Autor Wątek: Silniki D4D - problemy z kołem dwumasowym  (Przeczytany 122576 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline nurek

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 178
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Silniki D4D - problemy z kołem dwumasowym
« Odpowiedź #180 dnia: 05-08-2010, 15:41:49 »
Właśnie wymieniłem koło dwumasowe. Oryginalne wytrzymało do 260 tys km. Miałem do wyboru dwumasę (komplet ze sprzęgłem) za 2000 lub jako nowość zamiennik jednomasa za 1500. Skoro poprzednie tak długo wytrzymało to nie ryzykowałem i wziąłem oryginał AISIN za 2000. Koszt wymiany wyniósł 350zł. Ciekawe czy moja AVE wytrzyma kolejne 200 tys km ??

Obawiam sie ze na AISINIE długo cieszyc sie nie bedziesz....
"Jedynymi osobami, z którymi powinieneś wyrównać rachunki są ci, którzy ci pomogli."
John E. Southard

giepe

  • Gość
Odp: Silniki D4D - problemy z kołem dwumasowym
« Odpowiedź #181 dnia: 05-08-2010, 18:52:11 »
[...] wziąłem oryginał AISIN za 2000
Witam,

gdzie kupuje się koła dwumasowe w takiej cenie?

Offline Piotr Sas

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 2769
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Silniki D4D - problemy z kołem dwumasowym
« Odpowiedź #182 dnia: 06-08-2010, 09:09:08 »
[...] wziąłem oryginał AISIN za 2000
Witam,

gdzie kupuje się koła dwumasowe w takiej cenie?
np. tu http://www.strefamoto.pl/product_info.php?products_id=69
Pozdrawiam
Obi

Offline ar16

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 370
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Silniki D4D - problemy z kołem dwumasowym
« Odpowiedź #183 dnia: 06-08-2010, 15:49:59 »
[...] wziąłem oryginał AISIN za 2000
Witam,
gdzie kupuje się koła dwumasowe w takiej cenie?
Albo np. w sklepie z częściami we Wrocławiu na ul. Rogowskiej
Avensis D4D Kombi ----> RAV4 ----> ?

Offline ar16

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 370
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Silniki D4D - problemy z kołem dwumasowym
« Odpowiedź #184 dnia: 05-09-2010, 21:51:21 »
Właśnie wymieniłem koło dwumasowe. Oryginalne wytrzymało do 260 tys km. Miałem do wyboru dwumasę (komplet ze sprzęgłem) za 2000 lub jako nowość zamiennik jednomasa za 1500. Skoro poprzednie tak długo wytrzymało to nie ryzykowałem i wziąłem oryginał AISIN za 2000. Koszt wymiany wyniósł 350zł. Ciekawe czy moja AVE wytrzyma kolejne 200 tys km ??

Obawiam sie ze na AISINIE długo cieszyc sie nie bedziesz....
Skąd wiedziałeś ???????  :embarassed:
Szlag mnie trafi z tym kołem. Po założeniu AISINA po paru dniach zaczęły pojawiać się dziwne delikatne szarpania przy ruszaniu.  <zolta> Po przejechaniu 4 tys km reklamowałem cały komplet (koło dwumasowe, sprzęgło i docisk) i tym razem założyłem jednomasę za 1500. Drgania zniknęły i oby ta jednomasa się sprawdziła.
Avensis D4D Kombi ----> RAV4 ----> ?

Offline look

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 193
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Silniki D4D - problemy z kołem dwumasowym
« Odpowiedź #185 dnia: 05-09-2010, 22:17:39 »
i tym razem założyłem jednomasę za 1500. Drgania zniknęły i oby ta jednomasa się sprawdziła.

Podaj kolego szczegóły (marka, numery części) jaką 1masę założyłeś?
Moja 2masa na razie jest bez zastrzeżeń, ale warto wiedzieć co w przyszłości zakupić.

