Autor Wątek: DOGRZEWANIE SPALINOWE PłYNU D4D  (Przeczytany 25976 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

tomi233

  • Gość
DOGRZEWANIE SPALINOWE PłYNU D4D
« dnia: 04-11-2007, 16:39:17 »
WITAM GORąCO.PORUSZAM TEN WąTEK  PONOWNIE BO DAWNO JUż NIKT NIE PISAł NA TEN TEMAT.MAM AWE D4A I JEST WNIEJ  DOGRZEWANIE PłYNU ALE NIE POSIADAM INSTRUKCI JAK SIę TO URUCHAMIA PRZYCISK POD KIEROWNICą JEST WCIśNIęTY I NIC CZY TO DZIAłA DOPIERO JAK JEST TEMPERATURA PONOZEJ ZERA STOPNI C.PROSZE O JAKIEś WIADOMOśCI NA TEN TEMAT

Offline Swoop

  • Administrator
  • Toyot Spamer
  • ******
  • Wiadomości: 4977
  • Płeć: Mężczyzna
    • Paweł M. - blog osobisty ;)
Odp: DOGRZEWANIE SPALINOWE PłYNU D4D
« Odpowiedź #1 dnia: 04-11-2007, 19:41:33 »
po 1, nie krzycz - nie pisz dużymi literami
po 2, może bardziej szczegółowe informacje o silniku i modelu?
po 3, dogrzewanie jakiego płynu, może to webasto?

Prosimy o więcej informacji

tomi233

  • Gość
Odp: DOGRZEWANIE SPALINOWE PłYNU D4D
« Odpowiedź #2 dnia: 04-11-2007, 20:03:24 »
avensis 2000r d4d napewno to jest webasto ,ale konkretnie to jak się to uruchamia bo ze znalezionych opisów na forum to nadal nic wiele nie wiem .Prełącznik jest po prawej stronie kierownicy ,jest wciśnięty lampka świeci a efektów nie widze może to działa jak jest temoeratura ujemna

Offline kilkujadek

  • Prawie Toyot
  • Wiadomości: 2
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: DOGRZEWANIE SPALINOWE PłYNU D4D
« Odpowiedź #3 dnia: 04-11-2007, 20:37:13 »
Przełącznik po prawej stronie kierownicy na desce rozdzielczej z tego co się orientuję służy do włączania podgrzewania lusterek. czyli efekty na lusterkach i tylko zimą. Webasto mam a raczej jakiś system utrzymywania temperatury oleju. Ale moja Ave D4D pochodzi z Danii i nie wiem jak się to włącza, po prostu jest, a zimą uruchamia się łatwiej i silnik nie stygnie w błyskawicznym tempie.
pzdr
xaem

Offline Piotr Sas

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 2769
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: DOGRZEWANIE SPALINOWE PłYNU D4D
« Odpowiedź #4 dnia: 04-11-2007, 20:38:04 »
avensis 2000r d4d napewno to jest webasto ,ale konkretnie to jak się to uruchamia bo ze znalezionych opisów na forum to nadal nic wiele nie wiem .Prełącznik jest po prawej stronie kierownicy ,jest wciśnięty lampka świeci a efektów nie widze może to działa jak jest temoeratura ujemna
Witam.
Z tego co się zorientowałem to chodzi Ci o przycisk elektrycznego dogrzewania silnika.
Moje pyt. brzmi: Czy szybciej Ci się silnik nie dogrzewa (oczywiscie przy włączonym guziku) w stosunku do norm. grzania silnika?

Podaj wiecej szczegółów
Pozdrawiam
Obi

tomi233

  • Gość
Odp: DOGRZEWANIE SPALINOWE PłYNU D4D
« Odpowiedź #5 dnia: 04-11-2007, 20:44:54 »
forumowicze drodzy nie odpiujcie mi jakichś p......... tylkojak ktoś wie jak działa to dogrzewanie silnika ,czyli płynu CHłODZąCEGO to niech opisze całą procedure włączania i to wszystko .byłbym bardzo wdzięczny za konkretny opis .pozdrawiam

Offline kilkujadek

  • Prawie Toyot
  • Wiadomości: 2
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: DOGRZEWANIE SPALINOWE PłYNU D4D
« Odpowiedź #6 dnia: 04-11-2007, 21:09:58 »
Przełącznik po prawej stronie kierownicy na desce rozdzielczej z tego co się orientuję służy do włączania podgrzewania lusterek. czyli efekty na lusterkach i tylko zimą. Webasto mam a raczej jakiś system utrzymywania temperatury oleju/płynu chłodzącego[/b]?. Ale moja Ave D4D pochodzi z Danii i nie wiem jak się to włącza, po prostu jest, a zimą uruchamia się łatwiej i silnik nie stygnie w błyskawicznym tempie.
pzdr
xaem

to jest - tego się nie włącza

Offline Piotr Sas

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 2769
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: DOGRZEWANIE SPALINOWE PłYNU D4D
« Odpowiedź #7 dnia: 04-11-2007, 22:10:31 »
tom223 i poczytaj ten wątek może Ci to pomoże
http://forum.toyotaklub.org.pl/index.php?topic=3852.0
Ale pewnie Ty grupowe archiwum przeglądałeś przed zadaniem pytania......

