Autor Wątek: Pilot czasem nie działa  (Przeczytany 13732 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kinga Macyszyn

  • Gość
Pilot czasem nie działa
« dnia: 21-03-2005, 15:26:04 »
Dzisiaj wychodzęz Yariski, zamykam pilotem - pilot nie działa. Dwa razy wcisnęłam - dalej nie działa. Za trzecim razem samochód został zamknięty.
Wracam - to samo. Paręprób i sięudało. A potem przy następnym parkowaniu, ruszaniu i znowu parkowaniu - jeździłam dzisiaj trochępo mieście - już ok.
Co to może być? :cidea To na pewno nie kwestia czegoś w samochodzie, bo w środku wszystko działa, pilot jest przyczepiony do alarmu. Czy może to po prostu bateria do pilota? Mogła sięwyzużyć po 3 miesiącach? :chmmm
Zaznaczam również, że na pilocie nie siadam, nie rzucam nim po ścianach ani nie moczęgo w herbacie  :anarty
« Ostatnia zmiana: 03-09-2008, 15:02:18 wysłana przez Janmor »

MJ

  • Gość
Pilot czasem nie dzia³a
« Odpowiedź #1 dnia: 21-03-2005, 15:29:03 »
3 m-ce to malo jak na baterie ale zaczalbym wlasnie od jej wymiany :)

Hicks

  • Gość
Pilot czasem nie dzia³a
« Odpowiedź #2 dnia: 21-03-2005, 15:38:25 »
Wyzużyta bateryjka :)

Offline Ent

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 14
Pilot czasem nie dzia³a
« Odpowiedź #3 dnia: 21-03-2005, 15:42:00 »
A kto wie ile ta bateria w tym pilocie byla
przed zamontowaniem alarmu w samochodzie.
Pozdrawiam
Marcin

Kinga Macyszyn

  • Gość
Pilot czasem nie dzia³a
« Odpowiedź #4 dnia: 21-03-2005, 15:48:32 »
Cytat: Hicks
Wyzużyta bateryjka :)


Dobra, to dziś sprawdzę, jak siędrugi pilot zachowuje i jutro jadęwymienić bateryjkę.
Dzięki.
Btw, nauka jazdy po Warszawie to fajna sprawa  :anarty, bo nie wszędzie można dojechać tak, jakby sięchciało i może sięokazać, że człowiek chcąc dojechać na pl. Zawiszy, wylądował na wyspie prawobrzeżnej  :aduh

Topax

  • Gość
Pilot czasem nie dzia³a
« Odpowiedź #5 dnia: 21-03-2005, 15:55:29 »
A może coś zakłócało pracęnadajnika do zamka centralnego? Jakiś pobliski BTS telefonii komórkowej czy coś w tym rodzaju? A poza tym zauważyłem w moim poprzednim autku,że czasem jak jest zimno to trzeba podejść blisko centralki aby włączyć/wyłaczyć alarm.
Póki co też stawiam na bateryjkęa jeśli to nie to moze jakieś zużyte styki w pilocie.
Pozdrawiam
Jack

Kinga Macyszyn

  • Gość
Pilot czasem nie dzia³a
« Odpowiedź #6 dnia: 21-03-2005, 16:08:29 »
Cytat: Topax
A może coś zakłócało pracęnadajnika do zamka centralnego? Jakiś pobliski BTS telefonii komórkowej czy coś w tym rodzaju? A poza tym zauważyłem w moim poprzednim autku,że czasem jak jest zimno to trzeba podejść blisko centralki aby włączyć/wyłaczyć alarm.
Póki co też stawiam na bateryjkęa jeśli to nie to moze jakieś zużyte styki w pilocie.
Pozdrawiam
Jack


Stałam bardzo blisko samochodu, aż sięzastanawiałam czy nie za blisko. Ale faktycznie, tak sobie uświadomiłam teraz, że w zasadzie te problemy z pilotem miałam tylko parkując na Emilii Platera obok PKiN, a tam, z tego co sięorientuję, jest duży nadajnik. Ani rano wyjeżdżając, ani potem nie miałam problemów.
Za wszystkie odpowiedzi pięknie dziękuję :)

