Autor Wątek: Problem z ukladem wydechowym (F)  (Przeczytany 42103 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Qbis

  • Gość
Problem z ukladem wydechowym (F)
« dnia: 24-05-2007, 21:12:40 »
Witam,
mam następujący problem. Przy wolnej jezdzie tak pomiezy 2 do 3tys obr/min jakis element układu wydechowego mi wpada w rezonans i dosc mocno się to nasila. Bylem znajomego u tłumnikarza, ale koles stwierdził ze wszystko jest prawidłowe. Tłumnik koncowy wymieniałem rok temu i dalej wyglada jak nowy, natomiast nie wymienialem ani katalizatora ani tłumnika srodkowego.
Gdzies kiedys znalazłem watek na forum ze jest jeszcze jakis przegub kulisty na układzie wydechowym i ze to on moze wpadac w rezonans, ale nie moge już tego watku znalezc. Czy ktos z was miał podobny problem lub wie co by to mogło byc?
Dodam ze wszystkie blachy ktore są dobrze przykrecone nad tłumnikiem.
Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: 31-05-2007, 15:21:14 wysłana przez Miche »

Offline Zigi

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 528
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Problem z ukladem wydechowym (F)
« Odpowiedź #1 dnia: 24-05-2007, 21:25:45 »
witam, jest taki przegób to jest pierwszy odcinek ukladu wydechowego za kolektorem wydechowym....w ASO Toyoty mowia na to "kolano słonia", napewno przez to ci dmucha bo mialem dokladnie taki sam problem, tyle ze ja ten element wymienialem w ASO cena 700zl :grin: :grin:, natomias latwiejszym sposobem, bo wiem ze niektorzy tak robia, co do nieporzadanych skutków to nie wiem wycinaja ten element i zastepuja go siatka łączeniową, napewno to ci zrobia bez klopotu i mniejszym kosztem, tylko pamiataj ze jezeli masz LB to musza uwazac, najlepiej nich czujnik wymintuja bo jak zaczna spawac albo ciac platerówka to jescze moga go spalic bo i o tym slyszalem


jakbys mial problem ze zlokalizowaniem tego to mam ten element wymontowany/ ten co dmuchal i lezy w piwnicy to ci moge jutro jego zdjecie tu wstawic pozdro
« Ostatnia zmiana: 24-05-2007, 21:28:39 wysłana przez Zigi »
!!!!WROCEK!!!!

Qbis

  • Gość
Odp: Problem z ukladem wydechowym (F)
« Odpowiedź #2 dnia: 25-05-2007, 07:07:48 »
jakbys Zigi mogł wstawić to zdjęcie to byłbym wdzięczny. A swoją drogą jak wpadłeś na to, że to to ci wpada wrezonans, bo ja tego za nic nie moge zlokalizowac

Offline Kryspin

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 5488
  • Płeć: Mężczyzna
    • Toyota Klub
Odp: Problem z ukladem wydechowym (F)
« Odpowiedź #3 dnia: 25-05-2007, 08:33:54 »
To typowa przypadłoś carin i taki rezonans w tym miejscu powstaje prawie w każdej carinie ;D ;D
TK Automobile - serwis, naprawa , diagnostyka

Qbis

  • Gość
Odp: Problem z ukladem wydechowym (F)
« Odpowiedź #4 dnia: 25-05-2007, 11:19:07 »
moze mi ktos poslac zdjecie z zaznaczeniem, ktory element trzeba wyciac na tym przegubie? i co mam tam wstawic zamiast tego tzw.kolana? Moze byc na emila qubalis@gmail.com

Dziekuje

Offline Zigi

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 528
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Problem z ukladem wydechowym (F)
« Odpowiedź #5 dnia: 25-05-2007, 23:09:15 »
jutro rano ciw stawie
teraz juz troche poznio i nie chce mi sie do piwnicy schodzic ale z samego rana ci zrobie i umiescze tutaj pozdro
!!!!WROCEK!!!!

Offline Zigi

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 528
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Problem z ukladem wydechowym (F)
« Odpowiedź #6 dnia: 26-05-2007, 11:17:53 »


« Ostatnia zmiana: 26-05-2007, 11:19:36 wysłana przez Zigi »
!!!!WROCEK!!!!

