Czsci samochodowe w iParts.pl

Autor Wtek: Akcesoria do Verso  (Przeczytany 31549 razy)

0 uytkownikw i 1 Go przeglda ten wtek.

Offline Milos

• Toyot Pezajcy
  • **
  • Wiadomoci: 356
  • Pe: Mczyzna
  • Verso 1.8 w solarce
Akcesoria do Verso
« dnia: 03-05-2011, 11:21:58 »
Jakie akcesoria dodatkowe macie w Verso? Ktre polecacie, a ktre odradzacie?

Ja mam takie:
- osony przeciwsoneczne na tyln i boczne tylne szyby - polecam jeli kto nie ma przyciemnianych szyb lub rolet rozsuwanych, ktre s w wyszych wersjach wyposaenia
- dywanik do trzeciego rzdu foteli - poniewa w Toyocie do tej pory nie ma takich dywanikw do Verso, kupiem dywanik trzeciego rzdu od Corolli Verso i polecam to rozwizanie. Dywanik prawie idealnie pasuje i mona go kupi osobno za jakie 100 z. Jest tekstylny i gumowy, ja wziem tekstylny
- pakiet Life zaoony od razu (sztywna mata do baganika, czujniki parkowania, siatka pionowa do baganika, nakadki na progi i chromowana listwa na tylny zderzak) - zdecydowanie polecam
- materiaowa wykadzina baganika - kupiem, poniewa sztywnej maty nie da si zrolowa i nie ma co z ni zrobi w razie potrzeby rozoenia dodatkowych siedze w baganiku. Wykadzina si roluje i mona j zmieci za trzecim rzdem siedze
Wicej nie pamitam, dopisz jak sobie jeszcze co przypomn.

Teraz myl o lodwce elektrycznej, bo zwyka na wkady nie sprawdza si na dalszych trasach. Verso ma gniazdo 12V w baganiku, jest to wygodne rozwizanie. Oryginalna lodwka Toyoty kosztuje ponad 1700 z wic jest to abstrakcja. Czy macie lodwki i jakie modele polecacie?

Oglnie to widz, e katalog akcesoriw jest taki sam od pocztku, nie przybywa nowych rzeczy. W Hondzie pamitam, e co roku nowe akcesoria przybyway...

http://www.toyota.pl/Images/akcesoria_verso_2009_tcm306-890564.pdf

Offline riesling

• Toyot Lecy
  • *
  • Wiadomoci: 70
Odp: Akcesoria do Verso
« Odpowied #1 dnia: 03-05-2011, 16:51:16 »
Od paru lat ju uywam takiej przeczalnej 12/230V, ma niespena 30 l ale si sprawdza.Chodzi ogniwem peltiera wic mona j przestawi na grzanie. Marki nie pamitam ale sporo ich jest w necie w cenach 200-300 z.

Offline Lew2

• Toyot Pezajcy
  • **
  • Wiadomoci: 194
  • Miejsce pobytu: Krakw
« Odpowied #2 dnia: 03-05-2011, 20:48:41 »
Jakie akcesoria dodatkowe macie w Verso? Ktre polecacie, a ktre odradzacie?
Ja ma wersj SOL PLUS. Oznacza to, e rolety tylnych szyb mam wbudowane. Jest to rewelacyjne rozwizanie i nie ma porwnania z tymi przyssawanymi dziadostwami, ktre wczeniej stosowaem. Dzieci s zachwycone tym w upalny dzie. Z elementw pakietu SOL PLUS najbardziej niepotrzebne to aluminiowe koa 17".
Dodatkowo zamwiem. Pakiet "Life" jak Ty i te uwaam e wszsytkie 5 elementw z tego pakietu s bardzo funkcjonalne. Ponadto zakupiem razem z samochodem:
1) 2 zestawy dywanikw - gumowy (dali gratis) i tekstylny (musiaem zapaci). Dodatkowo dokupiem jeszcze jeden zestaw gumowy, zimowy z gbokimi korytkami w firmie ADASZO oraz jeszcze jeden gboki i duy dywanik kierowcy na giedzie. W sumie 3 zestawy + dodatkowy dywanik kierowcy. W zimie si to przydaje bo jedne id do mycia/suszenia a drugie si uywa i zbiera w nich boto poniegowe.
2) Hak holowniczy automatyczny Westfalia - dedykowany do Verso, montowany w salonie. Pono to s najlepsze haki. Znakomita sprawa. Wo rowery na baganiku rowerowym na haku i przydaje si to bardzo. Ponadto czasem trzeba przewie co wikszego to wypoyczam przyczepk i jazda.
3) Czujniki parkowania z przodu. Przydatne zwaszcza w pierwszym okresie uytkowania zanim wyuczyem si wymiarw pojazdu.
4) Chlapacze na wszystkie 4 koa. Ochraniaj drzwi podwozie oraz tyln klap przed odpryskami kamieni. To tania rzecz, a moim zdaniem niezbdna.
5) Krata oddzielajca powkowa. Jak jad z rodzin na wczasy, to mog zaadowa bagae pod sufit. Wtedy te obowizkowo siatka pionowa z tyu z pakietu Life i baganik jest ogromny.
6) Listwy ochronne na drzwi. Zamwiem nielakierowane, ale mi gratis sami polakierowali w salonie. W sumie adniej wygldaj lakierowanie i jestem zadowolony. Wiadomo, jak otwieraj ludzie drzwi na parkingu: ile si da na ocie. Lepiej jak zatrzymuj si na plastikowej listwie ni na lakierze karoserii.
7) Alarm - sami dali gratis i zamontowali. Najbardziej bezsensowna rzecz. Odradzam.
8) Nakrtki zabezpieczajce do k aluminiowych. - wiadomo zodzieje pracuj.
9) Zestaw arwek zapasowych w fajnym styropianowym pudeku. Fajne, bo zawsze miaem problem jak wozi arwki eby si nie rozbiy.

