Autor Wątek: Zakres / Koszty przegladów w Aurisie.  (Przeczytany 402172 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline mariuszs

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1352
Odp: Zakres / Koszty przegladów w Aurisie.
« Odpowiedź #555 dnia: 02-10-2018, 20:38:45 »
Ludzie, skąd wy bierzecie te ceny ? Przegląd po 5 roku lub 75 tyś.km w ASO Toyota Ełk 780 zł ( wszystkie materiały dostarcza serwis). Samochód też umyty. W tym serwisie to norma, auto zawsze jedzie na myjnię.
Zakładam że nie piszesz o hybrydzie ;)

Offline Jeziorko

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 573
Odp: Zakres / Koszty przegladów w Aurisie.
« Odpowiedź #556 dnia: 02-10-2018, 22:20:23 »
Ponieważ to Ełk czyli mniejsze koszty roboczej godziny.

Offline sebastiw

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 637
  • Płeć: Mężczyzna
  • Samochód:: Corolla TS 2.0
Odp: Zakres / Koszty przegladów w Aurisie.
« Odpowiedź #557 dnia: 03-10-2018, 17:33:01 »
masz mniej niż kolega Arturas i 1600 PLN w ASO ?
Dla mnie to co wymieniłeś to koszt około 700 PLN w ASO. Nie wiem skąd się wzięło 1600 - może nie dogadaliście się ?

No i przegląd zrobiony w serwisie Opla (nie ASO) ale górna półka.
Za przegląd z częściami miało kosztować ok. 850 zł (ASO Katowice chcieli po rabacie 1400 zł) i defakto prawie 1400 zł mnie wyszło ale w ASO pewno koło 2 000 bym wydał bo doszedł do wymiany dodatkowo pasek wielorowkowy oszprzętu + rolka napinająca oraz wymieniłem wkońcu ojej w skrzyni (wlali mi Castrol B 75W).
Co ciekawe w tym serwisie sami zalecają wymianę olej w skrzyni manualnej co 60 kkm a w ASO mi nie wymienili przy 90 mimo że o to prosiłem to stwierdzili że producent nie przewiduje wymiany.

W sumie 1400 za ten zakres to też dużo ale mam zrobione solidnie i nawet silnik umyli od siebie w ASO nie myją nawet już baardzo mocno zasyfiały nigdy nie myty do ubiegłego roku bez osłony pod silnikiem. Teraz umyty z osłoną to długo będzie czysty.  :beer:

Drogie to katowickie aso... a miałem tam robić następny przegląd.

Pasek 100 zł, wymiana maks 100 zł w ASO, u mechanika spoza ASO 50 zł.

Oleju w skrzyni faktycznie się nie wymienia. W nissanie też mi nie wymieniali mimo ogromnego przebiegu.

Offline bardos.1979

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1498
  • Płeć: Mężczyzna
  • Samochód:: Corolla Hybrid
Odp: Zakres / Koszty przegladów w Aurisie.
« Odpowiedź #558 dnia: 04-10-2018, 11:45:40 »
masz mniej niż kolega Arturas i 1600 PLN w ASO ?
Dla mnie to co wymieniłeś to koszt około 700 PLN w ASO. Nie wiem skąd się wzięło 1600 - może nie dogadaliście się ?

No i przegląd zrobiony w serwisie Opla (nie ASO) ale górna półka.
Za przegląd z częściami miało kosztować ok. 850 zł (ASO Katowice chcieli po rabacie 1400 zł) i defakto prawie 1400 zł mnie wyszło ale w ASO pewno koło 2 000 bym wydał bo doszedł do wymiany dodatkowo pasek wielorowkowy oszprzętu + rolka napinająca oraz wymieniłem wkońcu ojej w skrzyni (wlali mi Castrol B 75W).
Co ciekawe w tym serwisie sami zalecają wymianę olej w skrzyni manualnej co 60 kkm a w ASO mi nie wymienili przy 90 mimo że o to prosiłem to stwierdzili że producent nie przewiduje wymiany.

