Autor Wątek: Pęknięta szyba.  (Przeczytany 18491 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Darsoft

  • Gość
Pęknięta szyba.
« dnia: 31-12-2004, 10:54:01 »
No to 2  dni temu jadąc  nocą coś mi walneło w  szybę. Wczoraj stwierdziłem, że szyba  przednia  zaczyna pekać. :shock: . dwia roszwarstwienia  wielkości 2 mm. Wymiana w  ASO 1600zł :roll: . Trzeba  będzie stracić jedna grupęw autokasco i tyle. Najgorsze jest to że jak  znam  życie to przy wymianie coś  spieprzą. MAm pytanko. czy na razie poprostu jeździć i obserwować. Może takie rzeczy jakoś kleją? i ile  ewentualnie toto kosztuje.
Darek
« Ostatnia zmiana: 17-04-2008, 10:11:21 wysłana przez Swoop »

adi

  • Gość
Odp: Pęknięta szyba.
« Odpowiedź #1 dnia: 31-12-2004, 10:57:40 »
na tvn turbo byl program o naprawianiu szyb... i robia to niezle:) ale chyba lepiej miec nowa szybe niz przygode jadac jak szyba sie rozsypie;)
« Ostatnia zmiana: 17-04-2008, 10:11:30 wysłana przez Swoop »

mugger

  • Gość
Odp: Pęknięta szyba.
« Odpowiedź #2 dnia: 31-12-2004, 11:55:57 »
Owszem szyby można naprawiać... ale to zależy od tego jakie jest uszkodzenie. Na początku 2004 pękła mi szyba i to dość konkretnie - musiałem ją wymienić. Szyby z aso to zły pomysł - 1600 zł?!?!?! Ja za szybęze wstawieniem zapłaciłem 420 zł w firmie Szybex z Częstochowy. Jest to szyba Pilkington - czyli taka jaką montują w toyce.  Jestem z niej zadowolony. Szyba ma oczywiście gwarancję, a firma ma stonęna necie i oprócz zakładu w Częstochowie kilka oddziałów.
« Ostatnia zmiana: 17-04-2008, 10:11:41 wysłana przez Swoop »

Offline Gosiek

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1362
  • Płeć: Kobieta
Odp: Pęknięta szyba.
« Odpowiedź #3 dnia: 31-12-2004, 11:58:55 »
Cytat: Darsoft
No to 2  dni temu jadąc  nocą coś mi walneło w  szybę. Wczoraj stwierdziłem, że szyba  przednia  zaczyna pekać. :shock: . dwia roszwarstwienia  wielkości 2 mm. Wymiana w  ASO 1600zł :roll: . Trzeba  będzie stracić jedna grupęw autokasco i tyle. Najgorsze jest to że jak  znam  życie to przy wymianie coś  spieprzą. MAm pytanko. czy na razie poprostu jeździć i obserwować. Może takie rzeczy jakoś kleją? i ile  ewentualnie toto kosztuje.
Darek

Darsoft - podjedż do punktu z szybami i siędowiedz czy da sięskleić...
Już 2 rzy to robiłam w Grzechotniku i siętrzyma...
Co prawda nie ma gwarancji jak długo ale 100 to nie 1600.
Ja z jednym "po kamyczku" sklejonym jeżdżęjuż 1,5 roku a z drugim 0,5 ...
« Ostatnia zmiana: 17-04-2008, 10:11:57 wysłana przez Swoop »

soban

  • Gość
Odp: Pęknięta szyba.
« Odpowiedź #4 dnia: 31-12-2004, 13:45:19 »
Mi też pół roku temu przywalił kamień przy 140 km/h i mam małego pajączka na szybie (około 5 mm średnicy) poniżej mojej wycieraczki nad deską rozdzielczą czekałem i obserwowałem czy nie będzie pękał. Narazie jest ok, tylko trochęsiębojęprzeglądu po 3 latach a jak nie zauważą to nie zmienięszyby chyba że zacznie pękać. A jesli chodzi o klejenie - mi nie dawali gwarancji że szyba nie pęknie właśnie podczas klejenia dlatego sięnie zdecydowałem ale każdy ryzukuje sam :|  :adiabelek
« Ostatnia zmiana: 17-04-2008, 10:12:07 wysłana przez Swoop »

