Autor Wątek: Skrzypiący pedał sprzęgła  (Przeczytany 27817 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Hicks

  • Gość
Skrzypiący pedał sprzęgła
« dnia: 30-06-2004, 14:45:36 »
Siemanko,
znowu jestem w trasie - wczoraj zauważyłem, że pedał sprzęgła przy wciskaniu i puszczaniu wydaje skrzypiące dźwieki a la wartburg.
Wnerwiające i wydaje mi sie, że na starym forum ten temat już sie pojawił. Ktoś doszedł co poskrzypuje. Nie chce mi sie tracic czasu w ASO może wiecie jak samemu rozwiązac ten problem ?
Pewnie WD 40...  :roll:
« Ostatnia zmiana: 06-07-2006, 16:33:40 wysłana przez mugger »

wwtcka

  • Gość
Re: Skrzypi±cy peda³ sprzêg³a
« Odpowiedź #1 dnia: 30-06-2004, 15:23:38 »
Cytat: Hicks

Pewnie WD 40...  :roll:

strzał w dziesiątke :lol: , ja  sobie dałem z tym spokój bo odgłos pojawiał sięniemal natychmiast po próbie usunięcia  teraz już nie zwracam na to uwagi choć przyznam że było to z początku bardzo denerwujące

Jackal

  • Gość
Skrzypi±cy peda³ sprzêg³a
« Odpowiedź #2 dnia: 30-06-2004, 15:33:35 »
To samo mam w Corolli z pedałem gazu. Najbardziej denerwuje skrzypienie w korku  :evil:

Nikolas

  • Gość
Skrzypi±cy peda³ sprzêg³a
« Odpowiedź #3 dnia: 30-06-2004, 16:22:26 »
Ja rozwiązałem ten problem, od nowości mi skrzypiało i w ASO 3 razy wymieniałi spręzynkęi smarowali, wkoncu teraz sam co 3 mieś. psikam na spręzynkęi złączenia własnie WD 40 i mam problem z głowy :wink:

Jackal

  • Gość
Skrzypi±cy peda³ sprzêg³a
« Odpowiedź #4 dnia: 30-06-2004, 16:53:23 »
A WD-40 smaruje czy tylko oczyszcza ????

Nikolas

  • Gość
Skrzypi±cy peda³ sprzêg³a
« Odpowiedź #5 dnia: 30-06-2004, 17:00:10 »
Cytat: Jackal
A WD-40 smaruje czy tylko oczyszcza ????


Smaruje, oczyszcza i zabespiecza :)

Jackal

  • Gość
Skrzypi±cy peda³ sprzêg³a
« Odpowiedź #6 dnia: 30-06-2004, 17:04:22 »
Cytat: Nikolas
Smaruje, oczyszcza i zabespiecza :)


Dobra, jutro kupię.

Oakhallow

  • Gość
Skrzypiacy pedal sprzegla
« Odpowiedź #7 dnia: 01-07-2004, 13:13:31 »
Potwierdzam patent z WD-40. Ja mialem tak w matizie; smarowanie w aso wystarczalo na jeden wyjazd na Warszawe i korki; WD-40 dawalo dlugi okres ciszy  :D

El_Chueco

  • Gość
Skrzypi±cy peda³ sprzêg³a
« Odpowiedź #8 dnia: 01-07-2004, 13:36:25 »
Heh - zdaje sie ze ten post byl moj :D - na nic sie nie zda psikanie smarowanie itp. - po miesiacu (jesli ktos intensywnie jezdzi w przeroznych "srodowiskach") - mnie juz przez to znaja w aso - bo jak tak moze ze gosciu podcodzi o tylko psika a po przejechaniu 1 tys km znow trzeszczy? - coz - tak samo jak ze wstecznym - TEN TYP TAK MA

Stachu

  • Gość
Skrzypi±cy peda³ sprzêg³a
« Odpowiedź #9 dnia: 02-07-2004, 00:29:01 »
Wsteczny to jest masakra, odpuscilem aso ten temat jak mnie wsadzili do innego Yarisa z tego rocznika...

Hicks

  • Gość
Skrzypi±cy peda³ sprzêg³a
« Odpowiedź #10 dnia: 02-07-2004, 09:49:30 »
Dzięki Chopaki,
cholerne skrzypienie dochodzi właśnie ze sprężynki. Nasila siępo deszczu (którego teraz nie brakuje) czyli na mój rozum to właśnie brak smarowania. Może lepszy będzie smar stały...

A propos smarów (dot. po FL): na tylnej półce jest po środku taka gumka która dociska ją do tylnej klapy. W fabryce miejsce styku z klapą posmarowali tym białym smarowidłem które jest użyte do smarowania plastkikowych prowadnic np. schowków. Ale sięmu znikło i w efekcie tego oraz piwka  :mrgreen: tarcie gumki o lakier spowodowało, że ułamał mi siękawałek półki z gumką. Skleiłem to i posmarowałem gumkęsmarem stałym z zawiasów drzwi.
Chodzi jak malina.
W starszych yarisach są tam po bokach dwie mniejsze gumki które obywają siębez takich czarów (pewnie). Po choleręto zmienili ?

adi

  • Gość
Skrzypi±cy peda³ sprzêg³a
« Odpowiedź #11 dnia: 03-07-2004, 15:44:24 »
mi tez skrzypi:) poprostu musisz podglosnic radio i po klopocie :D  :lol:  :roll:  :wink:

Artur

  • Gość
Skrzypi±cy peda³ sprzêg³a
« Odpowiedź #12 dnia: 05-07-2004, 08:44:31 »
Ej, macie szczęście, że wam skrzypi pedał tylko sprzęgła. U mnie skrzypienie dochodziło spod maski, zaraz przy skrzyni biegów. Jak ktoś ma podobny problem, to niech da znać.

Janooop

  • Gość
Skrzypi±cy peda³ sprzêg³a
« Odpowiedź #13 dnia: 05-07-2004, 23:52:04 »
Cytat: Artur
Ej, macie szczęście, że wam skrzypi pedał tylko sprzęgła. U mnie skrzypienie dochodziło spod maski, zaraz przy skrzyni biegów. Jak ktoś ma podobny problem, to niech da znać.


Czy skrzypi w sytuacji zmany biegów??
Bo miałem sytuacjęże przy zmianie biegów coś mi skrzypiało szczególnie 1 i 2 no i pojechałem na serwis i po nasmarowaniu cięgieł wszystko ucichło :abiggrin

JaryÂś

  • Gość
Skrzypi±cy peda³ sprzêg³a
« Odpowiedź #14 dnia: 06-07-2004, 11:06:38 »
wlasnie oto samo mialem pytać.,...to fakt po deszczach nastepnego dnia rano wciskam a tam piszczy jakby mysza jakaś pod pedał sie dostała...


 

Beesafe.pl