Czsci samochodowe w iParts.pl

Autor Wtek: E12 - światła do jazdy dziennej  (Przeczytany 4601 razy)

0 uytkownikw i 1 Go przeglda ten wtek.

Crockett

• Go
E12 - światła do jazdy dziennej
« dnia: 12-08-2005, 12:32:06 »
zastanawiam sie czy jest mozliwosc wmontowania jakis swiatel do jazdy dziennej w miejsce halogenow z przodu ? E12 przed liftem (nawet Sol) ma w tym miejscu czarne plastiki. Mozna zrobic cos takiego, ze razem z 'pozycyjnymi' swieca sie tez swiatla do jazdy dziennej ? oczywiscie w momencie wlaczenia swiatel mijania, swiatla do jazdy dziennej wylaczaly by sie... ciekawe czy ASO ma cos takiego ?
« Ostatnia zmiana: 21-08-2009, 09:25:19 wysana przez Janmor »

Jackal

• Go
E12 - ¶wiat³a do jazdy dziennej
« Odpowied #1 dnia: 12-08-2005, 12:43:18 »
Na pewno da siezrobi, tylko poczytaj przepisy dotyczce miejsca montowania wiate do jazdy dziennej, bo nie jestem pewien, czy mog by tak nisko.

Offline Ice

• Administrator
  • Wiadomoci: 479
  • Pe: Mczyzna
Re: E12 - ¶wiat³a do jazdy dziennej
« Odpowied #2 dnia: 12-08-2005, 13:09:59 »
Cytat: Crockett
zastanawiam sie czy jest mozliwosc wmontowania jakis swiatel do jazdy dziennej w miejsce halogenow z przodu ? E12 przed liftem (nawet Sol) ma w tym miejscu czarne plastiki. Mozna zrobic cos takiego, ze razem z 'pozycyjnymi' swieca sie tez swiatla do jazdy dziennej ? oczywiscie w momencie wlaczenia swiatel mijania, swiatla do jazdy dziennej wylaczaly by sie... ciekawe czy ASO ma cos takiego ?

A nie lepiej podaczy taki mod do normalnych wiate. Jak zapalasz silnik zapalaj sie dzienne - wiec na 30% po wczeniu mijania zapalaja sie w 100%. Ja mam tak orginalnie zrobione w E10 wiec mozna by nad tym pokombinowa do nowej wersji.
BMW E46 320d
Mini Cooper

Offline YogiBabo

• Toyot Pezajcy
  • **
  • Wiadomoci: 362
« Odpowied #3 dnia: 12-08-2005, 14:53:59 »
Cytat: Crockett
E12 przed liftem (nawet Sol) ma w tym miejscu czarne plastiki.

:?:  :?:  :?:  :shock:  :shock:  :o

Mam sol-a przed liftem i w standardzie byy halogeny  :D
Pozdrawiam.Tomek

Jackal

• Go
« Odpowied #4 dnia: 12-08-2005, 15:18:50 »
Cytat: YogiBabo
Proszadmina o usunicie zdublowaneej wiadomoci. Nie wiem co jest grane, ju po raz kolejny mi sito zdarza :oops:  :oops:

Serwer forum trochsie wichruje. mnie wyrzuca/wylogowuje co 5-10 minut.

A w temacie, te mi siwydaje e pierwsze Sole miaay halogeny.

Crockett

• Go
« Odpowied #5 dnia: 12-08-2005, 16:28:19 »
:roll: hmmm.... Ze sie tak wyraze 'za moich czasow' (listopad 2002 r. 1.6 Sol 5D) przeciwmglowe na dole byly jako opcja (1100 z). Wtedy tylko TS-y mialy je seryjnie. Jak z sedanami, nie wiem.
A z tym modulem, to ciekawy pomysl. Pytanie tylko... czy dzienne moga byc tak nisko ?

Jackal

• Go
« Odpowied #6 dnia: 12-08-2005, 16:45:47 »
No wanie wrmy do moduu. Nie bardzo rozumiem te Icemanowe 30%  i 100% przy mijania. Nie ma moliwoci wyczenia wiate przy pracujcym silniku???

Crockett

• Go
« Odpowied #7 dnia: 12-08-2005, 16:53:19 »
a to nie powinno przypadkiem byc tak, ze...
1. Wlaczam silnik = wlaczaja sie dzienne razem z pozycyjnymi.
2. Wlaczam mijania = wylaczaja sie dzienne (bo juz w sumie sa wtedy niepotrzebne).

Jackal

• Go
« Odpowied #8 dnia: 12-08-2005, 17:09:21 »
Mniej wicej, ale  nie da sie zupenie wyczy wiate na wczonym silniku??? IMO bez sensu :?

Offline Ice

• Administrator
  • Wiadomoci: 479
« Odpowied #9 dnia: 12-08-2005, 23:24:48 »
Cytat: Jackal
Mniej wicej, ale  nie da sie zupenie wyczy wiate na wczonym silniku??? IMO bez sensu :?

Pozwl ze wyjasnie.
Mod masz podpity do wiate mijania. Po uruchomieniu silnika swiata zapalaj sie automatycznie i swiec na 30% znamionowej mocy. Po wczeniu wiate mijania swiat wiec na 100% mocy czyli jak normalne mijania.
Niestety to rozwizanie ktre ja mam u siebie dziaa tak ze po odpaleniu jezeli zacignity jest rczny wiata nie zapal sie do momentu zwolniena rcznego. Oczywicie zawsze moesz je zapali manetk przy kierownicy. Jak juz sie zapal to wic sie do momentu wyczenia silnika.
BMW E46 320d
Mini Cooper

Spro-ket

• Go
« Odpowied #10 dnia: 13-08-2005, 16:22:17 »
Jest osobno sprzedawany taki modu do podpinania w kadym modelu.
Braciak (elektronik) zoy mi go kiedy w prezencie .
Nie montowaem jeszcze, ale widziaem w kilku samochodach e spenia ten opis ICE-a.
Oczywicie wcznik jest osobny.

Crockett

• Go
« Odpowied #11 dnia: 13-08-2005, 19:45:42 »
Jak juz jestesmy przy oswietleniu, to nie wydaje Wam sie ze tylne swiatla sa jakies takie... hmm... slabe, tzn. male ?

Moze lepiej wygladaloby to tak:

Dodatkowa 'pozycja' bylaby w miejscu przeciwmglowego po stronie kierowcy, oczywiscie po wymianie zarowki na slabsza. Jest tylko jeden problem - strona pasazera chyba w ogole nie jest zasilana, bo jak przelozylem tam zarowke (tzn. z lewej na prawa) to w ogole nie chciala sie swiecic...

Spro-ket

• Go
« Odpowied #12 dnia: 13-08-2005, 23:38:08 »
Ja o swoich lampkach wspominaem kiedy > tutaj <

Wymieniem tylne lampy na zamiennik tajwanski.
Dopiero po wymianie zauwayem e wizualnie jest to fajniejsze.
4 arwki pozycji + stopu lepiej siprezentuj i spokojnie rekompensuj brak przeciwmgielnego.
Wcznik odczyem - moze w przyszoci wykorzystam go do halogenw przednich.