Autor Wątek: Kontrolka hamulca  (Przeczytany 20724 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

serwisSJ

  • Gość
Odp: Kontrolka hamulca
« Odpowiedź #15 dnia: 06-01-2005, 17:40:28 »
Cytat: Madzia83
czyli tak jak u mnie i jak powiedział serwisant Toyoty - to nic poważnego - przynajmniej u mnie

Wiesz co, spytaj tego serwisanta skąd będziesz wiedzieć gdy np. zacznie ubywać płynu hamulcowego z układu w wyniku pęknietego przewodu... a Ty bedziesz sobie jechac z myślą "że to nic powaznego"... pozdrowienia dla serwisanta:)

Bubu

  • Gość
Odp: Kontrolka hamulca
« Odpowiedź #16 dnia: 06-01-2005, 20:22:23 »
U mnie tez sie zapala w/w kontrolka ale dopiero po 6 - 7 szybkim wcisnieciu pedalu hamulca. plynu nie ubywa przewody wszystkie suche sprawnosc hamulcow w normie :)

Zombie

  • Gość
Odp: Kontrolka hamulca
« Odpowiedź #17 dnia: 06-01-2005, 23:01:39 »
Witam,
tak, niestety w AVE włącza siękontrolka z wykrzyknikiem - po kilku ostrzejszych wciśnięciach hamulca.... Takie kolejne badziewko made in Toyota... A mianowicie, szanowni Państwo tak naprawdęjest to spowodowane brakiem podciśnienia zasilającego serwo od hamulców... Mało przez to nie rozbiłem mojego "cuda" na stojącym pod światłami maluszku... Po prostu - jak hamujesz to nie odpuszczaj tylko wychamuj do końca. W tym samochodzie nie wolno hamować pulsacyjnie. A tak swoją drogą we wszystkich moich poprzednich samochodach serwo wydalało, a w tym pojeździe nie. Ciekawe co na to Serwis i TMP???
Pozdrawiam

hubma

  • Gość
Odp: Kontrolka hamulca
« Odpowiedź #18 dnia: 06-01-2005, 23:55:15 »
po co hamować pulsacyjnei skoro jest ABS?   :shock:
to nawet nie jest wskazane,  bo może wydłużyć dorge hamowania
a swoją drogą ja sie z czymś takim nie spotkałem żeby hamulce mi przestawały działać po kilkukrotnym szybkim hamowaniu... troche dziwne

Bubu

  • Gość
Odp: Kontrolka hamulca
« Odpowiedź #19 dnia: 07-01-2005, 00:49:59 »
chodzilo mi o kilkukrotne szybkie wcisniecie hamulca na postoju a tez nie rozumiem pulsacyjnego hamowania skoro ma sie abs.

Panie Zombie rozumiem Pana rozgoryczenie ale wydaje mi sie ze ta strona jest poswiecona milosnikom marki toyota a Pan za kazdym razem podkresla jaki to zlom jest z toyoty ze opel lepszy a wogole BMW jest naj naj naj. Dlaczego wszyscy musimy czytac jakie nieszczescie Pana spotkalo (sorry ale to zaczyna byc nudne). A z drugiej strony wydajac ponad banke na samochod to trzeba sie gleboko nad tym zastanowic. Ok sorki za OT.

Madzia83

  • Gość
Odp: Kontrolka hamulca
« Odpowiedź #20 dnia: 07-01-2005, 08:23:02 »
Cytat: serwisSJ
Wiesz co, spytaj tego serwisanta skąd będziesz wiedzieć gdy np. zacznie ubywać płynu hamulcowego z układu w wyniku pęknietego przewodu... a Ty bedziesz sobie jechac z myślą "że to nic powaznego"... pozdrowienia dla serwisanta:)


Biorąc pod uwagęto że płynu nie ubywa i że był wymieniany 3 miesiace temu,  że byłam z tym samochodem u niego i że wszystko sprawdził i dopiero wtedy wydał diagnozęwięc go od ciebie pozdrowię:)

serwisSJ

  • Gość
Odp: Kontrolka hamulca
« Odpowiedź #21 dnia: 07-01-2005, 09:11:40 »
Cytat: Bubu
U mnie tez sie zapala w/w kontrolka ale dopiero po 6 - 7 szybkim wcisnieciu pedalu hamulca. plynu nie ubywa przewody wszystkie suche sprawnosc hamulcow w normie

No tak!!! A wiesz dlaczego tak sie dzieje? A jest to w Twoim silniku calkowicie prawidłowa reakcja - po kilkukrotnym szybkim nacisnieciu hamulca "ubywa" podcisnienia z ukł. wspomagania a cisnienie to robi pompa, czujnik stwierdza za niskie cisnienie i włącza kontrolke. Ale tak sie dzieje tylko w dieslach. I tak ma być. pozdrowienia dla kolegi Zombi:)


Cytat: Madzia83
Biorąc pod uwagęto że płynu nie ubywa i że był wymieniany 3 miesiace temu, że byłam z tym samochodem u niego i że wszystko sprawdził i dopiero wtedy wydał diagnozę

Madzia, chyba nie rozumiesz o co mi chodzi.

