Autor Wątek: Zapala sie Kontrolka silnika i silnik zdycha.Co to jest?  (Przeczytany 49935 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

a4avant

  • Gość
Witam serdecznie,
Od jakiegos czasu w trakcie jazdy co jakis czas zaczyna mi sie palic kontrolka silnika(to chyba znaczy check engine),samochod traci kompletnie moc i praktycznie nie da sie jechac.Jak tylko wylacze i ponownie wlacze samochod to wszystko jest OK.Myslalem ze to wina paliwka ale pojechalem do Niemiec i na tamtym paliwku tez sie tak dzialo.Czy ktos moglby mi podpowiedziec co moze byc przyczna takiego zachowania?Bo juz nawet boje sie wyprzedzac.
Dodam ze chodzi mi o toyote RAV4 d4d z 2002 roku.

Offline etom

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 683
  • Płeć: Mężczyzna
    • Tabela zużycia paliwa
Odp: Zapala sie Kontrolka silnika i silnik zdycha.Co to jest?
« Odpowiedź #1 dnia: 03-04-2007, 03:48:40 »
Moga byc rozne przyczyny ,najlepiej podpiac pod komp i sprawdzic. :-)

Offline Piotr Sas

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 2769
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zapala sie Kontrolka silnika i silnik zdycha.Co to jest?
« Odpowiedź #2 dnia: 26-06-2007, 14:00:36 »
Musisz sprawdzić jaki nr błędu ci wywala. Bez tego to można Ci doradzić jak zrobić z RAVki samolot :P


Pozdrawiam
Obi

pyluu

  • Gość
Odp: Zapala sie Kontrolka silnika i silnik zdycha.Co to jest?
« Odpowiedź #3 dnia: 16-01-2009, 23:18:29 »
przepraszam za to, że odświeżam temat, ale ja właśnie mam to samo w mojej rav4 2004r. na piątym biegu gdy mocniej wcisne pedał gazu włącza się check engine oraz kontrolka (tutaj nie jestem pewien, jutro spróbuje wywołać tę awarię i potwierdzę) VSC TRC obroty spadają i musze wyłączyć silnik, po ponownym zapaleniu jest wszystko ok, oprócz tego ze kontrolka silnika cały czas się swieci, dop. za którymś razem gaśnie...
jestem totalnie zielony jeśli chodzi o elekrtykę, więc prosiłbym o pomoc może założycielowi tematu udało się ustalić co to jest i jak to naprawić:(
dodam, że byłem na podłączeniu komp. i oni tam niczego nie znaleźli:/
« Ostatnia zmiana: 16-01-2009, 23:48:24 wysłana przez pyluu »

Offline Piotr Sas

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 2769
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zapala sie Kontrolka silnika i silnik zdycha.Co to jest?
« Odpowiedź #4 dnia: 19-01-2009, 10:29:08 »
przepraszam za to, że odświeżam temat, ale ja właśnie mam to samo w mojej rav4 2004r. na piątym biegu gdy mocniej wcisne pedał gazu włącza się check engine oraz kontrolka (tutaj nie jestem pewien, jutro spróbuje wywołać tę awarię i potwierdzę) VSC TRC obroty spadają i musze wyłączyć silnik, po ponownym zapaleniu jest wszystko ok, oprócz tego ze kontrolka silnika cały czas się swieci, dop. za którymś razem gaśnie...
jestem totalnie zielony jeśli chodzi o elekrtykę, więc prosiłbym o pomoc może założycielowi tematu udało się ustalić co to jest i jak to naprawić:(
dodam, że byłem na podłączeniu komp. i oni tam niczego nie znaleźli:/
Jesli zapali Ci się Check to nr błędu (np. P0128) musi być zapisany w pamięci kompa. U kogo byłeś na podłączeniu?

pozdrawiam
Obi

jm90

  • Gość
Odp: Zapala sie Kontrolka silnika i silnik zdycha.Co to jest?
« Odpowiedź #5 dnia: 13-02-2009, 12:18:12 »
Miałem takie obiawy wAvensis Verso D4D 2004r dwa lata temu i kod błędu wykazał awarie pompy paliwowej w zbiorniku (nie mylić z wtryskową)
Zauważyłem że kontrolki zapala się po jeździe po ulewnych deszczach gdy wpadałem w wielkie kałuze lub po myjni samochodowej automatycznej z programem "mycie podwozia"
Pierwszy taki przypadek miałem jadąc z Piotrkowa do W-wy i wiechałem do serwisu Toyoty na tej trasie nie pamiętam miejscowości to za podłączenie pod komp i skasowanie błędu pan technik krzyknoł 400zł. :-(
Potem podjeżdzałem do swego magika gdy mi się tak działo, podpięcie pod komp sprawdzian i kod pompy paliwa wyciągnoł zbiornik paliwa, czyścił sprawdzał pompę i wruciło wszystko do normy
Sprawdzili od spodu instalację elektryczną i tez jest wszystko w pożądku żadnych przetarć przewodów wszystkie wtyczki i łączenia zabezpieczone a kłuże i myjka robiły swoje.
Dałem juz sobie spokój bo zaczeli wymyślać coraz więcej żeczy do wymiany ,tak na chybił trafił bo nikt do kogo jeździłem z tym problemem to nie wie co jest grane.
Teraz jadę na myjkę to biorę program bez mycia podwozia i uważam na głębsze kałuże. i przez okres roku raz mi się zaświeciły gdy syn pojechał umyć samochód,
zwróćcie uwagę może u was też ten obiaw występuje po deszczach lub myjce.
A druga sprawa że w naszych autkach jest już  magistrala CAN i też przyczyna może tkwić gdzie indziej.

