Autor Wątek: Starlet - co i jak przy wymianie paska rozrządu?!?  (Przeczytany 21688 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

di_Bodi

  • Gość
Starlet - co i jak przy wymianie paska rozrządu?!?
« dnia: 15-02-2005, 18:50:16 »
Witam serdecznie!!! Od miesiąca jestem szczęśliwym :bdance  posiadaczem Starletki P8 z silnikiem 2E-E (1,3 12V EFI) z 1991roku i przebiegiem 157kkm no i oczywiście zamierzam jej jak najszybciej wymienić pasek rozrządu. Nie jestem specjalnie biegły w mechanice samochodowej... :oops: w związku z tym mam pare pytań, bo choć długo czytałem w arch. postach w tym temacie to jakoś nie udało mi sięznaleźć odp. na nurtujące mnie pytania:

1.Co trzeba jeszcze wymieniać razem z paskiem przy takim przebiegu (rolki? naciągi? napinacze?)
2.Jakiego rzędu są to kwoty (pasek+te pozostałe części) i czy warto kupić oryginalne części czy są jakieś dobrej jakości zamienniki (Mitsuboshi? JC?  ...czytałem gdzieś że Gatesy sie zrywają...)
3.Czy ten silnik jest bezkolizyjny (chyba sięto tak nazywa...tzn czy przy zerwaniu
  paska jest zabezpieczony czy wybija zawory itd)

Z góry dziękuję:modlitwa  i od razu też pytam kto może mi udostępnić książke obsługi do tego
modelu w wersji elektr. lub coś w tym guście gdzie będzie wszystko rozpisane co i kiedy
 dokładnie wymieniać (np nie mam pojęcia czy wymienić jej olej w skrzyni biegów, filtr paliwa...)
« Ostatnia zmiana: 21-08-2009, 09:48:41 wysłana przez Janmor »

koyot-a

  • Gość
Starlet - co i jak przy wymianie paska rozrz±du?!?
« Odpowiedź #1 dnia: 15-02-2005, 21:55:38 »
witam. jeżeli nic o niej nie wiesz to jasne,że warto powymieniać paski,płyny.jeśli chodzi o rozrząd to jest bardzo proste pod warunkiem,że już to robiłeś.pasek około 70,rolka około 100.wszystko.silnik jest kolizyjny.jeżeli nie robiłeś tego a co gorsze nie posiadasz narzędzi (nie te z reala za 5 zł) -nawet nie zaczynaj -daj zarobić warsztatowi.

di_Bodi

  • Gość
Starlet - co i jak przy wymianie paska rozrz±du?!?
« Odpowiedź #2 dnia: 16-02-2005, 10:30:44 »
Znalazłem naklejki!!!
Na obudowie paska jest data stycz2002 i przebieg 117kkm teraz mam nabite 157kkm, więc jeszcze sie wstrzymać czy wymienić?!?  

a filtr paliwa co ile sie wymienia?!? Bo naklejke ostatniej wymiany mam z lipca2002 przy 130kkm...

di_Bodi

  • Gość
Starlet - co i jak przy wymianie paska rozrz±du?!?
« Odpowiedź #3 dnia: 16-02-2005, 10:33:37 »
Cytat: koyot-a
pasek około 70,rolka około 100.wszystko

A napinacz?!?

rados

  • Gość
Starlet - co i jak przy wymianie paska rozrz±du?!?
« Odpowiedź #4 dnia: 16-02-2005, 10:36:47 »
co do rozrzadu to sam sie przymierzam /taki sam silnik tylko rok mlodszy, najechane 194kkm/ ostatnio wsklepie internetowym pytalem to wkleje ich propozycje:

Pasek Mitsuboshi(Oryginał dla Toyoty - fabrycznie montowane) 60 pln
zamiennik JC 40zł
napinacz firma KOYO Bearings (japoński oryginał) 95pln
rolka prowadząca paska rozrzadu firma GMB (japoński oryginał) 60pln

sklep sie nazywa annex

ksiazke posiadam do corolli ale silniki podobne / przynajmniej 2e-e jest/ tylko w wersji papierowej, wiec troche trudno udostepnic. moze poszukasz na allegro?

di_Bodi

  • Gość
Starlet - co i jak przy wymianie paska rozrz±du?!?
« Odpowiedź #5 dnia: 16-02-2005, 13:00:57 »
dzięki! :D !
A w tej książce dla tego silnika co ile piszą kolejne wyniany paska? Co 60 czy też co 100tyś km?!?
I co ile wymiana oleju w skrzyni?!?