Madzia83

  • Gość
Odp: Kontrolka hamulca
« Odpowiedź #22 dnia: 07-01-2005, 09:31:48 »
Słuchaj ale ja też co jakis czas otwieram maskęi patrzęczy na ma wyciaków. Samochód był sprawdzony - płyn jest, nie ma wyciaków, klocki sa jeszcze OK - nawet mam na dolewkęw bagazniku płyn gdyby coś... Jeśli nie ma wycieków, płyn jest i od- do zapali sięta lamka to co jest nie tak?  O co ci chodzi :?:

serwisSJ

  • Gość
Odp: Kontrolka hamulca
« Odpowiedź #23 dnia: 07-01-2005, 09:51:12 »
Cytat: Madzia83
- nawet mam na dolewkęw bagazniku płyn gdyby coś...

Hehe.... a gdy sięzatrzymasz na drzewie to co?:) wogóle nie rozumiesz idei kontrolek ostrzegawczych. Wszystko co napisałas to dobrze, ale k... skąd bedziesz wiedziec albo ten mechanik, że w czasie jazdy np. gałąź naderwała świetny nowy przewód hamulcowy i powoli zaczyna wyciekać nowiutki płyn... Tobie świeci sie kontrolka ostrzegawcza ale Ty luzik! bo to przeciez nic groźnego... układ sprawdzony, przed wyjazdem sprawdziłas poziom płynu, masz nowiutkie najlepsze klocki... Wyjeżdza Ci auto na czołowke... wciskasz z całej siły hamulec i...po Tobie. Kapujesz o co chodzi? Jak dalej nie, to sorry.

Madzia83

  • Gość
Odp: Kontrolka hamulca
« Odpowiedź #24 dnia: 07-01-2005, 10:03:08 »
Cytat: serwisSJ
Hehe.... a gdy sięzatrzymasz na drzewie to co? wogóle nie rozumiesz idei kontrolek ostrzegawczych. Wszystko co napisałas to dobrze, ale k... skąd bedziesz wiedziec albo ten mechanik, że w czasie jazdy np. gałąź naderwała świetny nowy przewód hamulcowy i powoli zaczyna wyciekać nowiutki płyn... Tobie świeci sie kontrolka ostrzegawcza ale Ty luzik! bo to przeciez nic groźnego... układ sprawdzony, przed wyjazdem sprawdziłas poziom płynu, masz nowiutkie najlepsze klocki... Wyjeżdza Ci auto na czołowke... wciskasz z całej siły hamulec i...po Tobie. Kapujesz o co chodzi? Jak dalej nie, to sorry.


To jest założenie teoretyczne bo TO może sięprzydażyć zawsze a my tu mówimy o tym że kontrolka już sięświeci pomimo tego że wszysko po sprawdzeniu jest OK - kapujesz?? Więc jak wszystko jest OK i przedwody nie są naderwane a płyn nie wycieka - to racz odpowiedzieć na pytanie - czemuu sięświeci kontrolka??
 Może to jakiś czujnik czy pływak?

serwisSJ

  • Gość
Odp: Kontrolka hamulca
« Odpowiedź #25 dnia: 07-01-2005, 10:05:09 »
No nie :shock:  Nie ktoś inny jej to wytłumaczy bo inaczej sie nie da :cry:

Pigletto

  • Gość
Odp: Kontrolka hamulca
« Odpowiedź #26 dnia: 07-01-2005, 10:41:44 »
Chodzi o to ze zignoruje sie rzeczywistą, powazna awarie, przez to ze ta kontrolka sie zapala co jakis czas i jest to "normalne". To tak jak z tym gdy ktos udaje na basenie ze sie topi... za drugim czy trzecim razem nikt na to juz nie zareaguje, jak sie bedzie topił naprawde to tez nikt sie juz nie ruszy :]

U Madzi jest tak ze jak sie zaciaga ham. reczny to ta kontrolka ktora sie pali, chyba to jest ta ( ! ), zapala sie jeszcze mocniej... a z tego co piszecie to wynika ze przy zaciagnieciu recznego powinna sie zapalic jeszcze ( P ).... Moze tam nie ma dwoch osobnych kontrolek?

Zastaniawiam sie jeszcze czy u mnie przy zaciagnieciu recznego nie zapala sie czasem wlasnie ( ! )...

Ale pomijajac fakt ze tak nie powinno byc to co moze to powodowac, skoro poziom plynu jest ok, wyciekow nie ma...? Jakies zapowietrzenie? plywak?

Adrian

  • Gość
Odp: Kontrolka hamulca
« Odpowiedź #27 dnia: 08-01-2005, 14:57:35 »
Cytat: Madzia83
powiedział serwisant Toyoty - to nic poważnego

Zmień serwisanta bo ten Cie okłamuje!
Czerwona kontrolka jest kontrolką ostrzegawczą więc nie ma prawa palić siębez przyczyny, wręcz ma za zadanie zwrócić Twoją uwagęi spowodować reakcję!