W sumie 1400 za ten zakres to też dużo ale mam zrobione solidnie i nawet silnik umyli od siebie w ASO nie myją nawet już baardzo mocno zasyfiały nigdy nie myty do ubiegłego roku bez osłony pod silnikiem. Teraz umyty z osłoną to długo będzie czysty.  :beer:

Drogie to katowickie aso... a miałem tam robić następny przegląd.

Pasek 100 zł, wymiana maks 100 zł w ASO, u mechanika spoza ASO 50 zł.

Oleju w skrzyni faktycznie się nie wymienia. W nissanie też mi nie wymieniali mimo ogromnego przebiegu.

Tak twierdzi producent że olej w skrzyni manualnej nie podlega wymianie jedynie okresowym sprawdzaniem stanu.
Tyle że producent nic też nie pisze o wymianie łożysk w skrzyni koszt ponad 1000 zł. a jak padną to trzeba wymienić.  :o
Corolla Hybrid  HB 1.8 Comfort + Tech

Offline Marekw2

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 90
Odp: Zakres / Koszty przegladów w Aurisie.
« Odpowiedź #559 dnia: 04-10-2018, 21:26:51 »
Ludzie, skąd wy bierzecie te ceny ? Przegląd po 5 roku lub 75 tyś.km w ASO Toyota Ełk 780 zł ( wszystkie materiały dostarcza serwis). Samochód też umyty. W tym serwisie to norma, auto zawsze jedzie na myjnię.
Zakładam że nie piszesz o hybrydzie ;)
Oczywiście, że nie,  mam rozumieć, że przeglądy w hybrydzie są znacznie droższe?

Offline Marekw2

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 90
Odp: Zakres / Koszty przegladów w Aurisie.
« Odpowiedź #560 dnia: 04-10-2018, 21:31:18 »
Ponieważ to Ełk czyli mniejsze koszty roboczej godziny.

Dlaczego twierdzisz, że serwis w Ełku ma mieć niższe koszta robocizny. Dlaczego niby serwis w Warszawie czy Katowicach ma mieć wyższe koszta , to tylko pazerność właścicieli.
   

Offline Jeziorko

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 573
Odp: Zakres / Koszty przegladów w Aurisie.
« Odpowiedź #561 dnia: 04-10-2018, 22:22:21 »
Nie wnikam czy pazernosc czy nie. Ceny są wyższe.
W Warszawie przy 60 tys koszt przeglądu auris hsd koszt około 1300 zł. W Siedlcach 950 zł.
Ceny materiałów pewnie podobne czyli koszt roboto godziny wyższy.

Offline KoMarek

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 798
  • Samochód:: A II 1.6 2014
Odp: Zakres / Koszty przegladów w Aurisie.
« Odpowiedź #562 dnia: 04-10-2018, 23:07:14 »
Ponieważ to Ełk czyli mniejsze koszty roboczej godziny.

Dlaczego twierdzisz, że serwis w Ełku ma mieć niższe koszta robocizny. Dlaczego niby serwis w Warszawie czy Katowicach ma mieć wyższe koszta , to tylko pazerność właścicieli.   
Kolego, trolujesz, czy rzeczywiście jesteś nieświadomy?
Dolicz koszty takie jak np. dzierżawa terenu/budynków. Koszty funkcjonowania są znacząco różne w m. Katowice lub Warszawa, a np. w Ełku.
ASO autonomicznie kalkuluje koszty, możesz wybierać. W metropolii zawsze będzie drożej, a czy lepiej ... ??
Spalanie - Motostat.pl

Offline Jasio

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 638
Odp: Zakres / Koszty przegladów w Aurisie.
« Odpowiedź #563 dnia: 05-10-2018, 09:06:02 »
Polecam ASO w Zduńskiej Woli. Przegląd okresowy prawie połowę tańszy niż w Wawie.

Offline fazibazi

  • Moderator
  • Toyot Zmotoryzowany
  • ******
  • Wiadomości: 2268
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zakres / Koszty przegladów w Aurisie.
« Odpowiedź #564 dnia: 05-10-2018, 18:14:36 »
Dlaczego niby serwis w Warszawie czy Katowicach ma mieć wyższe koszta , to tylko pazerność właścicieli.

