Czsci samochodowe w iParts.pl

Autor Wtek: Piszczce hamulce...  (Przeczytany 5254 razy)

0 uytkownikw i 1 Go przeglda ten wtek.

Offline fireman85

• Toyot Lecy
  • *
  • Wiadomoci: 38
  • Pe: Mczyzna
Piszczce hamulce...
« dnia: 10-06-2008, 08:04:50 »
Witam...pytanko do uytkownikw nowych Aurisw: czy w Waszych autkach pojawio si wqrwiajce piszczenie hamulcw?? Auris ma ledwo 3000km na blacie a od pocztku piszcz jakby byo na wykoczeniu...
Reklama w podpisie - usunita - Swoop

Offline kozyra

• Toyot Lecy
  • *
  • Wiadomoci: 26
Odp: Piszczce hamulce...
« Odpowied #1 dnia: 10-06-2008, 09:00:46 »
Mi tez piszczay od praktycznie samego odebrania z salonu auta ale przy przy przebiegu 2100km postanowiem pojechac z tym do sao i wymienili klocki bez gadania na gwarancji i teraz juz nic niepiszcza klocki.Pozdrawiam

anzo

• Go
« Odpowied #2 dnia: 10-06-2008, 11:19:37 »
11500km i piszcza nadal co prawda mniej niz na poczatku i dylko przy hamowaniu ponizej 20km. No ale przegld si zblia wiec mam nadzieje uciliwo zostanie usunieta.

Offline twkrak

• Pocztkujcy
  • Wiadomoci: 1
« Odpowied #3 dnia: 10-06-2008, 20:07:48 »
Tak piszczay ale klocki zostay wymienione od rki w serwisie i ju jest OK.

TwKrak

Spryn

• Go
« Odpowied #4 dnia: 29-03-2009, 14:10:13 »
typowa bolaczka aurisa i corolli...
Obecnie wkladaja podkladki antywibracyjne pod klocki i podobno jest spokoj.

Offline sikorwo

• Pocztkujcy
  • Wiadomoci: 1
« Odpowied #5 dnia: 09-03-2011, 19:46:34 »
Witam wszystkich.

Znalazlem kilka watkw w necie na ten tema jednak chciabym dowiedzie sie jak to wyglada u klubowiczow.

Mam niespelna 2 letniego aurisa i mam problem z piszczacymi hamulcami z tylu. Podczas ostatnich mrozow mialem wrazenie, ze jerzdze starym zukiem z zapieczonymi bebnami (nie obrazajac zuka).

Serwis wyczyscil uklad hamulcowy, wystawil fakture i pokazal mi dzwi.

Macie jakies dowiadczenia w tej sprawie?

Wojtek

Offline Vilargo

• Prawie Toyot
  • Wiadomoci: 3
« Odpowied #6 dnia: 09-03-2011, 21:47:09 »
Witam,

Te miaem podobny problem, kupiem Aurisa 2 latka po penym przegldzie serwisowym w Tyocie i wymianie klockw. Przy maej prdkoci o hamowaniu tak ok 20-30 km/h dao si sysze piski ktre niestety byy irytujce bo nowy samochd, a odsuchem jak "rupie" bez obrazy do "rupieci".
Dzwoniem do serwisu - stwierdzili panowie e to wina nowych nie uoonych klockw, miaem dokadnie wedle wskaza fachowcw "przy prdkoi ok 100 km/h konkretnie docisn hamulce i ostro przyhamowa".
Szczerze guzik to dao i normalnie daem sobie z tym siana, przeszo na dobre po przejechaniu ok. 2000 km od wymiany klockw, widocznie taki urok Toyot lub samych klockw hamulcowych.

Vilargo

Offline Cygan_Krakow

• Toyot Lecy
  • *
  • Wiadomoci: 19
« Odpowied #7 dnia: 09-03-2011, 22:14:54 »
Tez mi piszcza. Przy przegladzie stwierdzili, e si zapieky zaciski i wyczycili. Chwil nie piszczay a teraz znowu zaczy. Jest to dosy denerwujce szczeglnie w garau gdzie ten pisk roznosi si na wszystkie stanowiska.
Umyem i moe podjade do serwisu zeby znowu cos z tym zrobili. Dodatkowo zaczyna si odzywa jaki "wierszcz" gdzie z okolic prawego podszybia. Co ciekawe pojawia si po przekroczeniu 100 km/h. Tak jakby jaki suchy li zawiesi sie na jakiej kratce wentylacyjnej?

Offline yetix

• Toyot Pezajcy
  • **
  • Wiadomoci: 137
« Odpowied #8 dnia: 09-03-2011, 23:29:44 »
Mam to samo, oczywicie oryginalne klocki, ale jak jest cieplej jest o wiele ciszej.
Toyota Auris 1.4 D4D 2008r wersja Terra

Online patkrz

• Toyot Zmotoryzowany
  • Wiadomoci: 2135
  • Pe: Kobieta
  • Auris II 1.6 Valvematic Premium+Comfort
  • Skd: d
« Odpowied #9 dnia: 14-08-2013, 22:43:25 »
Pozwol sobie odwiey temat.
W moim Aurisie zaobserwowaam piszczenie przy cofaniu (np. parkowanie). Wystpuje to ju od jakiego czasu, ale byam pewna, e to klocki bo spodziewaam si wymiany. Jednak nie- 2 miesice temu wymieniam przednie, a w pitek tylne i problem nadal istnieje. Raz piszczy, raz nie piszczy, co nie zmienia faktu, e wkurza mnie to niesamowicie. CO do tarcz, to myl, e s jeszcze w miar bo inaczej Panowie w serwisie na 100 % by mi to powiedzieli przy wymianie klockw- solidna firma. Podpowiecie co? :)
Auris (niestety) pali:

Offline paba

• Toyot Spamer
  • Wiadomoci: 4654
« Odpowied #10 dnia: 14-08-2013, 23:05:21 »
czy wymieniajc klocki masz jeszcze blaszki (tzw. shimy)? by moe si rozsypay ju
nowe kosztuj, mona ew. na klej montowa

te blaszki s wanie przeciw piszczeniu
Yaris '99

Online patkrz

• Toyot Zmotoryzowany
  • Wiadomoci: 2135
  • Pe: Kobieta
  • Auris II 1.6 Valvematic Premium+Comfort
  • Skd: d
« Odpowied #11 dnia: 14-08-2013, 23:15:50 »
Szczerze mwic nie mam pojcia. Podjad do mechanika, tym razem do kolegi Ojca, mam kawaek drogi, ale chopak zota rczka i pierdoy robi mi kiedy za grosze albo umiech :)
Auris (niestety) pali:

Offline krzycholu

• Toyot Lecy
  • *
  • Wiadomoci: 50
« Odpowied #12 dnia: 15-08-2013, 07:44:44 »
Popiskujace hamulce ( szczeglnie z w tylnych koach) to stara przypadosc Aurisa, tez mnie to wkurzao szczeglnie przy manewrowaniu na parkingu, cofaniu itd.
Co zrobilem? Rozebraem oba tylne zaciski, oczysciem , zozyem i po piskach nie ma sladu :-)

Offline tadpole

• Prawie Toyot
  • Wiadomoci: 4
  • Auris 1.4 D4D
« Odpowied #13 dnia: 02-09-2013, 12:47:30 »
U mnie rwnie pomoga wymiana tylnych klockw oraz czyszczenie prowadnic zaciskw z tyu i przodu.