rados

  • Gość
Starlet - co i jak przy wymianie paska rozrz±du?!?
« Odpowiedź #6 dnia: 16-02-2005, 22:04:14 »
Cytuj (zaznaczone)
A w tej książce dla tego silnika co ile piszą kolejne wyniany paska? Co 60 czy też co 100tyś km?!?
I co ile wymiana oleju w skrzyni?!?


z tego co pamietam to co 100kkm / ja mam najechane 194, w rodzinie samochod jest od 120 a jeszcze nie zmienialem :oops:  chyba musze sie zmobilizowac/
co do oleju w skrzyni to slyszalem rozbiezne opinie. najbardziej podoba mi sie mechanika z minska /polecanego przez kolegow/ ktory mowi ze jak nie ma problemow to nie trzeba zaczepiac :)

Offline qbann

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 183
  • Płeć: Mężczyzna
Starlet - co i jak przy wymianie paska rozrz±du?!?
« Odpowiedź #7 dnia: 18-02-2005, 13:25:10 »
Cytat: rados

ksiazke posiadam do corolli ale silniki podobne / przynajmniej 2e-e jest/ tylko w wersji papierowej, wiec troche trudno udostepnic. moze poszukasz na allegro?

Wszystko fajnie ale uczulam na inne okresy przeglądowe w starletce i corolli. Na przykładzie EP91 powiem, że okresy międzyprzeglądowe mam 10kkm a corollka 15kkm. Wymiana rozrządu u mnie co 100kkm a w rolce co 150. Nie wiem dlaczego bo silniki te same 4E-FE. Może chodzi o marketing, ale nigdy nie wiadomo.  :bwhatsup

Offline qbann

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 183
  • Płeć: Mężczyzna
Starlet - co i jak przy wymianie paska rozrz±du?!?
« Odpowiedź #8 dnia: 18-02-2005, 13:27:18 »
:shock:  :?  Wysłałem to samo drugi raz więc, wyedytowałem.

rados

  • Gość
Starlet - co i jak przy wymianie paska rozrz±du?!?
« Odpowiedź #9 dnia: 19-02-2005, 19:02:17 »
Cytuj (zaznaczone)
ale uczulam na inne okresy przeglądowe w starletce i corolli.

tys racja, wiec najlepiej bedzie zadzwonic do serwisu i wypytac sie konkretnie

Offline mandes

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 459
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.toyota-starlet.prv.pl
Starlet - co i jak przy wymianie paska rozrz±du?!?
« Odpowiedź #10 dnia: 21-02-2005, 12:28:49 »
Tak czy inaczej na rozrządzie nie ma co oszczędzać i sugerujęwymieniać co 100 tyś. Koszty generalnego remontu silnika po zerwaniu siępaska rozrządu będą na pewno niewspółmierne do kosztów wymiany paska i rolek napinających.

dEF

  • Gość
Starlet - co i jak przy wymianie paska rozrz±du?!?
« Odpowiedź #11 dnia: 23-02-2005, 20:29:12 »
Generalnie jak sie kupuje samochod to wskazana jest inwestycja w postaci wymiany wszelkich paskow, filtrow itp. Nie wiesz dokladnie co dzialo sie z samochodem, gdzie byl i czy byl wymieniany pasek rozrzadu itp.
Na czyms takim nie ma co oszczedzac. Lepiej wydac na poczatek pare groszy niz potem miec niemile niespodzianki....

polnik@studio

  • Gość
Starlet - co i jak przy wymianie paska rozrz±du?!?
« Odpowiedź #12 dnia: 06-03-2005, 11:24:59 »
hmm ja właśnie wczoraj wymieniłem cały rozrząd i wyszło to tak :

pasek : 153 zł
rolka prowadząca : 125 zł
napinacz paska rozrządu : 100 zł

wymieniałem w MIDAS :) i z tego co siędowiedziałem to wymiana co 60 tyś teraz. Starletka P7

pozdrawiam

bol0

  • Gość
Starlet - co i jak przy wymianie paska rozrz±du?!?
« Odpowiedź #13 dnia: 06-03-2005, 20:40:15 »
drogo cos. ja za pasek dalem jakies 60-70 zl, nie pamietam dokladnie. teraz czeka mnie wymiana tylnych lozysk. wie ktos moze jakie oznaczenie maja lozyska kol tylnych w P8 i w jakiej sa mniej wiecej cenie?

di_Bodi

  • Gość
Starlet - co i jak przy wymianie paska rozrz±du?!?
« Odpowiedź #14 dnia: 07-03-2005, 11:28:31 »
Sprawdziłem te łożyska (tutaj )  i oryginał 91zł a zamiennik JC -73zł.
Pozdrawiam!!!


 

Beesafe.pl