Autor Wątek: Ogrzewanie i klima - Ave T22  (Przeczytany 47360 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

MayeKK

  • Gość
Ogrzewanie i klima - Ave T22
« dnia: 05-08-2004, 16:36:35 »
chodzi konkretnie o klime.....

lampka na przycisku zaczela migac ( czy ktos wie co to oznacza ? - wczesniej sie palila ),
sprezarka w/g serwisantow nie zalacza sie w ogole lub tylko na chwile....proponuja podlaczyc pod kompa ale ja juz nie mam kasy :( :(



poza tym problemem autem jezdzi sie cudownie, chodzi cichutko, ladnie przyspiesza.... :)
« Ostatnia zmiana: 08-10-2006, 00:30:35 wysłana przez MayeKK »

Jackal

  • Gość
Odp: Ogrzewanie i klima - Ave T22
« Odpowiedź #1 dnia: 05-08-2004, 16:42:08 »
IMO jeżeli wzięli kasę za zrobienie/naprawienie klimy, to niech to zrobią do końca.

Podłączenie kompa nie powinno wcale kosztowac, tylko ze w naszych serwisach kosztuje :-(

Walcz z serwisem tym co robił klimę.
« Ostatnia zmiana: 04-03-2006, 17:07:50 wysłana przez janmor »

MayeKK

  • Gość
Odp: Ogrzewanie i klima - Ave T22
« Odpowiedź #2 dnia: 05-08-2004, 16:51:07 »
problem w tym ze ona wczesniej chodzila....
« Ostatnia zmiana: 08-10-2006, 00:31:11 wysłana przez MayeKK »

Jackal

  • Gość
Odp: Ogrzewanie i klima - Ave T22
« Odpowiedź #3 dnia: 05-08-2004, 17:05:22 »
Ech, tak to jest w Polsce z używanymi samochodami. Kupno u dilera niczego nie poprawia  :?

Zbieraj kasę, bo wizyta w porządnym serwisie Cię nie minie. Niestety w Szczecinie nie wiem gdzie taki jest :-(
« Ostatnia zmiana: 04-03-2006, 17:10:43 wysłana przez janmor »

MayeKK

  • Gość
Odp: Ogrzewanie i klima - Ave T22
« Odpowiedź #4 dnia: 05-08-2004, 17:49:03 »
jestem aktualnie w slupsku i tu mam taki serwis, ale sama komputerowa diagnostyka to 150zl, prawdopodobnie padlo sprzeglo elektromagnetyczne albo cos po drodze z elektryki (najprawdopodobniej czujnik)..... :(
« Ostatnia zmiana: 08-10-2006, 00:31:37 wysłana przez MayeKK »

mirgas

  • Gość
Odp: Ogrzewanie i klima - Ave T22
« Odpowiedź #5 dnia: 13-04-2005, 11:06:59 »
Ave 1.8 1998 - Nie działa mi pokrętło do ustawiania kierunku nawiewu tzn. obraca sięale nawiew zawsze jest na szyby. Czy ktoś może spotkał sięz czymś takim, czy wie jak dobrać siędo niego, czy trzeba rozbierać całą deskęrozdzielczą ?

Pozdrawiam,
mirgas

krystek

  • Gość
Odp: Ogrzewanie i klima - Ave T22
« Odpowiedź #6 dnia: 13-04-2005, 11:14:50 »
e nie trzeba rozbierać całej - co najwyżej jej część w postaci przedniego panela; Jednak ja ostatnio zrobiłem to bez zozbierania a wkładając głowęi ręce za środkowy panel - od strony kierowcy (trza siępołożyć). Są tam takie prowadnice (białe tworzywko), po których biega sobie kawałek drucika - trzeba to ustawić odpowiednio i to tyle

jam

  • Gość
Odp: Ogrzewanie i klima - Ave T22
« Odpowiedź #7 dnia: 12-06-2005, 22:18:08 »
Witam,

W piatek kupilem Toyote avensis, wiec na poczatek chcialem sie przywitac w gronie uzytkownikow toyoty :) Ave jest z 2000 roku, sliczny seledynowy metalic, wagon, wersja sol.
Autko ma jednak dwie usterki:

1)  Problem z nawiewem powietrza. Niezaleznie od ustawienia pokretla temperatury wieje cieplym powietrzem. Po wlaczeniu klimy troche te powietrze sie schladza, ale nie mozna powiedziec o nim aby bylo zimne, raczej jest takie jakie bylo by przy skrajnym prawym polozeniu regulacji + wlaczenie klimy. Co ciekawe po ustawieniu nawiewu tak aby wialo na nogi i na fotele, z wywietrznikow srodkowych wieje zimne powietrze, a na nogi wieje gorace.
Mam do Was pytanie, czy ktos zetknal sie z podobna usterka? Jesli tak to co to moze byc?
Czy z naprawa tego jechac do ASO, czy dobry serwis klimatyzacji sobie z tym poradzi? A moze znacie jakis zaklad w okolicy wa-wy  bybyl to w stanie niedrogo zrobic?

2) Nie dziala tylna wycieraczka. Podejrzewam spalony silnik. Czy mozna go gdzies dostac na rynku taniej niz w aso? Bo 1600 to dosc wygorowana cena. Gdzie szukac?

