Autor Wątek: E12 - światła do jazdy dziennej  (Przeczytany 13227 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Crockett

  • Gość
E12 - światła do jazdy dziennej
« dnia: 12-08-2005, 12:32:06 »
zastanawiam sie czy jest mozliwosc wmontowania jakis swiatel do jazdy dziennej w miejsce halogenow z przodu ? E12 przed liftem (nawet Sol) ma w tym miejscu czarne plastiki. Mozna zrobic cos takiego, ze razem z 'pozycyjnymi' swieca sie tez swiatla do jazdy dziennej ? oczywiscie w momencie wlaczenia swiatel mijania, swiatla do jazdy dziennej wylaczaly by sie... ciekawe czy ASO ma cos takiego ?
« Ostatnia zmiana: 21-08-2009, 09:25:19 wysłana przez Janmor »

Jackal

  • Gość
E12 - ¶wiat³a do jazdy dziennej
« Odpowiedź #1 dnia: 12-08-2005, 12:43:18 »
Na pewno da siezrobić, tylko poczytaj przepisy dotyczące miejsca montowania świateł do jazdy dziennej, bo nie jestem pewien, czy mogą być tak nisko.

Offline Ice

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 475
  • Płeć: Mężczyzna
Re: E12 - ¶wiat³a do jazdy dziennej
« Odpowiedź #2 dnia: 12-08-2005, 13:09:59 »
Cytat: Crockett
zastanawiam sie czy jest mozliwosc wmontowania jakis swiatel do jazdy dziennej w miejsce halogenow z przodu ? E12 przed liftem (nawet Sol) ma w tym miejscu czarne plastiki. Mozna zrobic cos takiego, ze razem z 'pozycyjnymi' swieca sie tez swiatla do jazdy dziennej ? oczywiscie w momencie wlaczenia swiatel mijania, swiatla do jazdy dziennej wylaczaly by sie... ciekawe czy ASO ma cos takiego ?


A nie lepiej podłaczyć taki modół do normalnych świateł. Jak zapalasz silnik zapalają sie dzienne - świecą na 30% po włączeniu mijania zapalaja sie w 100%. Ja mam tak orginalnie zrobione w E10 wiec mozna by nad tym pokombinować do nowej wersji.
BMW E46 320d
Mini Cooper

Offline YogiBabo

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1408
  • Płeć: Mężczyzna
  • Samochód:: E18_Prestige_MS
E12 - ¶wiat³a do jazdy dziennej
« Odpowiedź #3 dnia: 12-08-2005, 14:53:59 »
Cytat: Crockett
E12 przed liftem (nawet Sol) ma w tym miejscu czarne plastiki.

 :?:  :?:  :?:  :shock:  :shock:  :o

Mam sol-a przed liftem i w standardzie były halogeny  :D
E18_Prestige_MultidriveS

Jackal

  • Gość
E12 - ¶wiat³a do jazdy dziennej
« Odpowiedź #4 dnia: 12-08-2005, 15:18:50 »
Cytat: YogiBabo
Proszęadmina o usunięcie zdublowaneej wiadomości. Nie wiem co jest grane, już po raz kolejny mi sięto zdarza :oops:  :oops:



Serwer forum trochęsie wichruje. mnie wyrzuca/wylogowuje co 5-10 minut.


A w temacie, też mi sięwydaje że pierwsze Sole miałay halogeny.

Crockett

  • Gość
E12 - ¶wiat³a do jazdy dziennej
« Odpowiedź #5 dnia: 12-08-2005, 16:28:19 »
:roll: hmmm.... Ze sie tak wyraze 'za moich czasow' (listopad 2002 r. 1.6 Sol 5D) przeciwmglowe na dole byly jako opcja (1100 zł). Wtedy tylko TS-y mialy je seryjnie. Jak z sedanami, nie wiem.
A z tym modulem, to ciekawy pomysl. Pytanie tylko... czy dzienne moga byc tak nisko ?

Jackal

  • Gość
E12 - ¶wiat³a do jazdy dziennej
« Odpowiedź #6 dnia: 12-08-2005, 16:45:47 »
No właśnie wróćmy do modułu. Nie bardzo rozumiem te Icemanowe 30%  i 100% przy mijania. Nie ma możliwości wyłączenia świateł przy pracującym silniku???

