Autor Wątek: Opony zimowe - Avensis  (Przeczytany 78795 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Admin

  • Gość
Odp: Opony zimowe - Avensis
« Odpowiedź #90 dnia: 11 Października 2006, 13:07:03 »
I zgadzam sie z Toba we wszystkim, slizga sie przy ruszaniu, na zakretach sie buja i tp, dlatego własnie zima trzeba wybierac kompromis. Na osnieonych drogach a takich ostatnio u nas nia brakuje wole swoje węzsze, jak sie robi sucho tęskine za szerokimi i niskimi. Niestety zima do czas kompromisów, z resztą latem jest podobnie, zaszerokie gumy na wodzie i koleinach to poprostu masakra.
Ale zeby profil 80 zakładać  ::) nie ma sie co dziwic ze sie buja. Poza tym porównujesz GY do BG G. Wiesz ja mam na lalto barumy a na zime były debicy i efekt był taki ze po zmianie opon na każdych swiatłach był obłok dymu. Załozyłem GY ta sama szerokość i zmiana ogromna :)

Qba

  • Gość
Odp: Opony zimowe - Avensis
« Odpowiedź #91 dnia: 06 Listopada 2006, 11:16:31 »
No, to się pochwalę. Właśnie przyjechał kurier i przywiózł komplet Nokian WR.
Mają Rim Guard! (ochrona felgi)

olisadebe

  • Gość
Odp: Opony zimowe - Avensis
« Odpowiedź #92 dnia: 06 Listopada 2006, 13:09:34 »
A ja sknera jestem i dzis założyłem oponki zimowe, które mi zostały z poprzedniego samochodu...
Uniroyal ms plus 55 - 185/60/15. Rozmiar minimalnie nie ten, ale mieści się w grupie zalecanych zamienników.
Nie sa może rewelacyjne, ale całkiem przyzwoite...

Qba

  • Gość
Odp: Opony zimowe - Avensis
« Odpowiedź #93 dnia: 06 Listopada 2006, 13:36:00 »
Do poprzedniej Ave miałem bardzo dobre GY Eagle UG GW3, ale nie chciały pasować na nowe obręcze (15-->16 cali), więc poszły w świat razem z samochodem. Zobaczymy teraz. Prawdziwy test będzie w czasie ferii, jak pojadę w góry na narty.

Offline Pyrekcb

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 59
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Opony zimowe - Avensis
« Odpowiedź #94 dnia: 07 Listopada 2006, 22:51:09 »
Zeby te lamelki zadziałały to musza być docisnięte z odpowiednią siłą do sniegu, do tego ta sama siła dba o to zeby opona odpowiedno odprowadziła nadmiar błota spod opony. Profil opony osobiście zakładam wyzszy, wiem ze na zakrętach bedzie sie bujac ale zima i tak nie szaleje a wole w krawęznik przyłożyć oponą niż felgą bo naprawa tańsza ;)

Jak już ktoś napisał - dużo zależy od warunków jazdy. W górach może i lepiej węższe, ale w W-wie + okolice - szczerze wątpię. W zimę pewnie z 70% moich tras, to samo miasto.

Co do prowadzenia - na węższych z wyższym profilem niewątpliwie auto bardziej "kładzie się" w zakrętach, jest mniej stabilne. Oczywiście, nie do tego stopnia, żeby nie dało rady jeździć (a szczególnie, że zimą raczej jeździmy wolniej), ale różnice da się odczuć.

No i jeszcze jedna sprawa, o której chyba nikt nie wpomniał. Pisałem do TMP i miła Pani z działu kontaktu z klientami odpisała, że ave I ma homologację TYLKO na standardowy rozmiar opon 195/60/15. Słyszałem już (informacja niepotwierdzona) o kłopotach z odszkodowaniem w TU z tego powodu. Znając życie, TU wykorzystają każdy haczyk, żeby coś "uszczknąć" dla siebie (np. znany przypadek pomniejszania kwoty szkody w przypadku zastosowanie nie seryjnej rozpórki). A nie każdy ma czas i ochotę latać po sądach i udowadniać, że nie jest wielbłądem.

Także konkludując - ja m.in. dla świętego spokoju założyłem oryginalny rozmiar, a opony Dębice Frigo II - ponoć najlepszy wybór za rozsądne pieniądze. Na razie tego nie wiem - po "sezonie" będę mógł się wypowiedzieć na ich temat. 

Pozdrawiam!
P.

lukrobax

  • Gość
Odp: Opony zimowe - Avensis
« Odpowiedź #95 dnia: 09 Listopada 2006, 00:18:05 »
Ja śmigam na Good-Year Ultra Grip 6 w standardowym rozmiarze 195/60R15 i miasto czy góry, naprawde tak dynamicznie zimą nie jeżdżę żeby się sadziś na letnie rozmiary, to jest 205/55R16.
Naprawdę na standardowych zimą jeździ się ok

Offline ar16

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 370
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Opony zimowe - Avensis
« Odpowiedź #96 dnia: 09 Listopada 2006, 11:04:33 »
Popieram! Zimą jeżdżę na typówkach 195/60/R15 Michelin PILOT ALPIN i jestem baaaaaaaardzo zadowolony.  :grin:
Avensis D4D Kombi ----> RAV4 ----> ?

