Autor Wątek: Odczyt kodu błędów  (Przeczytany 101565 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline etom

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 683
  • Płeć: Mężczyzna
    • Tabela zużycia paliwa
Odp: Odczyt kodu błędów
« Odpowiedź #15 dnia: 22-04-2008, 22:54:01 »
Cytuj (zaznaczone)
Jeszcze jedno co zauważyłem, to jak zatrzymuję samochód, to jak mam już bardzo małą prędkość (ok. 3 km/h) to nagle bardzo wzrasta chwilowe zużycie paliwa, nawet do 79 ltr/100 km. Wcześniej, jak zatrzymuję, to jest 0 ltr/km, a tylko w ostatniej fazie hamowania tak bardzo wzrasta.

Wszystko OK.
Komputer zlicza zuzyte paliwo i przejechany dystans w przedzialach 2 sec i z tego wylicza spalanie chwilowe.
Przy szybkosci paru km/h przejechany dystans jest b. maly a zuzycie godzinowe (na luzie) jest stale.Silnik na luzie w ciagu kazdych 2 sec. obliczeniowych
(oczywiscie niezaleznie od szybkosci) zawsze pobiera jednakowa ilosc paliwa, a ze przejechany dystans maleje to chwilowe zuzycie rosnie wraz ze spadkiem szybkosci.
U mnie spalanie godzinowe to ok. 0.6L/h  - bo przy szybkosci 100km/h na luzie wskaznik wskazuje ok. 0.6L/100km - co daje np. :
przy sr. szybkosci 2km/h z ostatnich 2 sec.  zuzycie ok. 30L/100km
przy sr. szybkosci 1km/h z ostatnich 2 sec.  zuzycie ok. 60L/100km itd.

Teoretycznie przy koncowej szybkosci ( na luzie) dazacej do zera, zuzycie chwilowe rosnie do nieskonczonosci.
« Ostatnia zmiana: 22-04-2008, 23:10:59 wysłana przez etom »

arekban

  • Gość
Odp: Odczyt kodu błędów
« Odpowiedź #16 dnia: 23-04-2008, 16:26:21 »
panowie potrzebuję identyfikacji kodu błędów od ABS 31, 33, 34. Wszędzie są kody błędów od silnika i poduszek a od abs nie mogę znaleźć.

Proszę jeszcze o ewentualny opis resetu błędów abs

Code 31
Malftmnction of right front wheel speed sensor signal. Check speed sensor, sensor rotor, wiring harness and connector.
Code 32
Malfunction of left front wheel speed sensor signal. Check speed sensor, sensor rotor, wiring harness and connector.
Code 33
Malfunction of right rear wheel speed sensor signal. Check speed sensor, sensor rotor, wiring harness and connector.
Code 34
Malfunction of left rear wheel speed sensor signal. Check speed sensor, sensor rotor, wiring harness, and connector.

Powyższe  to blędy czujników ABS-u przy kołach lub złącz i okablowania

Jeśli pali Ci się cały czas kontrolka ABS to przez usunięcie błędów zgasisz kontrolkę na chwilę.
Kontrolka zgaśnie jak naprawisz usterki.

« Ostatnia zmiana: 23-04-2008, 16:40:49 wysłana przez arekban »

doubleTea

  • Gość
Odp: Odczyt kodu błędów
« Odpowiedź #17 dnia: 23-04-2008, 22:23:35 »
dziękuję kolego, w moim przypadku okazało się że wystarczyło naprawić jeden czujnik (przetarty kabel) i przestało świecić, nie musiałem nawet resetować kompa.

Offline SZYMON14

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 4796
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Odczyt kodu błędów
« Odpowiedź #18 dnia: 23-04-2008, 22:26:08 »
dziękuję kolego, w moim przypadku okazało się że wystarczyło naprawić jeden czujnik (przetarty kabel) i przestało świecić, nie musiałem nawet resetować kompa.

Gdzie dokonywałeś naprawy? <sternik>


Yaris 1.3 2005 r., Auris 1.6 2010 r., Auris 1.3 2012 r.

doubleTea

  • Gość
Odp: Odczyt kodu błędów
« Odpowiedź #19 dnia: 24-04-2008, 00:40:38 »
to była typowo domowa robota, że tak się wyrażę :) ale pełen profesjonalizm zachowany:) (nie jestem mechanikiem)

