Autor Wątek: Prawy fotel a fotel lewy.  (Przeczytany 19933 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

z_Yaris

  • Gość
Prawy fotel a fotel lewy.
« dnia: 27-04-2005, 00:07:31 »
Czy to prawda że w toyotach w wersjach 3 drzwiowych tylko fotel pasażera podjeżdza do przodu przy wsiadaniu do tyłu ??? Czy może ja mam popsutą tą funkcjęw fotelu kierowcy, dzieki pozdrawiam

Offline MarQs

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 117
Prawy fotel a fotel lewy.
« Odpowiedź #1 dnia: 27-04-2005, 00:31:06 »
prawda to
M6 sportbreak

z_Yaris

  • Gość
Prawy fotel a fotel lewy.
« Odpowiedź #2 dnia: 27-04-2005, 00:58:40 »
:cwalbrush to masakra, nie rozumiem tego, czemu ma służyć takie rozwiązanie? jakieś pomysły?

przez ponad miesiąc byłem pewny że sprzedali mi wadliwą i że zrobie to na gwarancji....ehhh

Offline MarQs

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 117
Prawy fotel a fotel lewy.
« Odpowiedź #3 dnia: 27-04-2005, 01:14:38 »
kierowca to panisko wygodnickie i nie bedzie wysiadał, żeby jakis pasażerek mogł wsiąść  :lol:
M6 sportbreak

MJ

  • Gość
Prawy fotel a fotel lewy.
« Odpowiedź #4 dnia: 27-04-2005, 09:48:52 »
U mnie automatycznie nie podjezdza zaden fotel. Chyba ze o czyms nie wiem. Robie tak ze najpierw dzwignia z przodu przesuwam fotel a potem dzwignia z boku pochylam oparcie.
To rzeczywiscie masakra... Glupi Fiat Uno ma to rozwiazane super!
Podobno wersja po FL ma juz to poprawione.

absolon

  • Gość
Prawy fotel a fotel lewy.
« Odpowiedź #5 dnia: 27-04-2005, 10:14:50 »
tez mialem spore wątpliwosci poniewaz czytalem tu i ówdzie ze z przesuwaniem siedzen w wersji 3D przed FL to tak sobie. Ale jak dostalem juz samochod i naocznie przekonalem sie jak to działa - albo inaczej - nie działa to normalnie usmiech politowania pojawil sie na mojej twarzy. W mojej 12 leniej Corsie było to lepiej rozwiązne - poprostu działało. A tu taka skucha :cno  Inzynierowie z Toyoty za to dostają czerwoną kartke :bnono . Może za dużo sake było podczas projektowania siedzien :bmniam

Teraz przynajmniej wiem ze siedzienie kierowcy wogole z zalozenia ma sie nie przesuwać. Ale czy jest jakas róznica - czy ma z załozenia podjerzdzac czy nie to i tak żadne nie podjerza - choć przepraszam udało mi sie moze 2-3 razy ze rzeczywiscie siedzenie pasazera raczylo ruszyc sie z miejsca.

No i druga kwestia to że kazde wpuszczenie-wypuszczenie pasazera z tylnej kanapy konczy sie tym ze siedzenie, oparcie fotela przedniego trzeba ustawiac od nowa  :aduh
A ile moze kosztować fotel od wersji po FL. Tam ponoć te, nazwijmy to łagodnie, niedoróbki zostały poprawione. Czy wogole da sie tak przełożyc wprost 1:1 siedzenia z wersji po FL do wersji sprzed FL?

pozdrawiam

wwtcka

  • Gość
Prawy fotel a fotel lewy.
« Odpowiedź #6 dnia: 27-04-2005, 10:47:56 »
przednie fotele w wersji 3D przed FL to chyba największa wada Yarisa, co do foteli po FL to myślęże będą pasowały bo mocowania w podłodze są raczej w tych samych miejscach

Offline Red_Point

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 3468
  • Płeć: Mężczyzna
    • www.RedPoint.ilto.pl > ZAPRASZAM > Yaris, Yaris FL, Avensis ...
Prawy fotel a fotel lewy.
« Odpowiedź #7 dnia: 27-04-2005, 11:42:28 »
prawy fotel podjezdza do przodu sam, poprostu przy skladaniu oparcia trzeba 'zlozyc' to oparcie do pewnego konta, a wtedy odplokowywuje sie przesluwanie fotela........
i nic nie trzeba wtedy przesywac z przodu............
tak samo cofanie tego BADZIEWIA...........
trzeba trzymac zlozone oparcie i wtedy sie cofa do konca, a pozniej dopiero oparcie ustawiac...............

najwieksze BADZIEWIE jakie mogl wymyslec ktokolwiek!!!
za to nie znosze tego auta, chodz na tylne siedzenie wsiada ktos moze z 5 razy w roku!
Niech prąd bedzie z Wami !!!