ARTUR39

  • Gość
Toyota avensis D-4D 2007ROK
« Odpowiedź #6 dnia: 18-08-2009, 20:48:50 »
Dzisiaj rano po przejechaniu okolo 5km. zapalil mi sie w samochodzie check trc,VCR a zeby bylo smieszniej to silnik starcil moc. pojechalem do serwisu podlaczyli mi auto pod komputer i niby wszystko oki ale zdarzylem wyjechac z serwisu i to samo. i nie mam juz pojecia o co biega. moze ktos z was mal tez ten sam problem. czekam.

Offline Piotr Sas

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 2769
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Toyota avensis D-4D 2007ROK
« Odpowiedź #7 dnia: 18-08-2009, 22:20:39 »
Dzisiaj rano po przejechaniu okolo 5km. zapalil mi sie w samochodzie check trc,VCR a zeby bylo smieszniej to silnik starcil moc. pojechalem do serwisu podlaczyli mi auto pod komputer i niby wszystko oki ale zdarzylem wyjechac z serwisu i to samo. i nie mam juz pojecia o co biega. moze ktos z was mal tez ten sam problem. czekam.
Witam.
Jak już wcześniej pisałem najważniejszy jest nr błędu jaki wywala komp. Bez niego można tylko gdybać.
Pozdrawiam
Obi

Offline Camry 2.2

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 962
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zapala sie Kontrolka silnika i silnik zdycha.Co to jest?
« Odpowiedź #8 dnia: 19-08-2009, 07:07:24 »
Wlej do tanku z paliwem srodek czyszczacy wtryski,nastepnie sprawdz stan filtra powioetrza.
Zawsze za zapalenie sie Check engine odpowiedzialna jest sonda lambda.A przyczyna moze byc jakosc paliwa,zanieczyszczone z tego powodu wtryski,zapchany filtr powietrza no albo lambda poprostu padla i trzeba ja wymienic.
Pzdr.Camry 2.2
P.S ten zestaw steruje ileoscia paliwa zmieszanego z powietrzem dostarczanego do silnika i nic wiecej.Bledy sa na ogol prozaiczne i bardzo proste najczesciej przyczyna jest zla jakosc paliwa.

Offline Piotr Sas

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 2769
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zapala sie Kontrolka silnika i silnik zdycha.Co to jest?
« Odpowiedź #9 dnia: 19-08-2009, 08:08:36 »
Wlej do tanku z paliwem srodek czyszczacy wtryski,nastepnie sprawdz stan filtra powioetrza.
Zawsze za zapalenie sie Check engine odpowiedzialna jest sonda lambda.A przyczyna moze byc jakosc paliwa,zanieczyszczone z tego powodu wtryski,zapchany filtr powietrza no albo lambda poprostu padla i trzeba ja wymienic.
Pzdr.Camry 2.2
P.S ten zestaw steruje ileoscia paliwa zmieszanego z powietrzem dostarczanego do silnika i nic wiecej.Bledy sa na ogol prozaiczne i bardzo proste najczesciej przyczyna jest zla jakosc paliwa.
Oj Camry 2.2, nie zawsze za kontrolkę chceck engine odpowiada sonda Lambda również inne czujniki mają wpływ na zapalenie się kontrolki np. niesprawny przepływomierz, czujnik ciśnienia oleju, czujnik wałka rozrządu  i jeszcze wiele innych. To samo można powiedzieć o spadku mocy, że za to odpowiada Lambda a przecież jak się włącza Chceck silnik wchodzi w tzw. pracę awaryjną, która może się objawiać mulastością auta.
Więc nadal obstaję przy swoim jak nie będziemy znali nr. kodu błędu możemy wróżyć z fusów.
Pozdrawiam
Obi

jaro5000

  • Gość
Odp: Zapala sie Kontrolka silnika i silnik zdycha.Co to jest?
« Odpowiedź #10 dnia: 19-08-2009, 08:51:05 »
no u mnie w 2.0 TD też tak od czasu do czasu się dzieje, ale nie ma reguły. Kilku speców określiło to jako typowe dla tego modelu problemy związane z przepływomierzem, ponoć czasem jakiś paproch się z baku dostanie i Toyota w dość "przewrażliwiony" sposób reaguje na to przełączeniem trybu pracy w AWARYJNY (limit obrotów do 1200, przynajmniej u mnie). Tradycyjna metoda informatyczna, czyli wyłącz i włącz ponownie z reguły działa, raz chyba było  tak że musiałem operację powtórzyć z 10 razy pod rząd, ale to było dawno temu. Jak pytałem co mogę z tym zrobić, to usłyszałem że w zasadzie to nic.  :-o

