Autor Wątek: zwiecha od TS do yarka 1.0  (Przeczytany 24211 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

GAK

  • Gość
zwiecha od TS do yarka 1.0
« dnia: 27-03-2005, 18:51:00 »
no wlasnie... czy amorki i sprezyny od TS'a mozna wmontowac do normalnego yarka 1,0? czy sa zupelnie inne i nie pasuja? wie moze ktos?

CarinaGTI

  • Gość
zwiecha od TS do yarka 1.0
« Odpowiedź #1 dnia: 27-03-2005, 19:47:27 »
TS w porownaniu do zwykłego Y jest obniżony o ca. 1.5 cm więc sądze ze można i beda pasowały  :)

z_Yaris

  • Gość
zwiecha od TS do yarka 1.0
« Odpowiedź #2 dnia: 27-03-2005, 19:49:52 »
Cytat: CarinaGTI
TS w porownaniu do zwykłego Y jest obniżony o ca. 1.5 cm więc sądze ze można i beda pasowały  :)


a mocowania amorków są na pewno takie same??

z_Yaris

  • Gość
zwiecha od TS do yarka 1.0
« Odpowiedź #3 dnia: 27-03-2005, 19:50:30 »
(generalnie też sądze że bedą pasowały)

Offline Red_Point

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 3468
  • Płeć: Mężczyzna
    • www.RedPoint.ilto.pl > ZAPRASZAM > Yaris, Yaris FL, Avensis ...
zwiecha od TS do yarka 1.0
« Odpowiedź #4 dnia: 27-03-2005, 20:52:58 »
z_Yaris, sorrki ze sie wtrace w twoj styl, ale nie mozesz pisac pojedynczych postow?? - bo ot juz kolejny pisany 'na raty'!

co do tematu to raczej bedzie pasowalo - tylko skad wezmiesz to z tego TS'a jesli mozna wiedziec??

ja swego czasu mialem straszna zajawke na tylna belke od TS'a - hamulce tarczowe - ale niestety na polskich znanych MI szrotach nie znalazlem zadnego TS'a......
mozeliwe ze za slabo szukalem!;)
Niech prąd bedzie z Wami !!!

" ... objazd miasta na 18"stkach. Nie przestać! Wrócić na 20"stkach ... " Tede

Crit

  • Gość
zwiecha od TS do yarka 1.0
« Odpowiedź #5 dnia: 28-03-2005, 23:21:12 »
Słabo szukałeś bo ja znalazłem za 500 zł całą belkęz osprzętem i to w łodzi na szrocie, ale z braku kasy odstąpiłem tą beleczkęi nadal mam bębny, co do wkładania od TS'a sprężyn i amorków to nie wiem czy jest sens, chyba że bardzo małym kosztem jak sięgdzieś trafi rozwalonego, efekt wizualny marny i to bardzo bo TS jest cięższy i w zwykłym 1.0 obniżenie będzie w milimetrach, twardość niewiele większa więc nie pchał bym sięw takie zmiany.

GAK

  • Gość
zwiecha od TS do yarka 1.0
« Odpowiedź #6 dnia: 30-03-2005, 22:29:10 »
bo kupilem 4 sprezynki + amory od Yarka TS na ebay... ponoc po 20k km...
zakladajac ze to prawda... wydarek niewielki (ok 100E) a mysle ze jazda sie troche poprawi...

na korzysc przemawia to ze :
nie chcialem sprezyn typowo obnizajacych sportowych bo pewnie bylyby za twarde... a oryginalne zawieszenie w moim Y jest jednak troche za miekkie... mysle ze ten zestaw od TS troche poprawi trzymanie drogi... druga rzecz ze mam auto po 44k km i musialbym ze sprezynami kupic 4 amory a to juz wydatek 100E na sprezyny i ok 1,5 tys pln na amorki :(
... a tu mam zestaw i  mam nadzieje ze bedzie ok...

