Autor Wątek: Odczyt kodu błędów  (Przeczytany 101439 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline yaqb

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 87
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Odczyt kodu błędów
« Odpowiedź #45 dnia: 15-09-2008, 22:24:15 »
Po podpieciu do kompa program stwierdzil: "Wykryto wypadanie zapłonów cylindra nr 4". Facet ze stacji stwierdzil, ze to spalona cewka zaplonowa. Musze ja sobie rano obejrzec. Sprawdze rowniez swiece.

Mialem to samo i okazalo sie ze wtrysk byl zapchany.

Offline TaTaR

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 211
  • Płeć: Mężczyzna
  • Samochód:: Yarisy i RAV4
Odp: Odczyt kodu błędów
« Odpowiedź #46 dnia: 15-09-2008, 23:18:17 »
Witam!

Chciałem tylko dodać do swojego tematu, że udało się usunąć usterkę w moim Yarisku. Wszystkiemu winna była częściowo uszkodzona sonda lambda i brudny przepływomierz. To pierwsze zdiagnozowano mi w zgorzeleckim polmozbycie a drugie w ASO Toyoty Goerlitz, przy czym pan w Goerlitz zajął się nieporównywalnie sprawniej autkiem i równie skutecznie. Chciał zamawiać nowy przepływomierz ale stwierdziłem, że muszę spróbować ile u nas to kosztuje.

Pozdrawiam i bezawaryjnej jazdy życzę.
TaTaR
Człowiek się zmienia jak jego Toyota. Była Carina i Yaris II i pół, jest Rav4 IV i Yaris Cross...

Offline Virus

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Odczyt kodu błędów
« Odpowiedź #47 dnia: 17-09-2008, 12:00:30 »
Witam!

W moim przypadku jednak spalila się cewka. Po zamianie miejscami cewek 4 i 2 komputer stwierdzil "Wykryto wypadanie zapłonów cylindra nr 2". Uzywana cewke kupilem w "Japan Car" przy ul. Gerberowej w Lodzi (100 zl). Po wymianie autko odzylo :-)

Szerokiej drogi! -
Virus

Offline Piotr Sas

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 2769
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Odczyt kodu błędów
« Odpowiedź #48 dnia: 17-09-2008, 13:22:47 »
Virus w tym aucie to chyba masz tzw. monocewki na każdy cylinder jak się nie mylę gdzie nowa kosztuje ok. 420-500 zł w ASO.

Pozdrawiam
Obi

Offline Virus

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Odczyt kodu błędów
« Odpowiedź #49 dnia: 17-09-2008, 22:32:40 »
Zgadza sie na kazdy cylinder jest osobna cewka - ceny 1 sztuki w ASO zaczynaja sie od 400 zl. Dlatego kupilem uzywke - samodzielna wymiana jest bardzo prosta. :-)

Offline kmach77

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 88
  • Płeć: Mężczyzna
    • EKP
Odp: Odczyt kodu błędów
« Odpowiedź #50 dnia: 23-09-2008, 11:48:35 »
lipa. zrobilem wszystko tak jak jest napisane wyzej i nie dziala!
miga mi tylko lampka od poduszek. miga i miga caly czas tak samo i jednostajnie
(tak jak dioda od alarmu)

Udało Ci sie w koncu odczytac kody? Mam takie samo autko i identyczny problem:(

poprawiłem cytowanie
kafara1
« Ostatnia zmiana: 23-09-2008, 12:03:11 wysłana przez kafara1 »

Offline Rafels

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1160
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Odczyt kodu błędów
« Odpowiedź #51 dnia: 23-09-2008, 21:40:48 »
Temat został napisany w czasach, gdy dostęp do urządzeń diagnostycznych był, powiedzmy delikatnie - ograniczony.
Jako, że elektronika idzie do przodu - proponuję zakupić interface diagnostyczny (np. ELM 327). Przy jego pomocy mamy dostęp do ok. 52 tzw. PID-ów, czyli danych naszego samochodu. Koszt niewielki, a oprócz zwykłego odczytu błędów i ich kasowaniu, mamy możliwość podejrzeć, jak nasze autko "żyje" od środka. Naprawdę ciekawa lektura... :)
Jeżeli ktoś z okolic Łasku chciałby naocznie przekonać się co do jego możliwości - zapraszam. Pokażę jak to działa, żeby nie być gołosłownym.
"I love the smell of flames early in the morning..."