Admin

  • Gość
Odp: Zapala sie Kontrolka silnika i silnik zdycha.Co to jest?
« Odpowiedź #11 dnia: 19-08-2009, 10:39:53 »
Dzisiaj rano po przejechaniu okolo 5km. zapalil mi sie w samochodzie check trc,VCR a zeby bylo smieszniej to silnik starcil moc. pojechalem do serwisu podlaczyli mi auto pod komputer i niby wszystko oki ale zdarzylem wyjechac z serwisu i to samo. i nie mam juz pojecia o co biega. moze ktos z was mal tez ten sam problem. czekam.

Niech serwis ci powie jaki jest numer błędu to będzie można coś więcej wykombinować.

Wlej do tanku z paliwem srodek czyszczacy wtryski,nastepnie sprawdz stan filtra powioetrza.
Zawsze za zapalenie sie Check engine odpowiedzialna jest sonda lambda.
Taaaaa jasne ..... dawno sie tak nie ubawiłem ...

A przyczyna moze byc jakosc paliwa,zanieczyszczone z tego powodu wtryski,zapchany filtr powietrza no albo lambda poprostu padla i trzeba ja wymienic.
Pzdr.Camry 2.2
P.S ten zestaw steruje ileoscia paliwa zmieszanego z powietrzem dostarczanego do silnika i nic wiecej.Bledy sa na ogol prozaiczne i bardzo proste najczesciej przyczyna jest zla jakosc paliwa.

Jaki zestaw .. gdzie ty masz ten zestaw. Składem mieszanki to steruje komputer na podstawie zaprogramowanej mapy albo map z naniesioną korektą wynikającą z systemu "samouczenia" się zestawu.
Wtryski to tylko element wykonawczy, a sonda to tylko jeden z czujników dostarczających informacji dla komputera o sposobie spalania mieszanki.
Zapalenie się kontrolki może być związane np z awarią czujnika położenia wału a to wcale nie jest prozaiczna awaria.

Offline Perzan

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 2637
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.perzan.com
Odp: Zapala sie Kontrolka silnika i silnik zdycha.Co to jest?
« Odpowiedź #12 dnia: 19-08-2009, 12:09:44 »
A tak w ogóle to możemy sobie gdybać i to zdrowo, bo kolega pyluu nawet nie raczył napisać jaki ma silnik w swojej Rav4 z 2004 :(
Oj  Camry 2.2, zatrzymałeś się chyba na monowtrysku, bo teraz auta są upchane czujnikami z każdej strony i powodem zapalenia się kontrolki może być cała masa przyczyn. Choćby zdychający katalizator, słabe ciśnienie na listwie wtryskowej, jakieś popieprzone zaworki na pompie wtryskowej w D4D, naciągnięty łańcuch rozrządu, uszkodzony bęben VVT i całe mnóstwo innych rzeczy :(
Pozdro.
*
*** Czytając forum często odnoszę wrażenie, że ludzie nie chcą aby im pomóc, choć wydaje się że pomocy potrzebują. ***
*
*
*** Try not. Do or do not. There is no try. ***
*

rAvD

  • Gość
Odp: Zapala sie Kontrolka silnika i silnik zdycha.Co to jest?
« Odpowiedź #13 dnia: 03-11-2010, 19:45:16 »
Witam;

Mam problem z Toyotą Rav4 2.0 16V 129 KM 1996 rok, wersja USA, OBD 2. Świeci mi się kontrolka check engine i nikt u kogo byłem nie jest w stanie jej zgasić. Początkowo zaświecała się tylko na chwilę i później gasła. Teraz jednak pali się stale. Pierw przekładało się to na chwilowe spadki mocy auta, a obecnie auto w ogóle straciło swą siłę. Ciężko się rozpędza, nie ma przyspieszenia, pedał trzeba wciskać niemal do podłogi, a czasem w ogóle nie reaguje na jego wciskanie lub dopiero po chwili. Ravka jest po prostu zamulona.

Kod błędu u zwykłego diagnosty to P 1600 Engine ecu batt malfunction.
W serwisie natomiast, że jest to Kod 13, co wg autodaty oznacza czujnik wału korbowego, wiązkę przewodów lub komputer silnika.

Digonosta powiedział, iż nigdy nie spotkał się z błędem P1600 i rozłozył ręcę.
Serwis podobnie nie wiedział, co dokładnie trzeba zrobić.

Będę wdzięczny za wszelką pomoc. :police:

Offline marcin

  • Junior Administrator
  • Toyot Spamer
  • ******
  • Wiadomości: 8180
  • Płeć: Mężczyzna
    • 3vz.pl
Odp: Zapala sie Kontrolka silnika i silnik zdycha.Co to jest?
« Odpowiedź #14 dnia: 05-11-2010, 09:42:24 »
PW poszła.
3VZ.pl




 

Beesafe.pl