może ktoś z Was wie, czy coś może się zepsuć przy przejściu z półsyntetyka na syntetyk? Aha dla pewności - przebieg 62 000 km.

Jak dla mnie zestawienie: przebieg 62 000 km i półsyntetyk jest wysoce podejrzane!!!
Nic się nie popsuje, lecz obawiam się, że Twój silnik będzie brał sporo wlanego przez Ciebie syntetyka:
1) skutki będą takie jak pisze kolega comora,
2) przecież po coś wlali ten półsyntetyk.

Pozdrawiam
Grzesiek

Offline KriSSo

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 465
  • Płeć: Mężczyzna
  • Samochód:: RAV4 HEV AWD-i
Odp: D4D - jaki olej silnikowy wybrać?
« Odpowiedź #84 dnia: 12-05-2007, 22:04:58 »
Jak dla mnie zestawienie: przebieg 62 000 km i półsyntetyk jest wysoce podejrzane!!!
A to z jakiego powodu ? Przecież nie ma obowiązku zalewania tylko i wyłącznie syntetykiem. Może ktoś nie miał ochoty przepłacać ? A na pół syntetyku można też z powodzeniem jeździć, bez problemu.
Pozdrawiam,

giepe

  • Gość
Odp: D4D - jaki olej silnikowy wybrać?
« Odpowiedź #85 dnia: 13-05-2007, 09:12:34 »
A to z jakiego powodu ? Przecież nie ma obowiązku zalewania tylko i wyłącznie syntetykiem. Może ktoś nie miał ochoty przepłacać ? A na pół syntetyku można też z powodzeniem jeździć, bez problemu.

Nie mogę zanegować tego co piszesz, bo piszesz prawdę!

Jednak nie spotkałem do tej pory osoby ani nigdzie nie przeczytałem o takim ochotniku, który sam, przy przebiegu 62 000km, tylko dla oszczędności zalewałby silnik półsyntetykiem.

Przysłowie mówi: "Jeśli stać Cię na krowę (tutaj Avensis), to musi być Cię stać i na postronek (tutaj olej syntetyczny)!"

Pozdrawiam
Grzesiek


Offline YogiBabo

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1416
  • Płeć: Mężczyzna
  • Samochód:: E18_Prestige_MS
Odp: D4D - jaki olej silnikowy wybrać?
« Odpowiedź #86 dnia: 13-05-2007, 12:55:26 »
Ja swoją renówkę przy przbiegu 53 tys ( nie wiem tylko czy oryginalnym) zalałem półsyntetykiem elfa, bo nie wiedziałem co było wczesniej lane
E18_Prestige_MultidriveS

Offline Swoop

  • Administrator
  • Toyot Spamer
  • ******
  • Wiadomości: 4977
  • Płeć: Mężczyzna
    • Paweł M. - blog osobisty ;)
Odp: D4D - jaki olej silnikowy wybrać?
« Odpowiedź #87 dnia: 13-05-2007, 13:22:34 »
uświadomcie mnie. czy przy przejsciu z półsyntetyka na syntetyk nie jest tal samo jak z mineralnego na półsyntetyk??
chodzi mi o to, że olej mineralny tworzy w silniku grubszy film olejowy. Jeżeli zamienimy olej prawdopodobnie zmniejszy się film, dojdzie do wymycia istniejących osadów i mogą pojawić się luzy.

ja u siebie z przebiegiem 170k zmieniłem z minerala na półsyntetyk i nie zauważyłem większego zużycia oleju czy innych problemów z silnikiem. wymiana była dokonana przed zimą

Offline bis24

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 3841
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: D4D - jaki olej silnikowy wybrać?
« Odpowiedź #88 dnia: 13-05-2007, 18:33:56 »
Auta jeżdżące we flocie już na pierwszym przeglądzie zalewa się olejem mineralnym.

comora

  • Gość
Odp: D4D - jaki olej silnikowy wybrać?
« Odpowiedź #89 dnia: 13-05-2007, 21:25:33 »
Auta jeżdżące we flocie już na pierwszym przeglądzie zalewa się olejem mineralnym.
ale to się robi pewnie z dziadowskiej oszczędności. takie auta po 3-5 latach są sprzedawane, więc do tego czasu z silnikiem nic się raczej nie stanie...


 

Beesafe.pl