Autor Wątek: Wlałem benzynę zamiast diesla  (Przeczytany 28115 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Dareks27

  • Gość
Wlałem benzynę zamiast diesla
« dnia: 08-11-2005, 18:00:07 »
moze ktos sie orientuje co sie moze stac w takim przypadku wlalem benzyne zamiast diesla tzn.
45 litrow diesla i dolalem 15 litrow benzyny 95 okt .

T.N.

  • Gość
Odp: Wlałem benzynę zamiast diesla
« Odpowiedź #1 dnia: 08-11-2005, 18:09:28 »
Jeśli długo nie jeździłeś, to zholuj auto, opróżnij zbiornik i układ paliwowy i ewentualnie (jeśli ci nie szkoda kasy) oddaj pompęwtryskową do sprawdzenia - dzisiaj jeszcze będęsięwidział ze szwagrem, który zajmuje siępompami wtryskowymi, to zapytam co i jak. Jeśli nie jeździłeś na tym więcej niż parękm, to po zalaniu czystym olejem napędowym odpal i obserwuj zachowanie silnika - może nie będzie źle

T.

Dareks27

  • Gość
Odp: Wlałem benzynę zamiast diesla
« Odpowiedź #2 dnia: 08-11-2005, 18:20:47 »
przejechalem juz 500 km narazie nie zauwazylem zadnych zmian w pracy silnika

T.N.

  • Gość
Odp: Wlałem benzynę zamiast diesla
« Odpowiedź #3 dnia: 08-11-2005, 18:23:33 »
No to bym co kilkadziesiąt km dolewał oleju napędowego do pełna, żeby maks. rozcieńczyć benzynęi tyle

T.

Bubu

  • Gość
Odp: Wlałem benzynę zamiast diesla
« Odpowiedź #4 dnia: 08-11-2005, 19:18:31 »
Dareks27, nic sie nie boj nic sie nie stanie!!!! w zime nawet niektorzy dolewaja Pb do ropy

PaweÂł G.

  • Gość
Odp: Wlałem benzynę zamiast diesla
« Odpowiedź #5 dnia: 08-11-2005, 21:09:16 »
Nic sie nie stanie, dolewanie PB w zime do ON  to nic nowego dlatego przypadkowe dolanie nic nie zaszkodzi, tym bardziej ze jest zwykła pompa paliwowa a nie pompowtryskiwacze jak w TDI VW.

ale jepiej zalac zbiornik do pełna zeby zmiejszyc stosunek "roztworu"

ja osobiscie w carinie II dolewałem 5 litrów na zbiornik przy mrozach blisko -20 oC. i nic sie nie działo przebieg jak pamietam to był około 500 tyś ( samochód  sprzedany dawno temu)

Offline marcinekmm

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 138
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wlałem benzynę zamiast diesla
« Odpowiedź #6 dnia: 10-11-2005, 11:02:33 »
W starych VW w Instrukcji Obsługi wypisywali o możliwości dolewania  benzyny nawet do 20% czy 30% (nie pamiętam) objętości paliwa w zbiorniku w czasie większych mrozów - mowa oczywiście o dieslach :) Jak to sięma teraz w rzeczywistości dla "współczesnych" silników a raczej pomp paliwa?.. nie wiem - trzeba byłoby zapytac się"wszechwiedzących"  w autoryzowanym serwisie.

Pozdrowienia dla Pawła G.   :aclap
Marcin

CarinaGTI

  • Gość
Odp: Wlałem benzynę zamiast diesla
« Odpowiedź #7 dnia: 10-11-2005, 12:56:17 »
lepiej jest wlać do diesla benzynęniż do benzyny diesla, szybciej wypłukasz z baku benzynęniż ON, koszt u kolegi wyniósł około 150zł i jeździ do dnia dzisiejszego bez kłtoptów, tyle tylko, że nie odpalił silnika po wlaniu paliwka
sprawdź filtr paliwka i narazie jeździj, proporcja zalania jest dość znaczna ale gwarancji nie masz, że nic sięnie stanie. Nic już nie zrobisz tylko jeździć i obserowoać :/

T.N.

