Autor Wątek: Auris Terra 1.4D4D drgania silnika  (Przeczytany 80267 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline simsonsr2

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 17
Auris Terra 1.4D4D drgania silnika
« dnia: 13-10-2012, 13:25:35 »
Witam wszystkich.
Od niedawna jestem właścicielem używanej Toyoty auris i zauważyłem dziwną rzecz. Otóż podczas jazdy na niskich obrotach i wysokim biegu przy dodaniu gazu silnik dostaje dziwnych wibracji i zaczyna głośno chodzić. Zjawisko to przechodzi jak już się wkręci na wyższe obroty. Na wyświetlaczu w takiej sytuacji pokazuje oczywiście żeby zredukować bieg, jednak dla mnie takie wibracje nie wydają się normalne. We wcześniejszym samochodzie(silnik 1.9TDI) nic takiego się nie działo. Auto jest jeszcze na gwarancji fabrycznej, jednak serwisant po przejechaniu się stwierdził że jest to normalne(Serwis Toyoty w Rumi). Czy u Was też tak się dzieje? Czy jechać do innego serwisu? Bo dla mnie taka rzecz w nowym samochodzie nie jest normalna..

Offline bis24

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 3841
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Auris Terra 1.4D4D drgania silnika
« Odpowiedź #1 dnia: 13-10-2012, 13:27:51 »
serwisant po przejechaniu się stwierdził że jest to normalne
słusznie

Offline pancio11

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 447
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Auris Terra 1.4D4D drgania silnika
« Odpowiedź #2 dnia: 13-10-2012, 13:37:04 »
Profilaktycznie przejedź się do innego serwisu Toyoty - ale prawdopodobnie tak ma być
Where Wishes Fly......

Offline dziadek_tadeusz

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 3996
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Auris Terra 1.4D4D drgania silnika
« Odpowiedź #3 dnia: 13-10-2012, 13:43:50 »
A może po prostu za nisko go kręcisz ?

Offline simsonsr2

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Auris Terra 1.4D4D drgania silnika
« Odpowiedź #4 dnia: 13-10-2012, 13:53:13 »
Rozumiem że nie powinno się dusić silnika na niskich obrotach i zredukować bieg ale rzecz wydaje mi się dziwna. Dziś się przejadę i sprawdzę dokładniej na jakim biegu i przy jakich obrotach. Znajomy też ma aurisa 1.4D4D tyle że skrzynia 5 biegów, a nie 6 i wydawało mi się że u niego tak nie robi ale dawno jechałem jego samochodem więc nie pamiętam. Czyli rozumiem że u Was też się tak dzieje? Dziś dokładniej się przyjże podczas jazy i napisze co i jak...

manstil

  • Gość
Odp: Auris Terra 1.4D4D drgania silnika
« Odpowiedź #5 dnia: 13-10-2012, 14:23:34 »
.... zauważyłem dziwną rzecz. Otóż podczas jazdy na niskich obrotach i wysokim biegu przy dodaniu gazu silnik dostaje dziwnych wibracji i zaczyna głośno chodzić. Zjawisko to przechodzi jak już się wkręci na wyższe obroty. Na wyświetlaczu w takiej sytuacji pokazuje oczywiście żeby zredukować bieg, jednak dla mnie takie wibracje nie wydają się normalne.

 :shock:

Jak wiem  <diabel> te posty służą tylko nabijaniu licznika.
« Ostatnia zmiana: 13-10-2012, 14:47:16 wysłana przez manstil »

tom

  • Gość
Odp: Auris Terra 1.4D4D drgania silnika
« Odpowiedź #6 dnia: 13-10-2012, 14:29:15 »
a moze slychać wał korbowy? czyt. za niskie obroty dla danego biegu.

Offline Damian91

  • Global Moderator
  • Toyot Zmotoryzowany
  • ******
  • Wiadomości: 2658
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Auris Terra 1.4D4D drgania silnika
« Odpowiedź #7 dnia: 13-10-2012, 14:31:11 »
Z jakich obrotów przyspieszasz na tym wysokim przełożeniu?  :-o

Nie możesz mu zmieniać biegów przy jakichs 2200 rpm i nie mieć problemów zamiast na siłe przyspieszać pewnie z piątki od 1300 rpm?

