Autor Wątek: Sprężyny w Yarisku - ile da wymiana samych sprężyn :?:  (Przeczytany 26557 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Bartosz81

  • Gość
Mam pytanko
1. czy warto wymienić same sprężyny w Yarisku i ile same sprężyny dadzą przy samym pokonywaniu zakrętów ??

2. Czy przy wymianie spręzyn i amorów trzeba jeszcze coś zmieniać :?:

3. Ile kosztują amory do Yariska ??
« Ostatnia zmiana: 24-04-2008, 08:29:22 wysłana przez Janmor »

z_Yaris

  • Gość
moim zdaniem warto bo zawsze bedzie sie lepiej prowadzić, nic wiecej wymieniać nie musisz, tylko pamietaj ze jezeli wymienisz same sprężyny to padną dużo szybciej z seryjnym miekkim amorem, polecam wymiane kompletu amory i sprezyny, cen do yariska nie znam, Generalnie polecam Bilstein'y z eibach'ami.... nie kupuj tuningowych sprezyn tylko sportowe badz rajdowe

Offline Red_Point

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 3468
  • Płeć: Mężczyzna
    • www.RedPoint.ilto.pl > ZAPRASZAM > Yaris, Yaris FL, Avensis ...
Bartosz81, jak checesz dobrze 'smigac' po zakretach to najpierw kup odpowiednie alu i oponki...........
napewno same sprezyny przy kolach 175/65/14 cos dadza (o takich aluskach pisalem w innym poscie) - ale leprzy efekt jesli chodzi o zkrety bedzie mialo samo kupiebnie kol np 195/45/16 niz zalozenie sprezyn do 175/65/14!!

a to ze sie wtedy na takim profilu robi twardo itt to teraz obiektywnie moge sie z tym nie zgodzic!! - kup dobre opoiny a beda ladnie wybieraly nierownosci (oczywiscie nie mowie o pozimowych dziurach na 15 cm)!
moje 195/45/16 na malych nierownosciach tj. polskich drogach (bo one cale sa polatane) sa bardziej komfotrtowe od zimowek w normalnym rozmiarze!!!!!!!
Niech prąd bedzie z Wami !!!

" ... objazd miasta na 18"stkach. Nie przestać! Wrócić na 20"stkach ... " Tede

Offline Kryspin

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 5488
  • Płeć: Mężczyzna
    • Toyota Klub
Sama wymiana kół na te o niższym profilu opony już dużo da. Natomiast w połączeniu ze sprężynami (obniżenie  środka ciężkości) stworzy naprawdęauto trudne do złapania na krętej drodze.
Ale z obniżeniem nie przesadzaj 30 do 40 mm max.
TK Automobile - serwis, naprawa , diagnostyka

Bartosz81

  • Gość
Mam tylko jeszcze jedno pytanie, bo kiedys jechałem 206stka z obnizeniem o 30mm i przy pokonywaniu nierówności poprzecznych, np. tory czy coś takiego czasami było słychać dziwne walnięcie, tak jak by amortyzator i spręzyna zostały wciśnięte do końca i dzwięk ten dla mnie był bardzo wkurzajacy, czy u Was tez coś takiego wystepuje:?:

CarinaGTI

  • Gość
Cytat: Bartosz81
Mam tylko jeszcze jedno pytanie, bo kiedys jechałem 206stka z obnizeniem o 30mm i przy pokonywaniu nierówności poprzecznych, np. tory czy coś takiego czasami było słychać dziwne walnięcie, tak jak by amortyzator i spręzyna zostały wciśnięte do końca i dzwięk ten dla mnie był bardzo wkurzajacy, czy u Was tez coś takiego wystepuje:?:

załóż dodatkowo gumy ściskające dwa zwoje sprężyny między sobą i powinno pomóc, obniży sięciut skok sprężyny i powinno pomóc

z_Yaris

  • Gość
nie zgodze sie z przedmowcą, nie pchaj żadnego szitu w sprężyny, ona ma pracować!! na całej swojej długości i usztywnianie jej gumami na pewno nie polepszy własności trakcyjnych autka, a jeżeli amorek dobija do końca to albo sie skończył albo też sprężyny za krotkie albo miekkie czyli źle dobrane

z_Yaris

  • Gość
poza tym wspołczesne spręzyny są progresywne czyli na rożnych długościach działaja rożne siły i usztywnienie spręzyny w jedym miejscu przeniese obciążenie na jej inną  cześć , wiec nie bedzie ona pracować tak jak założył producent i po prostu może pęknąć

tazzmann

  • Gość
ja rowniez chce zzmienic sprezyny w yarisie i dowiedzialem sie ze eibachy do tego modelu(nowe) mozna kupic juz za 563zl na internecie. Obnizenie ok 30mm! Felgii mam 195/50/15 i juz lepiej sie prowadzi. Z tego co jz sie dowiedzialem to sprezynki sporo pomoga.

