Autor Wątek: Halogeny do camry  (Przeczytany 17681 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

lennox

  • Gość
Halogeny do camry
« dnia: 28-03-2006, 21:25:47 »
jak instalowac halogen do camry i czy jest to oplacalne???? ???
« Ostatnia zmiana: 20-01-2011, 15:41:33 wysłana przez marcinm »

Offline marcin

  • Moderator
  • Toyot Spamer
  • ******
  • Wiadomości: 8180
  • Płeć: Mężczyzna
    • 3vz.pl
Odp: halogeny do camry
« Odpowiedź #1 dnia: 28-03-2006, 22:28:03 »
mówisz oczywiście o przeciwmgielnych, prawda??

widziałem kiedyś w DE Camry z fabrycznymi halogenami - oczywiście nigdzie nie można ich dostać, i w ogóle nikt o tym nie słyszał...

chyba że piszesz o xenonach :) to mam że tak powiem, pewne doświadczenie z tą bajką...

pozdrowionka.
m
3VZ.pl



Offline maniek_ls400

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1276
  • Płeć: Mężczyzna
    • Integrator usług telekomunikacyjnych
Odp: halogeny do camry
« Odpowiedź #2 dnia: 28-03-2006, 23:34:11 »
za
jak instalowac halogen do camry i czy jest to oplacalne???? ???
Załóż xenony (a najlepiej bi-) i Ci przejdzie ochota na halusie...
Bye bye LS430 nastał Niemiec W221 S500 i jest dobrze..

lennox

  • Gość
Odp: halogeny do camry
« Odpowiedź #3 dnia: 28-03-2006, 23:43:49 »
heh a cenowo ????

Offline marcin

  • Moderator
  • Toyot Spamer
  • ******
  • Wiadomości: 8180
  • Płeć: Mężczyzna
    • 3vz.pl
Odp: halogeny do camry
« Odpowiedź #4 dnia: 29-03-2006, 00:11:47 »
albo tanio, albo dobrze :) przy baaardzo dużym nakładzie własnej pracy, powinieneś się zmieścić w 1500zł :) wszystko zależy od tego ile włożysz w to pracy, i co chcesz osiągnąć:)

3VZ.pl



Offline michalck81

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 227
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: halogeny do camry
« Odpowiedź #5 dnia: 11-12-2010, 10:55:41 »
Odgrzewam kotleta, mianowicie po ostatniej przejażdżce we mgle doszedłem do wniosku, że moje amerykańskie lampy nie są za wiele warte w tych warunkach, więc zacząłem się mocno zastanawiać nad dołożeniem halogenów. I w tym miejscu powtarzam pytanie z pierwszego postu czyli: jak instalowac halogen do camry?

Konkretnie chodzi mi o miejsce ich zamontowania, i tutaj moja propozycja zaznaczona na przykładowym zdjęciu poniżej, z prośbą o podpowiedzi, czy zamontowane w tym miejscu zdadzą egzamin:


Dodam może jeszcze, że przewidywany przeze mnie model halogenów to Hella Comfort-Line FF 75.
« Ostatnia zmiana: 11-12-2010, 11:08:18 wysłana przez michalck81 »

Offline marcin

  • Moderator
  • Toyot Spamer
  • ******
  • Wiadomości: 8180
  • Płeć: Mężczyzna
    • 3vz.pl
Odp: halogeny do camry
« Odpowiedź #6 dnia: 11-12-2010, 12:48:36 »
Amerykańskie lampy nie są wiele warte w każdych warunkach ;)

Doświadczenie podpowiada, że lepszy efekt daje założenie EU-lamp ( i przerobienie wiązki, żeby "długie" włókno działały razem z H1 ), niż montaż dodatkowych halogenów.

Nie wiem, czy FF75 nie będą za duże - na zdjęciach to wszystko pięknie wygląda, a jak się zaczyna montować, to przestaje być różowo.

U mnie i tjedrala siedzą Micro DE, ale my mamy EU-zderzaki, a i tak było ciasno i sporo kombinacji.

Egzamin zdadzą, ale nie oczekuj cudów, myślę, że sporo może powiedzieć tjedral jako, że u mnie dokładałem halogeny do Xe, a u niego do H4, więc będzie miał bardziej wiarygodne informacje.

Przy Xe halogeny przydają się do stwierdzenia, kiedy zmienić palniki, i właściwie tylko do tego  <diabel>

3VZ.pl



Offline michalck81

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 227
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: halogeny do camry
« Odpowiedź #7 dnia: 11-12-2010, 13:45:39 »
Amerykańskie lampy nie są wiele warte w każdych warunkach ;)
Poza gęstą mgłą nie narzekam <sternik>

Nie wiem, czy FF75 nie będą za duże - na zdjęciach to wszystko pięknie wygląda, a jak się zaczyna montować, to przestaje być różowo.

U mnie i tjedrala siedzą Micro DE, ale my mamy EU-zderzaki, a i tak było ciasno i sporo kombinacji.
No i to stwierdzenie już mi dużo pomaga, choćby przy wyborze halogenów.

