Częsci samochodowe w iParts.pl

Autor Wątek: Odpowietrzanie hamulców (F)  (Przeczytany 18467 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline szymon

• Toyot Pełzający
  • **
Odpowietrzanie hamulców (F)
« dnia: 17-02-2008, 11:56:40 »
Witam
W jaki sposób skutecznie odpowietrzyć hamulce - w książce napisali, że najlepiej wykorzystać urządzenie podciśnieniowe - ale musiałbym jechać do serwisu. Interesuje mnie więc tradycyjna metoda "pompuj - puść". Czy odpowietrzać w ten sposób należy przy włączonym silniku (wtedy działa wspomaganie hamulców) czy na wyłączonym kiedy pedał chodzi ciężko, no i jaka jest skuteczność takiego odpowietrzania?
« Ostatnia zmiana: 17-02-2008, 15:57:16 wysłana przez Miche »

Offline Slawektoyo

• Toyot Chodzacy
Odp: odpowietrzanie hamulców
« Odpowiedź #1 dnia: 17-02-2008, 12:15:08 »
Witam. Z tym nie ma problemu odpowietrzasz po przekątnej tak jak piszą w książce oczywiście na wyłączonym silniku . Odciągasz na początku płyn ze zbiorniczka ( tak żeby coś tam zostało ) i uważaj aby nie dopuscić do zaciągnięcia powietrza przez zbiorniczek . No i wężyk na odpowietrznik kolegę przed kierę , budę w górę i na koniec po piwku . Odpalić popompować aż pedał przestanie wpadać i jazda próbna ale to przed piwkiem . Chodzi o przelanie całego układu nowym plynem bo rozumiem że chcesz go wymienić i odpowietrzyć . Klucz oczkowy lub nasadowy na początek żadnych płaskich zwykłych bo się poprzekręca . Pozdro .

Offline Miche

• Toyot Zmotoryzowany
« Odpowiedź #2 dnia: 17-02-2008, 12:17:46 »
Bierzesz drugiego klienta sadzasz do auta a sam nalewasz plyn do zbiorniczka, klient pompuje pare razy hamulcem i trzyma a ty w tym czasie popuszczasz odpowietrznik (zaczynasz od kola tylnego prawego pozniej tylne lewe,przednie prawe i przednie lewe) operacje powtarzasz az z odpowietrznika zacznie się lac czysty płyn bez pęcheżyków powietrza.
Pamietaj żeby popuszczać odpowietrznik w momencie kiedy klient trzyma a nie wahluje pedałem .
Focus II 1,6 :)

Offline szymon

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #3 dnia: 17-02-2008, 12:55:10 »
(zaczynasz od kola tylnego prawego pozniej tylne lewe,przednie prawe i przednie lewe)
A więc odpowietrzamy po przekątnej czy pierw tylne potem przednie - parami  :embarrassed:

Offline Miche

• Toyot Zmotoryzowany
« Odpowiedź #4 dnia: 17-02-2008, 13:43:39 »
zaczynasz od prawego tylu potem  lewy następnie przód prawy i lewy czyli parami :)
« Ostatnia zmiana: 17-02-2008, 13:52:36 wysłana przez Miche »

Offline bis24

• Toyot Spamer
  • Fiesta 1.4 mk7 FL
« Odpowiedź #5 dnia: 17-02-2008, 15:09:01 »
Jeśli auto z ABS to koniecznie odpowietrzaj na pracującym silniku

Offline szybki

• Toyot Chodzacy
« Odpowiedź #6 dnia: 17-02-2008, 15:25:08 »
Pierwsze słysze.
Jeśli masz ABS to uważaj żeby ci nie brakło płynu w zbiorniczku podczas odpowietrzania bo odpowietrzyć pompe abs-u jest ciężko.

