Autor Wątek: Carina E GTi - przód zawieszenie przednie  (Przeczytany 16513 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

PBMK

  • Gość
Carina E GTi - przód zawieszenie przednie
« dnia: 05-05-2008, 00:18:52 »
Witam :-)

Mam nadzieję, że ktoś już prędzej robił zawieszenie w tej wersji - Toyota Carina E GTi. W ASO dowiedziałem się, że muszę wymienić przednie łączniki stabilizatora, amortyzatory przednie, wahacze przednie, tarcze i klocki przednie... czy do tego zestawu coś jeszcze należałoby przyłączyć, gdy będę szukał części... Najchętniej kupiłbym taki nawet używany zestaw w całości... ale jeśli będzie trzeba składac po kolei ok, proszę o jakieś rady w tym temacie. Czytałem inne wątki, ale tam wszystko jest napisane poza wersją GTi a ta ma inne rozwiązanie...

Tak to może czasem jest jak się kupuje auto w niedzielę i nie zna za bardzo na wszystkim.... ale cóż autko już jest i jestem z niego zadowolony, zwłaszcza z silnika, gdzie tez trzeba wymienić uszczelkę - wyciek z pokrywy zaworów. Była już kiedyś Carinka E 2.0 u mnie w rodzinie i stwierdziłem, że też sobie taką sprawię ale w wersji GTi, miała byc Celica, ale jest większa Carina :))) Nie ma jak przywiązanie do Toyotki :)


Z góry dziękuje za pomoc.

Offline barte.k

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 3312
  • Płeć: Mężczyzna
    • Lotniczo!
Odp: Carina E GTi - przód zawieszenie przednie
« Odpowiedź #1 dnia: 05-05-2008, 09:50:37 »
Carinus robił jakies prace z zawiechą, zdaje sie, że opracował sposób na jakąś regeneracje, z tego co pamietam.
u mnie jeszcze jakos sie trzyma, ale też powoli zaczyna klekotać ;)

informuj na bieżąco, jak uda Ci sie to poskładać i po jakich kosztach..
:)
Szerokości Kuba!

today tomorrow TOYOTA

Offline Slawektoyo

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 560
Odp: Carina E GTi - przód zawieszenie przednie
« Odpowiedź #2 dnia: 05-05-2008, 14:05:31 »
Gośćma na Allegro . Wejdz w części wpisz toyota carina e i tam w tłumikach jest od GTI ma również inne części . Pozdro .

Offline carinus

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1188
  • Płeć: Mężczyzna
  • Samochód:: Auris I 1,4 d4d
Odp: Carina E GTi - przód zawieszenie przednie
« Odpowiedź #3 dnia: 05-05-2008, 22:16:49 »
Marne szanse żeby dostać używki w stanie lepszym niż dobrym.Zawieszenie leci szybciej niz w zwykłych wersjach.Ratunkiem jest regeneracja sworzni wielowahacza i wstawianie zamienników sworznia górnego kolumny.Te elementy najszybciej lecą.

PBMK

  • Gość
Odp: Carina E GTi - przód zawieszenie przednie
« Odpowiedź #4 dnia: 05-05-2008, 23:00:39 »
Jutro może jakoś się doczołgam autem do mechanika bo jest tragedia już ...

Z czego składa się przednie zawieszenie Cariny E GTi??
Jakie elementy zawsze należałoby wymienić? Jestem początkującym użytkownikiem więc proszę o wyrozumiałość :)

Toyota Carina E GTi 2.0 3S-GE

Zawieszenie przednie:

- amortyzatory
- wielowahacze (podwójne wahacze)
- łączniki stabilizatora
- gumy stabilizatora

Układ hamulcowy - przód:

- tarcze - wymiary (mm) : 255 x 25 x 5 otworów -
http://allegro.pl/item355875533_tarcze_hamulcowe_przod_toyota_carina_e_celica.html

- klocki hamulcowe - http://allegro.pl/item352086270_klocki_ham_przod_toyota_avensis_carina_e_mr_2_mr2.html

- przewody hamulcowe - http://www.bogusz.com.pl/webcm/katalog?func=listLinkPage&wid=19&markId=46&modelId=884

Zawieszenie tył:

- amortyzatory
- sprężyny

Układ hamulcowy - tył:

- tarcze tylne
- klocki hamulcowe tylne

- przewody hamulcowe - http://www.bogusz.com.pl/webcm/katalog?func=listLinkPage&wid=19&markId=46&modelId=884

- linka ręcznego - (gdzie to można znaleźć w sklepie, czy jest taka sama jak dla wszystkich modeli Cariny E?)

Gdybyśmy mogli to rozpisać pewnie będzie służyć pomocą dla innych użytkowników. Są z tego co czytam elementy które można zregenerować, jakie to konkretnie wszystkie i ile taka zabawa ewentualnie kosztuje?

Pozdrawiam Carinowców
Piotr
« Ostatnia zmiana: 05-05-2008, 23:03:11 wysłana przez PBMK »

Offline carinus

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1188
  • Płeć: Mężczyzna
  • Samochód:: Auris I 1,4 d4d
Odp: Carina E GTi - przód zawieszenie przednie
« Odpowiedź #5 dnia: 06-05-2008, 16:11:31 »
Tarcze hamulcowe w Gt maja średnice 275 mm i nie dopasujesz ich od innego modelu toyoty.Klocki sa identyczne jak w MR2,Avensis i paru innych.W zawieszeniu trzeba zmieniać tylko sworznie wielowachacza w ilosci 4szt.oraz 2 sworznie na kolumnie,łączniki i gumy.Tarcze przednie mam do odstąpienia.

