Autor Wątek: Biegi ciężko wchodzą  (Przeczytany 43438 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

pshemek

  • Gość
Biegi ciężko wchodzą
« dnia: 04-07-2005, 11:30:00 »
1. Niedawno kupiłem Yarisa - 2002, przebieg 105 tys  i zastanawiam się co to może być - ciężko wchodzą biegi - I-wszy średnio, II-gi kiepsko, III-ci średnio +, IV i V  w porządku. Czy ktoś miał już może z czymś takim do czynienia?
2. Poza tym głośno pracuje silnik (olej wymieniałem na mobil 5w-50 w sobote), czy tak ma być  
 ???

Pozdrawiam
wszystkich - to mój pierwszy post    ;D

pshemek
« Ostatnia zmiana: 17-05-2006, 20:58:11 wysłana przez pshemek »

adi

  • Gość
Biegi ciê¿ko wchodz±
« Odpowiedź #1 dnia: 04-07-2005, 11:30:55 »
a sprzeglo dobrze wciskasz;)

electro_jarek

  • Gość
Biegi ciê¿ko wchodz±
« Odpowiedź #2 dnia: 04-07-2005, 11:45:56 »
Ja to bym stawiał tak: I-wszy - kiepsko, II-gi - średnio, III-ci - średnio z plusem, IV i V- OK. Yaris tak ma...i tylko niech ktoś nie mówi, że nie...
Pewnie jak zmieniasz z I na II to czujesz opór w połowie zmiany? Tak jest...

Offline Oko

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 679
  • Płeć: Mężczyzna
Biegi ciê¿ko wchodz±
« Odpowiedź #3 dnia: 04-07-2005, 12:24:31 »
no wlasnie ten opor w polowie zmiany z 1 na 2 strasznie mnie wkurza  :evil:  
da to sie jakos zmienic??

adi

  • Gość
Biegi ciê¿ko wchodz±
« Odpowiedź #4 dnia: 04-07-2005, 12:28:30 »
kwestai przyzwyczajenia i potrenowanai na silowni :lol:  mnie wsteczny najbardziej wkurza bo nei zawsze chce wejsc :twisted:

Offline Sober

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1143
  • Płeć: Mężczyzna
Re: Biegi ciê¿ko wchodz±
« Odpowiedź #5 dnia: 04-07-2005, 12:37:55 »
Cytat: electro_jarek
Ja to bym stawiał tak: I-wszy - kiepsko, II-gi - średnio, III-ci - średnio z plusem, IV i V- OK. Yaris tak ma...i tylko niech ktoś nie mówi, że nie...


Nie :)

U mnie wszystkie wchodzą leciutko poza wstecznym (trzeba wysprzęglić). Problem jest tylko ze zmianą z jedynki na dwójkęjak na jedynce ciągniemy do odcięcia, wtedy chyba synchronizator nie wyrabia i trzeba moment poczekać :(
Seat Leon Cupra :D

vaaks

  • Gość
Re: Biegi ciê¿ko wchodz±
« Odpowiedź #6 dnia: 04-07-2005, 13:02:18 »
Cytat: electro_jarek
Ja to bym stawiał tak: I-wszy - kiepsko, II-gi - średnio, III-ci - średnio z plusem, IV i V- OK. Yaris tak ma...i tylko niech ktoś nie mówi, że nie...

U mnie też poza wstecznym, który mnie wkurza, wszystkie wchodzą lekko  :D

beep

  • Gość
Biegi ciê¿ko wchodz±
« Odpowiedź #7 dnia: 04-07-2005, 13:10:45 »
U mnie jest tak jak napisal Sober (Yaris 2003-/04). U mnie najlbardziej gladko wchodzi III-ka, IV-ka potem V-ka. Czasami mam problem przy redukcji z III-ki na II-ke, ale zdaza sie to niezbyt czesto.