Qbis

  • Gość
Odp: Problem z ukladem wydechowym (F)
« Odpowiedź #7 dnia: 26-05-2007, 13:59:49 »
...super serdeczne dzieki Zygi w srode jade z furką do tlumnikarza;]

Offline Miche

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 1690
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Problem z ukladem wydechowym (F)
« Odpowiedź #8 dnia: 26-05-2007, 20:03:00 »
Poznaje to co na fotce jest wymienili mi to u mechanika ale nie dali nowej czesci tylko jakas ruchoma ktora nie wpada w rezonans zrobił mi to za 70 złotych :)
Focus II 1,6 :)

Offline Zigi

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 528
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Problem z ukladem wydechowym (F)
« Odpowiedź #9 dnia: 26-05-2007, 21:10:06 »
dali ci elastyczne polaczenie- taka siatka, tak tez polecam zrobic pozdrawiam
!!!!WROCEK!!!!

Offline junior

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 281
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Problem z ukladem wydechowym (F)
« Odpowiedź #10 dnia: 27-05-2007, 11:25:54 »
też tak miałem czyli to pospolita przypadłość Carinek. U mnie jednak powiedzieli że to przegub miękki i chyba to coś innego aniżeli Zigi sfotografował. Rzeczywiście wymienili i jak ręką odjął. Być może była to inna sprawa ale hałas oddawało a co najwazniejsze już nie  :laugh: od ponad roku
Made in Italy

broker2004

  • Gość
Odp: Problem z ukladem wydechowym (F)
« Odpowiedź #11 dnia: 27-05-2007, 13:21:28 »
Hej, ja sie przylaczam do problemu, mam to samo  - rezonans przy 2500-3000 rpm. tylko ze to nei żadne przedmuchy, zamiast łącznika tego standardowego już byla siatka jak kupilem auto. Jeśli wezme kawałek rurki albo preta i odciągne cały układ od karoserii - napreże go to objaw znika. Jaka dlugosc tej siatki macie wspawana? Ja pytalem kolesia i mowi ze powinno byc 10 cm, ja tyle mam ale to jest cos nei tak. Zastanawiam sie nad wymiana tej siatki, tylko tera zpytanie czy na dluzsza czy na krotsza? Ktos ma namiary na dobrego tlumikarza w wa-wie?

Offline look

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 193
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Problem z ukladem wydechowym (F)
« Odpowiedź #12 dnia: 30-05-2007, 22:30:05 »
Zastanawiam sie nad wymiana tej siatki, tylko tera zpytanie czy na dluzsza czy na krotsza? Ktos ma namiary na dobrego tlumikarza w wa-wie?

Na Ostroroga na przeciwko Orlenu wjeżdżasz w bramę i po prawej masz 2 brudne garaże, w pierwszym z nich tanio i dobrze Ci to zrobią. Ja tam wstawiałem tą plecionkę zamiast kolanka i tłumik wymieniałem.

Qbis

  • Gość
Odp: Problem z ukladem wydechowym (F)
« Odpowiedź #13 dnia: 30-05-2007, 23:00:54 »
...no i po wymianie. Dzieki za to foto Zygi jeszcze raz to było to. Troche mnie dużo skasowali bo w sumie wymiana 160zł z łącznikiem a wymiana klocków hamulcowych 40 zł...hmm jestem zadowolony że nic mi teraz w mojej Kari nie brzdędoli;]

broker2004

  • Gość
Odp: Problem z ukladem wydechowym (F)
« Odpowiedź #14 dnia: 14-06-2007, 23:26:52 »
Siema, bylem na ostroroga i polegli chlopaki niestety:/ Swoja droga to sie mozna przestraszyc jak sie zobaczy glownego fachowca;)
Nie wiedzieli co jest grane, zagladali do katalizatora i mowili ze jest dobry, lacznik wedlug nich tez nie jest zly, nei wiedza co rezonans powoduje i nie chca ciac aby ciąć bez sensu, kaza mi pojezdzic tydzien to sie okaze - kufa ja juz tak jezdze 10 tys km:/ Dzis odkrylem ze jest caos takiego: Jak kogos wsadze do srodka i on zwieksza pomalutku obroty a ja nacisne butem z tylu na tlumik to: gdy dzwiek jest normalny to nei czuje drgan, gdy zaczyna byc slychac ten rezonans to kurde tak drży cały ten tlumik że szok, nawet jak przyciskam butem to nei jestem w stanie go usztywnic. Co powoduje takei drgania calego ukladu?? Dluzsza siatke moze jeszcze dac?


 

Beesafe.pl