Autor Wątek: Spalanie hybrydy w dłuższej trasie  (Przeczytany 174290 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Konrad

  • Prawie Toyot
  • Wiadomości: 3
Spalanie hybrydy w dłuższej trasie
« dnia: 17-12-2016, 16:53:29 »
Cześć

W dziale Auris otwarłem wątek o spalaniu w długiej trasie Hybrydy:
http://forum.toyotaklub.org.pl/index.php/topic,39854.msg566668.html#msg566668

Jedak nie wiem, czy wybiorę finalnie Auri czy Prius, a może Rav4 - zobaczymy. Zależy mi jednak na Waszych opiniach o zpalaniu w dłuższej trasie z wyższymi prędkościami. Zapraszam na ten wątek wszystkich właściciel Prius, Auris, Rav4 w wersjach Hybrid. Dajcie znać, jakie uzyskujecie spalanie przy prędkościach 140km/h i wyżej (średnio w trakcie rzecz jasna mniej).

Z góry bardzo dziękuję
« Ostatnia zmiana: 12-09-2018, 11:05:21 wysłana przez fazibazi »

Offline Pawadam

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 215
  • Płeć: Mężczyzna
  • Samochód:: Prius IV
Odp: Spalanie hybryty w dłuższej trasie
« Odpowiedź #1 dnia: 18-12-2016, 02:17:23 »
Witam
 Prius 3gen 2010rok , 500k km na liczniku , trasa 1600km (londyn-wroclaw) zima - spalanie 5-5,5l/100km . Ta sama trasa w lecie spalanie 4.5-5l/km . Jezeli nie depczesz priusa powyzej 140km/h to powinienes uzyskac takie spalanie lub lepsze w zaleznosci od kondycji technicznej samochodu . Jezdze Priusem glownie po autostradach i moja srednia liczona z 15k km to 5.2l/100km . Gdy samochod byl mlodszy to potrafilem w lecie wykrecic srednie spalanie na dystansie 15k km , 4.7l/100.
Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: 18-12-2016, 02:22:27 wysłana przez Pawadam »

Offline spidey

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: Spalanie hybryty w dłuższej trasie
« Odpowiedź #2 dnia: 19-12-2016, 12:53:22 »
Potwierdzam. Prius III 2009. Trasa ok. 3 tys km. autostradami Warszawa-Wyspa Pag (HR)-Warszawa, prędkość do 140km/h (większość trasy 120-130 na tempomacie) załadowany 3 osoby i bagaże, spalanie według kompa 4,0 l/100km realnie pewnie z litr trzeba dodać więc przyjmiemy 5l /100km.
Bardzo przyzwoity wynik. Oczywiście jak było ciepło tj.wrzesień, teraz co najmniej trzeba by jeszcze litr dodać.

Offline Broniu

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Spalanie hybryty w dłuższej trasie
« Odpowiedź #3 dnia: 19-12-2016, 15:40:47 »
Prius II 2008. Warszawa - Węgry, Hungaroring (Budapest) ~1800km, 2 osoby, bez dużych bagaży. Jazda zgodnie z przepisami (mało autostrad), dużo na tempomacie, trochę dojazdów na tor i po mieście. Duże upały wtedy były, bo sierpień. Na 1800km potrzebował 85 litrów paliwa, czyli niecałe 2 baki. Wynik z całej trasy - 4,7l/100km.

Offline w3624

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 35
Odp: Spalanie hybryty w dłuższej trasie
« Odpowiedź #4 dnia: 19-12-2016, 22:20:10 »
nie przesadzałbym z tym zwiększaniem spalania ze względu na niską temperaturę jeśli mówimy o długich trasach,
wg mnie to praktycznie nie ma znaczenia, silnik całkowicie rozgrzewa się po około 5 km
ma to na pewno znaczenie przy dojazdach do pracy do 5-10 km

Offline SLK

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 123
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Spalanie hybryty w dłuższej trasie
« Odpowiedź #5 dnia: 20-12-2016, 09:37:38 »
nie przesadzałbym z tym zwiększaniem spalania ze względu na niską temperaturę jeśli mówimy o długich trasach



na pewno temperatura ma wpływ na aerodynamikę. Zimne powietrze jest gęstsze od ciepłego i przy większych prędkościach stwarza większy opór na samochód. Kto ma do czynienia z lataniem, pewnie wie o co chodzi :)

Offline fazibazi

  • Moderator
  • Toyot Zmotoryzowany
  • ******
  • Wiadomości: 2268
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Spalanie hybryty w dłuższej trasie
« Odpowiedź #6 dnia: 20-12-2016, 12:34:52 »
O widzę kolega po fachu  :good: Ale czy w zakresach "przyziemnych" (-10/+30) temperatur ma to aż tak duże znaczenie? Pewnie w połączeniu z dużą gęstością tego chłodnego powietrza przy ziemi to już tak. Tak czy owak hybrydy nie lubią zimy  :roll:
AURIS I 2011 HSD LPG - ecowarrior
Webasto TTE z GSM, VIOFO A119, iCar pro do HA i takie tam..

Offline Robsajson

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 457
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Spalanie hybryty w dłuższej trasie
« Odpowiedź #7 dnia: 20-12-2016, 13:23:30 »
Cytuj (zaznaczone)
hybryty

A co to takiego ?

otwarłem

Co zrobiłeś?!