...myślę, że sporo może powiedzieć tjedral jako, że u mnie dokładałem halogeny do Xe, a u niego do H4, więc będzie miał bardziej wiarygodne informacje.
Więc czekam na opinię tjedrala...

Offline marcin

  • Moderator
  • Toyot Spamer
  • ******
  • Wiadomości: 8180
  • Płeć: Mężczyzna
    • 3vz.pl
Odp: halogeny do camry
« Odpowiedź #8 dnia: 11-12-2010, 14:19:54 »
No i to stwierdzenie już mi dużo pomaga, choćby przy wyborze halogenów.

Tylko tam, gdzie Ty narysowałeś, są dwie ( a czasem i trzy ) chłodnice, więc Micro DE nie wejdą ( albo będą sterczeć 10cm przed zderzak ), a my mamy tu :



Tak, wiem, mam spryski, zdjęcie jest świeżo po odebraniu od malarza, któremu nie chciałem powierzać tak odpowiedzialnego zajęcia, jak ich montaż :P



Mam nadzieję, że nikt mnie nie pozwie za nieprawne wykorzystanie mojego zdjęcia jego samochodu  <diabel>


Obejrzyj ofertę wielickiego Wesem'u, też mają sporo ciekawostek. Oczywiście Hellę polecam jak najbardziej, jakość ciężko przebić, nawet po kilku latach ciężkiego życia wciąż mają się dobrze.



3VZ.pl



Offline michalck81

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 227
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: halogeny do camry
« Odpowiedź #9 dnia: 11-12-2010, 14:35:14 »
Ja też mam nadzieję, że mnie nikt nie pozwie, bo zdjęcie zapożyczyłem z pewnego portalu :grin:

Dzięki Marcin za zdjęcia, więc okazuje się, że da radę tam "coś" upchnąć :-)

Offline marcin

  • Moderator
  • Toyot Spamer
  • ******
  • Wiadomości: 8180
  • Płeć: Mężczyzna
    • 3vz.pl
Odp: halogeny do camry
« Odpowiedź #10 dnia: 11-12-2010, 14:46:10 »
Nie pamiętam, jaki masz zderzak, bo jeśli taki, jak zamieściłeś na zdjęciu, to nie bardzo, ale jeśli taki, jak nasze, to kupuj od razu Micro DE, i ciesz się najlepszymi soczewkowymi halogenami na rynku ;)
3VZ.pl



Offline michalck81

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 227
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: halogeny do camry
« Odpowiedź #11 dnia: 11-12-2010, 15:18:44 »
"Niestety" taki jaki przedstawiłem na zdjęciu powyżej, muszę pomyśleć żeby go może jakoś przemodelować w okolicach, w których właśnie np. Ty masz halogeny...

Offline marcin

  • Moderator
  • Toyot Spamer
  • ******
  • Wiadomości: 8180
  • Płeć: Mężczyzna
    • 3vz.pl
Odp: halogeny do camry
« Odpowiedź #12 dnia: 11-12-2010, 15:51:55 »
Zobacz, czy wycięcie poprzeczek nie pomoże.

To Ci powinno pomóc :



Do EU-wersji można było dokupić takie, ale widziałem je dwa razy w życiu na własne oczy. Nie zrobiły na mnie wrażenia, no, może poza tym, że były przeznaczone akurat do tego modelu, co niezmiernie rzadko sie zdarza w przypadku jakichkolwiek samochodowych "dodatków".




Są jeszcze Micro DE premium, ale nie widzę sensu dopłacania kilkudziesięciu Euro za osłonki, które w przypadku Camry i tak trzeba zdjąć, żeby zmieścić to pod zderzakiem ;)

Oczywiście możesz też pójść moją ulubioną drogą, która ( w tym przypadku ) wywodzi się ze Szwecji. A mianowicie "nieważne - jak wygląda, ważne - jak działa".







Sukces gwarantowany  <diabel>
« Ostatnia zmiana: 11-12-2010, 16:34:32 wysłana przez marcinm »
3VZ.pl



Offline michalck81

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 227
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: halogeny do camry
« Odpowiedź #13 dnia: 11-12-2010, 16:22:12 »
W sumie, to jeszcze się zastanawiam nad zakupem noktowizora...  <sternik>
Też wypełni zadanie w 100% <diabel>

A tak serio to popatrzę, pomierzę, pomyślę i może coś wymyślę, a jak już wymyślę i zrobię, to się pochwalę.

Offline dziadek_tadeusz

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 3996
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: halogeny do camry
« Odpowiedź #14 dnia: 12-12-2010, 16:32:46 »
Doświadczenie podpowiada, że lepszy efekt daje założenie EU-lamp ( i przerobienie wiązki, żeby "długie" włókno działały razem z H1 ), niż montaż dodatkowych halogenów.

Tylko w kanadyjskiej masz jeszcze w H1 światła dzienne.
« Ostatnia zmiana: 12-12-2010, 16:34:21 wysłana przez dziadek_tadeusz »


 

Beesafe.pl