PBMK

  • Gość
Odp: Carina E GTi - przód zawieszenie przednie
« Odpowiedź #6 dnia: 07-05-2008, 12:43:43 »
Witam :)

To chyba najlepsza strona jaką udało mi się znaleźć jeśli chodzi o części do Naszych Cari E - wszystkie modele - spis poniżej :)

http://katalog.fota.pl/Katalog/(S(pmi3cqja0loxtw45mt43ma55))/Samochod1_fs00227.aspx?KHerNr=111&KModNr=496

Co do zawieszenia GTI oto jego budowa:

Producent elementów zawieszenia Kager:



Producent Moog - elementy zawieszenia przód:




Producent Moog - elementy zawieszenia tył:



Można by wklejać nawet wszystkie poszczególne części, lecz każdy może sprawdzić sobie jak to wygląda własnoręcznie.

Co myślicie o stronie Foty i jakie są tam Waszym zdaniem ceny...

Mam nadzieję, że komuś i tym razem ja pomogę  <brawo>

Pozdrawiam
Piotr
« Ostatnia zmiana: 07-05-2008, 13:05:31 wysłana przez PBMK »

Offline barte.k

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 3312
  • Płeć: Mężczyzna
    • Lotniczo!
Odp: Carina E GTi - przód zawieszenie przednie
« Odpowiedź #7 dnia: 07-05-2008, 12:47:04 »
wow.rewelacja. to powinno pójść do FAQ.
Szerokości Kuba!

today tomorrow TOYOTA

Offline Perzan

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 2637
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.perzan.com
Odp: Carina E GTi - przód zawieszenie przednie
« Odpowiedź #8 dnia: 07-05-2008, 13:24:20 »
No to Was zmartwię...
To jeszt zawieszenie od "cywilnej" Cariny.
Coś do d...y mają ten katalog. Wszystkie wahacze do GTi pokazują na zdjęciach zwykłe :(
Pozdro.
*
*** Czytając forum często odnoszę wrażenie, że ludzie nie chcą aby im pomóc, choć wydaje się że pomocy potrzebują. ***
*
*
*** Try not. Do or do not. There is no try. ***
*

PBMK

  • Gość
Odp: Carina E GTi - przód zawieszenie przednie
« Odpowiedź #9 dnia: 07-05-2008, 13:54:44 »
To fakt zdjęcia może i nie przedstawiają zawsze danego towaru - jak to możliwe w takiej firmie, ale same części na pewno mają - więc to pocieszenie. Niedługo będę wiedział po rozebraniu co konkretnie potrzeba więc zamieszczę stosowne info co, gdzie i za ile.

Tymczasem pozdrawiam  :police:

Offline carinus

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1188
  • Płeć: Mężczyzna
  • Samochód:: Auris I 1,4 d4d
Odp: Carina E GTi - przód zawieszenie przednie
« Odpowiedź #10 dnia: 07-05-2008, 15:24:49 »
Fajna sprawa jeżeli ktoś szuka części do zwykłych carinek.Przy GTi nie ma zamienników na zawias przedni a ceny w ASO za wachacze kompletne wyniesie około 3.500,zł.

Offline lecho48

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 147
Odp: Carina E GTi - przód zawieszenie przednie
« Odpowiedź #11 dnia: 08-05-2008, 18:45:30 »
zawieszenie super strut suspension GTi Carin

Offline eddie

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 8940
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Carina E GTi - przód zawieszenie przednie
« Odpowiedź #12 dnia: 08-05-2008, 19:08:52 »
zawieszenie super strut suspension GTi Carin

OK... mozesz jasniej?

SSS raczej w Carinkach nie było . Myle sie? Carina GT4? <diabel>
      "Ty się nie wpier****j, bo nie wiesz gdzie barykada jest"

paranoikLBN

  • Gość
Odp: Carina E GTi - przód zawieszenie przednie
« Odpowiedź #13 dnia: 09-05-2008, 02:35:06 »
żadnej cariny gt4 nie było :) bez brawury :P ...

sss było w carinie gti i w niektórych celicach st 205 .... i to nie tylko w gt4 ;)

jeśli chodzi o tarcze hamulcowe to te z allegro to jakiś śmiech na sali ... tutaj trzeba się wykosztować coś koło 350 zł sztuka ... jesli masz dobre układy może być taniej ;) ... klocki to nie problem ... ale zawiecha to lipa ... wszystko jest super elegancko dopóki nie zacznie lecieć ... jedna rzecz tak na prawde jest zmorą tego całego sss ... łacznik wahacza. jak już kupisz to kup jeszcze jeden na zapas bo szybko leci :P ... poza tym to szczęścia zdrowia życzę bo z tego co widze po opisie twoja carina troszke ma do zrobienia a tutaj zamienników za bardzo nie ma, a części swoje kosztują ;) pozdro

ps. nie liczyłbym na ASO bo  tam do cariny gti zawieszenie niby mają ale tak na prawde to nie mają ;P

Offline eddie

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 8940
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Carina E GTi - przód zawieszenie przednie
« Odpowiedź #14 dnia: 09-05-2008, 10:35:27 »
Wiem ze GT4 nie było :)
To jednak nadal nie wyjasnia co kolega lech48 miał na mysli.

sss było w carinie gti i w niektórych celicach st 205 .... i to nie tylko w gt4 ;)



Masz racje  SSS było w Cari GTi, ale... celica ST205 to jest tylko GT4 :) opcjonalnie jeszcze dawali w ST 202 ale chyba ciezko by było takowa znalezc.
      "Ty się nie wpier****j, bo nie wiesz gdzie barykada jest"


 

Beesafe.pl