Autor Wątek: Ave T22 liftback - wycieraczka tylnej szyby  (Przeczytany 13252 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

pawelp

  • Gość
Ave T22 liftback - wycieraczka tylnej szyby
« dnia: 07-10-2005, 14:25:36 »
Witam,

ja z taką można rzec pierdołą ale zapytam. Ostatnio zauważyłem dziwne zachowanie mojej wycieraczki na tylnej szybie. Jak włączę przełącznik na pierwszą pozycję to wycieraczka startuje, zatrzymuje się w połowie szyby (na ok 0,5 sek.) i "idzie" dalej. Dzieje się to za każdym razem. Nie występuje to (lub jeszcze tego nie zauważyłem) kiedy przełącznik jest ustawiony na drugą pozycję (ciągła praca).
Czy ktoś z Was wie może gdzie szukać problemu ??? Nie jest to rzecz jasna krytyczna sprawa ale staje się powoli uciążliwe...
Dzięki za wszelkie "hinty".

Pozdrowienia,

Paweł P.
« Ostatnia zmiana: 21-06-2006, 20:28:40 wysłana przez ayrsen »

Offline Swoop

  • Administrator
  • Toyot Spamer
  • ******
  • Wiadomości: 4977
  • Płeć: Mężczyzna
    • Paweł M. - blog osobisty ;)
Odp: Ave T22 liftback - wycieraczka tylnej szyby
« Odpowiedź #1 dnia: 08-10-2005, 11:18:32 »
pawelp pocieszajac Cię też to u mnie występuje i również czekam na ewentualne propozycje z rozwiązaniem problemu :)
« Ostatnia zmiana: 21-06-2006, 20:29:19 wysłana przez ayrsen »

pawelp

  • Gość
Odp: Ave T22 liftback - wycieraczka tylnej szyby
« Odpowiedź #2 dnia: 08-10-2005, 11:51:18 »
No widzisz Swoop, ja mam dokładnie dodatkowo ten sam silnik co Ty ;-) No to czekamy obaj na odpowiedź.

Pozdrawiam,

Paweł P.
« Ostatnia zmiana: 21-06-2006, 20:29:49 wysłana przez ayrsen »

jaszczurecki

  • Gość
Odp: Ave T22 liftback - wycieraczka tylnej szyby
« Odpowiedź #3 dnia: 08-10-2005, 18:13:27 »
Miałem coś takiego.
Przez uszczelkę u podstawy ramienia dostawała się woda do mechanizmu wycieraczki. Smar w połączeniu z wodą zamienił się w gęsty szmal.
Zdemontowałem (demontaż mechanizmu jest b. prosty), wyczyściłem ślimak, ślimacznicę, wystukałem delikatnie trzpień i też wyczyściłem. Dałem nowy smar i zmontowałem. Pod uszczelkę dałem silikon.
Wycieraczka chodzi teraz za...ście.
Być może u Was narobiło się to samo.
Pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: 21-06-2006, 20:31:27 wysłana przez ayrsen »

Offline marcinekmm

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 138
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ave T22 liftback - wycieraczka tylnej szyby
« Odpowiedź #4 dnia: 09-10-2005, 22:09:34 »
U mnie jest to samo ;) - dzięki za radę - przy okazji i ja skorzystam :)
« Ostatnia zmiana: 21-06-2006, 20:34:00 wysłana przez ayrsen »
Marcin

pawelp

  • Gość
Odp: Ave T22 liftback - wycieraczka tylnej szyby
« Odpowiedź #5 dnia: 10-10-2005, 11:23:36 »
Cytat: jaszczurecki
Miałem coś takiego.
Przez uszczelkę u podstawy ramienia dostawała siŞ woda do mechanizmu wycieraczki. Smar w połączeniu z wodą zamienił się w gęsty szmal.
Zdemontowałem (demontaż mechanizmu jest b. prosty), wyczyściłem ślimak, ślimacznicę, wystukałem delikatnie trzpień i też wyczyściłem. Dałem nowy smar i zmontowałem. Pod uszczelkę dałem silikon.
Wycieraczka chodzi teraz za...ście.
Być może u Was narobiło się to samo.
Pozdrawiam.

Kiedyś już rozbierałem ten mechanizm - faktycznie dość prosta sprawa. Pamiętam wtedy, że nie miałem jakiegoś porządnego smaru i dałem "cokolwiek". Myślę, że teraz zbieram żniwo ;-)
No nic, w weekend zabiorę się do rozebrania tego i przeczyszczenia zgodnie z Twoimi wskazówkami. Dzięki za info.

Pozdrowienia,

Paweł P.
« Ostatnia zmiana: 21-06-2006, 20:33:33 wysłana przez ayrsen »

Ślipy

  • Gość
Odp: Ave T22 liftback - wycieraczka tylnej szyby
« Odpowiedź #6 dnia: 21-06-2006, 12:50:09 »
Moja wycieraczka tylnia żyje wlasnym życiem.
Po włączeniu trybu przerywanego zaczyna robić zupełnie cos innego: działa ciągle, niechce się wyłączyć, a jak się wyłączy to potem uruchamia się niespodziewanie, a czasami się zablokuje i nie chce ruszyć do momentu gdy sam jej nie popchnę
Czy to jakiś przerywacz czy może silniczek wycieraczki dochodzi do kresu swoich dni??