" ... objazd miasta na 18"stkach. Nie przestać! Wrócić na 20"stkach ... " Tede

krystek

  • Gość
Prawy fotel a fotel lewy.
« Odpowiedź #8 dnia: 27-04-2005, 11:55:43 »
ja tam nie nażekałem używając tego przy E9
miałem wtedy jeszcze w pamięci to "wspaniałe" rozwiązanie z ferari 126p
IMO nie powinniście nażekać to jest naprawde jedno z lepszych rozwiązań. Ale to tak jest że jak nie ma do czego sie czepnąć - bo wszystko działa - to czepiamy sie za przeproszeniem jakiś dupereli.

alan03

  • Gość
Prawy fotel a fotel lewy.
« Odpowiedź #9 dnia: 27-04-2005, 11:57:41 »
z tymi siedzeniami rzeczywiście nie jest łatwo żyć... ja swojego fotela w ogóle nie ruszam... nawet jak mam trójkępasażerów z tyłu to wolęobejść całe auto, otworzyć im drzwi, fotel przesunąć i wszystkich wypuścić :)
nie wiem jak działa fotel po FL ale ja doszedłem już do takiej wprawy że jak odpowiednio nacisnę, przechylęi przesunęto mam fotel zawsze w takiej pozycji jak mi odpowiada. Niestety rodzice męczą sięz tymi fotelami do dzisiaj i jeszcze tego nie opanowali :( i chyba to już nie nastąpi ;)

Offline MarQs

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 117
Prawy fotel a fotel lewy.
« Odpowiedź #10 dnia: 27-04-2005, 12:27:48 »
no u mnie dosc czesto ktos z tylu jezdzi i tez juz mam wyczucie i jakos udaje mi sie dobrze operowac tym ustrojstwem. swojego fotela nie ruszam. jak zbieralem info na temat yarisa jeszcze przed kupnem to wlasnie czytalem ze jest super nowatorskie i wygodne rozwiazanie przesuwanego fotela, wiec sie ucieszylem ze nie bedzie problemu przy nadwoziu 3D hehe... potem lekkie rozczarowanie :cwalbrush
M6 sportbreak

z_Yaris

  • Gość
Prawy fotel a fotel lewy.
« Odpowiedź #11 dnia: 27-04-2005, 12:51:04 »
Cytat: MarQs
super nowatorskie i wygodne rozwiazanie przesuwanego fotela, wiec sie ucieszylem ze nie bedzie problemu przy nadwoziu 3D hehe... potem lekkie rozczarowanie :cwalbrush


dokładnie marQs

lifeson

  • Gość
Prawy fotel a fotel lewy.
« Odpowiedź #12 dnia: 28-04-2005, 17:16:48 »
Cytat: absolon
A ile moze kosztować fotel od wersji po FL. Tam ponoć te, nazwijmy to łagodnie, niedoróbki zostały poprawione.

ja mam po FL i uwazam, ze to rozwiazanie jest po prostu beznadziejne, jezeli przed FL jest jeszcze gorzej, to wspolczuje.
inna sprawa, ze nie wiem kiedy moim przejada sie przynajmniej 3 osoby i jak sie tam do tylu zmieszcza :), ale nawet wkladanie tam jakiejs rzeczy i wyjmowanie jej, to porazka.
pzdr!

Offline MarQs

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 117
Prawy fotel a fotel lewy.
« Odpowiedź #13 dnia: 28-04-2005, 18:58:20 »
u mnie czesto z tyłu pies jezdzi  :lol:  i też nie lubi tego przeciskania sie hehe
M6 sportbreak

z_Yaris

  • Gość
Prawy fotel a fotel lewy.
« Odpowiedź #14 dnia: 30-04-2005, 00:25:33 »
Cytat: MarQs
u mnie czesto z tyłu pies jezdzi  :lol:  i też nie lubi tego przeciskania sie hehe


 Mój pies też dziś stwierdził ze sie nie zmieści w tą szparęi wskoczył na przedni fotel....od razu sobie ten wątek przypomniałem hueheuheu


 

Beesafe.pl