Bartosz81

  • Gość
Spręzyny są  wnecie i to bez problemu ale amortyzatory to za głowe sie łapię, do Yarisa nie znalazłem a do tego załamałem sie troche cenami 400 - 560 zł za sztuke !!

O rano nie myslałem ze są takie drogie, czy ktoś ma kontakt do tańszych ??

CarinaGTI

  • Gość
amorki KONI kosztują do Y ca. 1800zł, crit rok temu kupował za podobną cenę

grzybek-r

  • Gość
Cytuj (zaznaczone)
ja rowniez chce zzmienic sprezyny w yarisie i dowiedzialem sie ze eibachy do tego modelu(nowe) mozna kupic juz za 563zl na internecie. Obnizenie ok 30mm! Felgii mam 195/50/15 i juz lepiej sie prowadzi. Z tego co jz sie dowiedzialem to sprezynki sporo pomoga.


eibachy w porownaniu do innych sprezyn progresywnych sportowych sa stosunkowo miekkie.
mialem eibachy i dla mnie byly za miekkie i zbyt malo obnizaly auto.
teraz zalozylem sprezyny OMP -40mm i sa one DUZO DUZO twardsze od eibachow i jestem bardziej zadowolony.

grzybek-r

  • Gość
Cytuj (zaznaczone)
amorki KONI kosztują do Y ca. 1800zł, crit rok temu kupował za podobną cenę


stachu z naszego forum sprzedaje sportowe amorki KAYABy w calkiem niezlych cenach.

poszukaj na allegro albo skontaktuj sie z nim na e-mail: kusta@o2.pl

a tu masz link: amorki KAYABA

tazzmann

  • Gość
Cytat: grzybek-r
Cytuj (zaznaczone)
ja rowniez chce zzmienic sprezyny w yarisie i dowiedzialem sie ze eibachy do tego modelu(nowe) mozna kupic juz za 563zl na internecie. Obnizenie ok 30mm! Felgii mam 195/50/15 i juz lepiej sie prowadzi. Z tego co jz sie dowiedzialem to sprezynki sporo pomoga.


eibachy w porownaniu do innych sprezyn progresywnych sportowych sa stosunkowo miekkie.
mialem eibachy i dla mnie byly za miekkie i zbyt malo obnizaly auto.
teraz zalozylem sprezyny OMP -40mm i sa one DUZO DUZO twardsze od eibachow i jestem bardziej zadowolony.


Dlatego wybralem eibachy. Czasami meczy mnie jazda na zbyt twardym zawieszeniu, ktore powoduje uczucie ciaglych turbulencji. Napewno nizsze sztywniejsze zawieszenie jest efektywniejsze w agresywnej jezdzie jednak odrobina komfortu w moim przypadku powinna byc zachowana.

CarinaGTI

  • Gość
Cytat: grzybek-r
Cytuj (zaznaczone)
ja rowniez chce zzmienic sprezyny w yarisie i dowiedzialem sie ze eibachy do tego modelu(nowe) mozna kupic juz za 563zl na internecie. Obnizenie ok 30mm! Felgii mam 195/50/15 i juz lepiej sie prowadzi. Z tego co jz sie dowiedzialem to sprezynki sporo pomoga.


eibachy w porownaniu do innych sprezyn progresywnych sportowych sa stosunkowo miekkie.
mialem eibachy i dla mnie byly za miekkie i zbyt malo obnizaly auto.
teraz zalozylem sprezyny OMP -40mm i sa one DUZO DUZO twardsze od eibachow i jestem bardziej zadowolony.

niom tu suięzgodze, ze eibachy są "takim komprpomisem" pomiędzy standfardowuymi a pomiędzy naprawdetwardymi jak np. OMP, w Y D4D tomka obniżyły o -35mm, w połączeniu z rozpóreczkami dwiema oraz 15" prawie nie do pobicaia mały, lekki pocisk heh


 

Beesafe.pl