Pozdrawiam
Obi

Offline Swoop

  • Administrator
  • Toyot Spamer
  • ******
  • Wiadomości: 4977
  • Płeć: Mężczyzna
    • Paweł M. - blog osobisty ;)
Odp: DOGRZEWANIE SPALINOWE PłYNU D4D
« Odpowiedź #8 dnia: 04-11-2007, 23:35:39 »
ja od siebie dopiszę, że u mnie włącza się webasto przy temperaturze poniżej 7C, więc nie mam oddzielnego włącznika do włączenia, choć można zamontować i cieszyć się pełnym ogrzewaniem postojowym, a tak tylko pomaga rozgrzać się silnikowi który przez to mniej pali

tomi233

  • Gość
Odp: DOGRZEWANIE SPALINOWE PłYNU D4D
« Odpowiedź #9 dnia: 05-11-2007, 07:23:33 »
Do kilkujadek co to znaczy to jest-tego się nie włącza.pozdrawiam .

Drodzy forumowicze do mojego pytania dostałem już 5 odpowiedzi i dalej nic konkretnego .Wiadomo jaki samochód Awe d4d jest oryginalnie zamontowane dogrzewanie  płynu ,czyli silnika, jest przełącznik po prawej stronie kierownicy,jak go wcisne zapala sie na nim lampka.prosze tylko o informacje jak to ogrzewanie działa ,jak się włącza ,czy to działa tylko przy ujemnej temp.taki opis chyba wystarczy żeby konkretnie odpisać, a nie tylko że to ma tak być i ma działać.chyba znajdzie się taki forumowicz który ma awensis d4d z 2000 roku z dodatkowym ogrzewaniem płynu ,zaznaczam że nie jest to ogrzewanie postojowe 100% za konkretne odpowiedzi gorące dzięki i pozdrawiam raz jescze. Ps.a jak się dowiem z innego żródła to oposze dokładnie .


Drogi forumowiczu, uzywaj opcji modyfikuj zamiast pisac 2a posty jeden pod 2gim...

pzdr
Red
« Ostatnia zmiana: 05-11-2007, 08:03:51 wysłana przez Red_Point »

giepe

  • Gość
Odp: DOGRZEWANIE SPALINOWE PłYNU D4D
« Odpowiedź #10 dnia: 05-11-2007, 08:03:23 »
avensis 2000r d4d napewno to jest webasto ,ale konkretnie to jak się to uruchamia bo ze znalezionych opisów na forum to nadal nic wiele nie wiem .Prełącznik jest po prawej stronie kierownicy ,jest wciśnięty lampka świeci a efektów nie widze może to działa jak jest temoeratura ujemna

"Na pewno" to wszyscy umrzemy!
Wg mnie wcale nie masz webasto lecz fabrycznie zamontowany dogrzewacz.

Efektów nie widać (dosłownie) lecz słychać, bo układ dość głośno pracuje i czuć bo szybciej robi się ciepło.


Drodzy forumowicze do mojego pytania dostałem już 5 odpowiedzi i dalej nic konkretnego [...]

Niestety masz rację! Jeśli Ty pytasz o dogrzewanie spalinowe, to po co pisać o ogrzewaniu elektrycznym, w tym lusterek??

Odpowiedzi na swoje pytanie znajdziesz najprawdopodobniej w tym wątku:
D4D - dogrzewanie spalinowe płynu
http://forum.toyotaklub.org.pl/index.php?topic=1072.0

U mnie można to włączyć nawet jak na zewnątrz jest powyżej zera, np. wczoraj wieczorem włączałem i działało przy temperaturze zewnętrznej +6 st.

Jest też kilka innych wątków związanych z tym ustrojstwem -- polecam Szukaj.

Pozdrawiam
Grzesiek


qrcze, Panowie!!
przed chwila zwracalem na to uwage!!
2a posty jeden pod 2gim..........!!!!!!!!!!!!

Red
« Ostatnia zmiana: 05-11-2007, 09:00:00 wysłana przez Red_Point »

norbas33

  • Gość
Odp: DOGRZEWANIE SPALINOWE PłYNU D4D
« Odpowiedź #11 dnia: 05-11-2007, 08:47:15 »
wytłumaczcie mi jak dziecku :-) co to jest ten przycisk po prawej stronie kierownicy( podobne oznaczenie jak podgrzewanie tylnej szyby) dogrzewanie płynu czy lusterek bo widze ze zdania są rozbieżne. Ave d4d 2001r wersja sol.

Offline Red_Point

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 3468
  • Płeć: Mężczyzna
    • www.RedPoint.ilto.pl > ZAPRASZAM > Yaris, Yaris FL, Avensis ...
Odp: DOGRZEWANIE SPALINOWE PłYNU D4D
« Odpowiedź #12 dnia: 05-11-2007, 08:57:42 »
jesli lusterka sa podgrzewane, to wlaczaja sie razem z ogrzewaniem tylnej szyby.... nie ma do tego oddzielnego przycisku...
Niech prąd bedzie z Wami !!!

" ... objazd miasta na 18"stkach. Nie przestać! Wrócić na 20"stkach ... " Tede

wrobel

  • Gość
Odp: DOGRZEWANIE SPALINOWE PłYNU D4D
« Odpowiedź #13 dnia: 05-11-2007, 10:00:53 »
W mojej Ave, ten włącznik rozpoczyna podgrzewanie lusterek oraz piór wycieraczek szyby przedniej.

elzam321

  • Gość
Odp: DOGRZEWANIE SPALINOWE PłYNU D4D
« Odpowiedź #14 dnia: 05-11-2007, 12:50:23 »
Też szukałem odpowiedzi na to pytanie i nic, mam takie same ustrojstwo i AVE 99r od 1,5 roku i wdalszym ciągu niewiem jak to działa.
U mnie włącznik ogrzewania lusterek i przednich wycieraczek jest na konsoli środkowej obok włącznika świateł awaryinych a nie obok kierownicy. :grin:



 

Beesafe.pl