zartrose

  • Gość
Odp: Opony zimowe - Avensis
« Odpowiedź #97 dnia: 12 Września 2008, 17:19:06 »
zastanawiam się nad papuciem na zimę dla mojej ave i mam do wyboru, a raczej sama sobie wybrałam te i biję się z myślami :
Michelin Primacy Alpin PA3 (tu ceny jeszcze nie znam)
Dunlop Winter Sport 3D
i Conti TS 810
wszystkie na stalowej feldze i w rozm. 205/55R16H

co polecicie ?
biorąc pod uwagę również to, że min 2 X w roku, w zimie, wjeżdżam na jakieś 2000 m w góry na narty i tam też jeżdżę autem...


jackk7

  • Gość
Odp: Opony zimowe - Avensis
« Odpowiedź #98 dnia: 12 Września 2008, 19:39:25 »
Ja do tej pory używamałem Continentale, był super, jednak szybko (3 zimy - ok 20-25 tyś km łącznie), a może normalnie zuzyły się.
Teraz planuję Alpine 3 (wygrały test AdAc'a - http://www.adac.de/Tests/Reifentests/Winterreifen/205_55_R16H/default.asp, a tu polskie resume http://www.autocentrum.pl/go/338__Test_opon_zimowych_20555_R16H__1976227542.html)
pozdrawiam

zartrose

  • Gość
Odp: Opony zimowe - Avensis
« Odpowiedź #99 dnia: 12 Września 2008, 20:20:01 »
jackk7, właśnie wiem, że Micheliny wygrały w testach ADAC, potem były Dunlopy i dalej Conti...
tylko nie wiedziałam, że tak szybko conti padają  :roll:
dzięki  :-)

...też mnie jakoś do tych Michelinów bardziej ciągnie... :-P (w C3 mamy Alpiny 3)

hmmm... jeszcze się blondynka zastanawia, czy nie lepiej by mi było wziąć węższe kapcie  :roll: tylko jak wąskie ?


jackk7

  • Gość
Odp: Opony zimowe - Avensis
« Odpowiedź #100 dnia: 12 Września 2008, 20:55:36 »
...
hmmm... jeszcze się blondynka zastanawia, czy nie lepiej by mi było wziąć węższe kapcie  :roll: tylko jak wąskie ?
raczej weź w rozmiarze letnim, zimą tak naprawdę na ogół jeździ się po suchym a wtedy szersze to lepsze
pozdrawiam

prusiak

  • Gość
Odp: Opony zimowe - Avensis
« Odpowiedź #101 dnia: 12 Września 2008, 21:47:58 »
Ze swojej strony moge polecic Klebery. Przejechaly 6 zim (ok. 50 tys. km) i dalej wygladaly jak nowe. Swietne na zime, mimo nijakiego wygladu. POLECAM

zartrose

  • Gość
Odp: Opony zimowe - Avensis
« Odpowiedź #102 dnia: 13 Września 2008, 23:25:54 »
to ja mam jeszcze takie jedno pytanie...

jak się nazywają oponki, które Conti jako "dziecko" swoje produkuje ?
bo słyszałam, że podobno nie są najgorsze, służą jak Conti i kosztują połowę tego, co Conti...więc po co inwestować 700- 800 € jak mogę 350-400  :roll:
czy może źle myślę ?

mam nadzieję, że rozumiecie o co mi chodzi, bo jakoś wysłowić się dziś nie mogę...

jackk7, tylko, że ja w Alpy jeżdżę, a tam nie zawsze jest sucho...i czasem łańcuchy potrzebne...

Klebery też chyba mają związek z Michelinem, prawda ? czy tu też się mylę ?

Qba

  • Gość
Odp: Opony zimowe - Avensis
« Odpowiedź #103 dnia: 13 Września 2008, 23:55:32 »
Po dwóch sezonach ujeżdżania Nokian WR w różnych warunkach śpieszę donieść:

Rewelacyjne opony

Ciche na suchym, świetnie odprowadzają wodę. Sterowność i stabilność w błocie pośniegowym (typowa breja na ulicach) fantastyczna. W górach sprawdziły się bez zarzutu. Do tego - jak na zimówki - odporne na zużycie. Po dwóch sezonach głębokość bieżnika nie mniejsza, niż 6mm.

harry

  • Gość
Odp: Opony zimowe - Avensis
« Odpowiedź #104 dnia: 15 Września 2008, 07:47:33 »
kleber to niemiecka fabryka michelina - produkuje opony rozpychajace sie w segmencie opon nisko-srednich. zaden duzy koncern nie przyje tylko z produkcji opon najwyzszej klasy. produkuje pod szyldem innych fabryk i doskonale sobie radzi w zroznicowanym rybku.
co do miejsca produkcji to dzis juz nie ma zasady - mozesz miec klebery (napis made in europe) a nie ma pewnosci gdzie byly robione: polska czy niemcy.
chyba goodrich i matador to tez powiazane marki - ale tego akurat nie pamietam -dawno juz nie jestem w temacie.



 

www.ucando.pl

www.gotujesie.pl