Wzorem są dla mnie mechanizmy volkswagena - tam wrzucanie biegow to przyjemnosc :)

Yaga

  • Gość
Biegi ciê¿ko wchodz±
« Odpowiedź #8 dnia: 04-07-2005, 14:04:38 »
U mnie biegi w zasadzie też wchodzą bez problemu. CarinaGTI i Jami jeździli moim Yarkiem i chyba mogą to potwierdzić. Ewentulanie mogęmieć małe uwagi do II, ale też już sięprzyzwyczaiłam.   :)  

Jeśli masz rzeczywiście poważne problemy z wrzucaniem biegów, to doradzałabym kontrolęu speca. Może poprzedni właściel nie traktował skrzyni należycie i teraz Ty odczuwasz tego skutki.   :chmmm  

A co do głośności silnika: Yarki nie należą do cichutkich, szczególnie na wyższych obrotach. To trzeba po prostu pokochać.   :wink:

Hicks

  • Gość
Biegi ciê¿ko wchodz±
« Odpowiedź #9 dnia: 04-07-2005, 14:06:14 »
MogęCi to potwierdzić tylko dla wstecznego, sometimes.
Reszta chodzi gładko tak jak pisze Sober :)

CarinaGTI

  • Gość
Biegi ciê¿ko wchodz±
« Odpowiedź #10 dnia: 04-07-2005, 14:42:59 »
jeśli sprzęgło wciskasz do oporu to z II zazwyczaj ciut ciężej wchodzi niż pozostałe, co do0 wstecznego to nie ma (chyba) synchronizatorka więc chacznie w większości przypadków, by zredukować ten problem lub wyeliminować g9o zalej olej do skrzyni autmatycznych tak zrobiłem w cari GTI i było po kłopocie

gorek86

  • Gość
Biegi ciê¿ko wchodz±
« Odpowiedź #11 dnia: 04-07-2005, 14:43:14 »
Mi czasem(rzadko) z trójki na dwójke ciężej wchodzi bieg, ale rownież już sięprzyzwyczaiłem.

Smok

  • Gość
Biegi ciê¿ko wchodz±
« Odpowiedź #12 dnia: 05-07-2005, 09:08:19 »
Cytat: electro_jarek
Yaris tak ma...i tylko niech ktoś nie mówi, że nie...

a właśnie że powiem !!! Biegi w Yarisie to była czysta poezja ( poza wstecznym w zimie)
jeszcze nie spotkałem auta w którym zmiana biegów była tak lekka miła i przyjemna- to był jeden z większych atutów tego autka !!

Offline Mekintosh

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 338
  • Płeć: Mężczyzna
Biegi ciê¿ko wchodz±
« Odpowiedź #13 dnia: 05-07-2005, 10:18:40 »
Cytat: Smok
Biegi w Yarisie to była czysta poezja ( poza wstecznym w zimie)
jeszcze nie spotkałem auta w którym zmiana biegów była tak lekka miła i przyjemna- to był jeden z większych atutów tego autka !!


Ja również nie narzekałem na biegi w swoim Yarku.
Smok - jak chcesz spotkać  :wink:   to pojeździj HC.  Ja jestem po prostu zachwycony lekkością i precyzją z jaką działa tu skrzynia.  :)
Od bananow sie nie tyje

Kwieczor

  • Gość
Biegi ciê¿ko wchodz±
« Odpowiedź #14 dnia: 05-07-2005, 12:16:48 »
Cytat: Mekintosh
Cytat: Smok
Biegi w Yarisie to była czysta poezja ( poza wstecznym w zimie)
jeszcze nie spotkałem auta w którym zmiana biegów była tak lekka miła i przyjemna- to był jeden z większych atutów tego autka !!


Ja również nie narzekałem na biegi w swoim Yarku.
Smok - jak chcesz spotkać  :wink:   to pojeździj HC.  Ja jestem po prostu zachwycony lekkością i precyzją z jaką działa tu skrzynia.  :)

zgodzęsięz obuma przedmówcami
jedyne co - czasem sprzęgło mi sięjakoś nie dociśnie i próbuję2 i 3 wrzucac na półsprzęgle a to nie wychodzi... ;)
4 i 5 wchodzą całkiem bez sprzęgła :)
Pozdrawiam,
k.


 

Beesafe.pl