Autor Wątek: Tajemnicze przyciski... Pomocy!!!  (Przeczytany 27415 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Czarli Camry

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 60
  • Płeć: Mężczyzna
    • KOKA...
Tajemnicze przyciski... Pomocy!!!
« dnia: 25-02-2005, 15:22:34 »
Witam
Przede wszystkim wielkie dzięki za już udzielone mi porady i informacje.
Mam jeszce nastepujacy problem: co oznaczają i do czego służą dwa przyciski, jeden na drążku zmiany przełożeń (na desce zapala sięD/D off) i drugi obok na dole PWR/normal?
Może pytanko infantylne, ale mam pierwszy raz do czynienia z ASB... :oops:
Dzieki, pozdrawiam.
Czarli (pracuję z klawiszami... na akord)

yufuyf

  • Gość
Tajemnicze przyciski... Pomocy!!!
« Odpowiedź #1 dnia: 25-02-2005, 16:50:05 »
Hm, PWR włączone - zmienia biegi przy wyższych obrotach, wyłączone - przy 2300 (ok.). Lubisz jeździć oszczędnie "tapczanem" - masz  wyłączony.

jeżeli chodzi o O/D Off (overdrive off) -> najlepiej sprawdzisz to jeżdząc z włączony albo z wyłączonym i obserwując różnicę. po miescie o tyle fajne ze nie wrzuca zbyt szybko najwyzszego biegu. off - wylaczas nadbieg.

O/D OFF over drive switch poprostu zmienia program w
komputerze (sterowniku). Upraszczajac sprawe wylacza nadbieg, 4 bieg.
Najczesciej instrukcje obslugi zalecaja jazde po miescie lub w terenie
gorzystym z O/D OFF

chyba polecęci lekturęna paręwieczorów http://www.automat.pl/vademecum/menu_.html
ale wierz mi - warto.

Offline Czarli Camry

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 60
  • Płeć: Mężczyzna
    • KOKA...
Tajemnicze przyciski... Pomocy!!!
« Odpowiedź #2 dnia: 26-02-2005, 14:49:43 »
yufuyf, dzięki wielkie.
Czarli (pracuję z klawiszami... na akord)

Lwiecz01

  • Gość
Tajemnicze przyciski... Pomocy!!!
« Odpowiedź #3 dnia: 23-03-2005, 16:23:33 »
yufuyf -- >redukowałeś bieg w trasie Overdrive'em ??? Chyba sięnie dziwię, że zajechałeś tak szybko silnik :) Overdrive można przełączać tylko i wyłącznie jeżeli nie masz wciśniętego gazu i do określonych prędkości. W zasadzie te prędkości nie są nigdzie opisane, ale włączając/wyłączając nadbieg powyżej 100 km/h może zajęczeć...

yufuyf

  • Gość
Tajemnicze przyciski... Pomocy!!!
« Odpowiedź #4 dnia: 23-03-2005, 16:31:34 »
robiłem dokładnie tak jak mówisz, to znaczy na luzie (:-) tj. bez gazu i przy niskich szybkościach (i obrotach) (śliska nawierzchnia była głównie powodem.).

Lwiecz01

  • Gość
Tajemnicze przyciski... Pomocy!!!
« Odpowiedź #5 dnia: 23-03-2005, 16:37:17 »
No to dobrze, że było ślisko... :) Miejmy teraz nadzieję, że nowy kolega nie uzywa Overdrive'a do redukcji podczas przyspieszania i przy większych szybkościach :D

yufuyf

  • Gość
Tajemnicze przyciski... Pomocy!!!
« Odpowiedź #6 dnia: 23-03-2005, 16:43:13 »
miejmy nadzieję, że dobrze czytał na www.automat.pl bo tam o tym chyba było :-)

Czarli za wprowadzenie w błąd przepraszam...   :modlitwa

Offline Czarli Camry

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 60
  • Płeć: Mężczyzna
    • KOKA...
Tajemnicze przyciski... Pomocy!!!
« Odpowiedź #7 dnia: 23-03-2005, 17:37:54 »
He, he... nie włączałem niczego i nie wyłączałem, bo Clamerka stoi grzecznie w garazu i czeka na wymianępaska, oleju i.t.p. Wielki Post to dla mnie też wielki post, ludziska sie nie bawia, wiec kaski zero...  :cry:
Nie wiem tez, czy lepiej oddać ja do ASO (najbliższa w Ujściu/k Piły) czy dać zrobić zaprzyjaźnionemu mechanikowi...???
Wesołych świąt.
Czarli (pracuję z klawiszami... na akord)

Lwiecz01

  • Gość
Tajemnicze przyciski... Pomocy!!!
« Odpowiedź #8 dnia: 23-03-2005, 21:28:40 »
Olej - to sam możesz wymienić :))
A co do paska - to czy Ci chodzi o pasek rozrządu ?