Chociażby dla tego, że są wyższe koszty utrzymania (nieruchomości, pracowników itp.) w Wawie czy Katowicach niż......w Ełku np.
Chętnie sam przeprowadziłbym się do Lubartowa zachowując swoją trójmiejską pensję  :laugh:  Utopia  :cry:
KoMarek z resztą mnie uprzedził  :good:

a czy lepiej ... ??

No właśnie  :good:
« Ostatnia zmiana: 05-10-2018, 18:19:10 wysłana przez fazibazi »
AURIS I 2011 HSD LPG - ecowarrior
Webasto TTE z GSM, VIOFO A119, iCar pro do HA i takie tam..

Offline Zbig

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 3210
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zakres / Koszty przegladów w Aurisie.
« Odpowiedź #565 dnia: 05-10-2018, 20:02:02 »
Stawki rbg są widoczne na fakturach, można porównać.

W Wwie u Cygana 230 zł netto.
« Ostatnia zmiana: 05-10-2018, 20:13:35 wysłana przez Zbig »

Offline sandman_3891

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 64
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zakres / Koszty przegladów w Aurisie.
« Odpowiedź #566 dnia: 13-11-2018, 12:40:41 »
Auris II TS HSD
Przegląd po 30 kkm i  wymiana kół z programowaniem czujników
Olej 0w20 Toyota
Uszczelka pod korek spustowy miski olejowej
Filtr oleju
Filtr kabinowy
Płyn hamulcowy
Wszystkie graty od ASO
Dodatkowo przesmarowane lusterka bo strasznie skrzypiały przy składaniu
987,68 PLN
ASO Włocławek :good:
Spalanie - Motostat.pl

Offline mariuszs

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1352
Odp: Zakres / Koszty przegladów w Aurisie.
« Odpowiedź #567 dnia: 13-11-2018, 12:50:18 »
Podczas przeglądu dostałem kopię Karty Przeglądowej auta i wynika z niej ciekawe sprawa:



Test baterii HV jest płatny (200zł) dopiero od przebiegu 85tys km lub powyżej 4 lat. To ciekawe bo test miały być wymagany dopiero od 5 lat i 100 000km. Jednocześnie z karty wynika że sprawdzenie nie zostało wykonane :P

Cytuj (zaznaczone)
Elementy układu hybrydowego posiadają gwarancję producenta na 5 lat lub 100 000 km (co wcześniej nastąpi). Jednak jeżeli Twój samochód pomyślnie przejdzie test układu hybrydowego, to gwarancja na akumulator hybrydowy może zostać przedłużona o kolejny rok lub 15 000 km (co wcześniej nastąpi). Gwarancję tę możesz corocznie odnawiać aż do osiągnięcia przez samochód wieku 10 lat.
« Ostatnia zmiana: 13-11-2018, 12:52:33 wysłana przez mariuszs »

Offline Mystik

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 353
Odp: Zakres / Koszty przegladów w Aurisie.
« Odpowiedź #568 dnia: 15-11-2018, 06:23:43 »
U mnie robią test akumulatora na każdym przeglądzie, mało tego, wymagam zawsze wydruku, który chowam do dokumentacji.
Różnica jest taka, że po 5 latach trzeba będzie za to zapłacić.

Mały przegląd po 45000km na 0W20 kosztował mnie 758zl. Dezynfekcja klimatyzacji za 1zl.

Offline sebastiw

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 637
  • Płeć: Mężczyzna
  • Samochód:: Corolla TS 2.0
Odp: Zakres / Koszty przegladów w Aurisie.
« Odpowiedź #569 dnia: 12-01-2019, 07:56:17 »
Serwis po 165 kkm, opcja full łącznie ze ścieżką diagnostyczną, ustawianiem zbieżności, czyszczeniem ukł. hamulcowego itp. kosztowała ok. 630 zł.
Jakość usługi w ASO w Katowicach na najwyższym poziomie, nawet takie drobiazgi jak mycie (w tym szyby z zewn. i od wewn.), odkurzanie auta są w standardzie.
Wcześniej serwisowałem w Bielsku-B. (Czechowice-Dz.) i poziom usługi, w tym obsługi klienta był znacząco niższy....


 

Beesafe.pl