Co do zwijanej wykadziny baganika, to kupiem najtasz, cieniutk wykadzin podogow w kolorze mojego nadwozia i wyciem sobie pod ksztat taki e jak zo drugi i trzeci rzd siedze to mam podkadk pod ogromny adunek. Wyciem rwnie drug wersj tylko na szste i sidme siedzenia, ktra ma rozcicie (podpatrzone z Citroena C4 Picasso), tak e mog rozoy jedno z siedze trzeciego rzdu. Te mylaem o tej dwustronnej. Nie wiem czy zauwaye, e jest jeszcze wykadzina "cargo" z wysokimi bokami jak transportujesz duo brudnego towaru. Ale ma t sam wad co ta z pakietu "life". Jak chcesz kogo przewie na 6/7 siedzeniu to musisz to przewidzie i zostawi j w garau. Zamierzam jeszcze dorobi rzepy do tych "robionych" wykadzin.

Co do dywanikw dla trzeciego rzdu siedze, to wycinam ksztat ju od roku z papieru (dosy mi to ciko idzie...) i nie mam czasu dokoczy, bo to jest dosy uciliwa zabawa -zepsuem ju kilka arkuszy szarego papieru. Firma z Nowego Targu obiecaa mi e jak wyl im format z papieru to mi zrobi dywanik z wybranego materiau.
Regularnie pytam w salonie o dywaniki do 3. rzdu siedzie, ale mwi e sa tylko do Corolli Verso. Obawiaem si, e nie bd pasowa, ale skoro mwisz e pasuj, to rozwizywaoby problem!!!
Dodatkowo, chc wyci dywanik kierowcy, bo przecie z powodu choroby Toyoty na punkcie pedau gazu pod pedaem gazu jest dziura, a tam si tyle bota zbiera. Od pocztku stosuj tam wycite z wykadziny podkadki, eby zachowa w czystoci oryginaln wykadzin samochodu.
Regularnie pytam si w salonie rwnie o owiewki do szyb, eby mc czasem jecha z otwartymi szybami. Ale nie maj tego w ofercie.
Pasoway by rwnie wiata do jazdy dziennej.
Niestety ten katalog akcesoriw jest od pocztku produkcji modelu zamroony i nic nowego si nie pojawia. Te regularnie go sprawdzam - rwnie na stronie toyota-europe.com.
Lew2, Verso 1.8, Multidrive S, SOL+

Offline Milos

• Toyot Pezajcy
  • **
  • Verso 1.8 w solarce
« Odpowied #3 dnia: 03-05-2011, 22:25:42 »
Przeniosem dyskusj o boksach do tego wtku, bo tu bardziej pasuje :)

Jakby co, to zawsze mona dokupi, tym bardziej e samochd ma fabryczne relingi dachowe i jest znakomicie przystosowany do turystyki. (Nie wiem jak si ma cenowo kratka do boksu.)

Zaley oczywicie od boksu i systemu mocowania. Boksw jest mnstwo, s i tanie, ale wiodce marki to szwedzkie Thule, niemiecki Kamei, francuski Mont Blanc i gama producentw woskich sprzedajcych czsto te same boksy pod rnymi nazwami. Producentw mocowa i belek jest zaledwie kilku, najlepsze i najbardziej uniwersalne systemy ma Thule. W efekcie kupiem wszystko od Thule: stopy i belki Aero, boks i zestaw toreb. Wszystko razem to ok. 2.950 z minus jaki tam rabat. Mam ten sprzt:
http://www.swiatbagaznikow.pl/p,pl,687,box+thule+atlantis+780+silver.html
http://www.swiatbagaznikow.pl/p,pl,341,thule+rapid+757+alu.html
http://www.swiatbagaznikow.pl/p,pl,275,torba+go+pack+thule+8006.html