Offline Pawadam

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 215
  • Płeć: Mężczyzna
  • Samochód:: Prius IV
Odp: Spalanie hybryty w dłuższej trasie
« Odpowiedź #8 dnia: 21-12-2016, 12:43:03 »
Bardziej niz temperatura na spalanie ma wplyw jakosc paliwa . Wiem ze zaraz posypia sie na mnie gromy ze to nie ma znaczenia i prius jest zestrojony pod paliwo 95 oktanowe itd ale tankuje paliwo zawsze na stcji shella , leje v-power ( w uk jest to chyba 98albo 99 oktoanow) . Jezdze glownie po autostradach . Tankuje codziennie , czasem 2x i prosze mi uwiezyc ze po zalaniu zwyklej 95 na np Tesco albo nawet BP spalanie wzrasta i to dosc znacznie . Znacznie mam na mysli nawet  0.5-1l /100km . O ile dla kogos kto robi 10-15k km rocznie nie ma to znaczenia to dla mnie 100km dodatkowo na zbiorniku to dosc sporo i uwazam ze warto zalac dobrej jakosci paliwo tak jak wymieniac olej nie co 15 a co 10k km .

Dodam ze po odlaczeniu zaworu EGR , spalanie znacznie spada . Jedyny minus to palaca sie kotrolka check engine . Samochod znacznie lepiej jezdzi i jest oszczedniejszy .

Offline tomery

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1260
Odp: Spalanie hybryty w dłuższej trasie
« Odpowiedź #9 dnia: 21-12-2016, 14:52:37 »
na pewno temperatura ma wpływ na aerodynamikę. Zimne powietrze jest gęstsze od ciepłego i przy większych prędkościach stwarza większy opór na samochód.

Ale za to, to "gęstsze" powietrze niesie ze sobą większy ładunek tlenu więc wydajność spalania wzrasta.
Ten i pewnie wiele innych "efektów" się równoważy więc można je pominąć.

Offline Priusman

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 574
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Spalanie hybryty w dłuższej trasie
« Odpowiedź #10 dnia: 21-12-2016, 15:02:16 »
Dorzucę jeszcze coś od siebie. Wprawdzie bez danych liczbowych. Otóż generalnie jestem zakochany w tempomacie. Używam gdzie się da, nie tylko na autostradach. Niesamowita wygoda. Jednakże uważam, że spalanie można zredukować samemu operując pedałem gazu. Tempomat "nie wie" kiedy kończy się np.  wzniesienie, "nie widzi" z daleka np. przejazdu kolejowego etc...  Jest mnósto czynników, które przewidującemu i w miarę rozgarniętemu kierowcy tak operować gazem i hamulcem, aby osiągnąć lepsze rezultaty. Ale tempomatu się nie wyrzeknę :) Poza tym już dawno (a jeżdżę Priusem od prawie 5 lat) przestałem być wyznawcą religii o nazwie "spalanie". Prius to nie tylko to, dla mnie to całokształt. Gdybym się tym spalaniem tak jarał, to dawno przegrywałbym w dyskusjach z właścicielami (przepraszam za wyrażenie) diesli.. itepe ;)

Offline w3624

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 35
Odp: Spalanie hybryty w dłuższej trasie
« Odpowiedź #11 dnia: 21-12-2016, 17:14:25 »
widać że się nie przejmujesz spalanie - 6,0 to nie mało...

Offline arti-s72

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 35
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Spalanie hybryty w dłuższej trasie
« Odpowiedź #12 dnia: 21-12-2016, 19:20:29 »
Dorzucę jeszcze coś od siebie. Wprawdzie bez danych liczbowych. Otóż generalnie jestem zakochany w tempomacie. Używam gdzie się da, nie tylko na autostradach. Niesamowita wygoda. Jednakże uważam, że spalanie można zredukować samemu operując pedałem gazu. Tempomat "nie wie" kiedy kończy się np.  wzniesienie, "nie widzi" z daleka np. przejazdu kolejowego etc...  Jest mnósto czynników, które przewidującemu i w miarę rozgarniętemu kierowcy tak operować gazem i hamulcem, aby osiągnąć lepsze rezultaty. Ale tempomatu się nie wyrzeknę :) Poza tym już dawno (a jeżdżę Priusem od prawie 5 lat) przestałem być wyznawcą religii o nazwie "spalanie". Prius to nie tylko to, dla mnie to całokształt. Gdybym się tym spalaniem tak jarał, to dawno przegrywałbym w dyskusjach z właścicielami (przepraszam za wyrażenie) diesli.. itepe ;)

Podpisuję się dwoma "ręcyma": PRIUS to nie tylko spalanie, to filozofia, stan umysłu, górnolotnie sposób na życie; jeżdżę tym autem dwa lata, daleko mi do PRIUSMANA, ale podejście do tego pojazdu mam podobne... Pozdrawiam :good:

Offline Priusman

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 574
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Spalanie hybryty w dłuższej trasie
« Odpowiedź #13 dnia: 22-12-2016, 10:58:11 »
widać że się nie przejmujesz spalanie - 6,0 to nie mało...
No trochę się przejmuję, ale te krótkie jazdy po mieście swoje robią. I ta parująca szyba przednia (ogrzewanie..). teraz i tak żona jeździ, ja na statku. Haha tu mogę spalić do 30 ton dziennie, to co tam jakieś marne 6 litrów ;)

Offline Timestudio

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 56
Odp: Spalanie hybryty w dłuższej trasie
« Odpowiedź #14 dnia: 24-12-2016, 23:12:28 »
Parowanie ? Ja jakoś nie mam raczej z tym problemu, tylko jak jest duża wilgoć w powietrzu. Nie podejrzewam cię, że nie wymieniasz filtra kabinowego ale może coś jest z obiegiem powietrza ?


 

Beesafe.pl