Z gory dziekuje za wszelka pomoc
Jam

Offline marcinekmm

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 138
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ogrzewanie i klima - Ave T22
« Odpowiedź #8 dnia: 13-06-2005, 08:23:08 »
Co do środkowych nawiewów  to tam wieje powietrze bezpośrednio z zewnatrz.... więc to normalka. Zamknij je po prostu jak chcesz sięzagrzać ;). A propo grzania to musisz poszukać sam usterki, bo przyczyn może być kilka - zerwana linka od zaworu w pokrętle, uszkodzony zawór odcinający płyn od nagrzewnicy... itp. Bynajmniej otwarty jest cały czas i wypadałoby sie tym zając bo idzie lato   :D  . W serwisie powinni siętym zając i Ci to zrobić.
Co do wycieraczki: sprawdź bezpieczniki, przewody zasilające silnik (kostki), bo może ktoś tam grzebał w tylnej klapie i coś nie poskładał jak należy. W ostateczności można silniczek podpiąć "na krótko" pod napięcie i powinien chodzić. A wymiana silniczka to już uważam ostateczność.


 Pozdrawiam!
Marcin

tdd

  • Gość
Odp: Ogrzewanie i klima - Ave T22
« Odpowiedź #9 dnia: 10-10-2005, 15:13:42 »
Witam.

Jestem posiadaczem Toyoty Avensis 2.0 z 2000 roku. Autko posiada klimatyzację- lecz niestety nie działa - a objawy są takie: włączenie klimatyzacji w kabinie samochodu nic nie robi - tylko sięzapala dioda, a nie chłodzi! Sprawdzałem sprężarkę"na krótko" i wtedy działa - chłodzi - wszystko ok. bezpieczniki sprawdzone - ok. Stan napełnienia klimy freonem - uzupełniony do odpowiedniego poziomu - ok.

Za wszelkie rady będębardzo wdzięczny.

Acha - czy ma ktoś może schematy elektryczne do Avensis w wersji elektronicznej? Gdzie je można zdobyć?

Pozdrawiam ; )

Crap777

  • Gość
Odp: Ogrzewanie i klima - Ave T22
« Odpowiedź #10 dnia: 10-10-2005, 20:39:20 »
Cześć.
 A sprawdzałeś filtr przeciwpyłkowy?

zawika1

  • Gość
Odp: Ogrzewanie i klima - Ave T22
« Odpowiedź #11 dnia: 10-10-2005, 21:43:43 »
Cytat: Crap777
Cześć.
A sprawdzałeś filtr przeciwpyłkowy?


A co to ma do rzeczy? Czy jest, czy go nie ma -dla działania klimy, bez znaczenia.

tdd

  • Gość
Odp: Ogrzewanie i klima - Ave T22
« Odpowiedź #12 dnia: 17-10-2005, 10:33:30 »
Yo. Witam ponownie.

Bylem w serwisie pod komputerem i po diagnozie okazalo sie ze ponoc modul jest zepsuty - czy ktos zna nazwe tego modulu lub gdzie go mozna kupic? Opis:

Modul ten jest czarny, z plastiku wielkosci 6 pudelek od zapalek - ma 2 gniazda (ponmaranczowe). Umieszczony jest od srodka kabiny samochodu - na tylnej sciance za schowkiem - jakby pasazer usiadl to ma go przed prawym kolanem. Obok niego z lewej sa jeszcze dwa inne moduly - metalowe.
W serwisie mowia ze to jest modul od ABS i klimy. W srodku modulu znajduje sie dosc duzy uklad scalony(1,5x3 cm) oraz wiele innych czesci elektronicznych - nie jest to przekaznik mechaniczny!!!

Czy ktos ma jakiekolwiek schematy elektryczne/elektroniczne do Avensis????

Pozdrawiam ;) Pa.

_TRoCIn_

  • Gość
Odp: Ogrzewanie i klima - Ave T22
« Odpowiedź #13 dnia: 14-12-2005, 12:39:08 »
Witam,
kupilem miesiac temu Ave 2.0 D4 z 2002 roku i ma ona taką przypadlosc, mianowicie zarowno klima jak i ogrzewanie dzialają tylko w skrajnych temperaturach - albo grzeją na maksa albo chłodzą na maksa, nie ma temperatur pośrednich.
Jak ktos spotkal sie juz z czyms takim to prosze o odpowiedz co jest przyczną takiego stanu rzeczy, gdzie najlepiej wykonac naprawe (oprócz ASO oczywiscie) w Warszawie i jaki jest przyblizony koszt takiego zabiegu  :)  

Z góry dzieki za odpowiedz
TRoCIn

Offline Swoop

  • Administrator
  • Toyot Spamer
  • ******
  • Wiadomości: 4977
  • Płeć: Mężczyzna
    • Paweł M. - blog osobisty ;)
Odp: Ogrzewanie i klima - Ave T22
« Odpowiedź #14 dnia: 23-01-2006, 17:06:08 »
może po prostu masz uszkodzony potencjometr regulujący temperaturę?


 

Beesafe.pl