Autor Wątek: Siłownik pod centralny zamek w klapie bagażnika hm ..  (Przeczytany 31201 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

busvald

  • Gość
Witam,

Sprawa jest taka. Mam centralny zamek w drzwiach natomiast w klapie tylnej nie. Wiec dzwoni do magika a on mówi " Yaris ? Japońska wersja ?  ... JA odpowiadam Tak !!!
On odpowiada: NIe da rady, kiepsko bedzie bo w tych zamkach jak sie zamontuje siłownik to po poł roku i tak peknie trzymadełko prz yzamku i bedzie trzeba wymienic zamek, już to przerabialiśmy"

Hmm.. zadzowniłem do Toyoty by zdementować tą opinię, a oni wiecie co powiedzieli ...
Ze faktycznie w japońskich wersjach jest taki kiepawy zamek ze to faktycznie nie ma sensu bo pęknie tam plasticzek za który sie zaczepi siłownik i bedzie trzeba wymienić zamek po jakimś czasie"

Hmm . . . oszalałem normalnie czy ja kupiłem TATRE czy KAMAZA może ? hmm. . nie kupiłem Yarisa w wersji Japońskiej i nie bede miał klapy podpiętej pod centralny zamek chyba a to mnie wcale nie cieszy bo 5 razy dziennie otwieram ten zamek z klucza i mnie to już dobija.

Pytanie do WAS !!!!!
Co o tym sądzicie, może ktoś z Was w swoim Japończyku założył siłownik i działa bez problemowo, czy oni mnie straszą ? czy tak jest faktycznie ?

pozdrawiam

busvald
« Ostatnia zmiana: 01-03-2012, 11:39:18 wysłana przez eddie »

Smok

  • Gość
Si³ownik pod centralny zamek w klapie bagarznika hm ..
« Odpowiedź #1 dnia: 16-02-2005, 07:22:39 »
Ja powiem tylko tyle- przy zakupie mnie oszwabili i nie dali mi siłownika do klapy- po 2 latach zosrientowałem się( bo skąd miałem wiedzieć, że sięda) i założyłem ( wer. francuska). Teraz jest i działa i warto było wydać kasę- więc walcz i kombinuj bo warto !!!

Artur

  • Gość
Si³ownik pod centralny zamek w klapie bagarznika hm ..
« Odpowiedź #2 dnia: 16-02-2005, 08:16:39 »
Cytat: busvald
jak sie zamontuje siłownik to po poł roku i tak peknie trzymadełko prz yzamku i bedzie trzeba wymienic zamek, już to przerabialiśmy

Jeśli mają rację, to niech ci założą "trzymadełko" od francuskiego Yarisa. Ja mam centralny w tylnej klapie i póki co nic sięnie urwało. Z tego co wiem kilka osób na Forum zamontowało sobie taki siłownik we własnym zakresie i nic złego sięnie stało.

MaLy_RaDeK

  • Gość
Si³ownik pod centralny zamek w klapie bagarznika hm ..
« Odpowiedź #3 dnia: 16-02-2005, 09:54:31 »
W przyszlym miesiacu mam w planach usunac klamki...
Wydaje mi sie, ze jak dobrze zamontuje sie silownik, to nic nie powinno sie stac.
Zobaczymy...   ;)

busvald

  • Gość
Si³ownik pod centralny zamek w klapie bagarznika hm ..
« Odpowiedź #4 dnia: 16-02-2005, 10:28:32 »
Kwestia w tym że w Toyocie powiedzieli ze w wesjach francuskich jest inaczej skonstruowany zamek i mechanizm (trzymadełko) jest inaczej sponstruowane i tam nie bedzie sie nic działo, natomiast w japońcach niestety jest tam plastik, który w końcu pęknie i będzie trzeba cały zamek wymienić.
Zapytałem czy nie da rady przełożyć od francuza zamka a w Toyocie powiedział facet ze to jest inna konstrukcja i nie da rady. No i co w takim wypadku ?
Dobrze było by gdyby ktoś kto ma japońską wersje i założył siłownik, wypowiedział sięw tym temacie.

Smok

  • Gość
Si³ownik pod centralny zamek w klapie bagarznika hm ..
« Odpowiedź #5 dnia: 16-02-2005, 10:47:13 »
ja sięnie da??? musi siędać- trzeba by postawić wer. japońską i francuską i zobaczyć różnice- musi siędać- kwestia chcenia- a plastikowej cześci nie da sięzastąpić metalową???

busvald

  • Gość
Si³ownik pod centralny zamek w klapie bagarznika hm ..
« Odpowiedź #6 dnia: 16-02-2005, 11:43:15 »
hmm.. no moze masz racje z tym zamkiem, tylko gdzie ja teraz kupie zamek od fancuza.