ZACHARY

  • Gość
Odp: Kontrolka hamulca
« Odpowiedź #28 dnia: 08-01-2005, 19:18:26 »
Cytat: Madzia83
...czemuu sięświeci kontrolka??
 Może to jakiś czujnik czy pływak?



I to jest podstawowe pytanie, na które powinien bezwzględnie odpowiedzieć pan ”serwisant” a nie opowiadać, że wszystko jest OK. w instrukcji jest wyraźnie napisane, że kontrolka ta jest sygnałem ostrzegawczym i po to jest, żeby zareagować a nie machać ręką i mówić wszystko jest dobrze czy też tak może być.
Wydaje mi się, że powinnaś czym prędzej zmienić serwis i podejść do tematu ze znacznie mniejszym zaufaniem do tego, co opowiada Ci „serwisant”. Chodzi tu przecież o nie byle, co ale o Twoje i Twych bliskich bezpieczeństwo. Hamulce w samochodzie to ta rzecz, która niejednokrotnie decyduje czy wrócimy do domu czy…
A na marginesie, to odniosłem wrażenie, że wszystkie rady i próby przekonania Cięprzez serwisSJ(i nie tylko!!!) do swoich argumentów wynikają tylko i wyłącznie z troski o Ciebie.

Zombie

  • Gość
Odp: Kontrolka hamulca
« Odpowiedź #29 dnia: 09-01-2005, 03:15:23 »
Cytat: Bubu
chodzilo mi o kilkukrotne szybkie wcisniecie hamulca na postoju a tez nie rozumiem pulsacyjnego hamowania skoro ma sie abs.

Panie Zombie rozumiem Pana rozgoryczenie ale wydaje mi sie ze ta strona jest poswiecona milosnikom marki toyota a Pan za kazdym razem podkresla jaki to zlom jest z toyoty ze opel lepszy a wogole BMW jest naj naj naj. Dlaczego wszyscy musimy czytac jakie nieszczescie Pana spotkalo (sorry ale to zaczyna byc nudne). A z drugiej strony wydajac ponad banke na samochod to trzeba sie gleboko nad tym zastanowic. Ok sorki za OT.


Dzięki za zrozumienie. Ciekło, minęło, po sprawie. Ale..
Po pierwsze: jestem, a w zasadzie byłem miłośnikiem marki Toyota, do póki nie nabyłem AVE.

Po drugie: uważam, na podstawie własnych doświadczeń i opinii innych użytkowników, że rozwiązania stosowane w Toyocie są dość stare, więc powinny być dopracowane. Niestety, tak nie jest - wystarczy poczytać o wadach jakie występują w nowych samochodach.

Po trzecie - wydając pieniążki na samochód kierowałem sięniezawodnością oraz wiedziony reklamą dokonałem zakupy. Następnym samochodem nie będzie Toyota. Niestety, raporty o małej awaryjności znajdujące sięw internecie nie są miarodajne, ale to wiem dopiero teraz, po tym jak sięstałem użytkownikiem tego pojazdu.

Być może moje oceny są zbyt subiektywne, ale uważam, że samochód ten jest dość zacofany elektronicznie, dość wadliwy i dodatkowo źle wykonany. Mam wrażenie, że produkcja przeznaczona na rynek polski - nie jest sprawdzana pod względem dokładności wykonania. A gdybym w momencie zakupu wiedział, że jest on produkowany w Anglii, nigdy bym takiego samochodu nie kupił. Niestety, podejście TMP jest ukierunkowane na sprzedaż a nie jakość. Dlatego nie ma w żadnych materiałach reklamowych wzmianki o kraju pochodzenia. Dla każdego konsumenta pojęcie Toyota kojarzy sięz Japonią, czyli niezawodnością.

Jeżeli nie chcecie moich wypowiedzi, proszęo parępostów w tej sprawie i znikam z forum. Niestety, mogębyć problemem dla TMP jak i dla ludzi kochających markęToyota ponieważ nie jestem człowiekiem, który po dokonaniu zakupu będzie uważał że wybrany pojazd jest tym jedynym i najlepszym. Poruszając sięgłownie samochodami niemieckimi zauważam niedociągnięcia Toyoty i tyle. A ponieważ staram sięmówić prawdę- nikt nie zmieni mojego sposobu życia.
Gdybym był jedynym na forum niezadowolonym użytkownikiem - już dawno nie byłoby moich postów. Ale nas jest dużo :-)
I powinien nadejść czas, kiedy po rejestracji Forum będzie mogło wypływać na TMP oraz pomagało będzie w sprawach sądowych przeciwko TMP.

SerwisSJ: dzięki  :oops: potwierdziły sięmoje przypuszczenia że brakuje pary  :-DD Rzeczywiście, sprawa dotyczy diesli, zapomniałem że w Nissanie 2.0D też tak było. A tak swoją drogą, czy nie można czegoś z tym zrobić? Wykorzystujętakie chamowanka aby rozgrzać rano hamulce  :D
Pozdrawiam.


 

Beesafe.pl