adi

  • Gość
Odp: Pęknięta szyba.
« Odpowiedź #5 dnia: 31-12-2004, 16:20:14 »
w uno mialem duze pekniecie ale sprzedalem z tym samochod i nikt nawet sie nie krzywil bo facet kupowal dla zony :adiabelek  :adiabelek  a w yarku mam dwie dziurki po kamieniach :?  ale to nei pekniecia :-DD  :modlitwa
« Ostatnia zmiana: 17-04-2008, 10:12:18 wysłana przez Swoop »

tunix

  • Gość
Odp: Pęknięta szyba.
« Odpowiedź #6 dnia: 31-12-2004, 16:35:19 »
A czy to nie jest tak, że nie wolno jeździć z uszkodzoną szybą? Sprawdź, żebyś potem nie musiał tłumaczyć sięw przypadku kontroli.

tx
« Ostatnia zmiana: 17-04-2008, 10:12:34 wysłana przez Swoop »

Artur D.

  • Gość
Odp: Pęknięta szyba.
« Odpowiedź #7 dnia: 31-12-2004, 17:18:36 »
Ponoć jak jest pęknięcie poniżej wycieraczki to dowodu nie zabierają. Nie jestem pewien, ale tak mówili mi "znawcy"
« Ostatnia zmiana: 17-04-2008, 10:12:44 wysłana przez Swoop »

racer

  • Gość
Odp: Pęknięta szyba.
« Odpowiedź #8 dnia: 02-01-2005, 10:08:03 »
Przy wymianie szyby pozostaje jeszcze problem z naklejka z numerami rejestracyjnymi. Teoretycznie nie mozna jej odklejac. Nie mozna tez otrzymac ani kupic nowej naklejki z wlasnymi numerami rejestracyjnymi, wiec mojemy znajomemu w urzedzie komunikacji powiedziano, ze w takim przypadku konieczne jest przerejestrowanie samochodu .   :shock:

Na szczescie "magicy" z firmy w ktorej wymienial szybe jakims cudem przekleili ja ze starej szyby na nowa. Nie wyglada to zbyt ladnie, bo naklejka jest mocno sfatygowana i widac ze ktos mocno przy niej kombinowal, ale grunt ze wogole jest.

Swoja droga zastanawiam sie jak im sie udalo przekleic ta naklejke, bo ja dwukrotnie zmieniajac samochod nie moglem nawet jej zedrzec z szyby i odrywalem po malutkim kawaleczku, dodatkowo skrobalem zyletka, podgrzewalem suszarka i zmywalem zmywaczem do paznokcii...  :D
« Ostatnia zmiana: 17-04-2008, 10:13:03 wysłana przez Swoop »

adi

  • Gość
Odp: Pęknięta szyba.
« Odpowiedź #9 dnia: 02-01-2005, 10:17:05 »
bo to sa fachowcy :-DD  :worried
« Ostatnia zmiana: 17-04-2008, 10:13:14 wysłana przez Swoop »

mugger

  • Gość
Odp: Pęknięta szyba.
« Odpowiedź #10 dnia: 02-01-2005, 10:26:33 »
Cytat: racer
Przy wymianie szyby pozostaje jeszcze problem z naklejka z numerami rejestracyjnymi. Teoretycznie nie mozna jej odklejac. Nie mozna tez otrzymac ani kupic nowej naklejki z wlasnymi numerami rejestracyjnymi, wiec mojemy znajomemu w urzedzie komunikacji powiedziano, ze w takim przypadku konieczne jest przerejestrowanie samochodu .   :shock:

Na szczescie "magicy" z firmy w ktorej wymienial szybe jakims cudem przekleili ja ze starej szyby na nowa. Nie wyglada to zbyt ladnie, bo naklejka jest mocno sfatygowana i widac ze ktos mocno przy niej kombinowal, ale grunt ze wogole jest.