żyłka

  • Gość
Odp: Odczyt kodu błędów
« Odpowiedź #20 dnia: 28-04-2008, 19:52:05 »
etom dzięki. Generalnie sprawa się wyjaśniła, ale o tym za chwilę. Sytuacja się powtarzała (z tą złą pracą silnika i migającą kontrolką) za każdym razem, jak tylko silnik trochę ostygł. Przyczyna była prosta, ale myliło mnie automatyczne sprzęgło (to się chyba nazywa Free Tronic). Przeczyściłem przepustnicę i prawie żadnej różnicy, ale nie do końca. Z ojczulkiem zauważyliśmy po czyszczeniu, że na 90 % nie pali 1 cylinder. Zabraliśmy się za wykręcenie świec (nie zaglądaliśmy tam jeszcze od momentu zakupu) no i świece miały tak wypalone elektrody, że odstęp wynosił chyba 2-3 mm. Dodatkowo silnik musiał być myty, bo jedna była zardzewiała i w tej komorze od świecy były jeszcze resztki wody. Po wymianie świec zrobiliśmy kilka km celem samoadaptacji układu i wszystko jest OK  :grin: Bardzo się zdziwiliśmy, że silnik w ogóle odpalał i że na początku auto jeździło bez problemów.
A wracając do dużego spalania przy zatrzymywaniu się. U mnie, jak się zatrzymam, to komputer nie pokazuje mi chwilowego spalania, tylko mam poziome kreski. Spalanie chwilowe ponownie jest pokazywane, jak ponownie rozpocznę jazdę. Nie mam więc odczytu spalania na wolnych obrotach.
W dniu naprawy zrobiłem trasę Łódź-Sieradz, a potem Sieradz-Skierniewice i średnie spalanie na tych odcinkach wyniosło 5,2 ltr/100 km przy prędkościach 80-90 km/h. Mam nadzieję, że te wyniki nie były zaniżone.

Pozdro,
Jarek

Offline etom

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 683
  • Płeć: Mężczyzna
    • Tabela zużycia paliwa
Odp: Odczyt kodu błędów
« Odpowiedź #21 dnia: 29-04-2008, 01:18:40 »
A wracając do dużego spalania przy zatrzymywaniu się. U mnie, jak się zatrzymam, to komputer nie pokazuje mi chwilowego spalania, tylko mam poziome kreski. Spalanie chwilowe ponownie jest pokazywane, jak ponownie rozpocznę jazdę. Nie mam więc odczytu spalania na wolnych obrotach.

Oczywiscie ze na postoju nie wskazuje zuzycia w L/100km - nawet komputery nie potrafia dzielic przez zero (dystans )  :cheesy:
W niektorych samochodach chwilowe zuzycie wyswietlane jest wtedy w L/h, ale nie w Yarisach.
To o czym pisalem dotyczy silnika na wolnych obrotach , ale podczas jazdy na luzie a nie podczas postoju -  co wyraznie zaznaczylem.
« Ostatnia zmiana: 29-04-2008, 01:24:33 wysłana przez etom »

żyłka

  • Gość
Odp: Odczyt kodu błędów
« Odpowiedź #22 dnia: 29-04-2008, 19:07:38 »
  co wyraznie zaznaczylem.

a to sorry, jakoś chyba nie zajarzylem

Franek

  • Gość
Odp: Odczyt kodu błędów
« Odpowiedź #23 dnia: 04-05-2008, 22:44:55 »
Czy kody błędów są zapisane w pamięci??? Tzn czy po resecie kompa można je odczytać, czy muszę czekać aż check engine zapali się 3ci raz ???

Offline Tomasy

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 23
Odp: Odczyt kodu błędów
« Odpowiedź #24 dnia: 20-05-2008, 11:14:44 »
Czy powyższa instrukcja odczytu kodu  błędów  dotyczy również yaris d4d  ??? 

Offline TaTaR

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 211
  • Płeć: Mężczyzna
  • Samochód:: Yarisy i RAV4
Odp: Odczyt kodu błędów
« Odpowiedź #25 dnia: 10-06-2008, 19:22:21 »
Witam!

A ja miałem dzisiaj taką sytuację, że zapaliła mi się kontrolka "Check..." a po wpięciu zworki kilka kontrolek mrugało sobie równomiernie a kontrolka ABS zapaliła dwa kody: "32" i "37". Po wyjęciu bezpiecznika - resecie znikła kontrolka ale niesmak pozostał i niepewność, kiedy znów usterka zaatakuje ;-)
Mam prośbę: może ktoś podać interpretację drugiego kodu bo nigdzie nie mogę znaleźć. Pierwszy kod to, jak wcześniej przeczytałem, pochodzi od układu przedniego lewego czujnika ABS. Wdzięczny będę za pomoc.

