Autor Wątek: Problemy z odpaleniem  (Przeczytany 7683 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

askob

  • Gość
Problemy z odpaleniem
« dnia: 31-08-2010, 21:09:54 »
Witam!

Wszystko zaczelo sie zima tego roku. Auto ktoregos poranka nie chcialo odpalic. Pomyslalem no fakt zimno w nocy bylo to moze aku slabe bo juz leciwe bylo. Aku zmienione a auto dalej nie odpala. Pomyslalem ze moze paliwo jakies trefne bylo? Leje przewaznie na ORLENie. Dolany denaturat. Wciaz nic. Spuszczone CALE paliwo z baku i wlane swiezutkie.

Teraz do rzeczy.

Mam taki jeden problem z TOYOTka. Mianowicie jak auto jest zimne nie chce za cholere odpalic. Kreci, kreci i nic. Jak sie pociagnie auto odpali i jak odpali i zaraz po tym zgasze odpali bez problemu. Kola nie zrobia nawet pelnego obrotu i juz pali.
Wczesniej przy odpalaniu silnik potrafil stanac na sekunde i krecil dalej. Po dluzszym kreceniu odpalal. Po zmianie palca aparatu zaplonowego auto odpalalo po dluzszym kreceniu ale silnik nie stawal.
Byl w serwisie dwukrotnie. Raz podpieli pod kompa i powiedzieli ze to czujnik stukowy. Pytanie brzmi co ona ma do odpalania? Za drugim razem auto zostawione w innym serwisie toyoty 1h 200zl... powiedzialem zeby nie robili diagnostykibo byla robiona i ze problem jest przy odpalaniu auta. Oczywiscie co oni zrobili? podlaczyli kompa ktory tym razem nic im nie wykazal skasowali 200zl i do widzenia... a mieli szukac przyczyny... (bez komentarza)
Wymienione zostało: filtr paliwa, swiece, przewody, kopulka, palec rozdzielacza, akumulator.

Auto to TOYOTA CARINA E '95 1.6 benzynka + LPG silnik wzmocniony 120KM

Prosze o rade bo zima coraz blizej a auto odmawia. Jestem z Wrocławia takze z checia sie gdzies moge sie ustawic z kims i sprubowac rozwiazac problem

Robsajson

  • Gość
Odp: Problemy z odpaleniem
« Odpowiedź #1 dnia: 31-08-2010, 21:36:42 »
Z jakiej dzielnicy jesteś?Próbowałeś odpalić na Lpg?

askob

  • Gość
Odp: Problemy z odpaleniem
« Odpowiedź #2 dnia: 31-08-2010, 21:41:33 »
Popowice

Ani benzyna ani LPG

Robsajson

  • Gość
Odp: Problemy z odpaleniem
« Odpowiedź #3 dnia: 31-08-2010, 21:48:47 »
Na Wejcherowskiej robiliśmy spoty...ale nie ważne.Jak pogoda się poprawi to mogę podjechać do Ciebie i wspólnie może uda się coś zrobić przy Twojej Carinie.

askob

  • Gość
Odp: Problemy z odpaleniem
« Odpowiedź #4 dnia: 31-08-2010, 21:55:27 »
Byloby milo :) jutro jakby co to bede ok 15/16 juz na popkach a dokladniej na Jeleniej :D moj tel 663 607 598 Piotrek

Robsajson

  • Gość
Odp: Problemy z odpaleniem
« Odpowiedź #5 dnia: 31-08-2010, 22:06:44 »
Jutro ide z synem pierwszy dzień do żłobka ale zapiszę sobię Twój numer i zadzwonię jak będę już mieć chwilę czasu.

Offline Camry 2.2

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 962
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Problemy z odpaleniem
« Odpowiedź #6 dnia: 31-08-2010, 22:10:05 »
Wedlug mojej opini masz juz dobrze przechadzany modul zaplonu,to on szwankuje.Cariny na tyle nieznam aby dac odpowiedz natychmiast. Zacznij od tego.
Pzdr.A8 2,2

Robsajson

  • Gość
Odp: Problemy z odpaleniem
« Odpowiedź #7 dnia: 31-08-2010, 22:19:43 »
W Carinie nie ma modułu zapłonu tylko aparat zapłonowy.On raczej się nie psuje.Jak by padł aparat Cari w ogóle by nie odpaliła.

askob

  • Gość
Odp: Problemy z odpaleniem
« Odpowiedź #8 dnia: 31-08-2010, 22:25:32 »
Tez tak mysle ze wogle by nie zagadal. Tak samo zadko pada jak czujnik pochylenia walka rozrzadu? pare lat temu padl (podobno nigdy sie nie psuje) i samego czujnika dostac nie mozna bylo tylko w calym "zestawie" za kwote ok 1800. Po dlugim szukaniu udalo sie dorwac sam czujnik za 350zl. Auto na zepsutym czujniku odpalalo jezdzilo i bylo w pelni sprawne ale strasznie duzo palilo. za kwote ok 30zl (przy cenie PB95 ok 2,50) ciezko bylo przejechac 20km...

