Autor Wątek: krzyżak układu kierowniczego  (Przeczytany 12331 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

poniat83

  • Gość
krzyżak układu kierowniczego
« dnia: 15-04-2006, 00:37:51 »
Witam
Mam pytanie. Jak dostać się do krzyżaka układu kierowniczego, bo prawdopodobnie to on poleciał. Mam problemy ze skręcaniem podobne jak "zajac77"
http://www.tkp.org.pl/index.php/topic,9936.0.html

 

desk

  • Gość
Odp: krzyżak układu kierowniczego
« Odpowiedź #1 dnia: 18-04-2006, 23:53:24 »
Odkręcasz i zdejmujesz ten górny w kabinie, a następnie chyc to kanału i odkręcasz przy maglownicy (może cieżko schodzić - lubi zardzewieć na frezach). Całość - dwa krzyżaki wyjmujesz od strony kabiny. Dalej to już zależy czy wymieniasz cały krzyżak czy tylko mały uniwersalny krzyżaczek. Jeśli pokierujesz się ekonomią to krzyżak na imadło i delikatnie wybijasz stary krzyżaczek i wkładasz (wbijasz) nowy. Pamiętaj o solidnym zapunktowaniu.

Jeśli są jakieś niejasności to chętnie odpowiem.
Dzisiaj wymieniłem ten krzyżak (mały krzyżaczek za 25 zł) i naprawiłem gumową obejmę pomiędzy krzyżakami - tą dostępną tylko w serwisie. Teraz w kabinie nie słyszę silnika a przy 100km/h nie muszę machać kierownicą, żeby utrzymać się na drodze.

Powodzenia przy wymianie

« Ostatnia zmiana: 19-04-2006, 00:17:23 wysłana przez desk »

Offline Perzan

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 2637
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.perzan.com
Odp: krzyżak układu kierowniczego
« Odpowiedź #2 dnia: 20-04-2006, 21:30:31 »
[...]Całość - dwa krzyżaki wyjmujesz od strony kabiny.

Czyli wyjmujemy też osłonę gumową czy wystarczy pociągnąć dolny do kabiny i zrzucić na dół jak zejdzie z przekładni ?

Cytuj (zaznaczone)
[...]naprawiłem gumową obejmę pomiędzy krzyżakami - tą dostępną tylko w serwisie. Teraz w kabinie nie słyszę silnika [...]

To prawda. Duuużo ciszej z dobrą osłoną.
Jak naprawiałeś ? Łata z gumy ? (ja wymieniałem na nówkę)
Pozdro.
*
*** Czytając forum często odnoszę wrażenie, że ludzie nie chcą aby im pomóc, choć wydaje się że pomocy potrzebują. ***
*
*
*** Try not. Do or do not. There is no try. ***
*

errordoor

  • Gość
Odp: krzyżak układu kierowniczego
« Odpowiedź #3 dnia: 23-04-2006, 14:53:03 »
Jakiś miesiąc temu wymieniałem dolny krzyżak (JC 280,-+80 wymiana) i teraz kierownica chodzi miodzio  8) . Pomogło co prawda już smarowanie krzyżaka ale podobno tylko na chwilę do pierwszwgo deszczu  :-\
Przyznam, że po przyjrzeniu sie nowemu krzyżakowi i jego budowie, podziwiam userów którzy zdecydują się na wymianę tylko małego krzyżaczka za 25,- i zaklepanie własnym sumptem całości  :o
No ale jak to mówią: No risk no fun!  ;D

polo25

  • Gość
Odp: krzyżak układu kierowniczego
« Odpowiedź #4 dnia: 25-04-2006, 22:08:36 »
A jak to jest z tym drugim krzyżakiem tym w kabinie, czy tez go od razu wymienić, jak będę miał wszystko na wierzchu? Czy raczej dać sobie spokój, jak to było u was? Wymieniał ktoś. Ciekawe jaki jest koszt tego krzyżaka, orientuje się ktoś.
« Ostatnia zmiana: 26-04-2006, 10:03:08 wysłana przez polo25 »

wilsonik

  • Gość
Odp: krzyżak układu kierowniczego
« Odpowiedź #5 dnia: 26-04-2006, 11:40:41 »
Witam, Chciałem wymienić tylko ten sam krzyżak od strony silnika, ale mechanik bał się tego podjąć. proponował wymianę tego krzyżaka razem z tymi (nie wiem jak to się fachowo nazywa) obejmami.
Jak to się fachowo nazywa i jak jest koszt tej gumy o której była wyżej mowa?

Offline Perzan

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 2637
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.perzan.com
Odp: krzyżak układu kierowniczego
« Odpowiedź #6 dnia: 26-04-2006, 22:37:00 »
Witam, Chciałem wymienić tylko ten sam krzyżak od strony silnika, ale mechanik bał się tego podjąć. proponował wymianę tego krzyżaka razem z tymi (nie wiem jak to się fachowo nazywa) obejmami.
Jak to się fachowo nazywa i jak jest koszt tej gumy o której była wyżej mowa?

W całości to jest przegub kolumny kierowniczej, ale potocznie na całość mówi się krzyżak, choć krzyżak to jest sam ten element w kształcie krzyża z miseczkami wprasowanymi w widełki.
Guma o ile dobrze pamiętam coś koło 75,-.