przydalyby sie jeszcze kubelki od TS'a ;)

Nikolas

  • Gość
zwiecha od TS do yarka 1.0
« Odpowiedź #7 dnia: 30-03-2005, 23:52:52 »
No to teraz dopiero plomby Ci powylatują na naszych pięknych i równych Polskich drogach

wwtcka

  • Gość
zwiecha od TS do yarka 1.0
« Odpowiedź #8 dnia: 31-03-2005, 00:16:36 »
Cytat: Nikolas
No to teraz dopiero plomby Ci powylatują na naszych pięknych i równych Polskich drogach

nie no Nik nie przesadzaj  :wink: da sięjeździć jeszcze na niższej zawieszce i przy jeszcze twardszych amorach  :)

GAK

  • Gość
zwiecha od TS do yarka 1.0
« Odpowiedź #9 dnia: 31-03-2005, 10:41:59 »
no zaraz to jak wreszcie??? ;)

Crit pisze ze twardosc niewiele wieksza a Nikolas ze plomby...

komu wierzyc? ;)

z_Yaris

  • Gość
zwiecha od TS do yarka 1.0
« Odpowiedź #10 dnia: 31-03-2005, 11:49:03 »
Jak dla mnie to nawet najbardziej sportowe zawieszenie montowane przez producenta ( w tym przypadku w TSie) okazuje sięi tak za mało twarde i sportowe.
Wszystko jest kewstią gustu, osobiście TSem nie jechałem ale nie sądzężeby było za twardo, zamiast zawiasu od TSa zainwestowałbym w dobre amorki i sprezyny, np bilstein i eibach, ale wtedy bedzie na pewno twardo,
zawias TS- sportowy charkter ale na pewno nie za twarde

grzybek-r

  • Gość
zwiecha od TS do yarka 1.0
« Odpowiedź #11 dnia: 31-03-2005, 21:55:35 »
Cytuj (zaznaczone)
eibach


jest miekki

z_Yaris

  • Gość
zwiecha od TS do yarka 1.0
« Odpowiedź #12 dnia: 31-03-2005, 22:31:29 »
Ale tu chodzi o to żeby pomóc koledze a nie sie sperać czy twardy czy miekki bo to kwestia gustu.
Dla kogoś kto nigdy nie miał doczynienia ze sportowym zawiasem, Eibach na pewno nie bedzie miekki w polaczeniu z amorami  Bilsteina, bedzie tez duzo twardszy od zawiasu z TSa...... natomiast zawias z TSa nie bedzie powodował wypadania plomb z żebów, także bez obawy jeżeli sie na taki zdecydujesz.
Tylko czy jest sens, trzeba sobie porownać efekt do ceny takiej operacji, moim zdaniem jest to nieopłacalne

Nikolas

  • Gość
zwiecha od TS do yarka 1.0
« Odpowiedź #13 dnia: 31-03-2005, 23:36:44 »
Jak dla mnie zawias TSa przy swojim krótkim rostawie osi, małej wadze i kiepskich polskich drogach daje efekt do kitu - oczywiście napewno zawieszenie TSa jest lepsze niż seryjnego Yarisa, ale jeżdze autem już prawie 3 lata i fakt - po zakrętach ładnie śmiga - ale wszystkie plastiki skrzypią i naprawde jest twardo - i nie mylić z zawieszeniem Corolii TS - gdzie w porównaniu z Yarisem TS jest komfortowo (raczej ze względu na mase auta)...

Offline Sober

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1143
  • Płeć: Mężczyzna
zwiecha od TS do yarka 1.0
« Odpowiedź #14 dnia: 06-04-2005, 22:07:50 »
A jechał ktoś i na eibachach i w TS żeby mógł je porównać czy dalej będziemy gdybać? ;-) PS: Nikolas, seryjne sprężyny też do miekkich nie należą i też wszystko skrzypii :)
Seat Leon Cupra :D


 

Beesafe.pl