Częœci samochodowe w iParts.pl

Autor Wątek: Auris 1.4 D4D Problem z błędem EGR  (Przeczytany 531 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline cl4sh

• Początkujący
  • Samochód: Auris
  • Ską…d: Kraków
Auris 1.4 D4D Problem z błędem EGR
« dnia: 19-01-2014, 16:10:14 »
Witam,
posiadam jak w tytule Aurisa 1.4 D4D z 2007 roku. Poniżej przedstawię historię usterki EGR.

1. Jakieś 3-4 tygodnie temu pojawiły mi się kontrolki - usterka pracy silnika (taki helikopterek/kranik), komunikat check engine oraz wykrzyknik.
2. Po wizycie w serwisuie Toyoty w Krakowie stwierdzono błąd P0403 - Exhaust Gas Recirculation Control Circuit.
Serwis sprawdził zawór testerem i pracował on prawidłowo, błąd został skasowany. Jednak bardzo szybko pojawił się ponownie.
3. Zawór EGR wyczyściłem samodzielnie środkiem o nazwie bodajże EGR Valve Cleaner. Chciałem wspomnieć, że do zaworu jest trudny dostęp, trzeba mieć specjalne klucze. Przy okazji tej operacji wymieniłem również filtr paliwa.
4. Po wszystkim kontrolka usterki pojawiła się ponownie. I pojawia się za każdym razem...
5. W między czasie zakupiłem sobie interfejs ODBII - ELM327, sprawdziłem kod błędu oprogramowaniem ScanMaster ELM oraz PCMScan - pokazały ten sam błąd P0403.
6. Kasowanie tego kodu błędu nie przynosi rezultatu - po pierwszym uruchomieniu silnika nie pokazuje się, jednak przy następnym już tak. Po wyczyszczeniu kodu błędu i ponownym sczytaniu błąd pojawia się w oczekujących (Pending Trouble Codes).

Czy macie jakieś pomysły co można jeszcze zrobić ?
Czy może czujnik/elektronika zaworu padła ?
Czy jedynym wyjściem będzie ponowna wizyta w serwisie Toyoty ?

Nie odczuwam także podczas jazdy żadnego spadku mocy na niższych obrotach.

Pozdrawiam

Offline Colin

• Toyot Leżący
  • *
  • Samochód: aygo
  • Ską…d: K
Odp: Auris 1.4 D4D Problem z błędem EGR
« Odpowiedź #1 dnia: 19-01-2014, 20:10:19 »
wymień uszkodzony zawór

Offline RafałST

• Toyot Leżący
  • *
  • Samochód: PRIUS ZVW30
  • Ską…d: Warszawa
Odp: Auris 1.4 D4D Problem z b��dem EGR
« Odpowiedź #2 dnia: 20-01-2014, 23:13:33 »
Zawor egr w 1.4 nigdy nie pada. Odepnik kstke elektrycnza od egr i zobacz czy piny ie powychodzily

Offline RafałST

• Toyot Leżący
  • *
  • Samochód: PRIUS ZVW30
  • Ską…d: Warszawa
« Odpowiedź #3 dnia: 20-01-2014, 23:14:30 »
jak piny zostaly w kostce odezwij sie rafalst@wp.pl coß pomoæemy

Offline yetix

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #4 dnia: 21-01-2014, 16:56:12 »
Witam, u mnie były podobne objawy także na kompie błąd EGR itp, co się okazało to był zawór ciśnienia paliwa (ok 1000zł w IC), ale to tylko moja sugestia. 
Toyota Auris 1.4 D4D 2008r wersja Terra

Offline jareem

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: 25-05-2014, 21:00:18 »
 u mnie to samo jak u kol. yetix-dzięki za naprowadzenie,dużo mi to zaoszczędziło czasu i kasy.
Problem objawiał się jak pisali wyżej-czek raz się zapalał a po np 2 dniach gasł i tak w kółko,podpięcie pod kompa wykazywało błąd syst recyrkulacji spalin EGR a muszę dodać ,że parę dni wcześniej akurat wyczyściłem EGR (zasyfiony pięknie)samodzielnie(banalnie prosta robota).
No i kupiłem używkę na allegro czujnik ciśnienia paliwa razem z listwą za 80 +presyłka ,zmieniłem pod blokiem (może ze 20min) i po bólu.
Błedy nie wracają i jest Ok.
 auris 2,0 d4d 2007
auris sol 2.0 d-4d