Offline Tomasy

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 23
Odp: Odczyt kodu błędów
« Odpowiedź #52 dnia: 14-04-2009, 13:42:08 »
Witam czy mogę prosić o interpretację błędu wyrzuciło mi błąd P1229 i nie wiem czego on dotyczy (yaris d4d)

scaliłem z odpowiednim wątkiem
kafara1
« Ostatnia zmiana: 14-04-2009, 21:14:01 wysłana przez kafara1 »

Offline Piotr Sas

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 2769
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Odczyt kodu błędów
« Odpowiedź #53 dnia: 14-04-2009, 14:24:44 »
Witam czy mogę prosić o interpretację błędu wyrzuciło mi błąd P1229 i nie wiem czego on dotyczy (yaris d4d)

Witam.
może takie coś:
P1229 Intercooler Pump Driver Fault
 Na nasze chyba "błąd pompy chłodzenia ?"
Obi

Offline Rafels

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1160
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Odczyt kodu błędów
« Odpowiedź #54 dnia: 14-04-2009, 22:53:25 »
Kod zależny od producenta a nawet modelu...
Dla D4D raczej pasowałby: P1229 - "Supply pump abnormal overpressure sending" co sugeruje za wysokie ciśnienie w układzie paliwowym.
Coś się dzieje z silniczkiem? Opisz objawy.
"I love the smell of flames early in the morning..."

Offline Tomasy

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 23
Odp: Odczyt kodu błędów
« Odpowiedź #55 dnia: 16-04-2009, 09:25:50 »
 W tej chwili nic się nie dzieje bo lampka zgasła sama ale zastanawiam się po prostu  na  wymianę czego mam się przygotować w przyszłości jakby błąd znowu się pojawił

SNap

  • Gość
Odp: Odczyt kodu błędów
« Odpowiedź #56 dnia: 16-02-2010, 20:48:40 »
wrzuci ktoś bazę kodów błędów jeszcze raz - niestety link z pierwszego postu już dawno wygasł

Offline restek

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 132
  • Płeć: Mężczyzna
Yarestek

SNap

  • Gość
Odp: Odczyt kodu błędów
« Odpowiedź #58 dnia: 17-02-2010, 13:44:24 »
tak tylko jak dobrze pamiętam tamta lista była wg kodów po numerach dwucyfrowych do odczytu przez zworkę, do weekendu nie będę miał innej możliwości sprawdzenia tego

Offline 1krzys

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 138
    • Prawo jazdy Kraków
Odp: Odczyt kodu błędów
« Odpowiedź #59 dnia: 16-11-2011, 10:32:22 »
czy ten opis obowiazuje takze w yaris z 2008? odczytam kody błedów z abs czy tylko check e. ?

"Sprawdzenie DTC (Data Trouble Codes):

1. Włącz zapłon do pozycji ON (nie uruchamiaj silnika).
2. Za pomocą przewodu wykonaj zworkę w złączu diagnostycznym, pomidzy pinami nr 4 (CG) i nr 13 (TC).
3. Odczytaj kod błędu za pomocą MIL (Malfunction Indicator Lamp), czyli w naszym przypadku kontrolki "check engine" w następujący sposób:

- 4,5 sek. po wykonaniu zwory kontrolka błyśnie tyle razy, jaką wartośc ma 1 cyfra kodu błędu,
- nastąpi przerwa 1,5 sek. po ktorej kontrolka błyśnie tyle razy, jaką wartość ma 2 cyfra kodu błędu,
- jeśli w ECU zapisały sie inne kody, po 2,5 sek. przerwie nastąpi wyświetlenie 2 błędu i kolejnych, zgodnie z opisem podanym przy 1 bładzie,
- kody błędów wyświetlane są, poczynając od najmniejszego (czyli np. 12, potem 34 itd.)
- po wyświetleniu ostatniego zapisanego błędu nastąpi 4,5 sek. przerwa i proces rozpocznie się od początku (1 błąd, 2 błąd, 3 błąd itd...).

4. Po zakończeniu odczytu zdejmujemy zwore i wyłączamy zapłon.
5. Jeśli chcemy zresetować pamięć błędów - odłączamy akumulator lub bezpiecznik EFI na ok. 20min.
"

dzieki za pomoc :)

Proszę używać opcji "szukaj".

Szymon14
« Ostatnia zmiana: 16-11-2011, 13:28:04 wysłana przez SZYMON14 »
Zapraszam na kurs prawa jazdy kat. B ->
Najlepsze kursy w Krakowie ;)


 

Beesafe.pl