Autor Wątek: gaz sekwencyjny dla 3VZFE 300 tys. km. Czy to dobry pomysł?  (Przeczytany 7899 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

rincewind

  • Gość
Non stop strzela mi gaz. Zaczynam bać się wcisnąć mocniej pedał... Wymieniłem wszystko - świece, przewody, kopułkę z palcem... Więc... Są dwie możliwości. Albo wywalam gaz i jeżdżę na benzynie, albo zakładam sekwencyjny. Jeżdżę bardzo dużo, więc wiem że mi się to zwróci, ale nie wiem gdzie to ewentualnie zakładać i czy nie będę miał tych samych problemów co na obecnej instalacji (nie znam sie na tym, ale ta którą mam teraz to jakiś barrrdzo nieskomplikowany model;)) Będę wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam.

Offline caffeini

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 44
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: gaz sekwencyjny dla 3VZFE 300 tys. km. Czy to dobry pomysł?
« Odpowiedź #1 dnia: 12-02-2006, 13:40:33 »
Vitay.......olej sekwencję,załóż blosa........i taniej ,i lepiej,będzie koniec ze strzałami w kolektor i innymi sensacjami (miałem sekwencje ...i zrezygnowałem na rzecz blosa).Po prawidlowym zestrojeniu jedzie prawie tak samo jak na Pb.Blosa można kupić  za około 250 zł.....można go również kupić na allegro,tyle,że goście którzy go mają do sprzedania......dymają nas na ok 150 zł.......http://www.toyota.org.pl/index.php?topic=4869.msg133199#msg133199
Przemek

Offline marcin

  • Moderator
  • Toyot Spamer
  • ******
  • Wiadomości: 8180
  • Płeć: Mężczyzna
    • 3vz.pl
Odp: gaz sekwencyjny dla 3VZFE 300 tys. km. Czy to dobry pomysł?
« Odpowiedź #2 dnia: 14-02-2006, 18:33:48 »
Ja bym się tam opowiedział za sekwencją. Owszem, blos będzie tańszy, ale pytanie na ile i czy w ogóle pomoże. Fakt, że sekwencja to koszt koło 6000 ( BRC Sequent ) lub niecałych 4000 ( KME Diego ), ale jak dużo jeździsz, to przy spalaniu V6 powinno się w ciągu roku zwrócić. Chociaż "dużo" też jest pojęciem względnym - mój wujek robi rocznie 15kkm i twierdzi że dużo jeździ :)

A 300kkm to nie jest jakiś powalający przebieg jak na Camry, więc ładuj śmiało sekwencję ,nawet na raty i ciesz się jazdą. Problemów nie będzie - sekwencja jeździ, a nie strzela, pod warunkiem tylko że jest dobrze wyregulowana to nawet mocy nie traci.

Zapytaj mańka_camry - on miał dwie V6 na sekwencji, powie Ci wszystko.
pzdr
m

3VZ.pl



rincewind

  • Gość
Odp: gaz sekwencyjny dla 3VZFE 300 tys. km. Czy to dobry pomysł?
« Odpowiedź #3 dnia: 14-02-2006, 19:00:53 »
Takoż chyba zrobię - będzie sekwencja. Znalazłem niedaleko siebie - na Reymonta 50  w Wawie Q-service (chyba... a przy okazji - może ktoś zna ten warsztat???) i instalacja kosztuje 4 tysie (polska - mówią że jest ok) ,a włoska za 4500. Rocznie jeżdżę ok 60tys km. Policzyłem sobie że zwróci mi się po ok 5 miesiącach ;). No i ...ZNIKNIE MI LĘK PRZY DODAWANIU GAZU ;)

Offline maniek_ls400

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1276
  • Płeć: Mężczyzna
    • Integrator usług telekomunikacyjnych
Odp: gaz sekwencyjny dla 3VZFE 300 tys. km. Czy to dobry pomysł?
« Odpowiedź #4 dnia: 15-02-2006, 17:30:44 »
Ja polecam warsztat na Szpaczej (zakładali tam już do 5 camry) jeździłem każdą z nich i uważam że się znają.
Mają tylko gównianą obsługę posprzedażną, ale na gwarancji byłem u nich 2 razy na obowiązkowy przegląd i to wszystko.
W razie pytań pisz - mam ten sam typ instalki teraz w LSie i też jest OK.
Instalka jest polska firmy KME (www.kme.pl)
Bye bye LS430 nastał Niemiec W221 S500 i jest dobrze..

rincewind

  • Gość
Odp: gaz sekwencyjny dla 3VZFE 300 tys. km. Czy to dobry pomysł?
« Odpowiedź #5 dnia: 16-02-2006, 09:12:46 »
www.kme.com.pl.... ten bez com to artykuły biurowe ;) No i tę właśnie instalację będę miał u siebie ;)

Offline maniek_ls400

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1276
  • Płeć: Mężczyzna
    • Integrator usług telekomunikacyjnych
Odp: gaz sekwencyjny dla 3VZFE 300 tys. km. Czy to dobry pomysł?
« Odpowiedź #6 dnia: 17-02-2006, 09:17:19 »
Gdzie będziesz zakładał ? Zdecydowałeś się już ?
Bye bye LS430 nastał Niemiec W221 S500 i jest dobrze..

rincewind

  • Gość
Odp: gaz sekwencyjny dla 3VZFE 300 tys. km. Czy to dobry pomysł?
« Odpowiedź #7 dnia: 17-02-2006, 12:13:38 »
Q-service Al. Reymonta 50 www.autowysz.prv.pl


 

Beesafe.pl