Pozdrawiam
TaTaR
Człowiek się zmienia jak jego Toyota. Była Carina i Yaris II i pół, jest Rav4 IV i Yaris Cross...

arekban

  • Gość
Odp: Odczyt kodu błędów
« Odpowiedź #26 dnia: 13-06-2008, 11:56:13 »
Witam!

A ja miałem dzisiaj taką sytuację, że zapaliła mi się kontrolka "Check..." a po wpięciu zworki kilka kontrolek mrugało sobie równomiernie a kontrolka ABS zapaliła dwa kody: "32" i "37". Po wyjęciu bezpiecznika - resecie znikła kontrolka ale niesmak pozostał i niepewność, kiedy znów usterka zaatakuje ;-)
Mam prośbę: może ktoś podać interpretację drugiego kodu bo nigdzie nie mogę znaleźć. Pierwszy kod to, jak wcześniej przeczytałem, pochodzi od układu przedniego lewego czujnika ABS. Wdzięczny będę za pomoc.


Code 35
Open in left front or right rear wheel speed sensor circuit. Check speed sensor, sensor rotor, wiring harness and connector.
Code 36
Open in right front or left rear wheel speed sensor circuit. Check speed sensor, sensor rotor, wiring harness and connector.
Code 37
Rear speed sensor rotor malfunction. Check rear sensor rotors.
Code 41
Battery voltage is less than 9.5 volts or more than 16.2 volts. Check battery and voltage regulator.
Code 51
Actuator pump motor is locked or pump motor circuit open. Check pump motor, pump motor relay, vehicle
battery, actuator wiring harness, connectors, actuator pump motor circuit and actuator ground bolt.

arekban

  • Gość
Odp: Odczyt kodu błędów
« Odpowiedź #27 dnia: 13-06-2008, 11:59:09 »
Witam!

A ja miałem dzisiaj taką sytuację, że zapaliła mi się kontrolka "Check..." a po wpięciu zworki kilka kontrolek mrugało sobie równomiernie a kontrolka ABS zapaliła dwa kody: "32" i "37". Po wyjęciu bezpiecznika - resecie znikła kontrolka ale niesmak pozostał i niepewność, kiedy znów usterka zaatakuje ;-)
Mam prośbę: może ktoś podać interpretację drugiego kodu bo nigdzie nie mogę znaleźć. Pierwszy kod to, jak wcześniej przeczytałem, pochodzi od układu przedniego lewego czujnika ABS. Wdzięczny będę za pomoc.



Odczytałeś zapewne stare kody błędów które siedzą sobie w pamięci. Ja miałem chwilową niesprawnośc ABS z pdobnymi błedami  po  wyjezdzie z mysni z myciem podwozia. Jeśli u Cieiie błędzy sie nie powtarzają to myśle ze nia wiekszych obaw. 

Offline TaTaR

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 211
  • Płeć: Mężczyzna
  • Samochód:: Yarisy i RAV4
Odp: Odczyt kodu błędów
« Odpowiedź #28 dnia: 14-06-2008, 22:55:21 »
Witam!

No to kolejny odcinek z perypetiami ABSowymi.
Wczoraj i dziś powtórzyło się pojawienie kontrolki "Check engine" a po zrobieniu zworki w złączu odczyt kodów migowych: 32, 33, 37 (migał "ABS" a nie "Check..."). Nie bardzo wiem, jak to interpretować. Błąd nie pojawia się w powtarzalnych sytuacjach, więc trudno podać po czym pojawiają się te błędy. I w sumie najbardziej zastanawiające jest to, że zaświeca się kontrolka "Check..." a nie "ABS". Czy nie jest tak, że powinna się zapalać kontrolka "ABS".

Pozdrawiam i dziękuję za pomoc i podanie kodów błędów.
TaTaR
Człowiek się zmienia jak jego Toyota. Była Carina i Yaris II i pół, jest Rav4 IV i Yaris Cross...

Offline TaTaR

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 211
  • Płeć: Mężczyzna
  • Samochód:: Yarisy i RAV4
Odp: Odczyt kodu błędów
« Odpowiedź #29 dnia: 02-07-2008, 22:53:46 »
Witam!

Na dzień dzisiejszy jestem po odczycie błędów na stacji diagnostycznej. Nie potrafił mi facet podać jakie mam kody dla ABS-u ale odczyt wykazał "zbyt ubogą mieszankę" i tu pytanko. Czy wiecie może dlaczego mimo istnienia błędu nie odczytuje się on po zrobieniu zworki?

Pozdrawiam i "bez błędnej" jazdy życzę
TaTaR
Człowiek się zmienia jak jego Toyota. Była Carina i Yaris II i pół, jest Rav4 IV i Yaris Cross...


 

Beesafe.pl