 Juz mi rece powoliopadaja bo nie mam zielonego pojecia co to moze byc.

Zastanawiam sie aby nie zakupic kabla do kompa
« Ostatnia zmiana: 31-08-2010, 22:33:24 wysłana przez askob »

Robsajson

  • Gość
Odp: Problemy z odpaleniem
« Odpowiedź #9 dnia: 31-08-2010, 22:33:51 »
Szkoda kasy na kable.Pokaże Ci jutro co i jak.Podejżewam już co może boleć Cari ale nie jestem tego pewny i jutro się upewnię bo nie chce gdybać.

Offline Camry 2.2

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 962
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Problemy z odpaleniem
« Odpowiedź #10 dnia: 01-09-2010, 05:55:28 »
Zaraz panowie,skoro jest tylko aparat zaplonowy to gdzie jest cewka zaplonowa czy ona jest w aparacie zaplonowym.Wedlug mnie to ona nawala.Zrob tak jak sie robi w Toyocie.W momencie gdy niechce odpalic
pomierzyc napiecie na zasilaniu cewki zaplonowej musi byc 12V wtedy kiedy jest przekrecony kluczyk wpozycji zaplon.Jezeli te napiecie bedzie na zaciskach cewki  ,masz napewno wtyk  testowy i tam szukaj  literki IG ignition i tam sie mierzy napiecie na zasilaniu cewki jezeli ono bedzie to na 100% walnieta jest czesc wysokiego napiecia i wtedy wymiana calosci tzn cewki.Wlasnie ona ma taki objaw jak jest nie uzywana i sobie postoji to odpala a jak juz pochodzi ma przebicie i milczy ot i problem.Komp nie wykryje wtym momencie jak to jest sprawne.
Pzdr.A8 2,2
P.S podaj ktory rok tej Cariny.Cewki padaja po myciu silnika woda,po duzym przebiegu i zanieczysczonym ukladzie zaplonowym,wystarczy jak sie zbiera olej wokol izolatora na swiecy, walnietym kabelku wysokiego napiecia,padnietego palca zaplonowego, peknietej kopulki zaplonowej.Dlatego jest tak wazny systematyczny servis a nie jazda jak
na stepie od przypadku do przypadku i karawana staje .
« Ostatnia zmiana: 01-09-2010, 05:57:42 wysłana przez Camry 2.2 »

Robsajson

  • Gość
Odp: Problemy z odpaleniem
« Odpowiedź #11 dnia: 01-09-2010, 09:06:53 »
Kolega napisał ,że wymienił swiece, przewody, kopulke, palec rozdzielacza i akumulator.Cewka jest osobno lub w aparacie zależy od rocznika.

Robsajson

  • Gość
Odp: Problemy z odpaleniem
« Odpowiedź #12 dnia: 01-09-2010, 21:19:10 »
Cewka Ok.Silnik po odpaleniu faluje.Po odłączeniu krokowca faluje jeszcze bardziej a po jego ponownym podłączeniu zdycha czyli norma.Komputer pokazuję błąd nr 13 czyli sygnału prędkości obrotowej.
Przepustnica jak i krokowiec napewno nadają się do czyszczenia.Jeden wtryskiwacz nie jest szczelny (plama Pb na kolektorze ssącym).Silnik odpala super jak jest ciepły...Rozrząd był sprawdzany i pasek napewno nie przeskoczył.
Tyle z moich oględzin...

askob

  • Gość
Odp: Problemy z odpaleniem
« Odpowiedź #13 dnia: 01-09-2010, 22:03:35 »
j.w. w niedziele bedziemy walczyc. rozkrecanie, czyszczenie itp. zobaczymy co powie rano w poniedzialek. Tak jak mowil Robsajson i po moich dluzszych rozmyslaniach to wydaje mi sie ze to bedzie przyczyna tego wtryskiwacza. Najpierw jednak zobaczymy z tym krokowcem i przepustnica.

askob

  • Gość
Odp: Problemy z odpaleniem
« Odpowiedź #14 dnia: 23-10-2010, 08:59:09 »
Witam wszystkich poraz kolejny. Toyota juz naprawiona :D i odpala za KAZDYM razem :D:D:D

Troche czasu i nerwow mnie to kosztowalo ale zrobione.

Padl czujnik położenia (czy pochylenia) wału. Koszt czujnika 490 tylko serwis nigdzie indziej tego nie ma i nie da sie zregenerowac. Kosz naprawy 200zl. Przy okazji wymienili olej. Jako gratis umyli i posprzatali autko :D Polecam ten warsztat AUTOPERFECT Strzeszów. Maja pojecie jesli chodzi mechanike czy elektryke.

Pozdrawiam


 

Beesafe.pl