Smok

  • Gość
Si³ownik pod centralny zamek w klapie bagarznika hm ..
« Odpowiedź #7 dnia: 16-02-2005, 12:17:33 »
szukan na allegoro i tu: http://devel.autogielda.com.pl/?dzial=00300610008
powodzenia

Offline Rafels

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1160
  • Płeć: Mężczyzna
Si³ownik pod centralny zamek w klapie bagarznika hm ..
« Odpowiedź #8 dnia: 17-02-2005, 10:56:52 »
Ja założyłem centralny w klapie w wersji japońskiej.
Sprawuje sięznakomicie. Jeżdżęjuż 4 miesiące i nic sięnie dzieje złego.
Fakt, że "trzymadełko" jest plastikowe, ale cięgna nie łączyłem na sztywno, tylko chodzi to luźno (zresztą jak sięzamyka to działa ociupinkęinaczej niż przy otwieraniu bo element łączący cięgno z tym plastikiem przesuwa sięw inne położenie).
Problem miałem podczas montażu samego siłownika. Musi być on maksymalnie schowany w klapie (patrząc na zamknietą - jest on tuż przy górnej krawędzi szyby obok spryskiwacza). Inaczej nie chciał wejść bo silnik wycieraczki przeszkadza. Poza tym to odsuniecie wydłuża cięgno i wszystko chodzi bardziej elastycznie przy "ręcznym" otwieraniu bagażnika.

Nie wiem, czy opis przejżyście brzmi, ale to działa  :athunbsup
"I love the smell of flames early in the morning..."

kaszub

  • Gość
Silownik w klapie
« Odpowiedź #9 dnia: 17-02-2005, 12:13:23 »
Witam wszystkich i pozdrawiam, jestem tu nowy :oops: wiec prosze o wyrozumialosc gdy bede pisal niezbyt skladnie lecz chcialbym wypowiedziec sie na temat j/w .
Byc moze komus peklo "cos" w silowniku centralnego zamka w japonskiej werski lecz ja doswiadczylem proby wyludzenia przez serwis wymiany uszkodzonego silownika (450,-pln)mimo, ze ten byl sprawny :evil: . Do zeczy:
W japonczyku jest duze niebezpieczenstwo wychaczenia sie polaczenia silownika z ryglem zamka, dzieje sie tak gdy naciskamy przycisk otwarcia klapy i uruchomimy central pilotem.
Oczko silownika znajduje sie wowczas na koncowce rygla i moze ulec wychaczeniu.
Osobiscie doswiadczylem dwa razy takiej awarii, naprawa zajmuje ze zdjeciem tapicerki 10 min. lecz aby wyeliminowac podobnych zdarzen na koncowce rygla przykrecilem srobke z podkladka (wymaga odrobine precyzji) lecz skuteczne zabespiecza przed kolejnymi awariami i utratą kilku stowek w serwisie.

Podsumowujac japonski nie jest gorszy od francuskiego, a do tego co mowia w serwisie podchodze z rezerwa (nie widze - nie ufam).

Smok

  • Gość
Si³ownik pod centralny zamek w klapie bagarznika hm ..
« Odpowiedź #10 dnia: 17-02-2005, 12:20:39 »
Cytat: kaszub
wymiany uszkodzonego silownika (450,-pln)

co???
ja za założenie nowego- bo niemiałem i to raze z pociągnięciem kabli dałem 100 zł ( po małych upustach :-DD ) Tak czy siak miało to kosztować oficjalnie 200 zł ale nie 450 !!!!

Offline Rafels

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1160
  • Płeć: Mężczyzna
Si³ownik pod centralny zamek w klapie bagarznika hm ..
« Odpowiedź #11 dnia: 17-02-2005, 12:43:50 »
Uniwersalny siłownik centralnego zamka kosztuje 15zł. Sam założyłem takowe i jest OK.

kaszub, chodziło raczej o uszkodzenie plastikowego "oczka" odpowiedzialnego za ryglowanie zamka w położeniu "zamknięty" niż o sam siłownik (wydaje mi się, że piszesz o fabrycznej instalacji centralnego zamka, czy tak?).
"I love the smell of flames early in the morning..."

Lapa

  • Gość
Si³ownik pod centralny zamek w klapie bagarznika hm ..
« Odpowiedź #12 dnia: 17-02-2005, 13:30:20 »
Ja mam francuza ale w klapie też nie mam centralnego. Czy może mnie ktos oświecić ile kosztowało dołożenie siłownika itp (np w ASo ale nie koniecznie)????

Smok

  • Gość
Si³ownik pod centralny zamek w klapie bagarznika hm ..
« Odpowiedź #13 dnia: 17-02-2005, 13:38:59 »
Lapa- napisałem to 2 posty wyżej- podnieś wzrok i siędowiesz (przynajmnie co do ASO)

Offline Rafels

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1160
  • Płeć: Mężczyzna
Si³ownik pod centralny zamek w klapie bagarznika hm ..
« Odpowiedź #14 dnia: 17-02-2005, 13:57:52 »
Tak jak już wspomniano powyżej:

siłowniki master/slave - po 15zł/szt
sterownik - 15-20zł
kable - po kilkanaście gr za metr

lub caly zestaw za 55zł (2 mastery, 2 slave, sterownik, kable).

np. tutaj: http://www.allegro.pl/showcat.php?id=4144&state=0&view=gtext&order=t&price_from=50&price_to=55&change_view=Poka%C5%BC&hide_categories_form=0
"I love the smell of flames early in the morning..."


 

Beesafe.pl