Swoja droga zastanawiam sie jak im sie udalo przekleic ta naklejke, bo ja dwukrotnie zmieniajac samochod nie moglem nawet jej zedrzec z szyby i odrywalem po malutkim kawaleczku, dodatkowo skrobalem zyletka, podgrzewalem suszarka i zmywalem zmywaczem do paznokcii...  :D

Naklejkęmożna odkleić i w profesjonalnych zakładach robią to dobrze. Nie jest to jednak zgodne z prawem, ale... kto udowodni, że była odklejana.

Jeśli ktoś jednak nie kombinować to może złożyć podanie o wydanie nowej naklejki,z powodu oszkodzenia szyby. Prawo uwzględnia to, że szyba mogła zostać zniszczona i nie trzeba przerejestrowywać auta.
Na taką naklejkęczeka sie kilka tygodni... i na ten czaś można z urzędu wziąść zaświadczenie o oczekiwaniu na nią. Nawet przy dużym pęknięciu policja nie powinna siędoczepić, bo czekamy na naklejkę. Podobnie jest jeśli zmienimy szybęi naklejki jeszcze nie mamy.
Najwiekszym absurdem jest jednak to, że przy odbiorze nowej naklejki należy zdać starą :anarty . Ja zaproponowałem kobitce z komunikacji że przyniosęjej kawałek szyby razem z naklejką i.... odpuściła :D
« Ostatnia zmiana: 17-04-2008, 10:13:28 wysłana przez Swoop »

MaLy_RaDeK

  • Gość
Odp: Pęknięta szyba.
« Odpowiedź #11 dnia: 03-01-2005, 23:24:55 »
Darsoft, tunix ma racje... Nie wolna jezdzic z peknieta szyba !
Nie kupuj oryginalnej. za 1/3 ceny wstawisz rownie dobra...
Ja tak mam i jestem zadowolony  :)
A jesli o naklejke chodzi, to jak bedziesz mial pecha i Panowie niebiescy zauwaza...
To moze byc problem. Lepiej "zorganizowac" nowa.
« Ostatnia zmiana: 17-04-2008, 10:14:07 wysłana przez Swoop »

Hicks

  • Gość
Odp: Pęknięta szyba.
« Odpowiedź #12 dnia: 04-01-2005, 11:10:35 »
Mam podobne doświadczenia z pękniętą szybą w poprzednim aucie.
Pęknięcie na początku miało 3 cm (wychodziło z boku), a o kilku dniach mimo prób ratowania od razu, miało już 20 cm - no szyba pruła sięjak stare gacie  :wink:
Do tego miałem przegląd i powiem Wam, że kolo ze stacji diagn. od razu to wypunktował bo na tego typu usterkęjest odpoiwedni zapis - pęknięcie może byc ale nie w strefie omiatanej przez wycieraczki. A rozsypania bym sięnie bał, te szyby są klejone z kilku warstw tworzywa i szkła.
Sugerujęposzukać w ofercie małych firm i polskich zamienników np. Nordglass.
Wstawiłem wtedy fajną zieloną szybę, z przyciemnionym pasem na górze za 1/3 ceny z ASO + 1 rok gwarancji.
« Ostatnia zmiana: 17-04-2008, 10:14:18 wysłana przez Swoop »

Darsoft

  • Gość
Odp: Pęknięta szyba.
« Odpowiedź #13 dnia: 04-01-2005, 11:30:44 »
Pęknięcie  wygląda jak mały pajączek. Jest poniżej  "zasięgu  wycieraczek" koło kierowcy. Narazie  czekam  co się będzie   działo. Pożyjemy  zobaczymy. Narazie  sięnie powiększa. Zrobięprzy okzji fotkęi pokażę.  A  swoją  drogą nieźla z  Nas  drą  kasęw ASO.
Darek
« Ostatnia zmiana: 17-04-2008, 10:14:28 wysłana przez Swoop »

MaLy_RaDeK

  • Gość
Odp: Pęknięta szyba.
« Odpowiedź #14 dnia: 04-01-2005, 13:12:00 »
Jak w ASO kazdej innej marki...  ;)
« Ostatnia zmiana: 17-04-2008, 10:14:38 wysłana przez Swoop »


 

Beesafe.pl