Kwieczor

  • Gość
PKiN ?
« Odpowiedź #7 dnia: 21-03-2005, 17:10:30 »
... no całkiem możliwe, że ten duży, szpiczasty prezent bratniego ludu zakłóca wredną kapitalistyczną, japońską elektronikę;)
ale ja bym raczej stawiał na delikatne zawilgocenie pilota - u mnie podobne problemy występowały z pilotami:
- do telewizora (po tym, jak pilot poleżał trochęw łazience)
- do bramy
- do ravki (challenger)

            i na tyle, na ile zauważyłem - zawsze działo sięto w jakieś wilgotne dni.
pozdrawiam
Kwieczor

Offline Mekintosh

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 338
  • Płeć: Mężczyzna
Pilot czasem nie dzia³a
« Odpowiedź #8 dnia: 21-03-2005, 17:27:49 »
Cytat: Kinga Macyszyn
Ale faktycznie, tak sobie uświadomiłam teraz, że w zasadzie te problemy z pilotem miałam tylko parkując na Emilii Platera obok PKiN, a tam, z tego co sięorientuję, jest duży nadajnik.

Według mnie to na pewno o to chodzi - też zawsze w tych okolicach mam problemy z pilotem. Działa dopiero po kilku naciśnięciach guzika.
Za pierwszym razem dokładnie tak jak Ty zastanawiałem sięczy to możliwe aby w nowym pilocie były zużyte baterie. :D
Od bananow sie nie tyje

stainboy

  • Gość
Pilot czasem nie dzia³a
« Odpowiedź #9 dnia: 21-03-2005, 17:52:15 »
Ja tam tez mialem problemy z pilotem do alarmu, samochod mial miesiac i pojechalem wymieniec oba piloty.
Serwis Clifforda przeprogramowal na nowe piloty i teraz dziala alarm wszedzie nawet pod palacem kultury.

MJ

  • Gość
Pilot czasem nie dzia³a
« Odpowiedź #10 dnia: 21-03-2005, 18:11:17 »
Tez myslalem o zakloceniach jednak zaczalbym od bateryjki. Tylko po co dawac zarobic ASO - co prawda w kiosku raczej takiej bateryjki nie bedzie, ale w sklepie z bateriami na pewno :)

MaLy_RaDeK

  • Gość
Pilot czasem nie dzia³a
« Odpowiedź #11 dnia: 21-03-2005, 20:40:29 »
Np. na Chmielnej w centrum w ogole nie da sie zamknac samochodu pilotem.
Za rogiem juz bez problemu...
A ostatnia wymiane bateryjki mialem po 3 miesiacach.
Chyba wszystko zalezy od alarmu.

Offline Rafels

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1160
  • Płeć: Mężczyzna
Pilot czasem nie dzia³a
« Odpowiedź #12 dnia: 21-03-2005, 21:04:10 »
Bliskość nadajników/przekaźników rtv/gsm powoduje takie komplikacje. W pobliżu TVP w Łodzi jest to samo. Nie przejmuj siętym jednym razem. Gdyby powtarzało sięw różnych miejscach:

- wymień bateryjkę,
- przeczyść styki w pilocie,
- w ostateczności sprawdź, czy antenka w centralce alarmu nie styka sięgdzieś z masą.
"I love the smell of flames early in the morning..."

alan03

  • Gość
Pilot czasem nie dzia³a
« Odpowiedź #13 dnia: 21-03-2005, 22:41:00 »
ja nie wymieniałem bateryjki od prawie 3 lat i jest ok jak na razie...
moim zdaniem chodzi o jakieś zakłócenia
poza tym nie wiem czy dobrze pamiętam, ale jeśli bateria w pilocie jest słaba to podobno coś zaczyna piszczeć (w alarmie) czy jakoś tak? - radzęprzejrzeć instrukcjęobsługi :!:

MJ

  • Gość
Pilot czasem nie dzia³a
« Odpowiedź #14 dnia: 22-03-2005, 06:18:51 »
Cytuj (zaznaczone)
poza tym nie wiem czy dobrze pamiętam, ale jeśli bateria w pilocie jest słaba to podobno coś zaczyna piszczeć (w alarmie)

W Clifford Challenger tak jest. Nawet kiedys myslalem ze to jakas awaria i pojechalem do ASO :/


 

Beesafe.pl