W każdym bądź razie ostatnio w ASO Toyoty rewolucja - ceny spadły drodzy Państwo, wszystko w cenniczku, elegancko - opłaca sięnawet rozrząd zrobić i jak ktoś nie potrafi, to olej też wymienić (choć olej to pierwszy najtańszy mechanik wymieni tak samo dobrze jak ASO :))).

pierafal

  • Gość
hamowanie silnikiem
« Odpowiedź #9 dnia: 24-03-2005, 14:19:01 »
Cytuj (zaznaczone)
Overdrive można przełączać tylko i wyłącznie jeżeli nie masz wciśniętego gazu i do określonych prędkości. W zasadzie te prędkości nie są nigdzie opisane

Maksymalne predkosci na poszczegolnych biegach (jest to napisane na stronie 67 owner's manual):
__________"2"___"L"_____
5S-FE..........120.....66  (km/h)
1MZ-FE........128.....70  (km/h)
mozna to tez sprawdzic http://www.automat.pl/infoserwis/katalog1/index.html

Jezeli nie przekraczamy podanych wyzej predkosci na odpowiadajacych im biegach to wszystko powinno byc  ok :athunbsup  

Cytuj (zaznaczone)
włączając/wyłączając nadbieg powyżej 100 km/h może zajęczeć..

Co ma zajeczec :?:    Jezeli wrzucisz "L" to napewno zajeczy :D
Jezeli jedziesz 120km/h i wylaczysz nadbieg to po prostu zredukujesz z biegu 4 na 3 :!:
Predkosc maksymalna dla biegu "3" to ok 170km/h wiec napewno jej nie przekroczysz :abadgrin  
Skoro stosuje sie te przelozenia do hamowania silnikiem (a tak jest rowniez napisane w instrukcji) to logicznym jest, ze hamowanie (rowniez hamulcem noznym) odbywa sie z puszczonym gazem

yufuyf

  • Gość
Tajemnicze przyciski... Pomocy!!!
« Odpowiedź #10 dnia: 24-03-2005, 14:57:32 »

Offline Czarli Camry

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 60
  • Płeć: Mężczyzna
    • KOKA...
Tajemnicze przyciski... Pomocy!!!
« Odpowiedź #11 dnia: 24-03-2005, 16:37:57 »
No i co ja bym bez Was zrobił...? Dzięki wielkie, jakby trzeba było komuś zagrać na imieninkach, urodzinkach, weselu (rozwodzie... :? ) to walcie jak w dym!!!
Smacznego jaja życzę.
Czarli (pracuję z klawiszami... na akord)

Lwiecz01

  • Gość
Tajemnicze przyciski... Pomocy!!!
« Odpowiedź #12 dnia: 25-03-2005, 09:03:12 »
Pierafal - pozwól, że sięupręjednak przy swoim.
Wydaje mi się, że co innego prędkości zalecane na kolejnych biegach, a co innego uruchamianie lub całkowite odłączanie dodatkowego biegu w trakcie szybkiej jazdy.

maniek_camry

  • Gość
Tajemnicze przyciski... Pomocy!!!
« Odpowiedź #13 dnia: 25-03-2005, 14:01:41 »
Cytat: Lwiecz01
Pierafal - pozwól, że sięupręjednak przy swoim.
Wydaje mi się, że co innego prędkości zalecane na kolejnych biegach, a co innego uruchamianie lub całkowite odłączanie dodatkowego biegu w trakcie szybkiej jazdy.

Łukasz, można bez najmniejszego problemu 'bawić się' Overdrive w czasie jazdy - spokojnie można go wcisnąć przy pełnym gazie i np 140kmph Na 3 biegu nasze camry podciągają 195kmph.
Nie testowałem natomiast (w obawie o ASB) czy DA SIÊ włączyć np 2 za pomocą wajhy przy np 120kmph :-)

maniek_camry

  • Gość
Tajemnicze przyciski... Pomocy!!!
« Odpowiedź #14 dnia: 25-03-2005, 14:04:50 »
Cytat: Lwiecz01


W każdym bądź razie ostatnio w ASO Toyoty rewolucja - ceny spadły drodzy Państwo, wszystko w cenniczku, elegancko - opłaca sięnawet rozrząd zrobić i jak ktoś nie potrafi, to olej też wymienić (choć olej to pierwszy najtańszy mechanik wymieni tak samo dobrze jak ASO :))).

Ale nie będziesz miał 'papierka' i w razie jak coś spieprzy w czasie takiej wymiany (np rozszczelnenie chłodnicy oleju, niedokręcenie filtra etc) to będziesz mógł sięco najwyżej... podrapać  i bulić samemu za naprawę.
Ceny w ASO spadły to fakt - za filtr powietrza z wymianą zapłaciłem 55zeta i mam oryginał a nie jakiś papier


 

Beesafe.pl