Offline Perzan

• Toyot Zmotoryzowany
  • Carina E 2,0i GLi JPP kombi + LPG
    • http://www.perzan.com
« Odpowiedź #7 dnia: 17-02-2008, 15:43:34 »

A to dlaczego ?? :O
*
*** Czytając forum często odnoszę wrażenie, że ludzie nie chcą aby im pomóc, choć wydaje się że pomocy potrzebują. ***
*
*
*** Try not. Do or do not. There is no try. ***
*

Offline bis24

• Toyot Spamer
  • Fiesta 1.4 mk7 FL
« Odpowiedź #8 dnia: 17-02-2008, 16:05:14 »
Pierwsze słysze.
Jeśli masz ABS to uważaj żeby ci nie brakło płynu w zbiorniczku podczas odpowietrzania bo odpowietrzyć pompe abs-u jest ciężko.
Powiem więcej bardzo ciężko a zapowietrzyła się dlatego, że nie pracował silnik. Tak powiedzieli w serwisie gdzie wymieniali płyn. Odessali ssakiem dolali nowego do zbiorniczka odpowietrzali. Nikt nie pytał czy jest ABS. Kontrolowali poziom w zbiorniczku i uzupełniali.
Niestety pedał wpadał prawie do końca. Trzeba było pompować żeby stawiał opór. Kilkakrotne odpowietrzenie nie dało pożądanych efektów i powiedzieli, że nie są w stanie tego naprawić. Pompę ABS odpowietrzyli w ASO a rachunek za usługę poszedł w ciężar serwisu, który zapowietrzył układ.

Offline szymon

• Toyot Pełzający
  • **
Odp: Odpowietrzanie hamulców (F)
« Odpowiedź #9 dnia: 17-02-2008, 17:48:38 »
To zabiliście mi klina - mam ABS i wątpliwości czy robić to samemu :icon_pray:. Czy inni użytkownicy  ABS mieli takie korowody z odpowietrzaniem?
« Ostatnia zmiana: 17-02-2008, 17:50:20 wysłana przez szymon »

Offline Miche

• Toyot Zmotoryzowany
« Odpowiedź #10 dnia: 17-02-2008, 18:27:35 »
To zabiliście mi klina - mam ABS i wątpliwości czy robić to samemu :icon_pray:. Czy inni użytkownicy  ABS mieli takie korowody z odpowietrzaniem?

Musisz po prostu dolac troche DOT 3 do zbiorniczka i nie powinno byc problemu ja u siebie robilem to pod blokiem i wszystko zrobilem ok:)

KaeRBe

• Gość
« Odpowiedź #11 dnia: 17-02-2008, 19:50:46 »
w książce napisali, że najlepiej wykorzystać urządzenie podciśnieniowe - ale musiałbym jechać do serwisu
nie widzę takiej potrzeby
te podciśnieniowe urządzenie to taka duża strzykawka z rurką o takiej średnicy żeby naszła na odpowietrznik więc można to zrobić samemu zaopatrujac się w odpowiednie urządzenie które nie powinno być drogie ;)

Offline Slawektoyo

• Toyot Chodzacy
« Odpowiedź #12 dnia: 17-02-2008, 20:08:46 »
Witam . Bez pomocy kolegi to dsysasz strzykawą z odpowietrznika płyn ( najlepiej taką 100 ml ) ale to cholernie ciężko idzie . Lepiej zrób to standardowo . Ja mam ABS i cały pic polega na tym aby w zbiorniczku nie zabrakło płynu . Z 1 litr powinien wystarczyć . Dwa trzy depnięcia na pedał przy pełnym zbiorniczku i dolewka i tak po pół flaszki na jedno kółko . W sumie to płyn nie krąży w obwodach i cały syf jest przy tloczkach i cylinderkach . I tam jest najbardziej zużyty ( temperatura) . Bez strachu to jest proste . Pozdro .

Offline szymon

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #13 dnia: 21-02-2008, 22:14:00 »
Witam . Bez pomocy kolegi to dsysasz strzykawą z odpowietrznika płyn ( najlepiej taką 100 ml ) ale to cholernie ciężko idzie . Lepiej zrób to standardowo . Ja mam ABS i cały pic polega na tym aby w zbiorniczku nie zabrakło płynu . Z 1 litr powinien wystarczyć . Dwa trzy depnięcia na pedał przy pełnym zbiorniczku i dolewka i tak po pół flaszki na jedno kółko . W sumie to płyn nie krąży w obwodach i cały syf jest przy tloczkach i cylinderkach . I tam jest najbardziej zużyty ( temperatura) . Bez strachu to jest proste . Pozdro .
Czy odpowietrzałeś na pracującym silniku, jak radzi bis 24?

Offline Slawektoyo

• Toyot Chodzacy
« Odpowiedź #14 dnia: 22-02-2008, 19:44:46 »
Nie , nigdy . Pozdro .

Toyota Klub

« Odpowiedź #14 dnia: 22-02-2008, 19:44:46 »