  • Gość
Odp: Wlałem benzynę zamiast diesla
« Odpowiedź #8 dnia: 14-11-2005, 10:38:47 »
W każdym razie mój szwagier - spec od pomp wtryskowych stwierdził, że jeśli jest to zwykła pompa wtryskowa, to nie powinno być problemów, o ile szybko siętębenzynęrozcieńczy. Jednak w przypadku układów common-rail jest kiepsko - nawet jeśli nie doszło od razu do uszkodzeń, to żywotność podzespołów układu zasilania ulegnie zmniejszeniu

T.

nicco

  • Gość
Odp: Wlałem benzynę zamiast diesla
« Odpowiedź #9 dnia: 31-07-2011, 20:50:06 »
ja mam niestety podobny problem. miałem w rav4 diesel ponad pół baku ON czyli ok 30-40l przez przypadek wlałem 4,9 l benzyny, dolałem do pełna ON czyli 18l. samochód normalnie jechał. co zrobić?jeździc jakby nic sie nie stało i co chwilę dolewać ON?pomocy!!!!!!!!!!

Offline Filu

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 3626
  • Płeć: Mężczyzna
    • Studio fotografii reklamowej, druk wielkoformatowy
Odp: Wlałem benzynę zamiast diesla
« Odpowiedź #10 dnia: 31-07-2011, 20:58:01 »
Po co wygrzebywać prehistoryczny temat pytaniem, na które odpowiedź padła 3 posty wyżej ??  <zolta> <zalamka>

                             www.FotoSzopa.pl

Offline eddie

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 8940
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wlałem benzynę zamiast diesla
« Odpowiedź #11 dnia: 31-07-2011, 21:53:01 »
bo stary VW to nie D4D
      "Ty się nie wpier****j, bo nie wiesz gdzie barykada jest"

Offline Perzan

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 2637
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.perzan.com
Odp: Wlałem benzynę zamiast diesla
« Odpowiedź #12 dnia: 04-08-2011, 00:35:51 »
bo stary VW to nie D4D

Eeee... tam, kopciuch to kopciuch, a im nowszy tym gorszy ;)

ja mam niestety podobny problem. miałem w rav4 diesel ponad pół baku ON czyli ok 30-40l przez przypadek wlałem 4,9 l benzyny, dolałem do pełna ON czyli 18l. samochód normalnie jechał. co zrobić?jeździc jakby nic sie nie stało i co chwilę dolewać ON?pomocy!!!!!!!!!!

Wyjeździj to co masz, najwyżej nie pociskaj silnika. Ile Ci wchodzi do baku ? Przy 60l to jest raptem jakieś 8% benzyny.
To i tak lepiej niż jakbyś miał zatankować pół baku albo więcej jakiegoś ON chrzczonego popłuczynami z lakierni czy innym syfem.
Jak się bardzo boisz, to dolej jak będzie pół baku. Zrobisz z tego 4%, a po następnej połowie baku to już w ogóle nie będzie się czym przejmować.
Pozdro.
*
*** Czytając forum często odnoszę wrażenie, że ludzie nie chcą aby im pomóc, choć wydaje się że pomocy potrzebują. ***
*
*
*** Try not. Do or do not. There is no try. ***
*

Offline adpre

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 918
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wlałem benzynę zamiast diesla
« Odpowiedź #13 dnia: 05-08-2011, 22:40:33 »
ostatnio na warsztacie stal vw t4 2,5tdi rzedowa pieciocylindrowka
samochod stanal, jak sie potem okazalo... z niespelna bodajze 70l zbiornika wypompowalismy chyba cos ok 60l bezyny <diabel>
zmienilismy filtr paliwa, zalalismy 30l ropy i volksdojcz hula bez problemu :-P
Zauważyliście, że każdy jadący wolniej od nas to palant, a szybciej – szaleniec.
(George Carlin)



Piłeś -  nie jedź!
Nie jedziesz - wypij.

unperson

  • Gość
Odp: Wlałem benzynę zamiast diesla
« Odpowiedź #14 dnia: 24-08-2011, 08:57:02 »
ostatnio na warsztacie stal vw t4 2,5tdi rzedowa pieciocylindrowka
samochod stanal, jak sie potem okazalo... z niespelna bodajze 70l zbiornika wypompowalismy chyba cos ok 60l bezyny <diabel>
zmienilismy filtr paliwa, zalalismy 30l ropy i volksdojcz hula bez problemu :-P

volksdojcz to poleci i na mazucie, toyka to nie szmelcwagen ;-)


 

Beesafe.pl