Offline aw

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 506
Odp: Silniki D4D - problemy z kołem dwumasowym
« Odpowiedź #186 dnia: 06-09-2010, 19:56:27 »
fabrycznie były stosowane jednomasy w avensis verso d4d 116KM, więc załóż od verso lub corolli 110KM.
Avensis Verso d4d 2002
Hundai Elantra XD 2000

qura

  • Gość
Odp: Silniki D4D - problemy z kołem dwumasowym
« Odpowiedź #187 dnia: 29-09-2010, 17:34:28 »
witam
tez niestety kupilem ponoc orginał ASINA we wrocławiu w CAR ZONE niestety zestaw po uruchomieniu stukał i drgał bardziej niz stary. Zakupiłem inny gdzie indziej i chodzi jak tak jak powinien, widac wrocław ma jakies trefne te koła

PS osobiscie odradzam kupowac samemu bo juz miesiac sie bujam z reklamacja

Offline ar16

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 370
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Silniki D4D - problemy z kołem dwumasowym
« Odpowiedź #188 dnia: 10-10-2010, 18:47:34 »
CAR ZONE to jacyś naciągacze chyba! Dzwoniłem do nich bo nie mogłem się doczekać wyników reklamacji mojego koła dwumasowego AISIN. I oni przeczytali mi jakąś opinię rzeczoznawcy, że defekt koła jest wynikiem przegrzania spowodowanego niewłaściwym użytkowaniem !!!!!!!!! Teraz to naprawdę się wścieknę. W przyszłym tygodniu tam pojadę i zobaczę kto się pod tym podpisał. Przecież mieli odesłać je do producenta. Kurde nie wiem co jest grane. Ale na pewno tego tak nie zostawię. 2000 zł piechotą nie chodzi!!!!!
Avensis D4D Kombi ----> RAV4 ----> ?

Offline aw

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 506
Odp: Silniki D4D - problemy z kołem dwumasowym
« Odpowiedź #189 dnia: 11-10-2010, 08:40:27 »
CAR ZONE to jacyś naciągacze chyba! Dzwoniłem do nich bo nie mogłem się doczekać wyników reklamacji mojego koła dwumasowego AISIN. I oni przeczytali mi jakąś opinię rzeczoznawcy, że defekt koła jest wynikiem przegrzania spowodowanego niewłaściwym użytkowaniem !!!!!!!!! Teraz to naprawdę się wścieknę. W przyszłym tygodniu tam pojadę i zobaczę kto się pod tym podpisał. Przecież mieli odesłać je do producenta. Kurde nie wiem co jest grane. Ale na pewno tego tak nie zostawię. 2000 zł piechotą nie chodzi!!!!!

powiedz im, że przegrzał to się rzeczoznawcy mózg. i od razu wal z grubej rury, że założysz im sprawę lub powiadomisz prokuraturę  o oszustwie i tyle. a do producenta nie mogli odesłać, bo pewnie to podróba chińska
Avensis Verso d4d 2002
Hundai Elantra XD 2000

qura

  • Gość
Odp: Silniki D4D - problemy z kołem dwumasowym
« Odpowiedź #190 dnia: 07-11-2010, 19:27:00 »
witam
Mam taki sam problem z firma CAR ZONE we Wrocławiu, moje koło nie przejechało nawet 1metra, zaraz po rozruchu waliło i tłukło sie bardziej niz stare, wymomtowałem i odesłalem i 2 miesiace juz sciemniaja. Niby odesłali do producenta, w rozmowie z rzecznikiem konsumeta P Damian/ w firmy/ twierdzil ze ma juz ekspertyze ze koło jest sprawne i zostala wysłana poczta do mnie, niestery do mnie doszło całkiem inne pisemko.
Panowie z CAR ZNE nie załaczyli pisemnej gwaracji, wiec chce reklamowac z tytułu niezgodnosci towaru z umowa/ takie jest zdanie moje i wspomnianego rzecznika konsumetów/ , niestety firma ma to za przeproszeniem w d...... i wmawia mi grarancje.

Słaby jest z nimi poziom rozmowy upieraja sie przy swoim i mie wiem jak długo maja zamiar przeciagac sprawe.
Jezeli ktos ma doswiadczenie w takich sprawach to prosze i informacje bo narazie zostaje mi sprawa sadowa.
pozdrawiam
idla własnego spokoju kupujcie gdzie indziej

MICHASUK

  • Gość
Odp: Silniki D4D - problemy z kołem dwumasowym
« Odpowiedź #191 dnia: 17-11-2010, 16:28:16 »
Kolego proponuje poprosic kolege o niskim glosie, aby zadzwonil to tego ASO i przedstawil sie jako Juliusz Kaszynski z TVN Turbo (program Turbo kamera) oraz powiedzial, ze chcialby porozmawiac o Twoim przypadku...
Zaloze sie, z podziala... <taniec>


 

Beesafe.pl