Co to za jakaś mania z tymi niskimi do przesady obrotami  <zalamka>

tom

  • Gość
Odp: Auris Terra 1.4D4D drgania silnika
« Odpowiedź #8 dnia: 13-10-2012, 14:54:34 »
ktoś ludziom nabredził a oni mu uwierzyli że wysoki bieg i niskie obroty = niskie spalanie. ten "mądraliński" nie wspomniał im chyba o tym że za niskie obroty mogą zniszczyć silnik i osprzęt i wcale nie gwarantują niskiego spa;ania

Offline simsonsr2

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Auris Terra 1.4D4D drgania silnika
« Odpowiedź #9 dnia: 13-10-2012, 15:48:36 »
Do MANSTIL:
 Nie pisze dla nabijania licznika tylko dlatego że ma pytanie/problem a do tego chyba służy forum... może się mylę to mnie wyprowadź z błędu.

Nie mówię o jeździe na 5 przy 1tys. obr. i nie chodzi mi o kwestię spalania tylko o drgania z którymi nie miałem do czynienia w żadnym innym dieslu. I ma to miejsce zdaje się właśnie w okolicach 2 tys.obr.Dziś się przejadę i napisze dokładniej przy jakich obrotach.

Z tym, że widzę że rozmowa idzie chyba w złym kierunku bo nie jestem z tych co cisną pedał do podłogi, byleby tylko jechać na jak najwyższym biegu a tak chyba zrozumieli co niektórzy na forum..

Offline Bart7824155

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 99
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Auris Terra 1.4D4D drgania silnika
« Odpowiedź #10 dnia: 13-10-2012, 16:45:36 »
Nie mówię o jeździe na 5 przy 1tys. obr. i nie chodzi mi o kwestię spalania tylko o drgania z którymi nie miałem do czynienia w żadnym innym dieslu. I ma to miejsce zdaje się właśnie w okolicach 2 tys.obr.Dziś się przejadę i napisze dokładniej przy jakich obrotach.

Jak już koledzy pisali wyżej, to normalne. Na pewno masz na myśli obroty 1800-2000 ;)


pozdrowienia
love is good, love is funny, All the people love for money, if u think love is funny, love yourself and take the money!

Offline alf1969

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 106
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Auris Terra 1.4D4D drgania silnika
« Odpowiedź #11 dnia: 14-10-2012, 11:05:13 »
Nie jest to zjawisko normalne, ci co uważają inaczej są w błędzie. Jeździłem i posiadałem wiele samochodów wyposażonych różne silniki. Owszem jeśli będziesz próbował przyspieszać od 1000-1300 obrotów to silnik ma prawo drżeć ale na pewno nie między 1800-2000 obrotów. Takie zjawisko normalnym już nie jest.
"Nie ma ludzi niewinnych są tylko źle przesłuchani " Feliks Dzierżyński

Offline Bart7824155

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 99
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Auris Terra 1.4D4D drgania silnika
« Odpowiedź #12 dnia: 14-10-2012, 15:01:54 »
Sugerowałem się swoim aurisem. Również mam tego typu drgania silnika. Poczekam na rozwój sytuacji albo sam udam się do ASO.
love is good, love is funny, All the people love for money, if u think love is funny, love yourself and take the money!

Offline simsonsr2

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Auris Terra 1.4D4D drgania silnika
« Odpowiedź #13 dnia: 14-10-2012, 15:45:15 »
Witam ponownie

A więc przejechałem się wczoraj i tak jak pisali koledzy wyżej drgania te występują dokładnie w przedziale 1800-2000obr. co mi też wydaje się dziwne, a w aso serwisant powiedział że to niby normalne. Sprawdzę jak jest u znajomego też w 1.4D4D i może podjadę do innego serwisu...(tak dla pewności).

Dzięki za rady i opinie :-)
« Ostatnia zmiana: 14-10-2012, 15:49:14 wysłana przez simsonsr2 »

Offline bis24

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 3841
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Auris Terra 1.4D4D drgania silnika
« Odpowiedź #14 dnia: 14-10-2012, 16:02:34 »
Otóż podczas jazdy na niskich obrotach i wysokim biegu przy dodaniu gazu silnik dostaje dziwnych wibracji i zaczyna głośno chodzić
A więc przejechałem się wczoraj i tak jak pisali koledzy wyżej drgania te występują dokładnie w przedziale 1800-2000obr. co mi też wydaje się dziwne, a w aso serwisant powiedział że to niby normalne.
to jakie te obroty są niskie?


 

Beesafe.pl