Crockett

  • Gość
E12 - ¶wiat³a do jazdy dziennej
« Odpowiedź #7 dnia: 12-08-2005, 16:53:19 »
a to nie powinno przypadkiem byc tak, ze...
1. Wlaczam silnik = wlaczaja sie dzienne razem z pozycyjnymi.
2. Wlaczam mijania = wylaczaja sie dzienne (bo juz w sumie sa wtedy niepotrzebne).

Jackal

  • Gość
E12 - ¶wiat³a do jazdy dziennej
« Odpowiedź #8 dnia: 12-08-2005, 17:09:21 »
Mniej więcej, ale  nie da sie zupełnie wyłączyć świateł na włączonym silniku??? IMO bez sensu :?

Offline Ice

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 475
  • Płeć: Mężczyzna
E12 - ¶wiat³a do jazdy dziennej
« Odpowiedź #9 dnia: 12-08-2005, 23:24:48 »
Cytat: Jackal
Mniej więcej, ale  nie da sie zupełnie wyłączyć świateł na włączonym silniku??? IMO bez sensu :?

Pozwól ze wyjasnie.
Modół masz podpięty do świateł mijania. Po uruchomieniu silnika swiatła zapalają sie automatycznie i swiecą na 30% znamionowej mocy. Po włączeniu świateł mijania swiatłą świecą na 100% mocy czyli jak normalne mijania.
Niestety to rozwiązanie które ja mam u siebie działa tak ze po odpaleniu jezeli zaciągnięty jest ręczny światła nie zapalą sie do momentu zwolniena ręcznego. Oczywiście zawsze możesz je zapalić manetką przy kierownicy. Jak juz sie zapalą to świcą sie do momentu wyłączenia silnika.
BMW E46 320d
Mini Cooper

Spro-ket

  • Gość
E12 - ¶wiat³a do jazdy dziennej
« Odpowiedź #10 dnia: 13-08-2005, 16:22:17 »
Jest osobno sprzedawany taki moduł do podpinania w każdym modelu.
Braciak (elektronik) złożył mi go kiedyś w prezencie .
Nie montowałem jeszcze, ale widziałem w kilku samochodach że spełnia ten opis ICE-a.
Oczywiście włącznik jest osobny.

Crockett

  • Gość
E12 - ¶wiat³a do jazdy dziennej
« Odpowiedź #11 dnia: 13-08-2005, 19:45:42 »
Jak juz jestesmy przy oswietleniu, to nie wydaje Wam sie ze tylne swiatla sa jakies takie... hmm... slabe, tzn. male ?





Moze lepiej wygladaloby to tak:



Dodatkowa 'pozycja' bylaby w miejscu przeciwmglowego po stronie kierowcy, oczywiscie po wymianie zarowki na slabsza. Jest tylko jeden problem - strona pasazera chyba w ogole nie jest zasilana, bo jak przelozylem tam zarowke (tzn. z lewej na prawa) to w ogole nie chciala sie swiecic...

Spro-ket

  • Gość
E12 - ¶wiat³a do jazdy dziennej
« Odpowiedź #12 dnia: 13-08-2005, 23:38:08 »
Ja o swoich lampkach wspominałem kiedyś > tutaj <

Wymieniłem tylne lampy na zamiennik tajwanski.
Dopiero po wymianie zauważyłem że wizualnie jest to fajniejsze.
4 żarówki pozycji + stopu lepiej sięprezentują i spokojnie rekompensują brak przeciwmgielnego.
Włącznik odłączyłem - moze w przyszłości wykorzystam go do halogenów przednich.

Offline eref

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 235
  • Samochód:: E12 1.4 d4d
Odp: E12 - światła do jazdy dziennej
« Odpowiedź #13 dnia: 12-10-2020, 12:40:45 »
Witam,
odkopuję temat, bo chciałem zakupić taki moduł, np ten z alledrogo https://allegro.pl/oferta/automat-30-modul-dlugich-dziennych-homologacja-7127875663?utm_source=notification&utm_medium=platformMessage&utm_campaign=message-center-notifications-platformmessage&item=7127875663
no ale odpisali mi, że do mojej E12 nie będzie działać.
Macie jakieś działające rozwiązanie tego typu?

Offline kkuligowski

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 182
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: E12 - światła do jazdy dziennej
« Odpowiedź #14 dnia: 13-10-2020, 07:32:24 »
Podłączyłem podobny i miły być "długie" jako dzienne tak na 30 lub 40 %(dodatkowy kabelek) ale nie działa na długie tylko na mijania jak kolego wyżej pisał jak zapomnę włączyć normalne światła to mam słabe mijania. Nie wiem tylko czy to jest zgodne z przepisami.   


 

Beesafe.pl