A jak to jest z tym drugim krzyżakiem tym w kabinie, czy tez go od razu wymienić, jak będę miał wszystko na wierzchu? Czy raczej dać sobie spokój, jak to było u was? Wymieniał ktoś. Ciekawe jaki jest koszt tego krzyżaka, orientuje się ktoś.

Ten krzyżak powinien przeżyć Ciebie i Twoje auto ;)
W kabinie nie masz żadnych szkodliwych czynników działających na niego typu woda, sól, dużo kurzu. Z resztą, zobaczysz przy wymianie dolnego, bo górny i tak musisz wyjąć.
Raczej nie nastawiaj się na jego wymianę, a jeśli nawet będzie trzeba to jest 15 min. roboty.
Pozdro.
*
*** Czytając forum często odnoszę wrażenie, że ludzie nie chcą aby im pomóc, choć wydaje się że pomocy potrzebują. ***
*
*
*** Try not. Do or do not. There is no try. ***
*

desk

  • Gość
Odp: krzyżak układu kierowniczego
« Odpowiedź #7 dnia: 29-04-2006, 20:36:32 »
Witam, Chciałem wymienić tylko ten sam krzyżak od strony silnika, ale mechanik bał się tego podjąć. proponował wymianę tego krzyżaka razem z tymi (nie wiem jak to się fachowo nazywa) obejmami.
Jak to się fachowo nazywa i jak jest koszt tej gumy o której była wyżej mowa?

Jeśli twoja guma wygląda tak - TU
to przy okazji naprawy (wymiany) krzyżaka, wyjmujesz gumę - po wyjęciu wygląda  TAK
Do naprawy potrzeba:
1. Klej do klejenia gumy z guma - np. Cyjanopan E
2. Kawałek gumu o wym. 10x10cm - np. z detki samochodowej lub innej
3. Nożyczki

Wycinamy nową gumę np TAK
Przed przyklejeniem trzeba dobrze oczyścić obie gumy.
Guma po naprawie wygląda TAK i TAK

Koszt naprawy - klej - 1,70zł
Czas (zakładając przy okazji wymiany krzyżaka) - 10min

polo25

  • Gość
Odp: krzyżak układu kierowniczego
« Odpowiedź #8 dnia: 20-06-2006, 20:20:12 »
Czy ktoś mógł by zerknąć na tego linka http://www.allegro.pl/item110267187_krzyzak_kolumny_kierowniczej_toyota_carina_e_nowy.html
Czy to chodzi o ten krzyżak? I jak z ceną, do zaakceptowania, czy szukac dalej, bo wreście muszę go wymienić, juz się jeżdzić nie da,  ręce bolą od kręcenia.

carinaman20

  • Gość
Odp: krzyżak układu kierowniczego
« Odpowiedź #9 dnia: 20-06-2006, 20:24:52 »
Tak, to jest ten. Cena też dobra. Zamiennik w JC kosztuje 280,-.
CM

Offline eddie

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 8940
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: krzyżak układu kierowniczego
« Odpowiedź #10 dnia: 20-06-2006, 21:08:14 »
W JC tydzien temu placilem 210 po rabacie na toyota klub  :) Osobiscie wolalbym ten ze sklepu niz od pana z allegro. Z przesylka wyjdzie to samo a zawsze jakos... pewniej. Ale to kwestia gustu.

Pozdro
      "Ty się nie wpier****j, bo nie wiesz gdzie barykada jest"

gregory_13

  • Gość
Odp: krzyżak układu kierowniczego
« Odpowiedź #11 dnia: 21-06-2006, 09:23:38 »

Wymienialem wczoraj krzyzaka tego kolo tej gumy i gume. Za krzyzaka zaplacilem 40zl + 50zl wymiana, za nowa gume 10zl, dobrali z jakiegos innego autka. W auku zrobilo sie jak by ciszej i kiera o niebo lepiej dziala.

Dlaczego krzyzak na allegro i w JC jes taki drogi, to jest ten sam czy jakis inny, bo z tego co slyszalem sa w cari 2?

pozdro

Offline eddie

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 8940
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: krzyżak układu kierowniczego
« Odpowiedź #12 dnia: 21-06-2006, 19:17:25 »
Wymieniles krzyzak z lacznikiem czy sam krzyzak? W JC to jest cena za ten z łącznikiem. Mnie niestety nie udalo sie dostac tej nieszczesnej gumy. Ani w JC ani na Kaczenca  >:(
      "Ty się nie wpier****j, bo nie wiesz gdzie barykada jest"

gregory_13

  • Gość
Odp: krzyżak układu kierowniczego
« Odpowiedź #13 dnia: 22-06-2006, 16:14:36 »

Wymieniali krzyzak z loncznikiem, gume dobrali od jakiegos innego Japonca. Jak bede u nich to zapytam od jakiego autka ta guma, bo jest taka sama jak w cari.

pozdro.

marjos11

  • Gość
Odp: krzyżak układu kierowniczego
« Odpowiedź #14 dnia: 18-09-2008, 09:19:28 »
Witam!

Gdzie we Wrocławiu kupić krzyżak kolumny kierowniczej do cariny e?
A możne jesteście w stanie polecić mechanika który coś takiego założy,
czy radzicie wymienić samemu?

Czy po wymianie krzyżaka konieczne jest zrobienie geometrii pojazdu?

Pozdr

Polecam opcje szukaj

Eddie
« Ostatnia zmiana: 18-09-2008, 09:25:53 wysłana przez eddie »


 

Beesafe.pl