PZD
Ślipy

PS: Ave 2000 kombi

blue_point

  • Gość
Odp: Ave T22 liftback - wycieraczka tylnej szyby
« Odpowiedź #7 dnia: 21-06-2006, 12:53:55 »
Moja wycieraczka tylnia żyje wlasnym życiem.
Po włączeniu trybu przerywanego zaczyna robić zupełnie cos innego: działa ciągle, niechce się wyłączyć, a jak się wyłączy to potem uruchamia się niespodziewanie, a czasami się zablokuje i nie chce ruszyć do momentu gdy sam jej nie popchnę
Czy to jakiś przerywacz czy może silniczek wycieraczki dochodzi do kresu swoich dni??

PZD
Ślipy

PS: Ave 2000 kombi

Znawcą nie jestem, ale wygląda to na silniczek, lub poprostu jakiś kabelek nie dochodzi.

Lawcu

  • Gość
Odp: Ave T22 liftback - wycieraczka tylnej szyby
« Odpowiedź #8 dnia: 21-06-2006, 13:52:49 »
Mam taki sam problem. Poprzedni właściciel wymieniał w aso silniczek 2 razy i jak widzę bez skutku.

Ślipy

  • Gość
Odp: Ave T22 liftback - wycieraczka tylnej szyby
« Odpowiedź #9 dnia: 21-06-2006, 15:41:13 »
Mam taki sam problem. Poprzedni właściciel wymieniał w aso silniczek 2 razy i jak widzę bez skutku.

W takim razie może to nie silniczek  ???

Zauważyłem że problem pogłębia się zimą (przy niskich temperaturach czasami nie chciała się ruszyć lub zatrzymywała sięw połowie cyklu).
Natomiast poprawia się sytuacja gdy długo używam wycieraczkę i np: w trasie. Wtedy na parę dni jest spokój.

PZD
Ślipy

Offline Swoop

  • Administrator
  • Toyot Spamer
  • ******
  • Wiadomości: 4977
  • Płeć: Mężczyzna
    • Paweł M. - blog osobisty ;)
Odp: Ave T22 liftback - wycieraczka tylnej szyby
« Odpowiedź #10 dnia: 21-06-2006, 20:26:47 »
Moja wycieraczka tylnia żyje wlasnym życiem.
Po włączeniu trybu przerywanego zaczyna robić zupełnie cos innego: działa ciągle, niechce się wyłączyć, a jak się wyłączy to potem uruchamia się niespodziewanie, a czasami się zablokuje i nie chce ruszyć do momentu gdy sam jej nie popchnę
Czy to jakiś przerywacz czy może silniczek wycieraczki dochodzi do kresu swoich dni??

PZD
Ślipy

PS: Ave 2000 kombi

Już kiedyś był podobny temat. Pocztytaj tu, może pomoże: http://forum.toyotaklub.org.pl/index.php/topic,7001.0.html



Swoop  - bardzo dziękuję za pomoc - temat faktycznie był już w FAQ - za dużo pracuję, za dużo pracuję, za dużo pracuję...
Taka uszczypliwa rada właściciela "limuzyny"  - trzeba było kupić sedana  ;D ;D ;D
ayrsen
« Ostatnia zmiana: 21-08-2007, 15:39:26 wysłana przez Swoop »

Offline Alien_Obcy

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 329
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ave T22 liftback - wycieraczka tylnej szyby
« Odpowiedź #11 dnia: 04-08-2006, 22:37:11 »
Chyba mam podobny problem z wycieraczką - zatrzymuje się w na środku na sekundę w momencie powrotu - gdy wyłączam wycieranie. Na pierwszym i drugim biegu działa normalnie.
Wydaje mi się, że muszę przesmarować mechnizm - czy możecie podać mi dokładną procedurę rozebrania mechanizmu wycieraczki i jakim typem smaru należy przesmarować ? (w przypadku przegubów b. istotny jest odpowiedni typ smaru i pewnie w tym przypadku jest podobnie).
DIAGNOZA - testy drogowe (zapasowy zaworek VRV, czujnik ciśnienia turbo, przepływka, zaworki SCV, wtryskiwacz)- TOYOTA INTELLIGENT TESTER II
ANALIZA

Offline Swoop

  • Administrator
  • Toyot Spamer
  • ******
  • Wiadomości: 4977
  • Płeć: Mężczyzna
    • Paweł M. - blog osobisty ;)
Odp: Ave T22 liftback - wycieraczka tylnej szyby
« Odpowiedź #12 dnia: 04-08-2006, 22:43:28 »
1. Zdejmujesz czarny plastik z klapy (załozony na szpilki, więc należy uważać żeby nie połamać)
2. zdejmujesz ramię wycieraczki
3. odpinasz wtyczkę i odkręcasz śruby (chyba 3 lub 4)
4. zyjmujesz i rozbierasz mechanizm (należy odkręcić chyba z 7 czy więcej śrubek

generalnie proste jak drut, więc nie powinienieś mieć problemów

Offline Alien_Obcy

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 329
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ave T22 liftback - wycieraczka tylnej szyby
« Odpowiedź #13 dnia: 04-08-2006, 22:54:44 »
Dzięki - dam radę. A jaki smar polecasz ?
DIAGNOZA - testy drogowe (zapasowy zaworek VRV, czujnik ciśnienia turbo, przepływka, zaworki SCV, wtryskiwacz)- TOYOTA INTELLIGENT TESTER II
ANALIZA

Offline Swoop

  • Administrator
  • Toyot Spamer
  • ******
  • Wiadomości: 4977
  • Płeć: Mężczyzna
    • Paweł M. - blog osobisty ;)
Odp: Ave T22 liftback - wycieraczka tylnej szyby
« Odpowiedź #14 dnia: 04-08-2006, 23:04:35 »
ja w zasadzie nie dawałem żadnego. Usunąłem tylko część czarnego brudnego smaru a ten co był na bokach wysmarowałem mechanizm i ... działa :)


 

Beesafe.pl