Boks Thule Atlantis bardzo adnie si prezentuje na Verso i uwaam, e znakomicie pasuje wizualnie.
W Toyocie s do kupienia chyba baganiki Mont Blanc ze znaczkiem Toyoty. W porwnaniu do Thule maj t wad, e s otwierane tylko jednostronnie (wana rzecz). Poza tym takie "oryginalne" boksy i systemy mocowa s zwykle sporo drosze i mniej uniwersalne jeeli chodzi o dostp do czci zamiennych i dopasowanie do belek/stp innych producentw. Dlatego moe by problem z zamocowaniem w innym samochodzie.

Ja ma wersj SOL PLUS. Oznacza to, e rolety tylnych szyb mam wbudowane. Jest to rewelacyjne rozwizanie i nie ma porwnania z tymi przyssawanymi dziadostwami, ktre wczeniej stosowaem.

Rolety chowane w drzwiach, ktre masz s bardzo fajne ale te moje maj jedn wielk zalet, ktrych nie maj adne inne - s mocowane na zaczepy we framugach okien i zakrywaj bardzo dokadnie i szczelnie tylne boczne szyby, tak e nie zostaj adne dziury po opuszczeniu szyb. Dziki temu powstaje moskitiera i mona spa w aucie. Ju to przewiczylimy z on w zesze wakacje, kiedy spalimy w Verso nad jeziorem na Mazurach. Zoylimy siedzenia 2 i 3 rzdu, przednie maksymalnie do przodu, opucilimy tylne szyby do samego dou, eby mie czym oddycha a komary (i ciekawscy) miay zakaz wstpu dziki roletom :) Wyspalimy si bardzo dobrze :) Teraz dokupiem jeszcze trzeci rolet na tyln szyb i te si sprawdza - wszystko wida w lusterku, ale wiata w nocy nie olepiaj (u mnie w SOL nie ma samociemniajcego lusterka), nie wida z zewntrz co jest w baganiku (czsto nie chce mi si wyjmowa pki baganika ze schowka) i soce nie razi osb podrujcych w 3 rzdzie. Polecam.

Z elementw pakietu SOL PLUS najbardziej niepotrzebne to aluminiowe koa 17".

Czy to znaczy, jak si domylam e na 17" jest za twardo? Ja mam 16" ale wanie zastanawiam si nad wymian letniego kompletu felg i opon na 17"  Uwaasz, e 17" to ze rozwizanie w Verso? Jeli tak, to sporo zaoszczdz :-)

6) Listwy ochronne na drzwi. Zamwiem nielakierowane, ale mi gratis sami polakierowali w salonie. W sumie adniej wygldaj lakierowanie i jestem zadowolony.

Te o tym myl, w Hondzie miaem standardowo, co prawda nie zawsze si sprawdzay i nie chroniy przed wszystkimi otarciami parkingowymi, ale zawsze. No i samochd jednak lepiej wyglda bez nich. Dlatego do tej pory w Verso ich nie zaoyem.

Co do zwijanej wykadziny baganika, to kupiem najtasz, cieniutk wykadzin podogow w kolorze mojego nadwozia i wyciem sobie pod ksztat taki e jak zo drugi i trzeci rzd siedze to mam podkadk pod ogromny adunek. Wyciem rwnie drug wersj tylko na szste i sidme siedzenia, ktra ma rozcicie (podpatrzone z Citroena C4 Picasso), tak e mog rozoy jedno z siedze trzeciego rzdu.

A to jest super pomys, musz zrobi tak sam wykadzin. Z jakiego materiau skorzystae? Mona te pomyle o wskiej wykadzinie do rozoenia za trzecim rzdem siedze, jak si jedzie w siedem osb.

Regularnie pytam w salonie o dywaniki do 3. rzdu siedzie, ale mwi e sa tylko do Corolli Verso. Obawiaem si, e nie bd pasowa, ale skoro mwisz e pasuj, to rozwizywaoby problem!!!

Pasuje prawie idealnie, ale ja nie jestem jako szczeglnie wraliwy pod tym wzgldem. Dla mnie jest ok, wycicia na prowadnice foteli s w tym samym miejscu i pasuj, troszk wystaje wykadzina z prawej i lewej strony, ale tylko tyle e par centymetrw zachodzi na plastiki. Zanim j kupiem, poprosiem w salonie czy mog przymierzy u siebie i dopiero wtedy kupiem. Tobie polecam to samo, bo moe akurat nie bdzie Ci odpowiadaa?

Aha, jeeli chodzi o akcesoria to mam jeszcze zaoony wglowy filtr kabinowy, bo mam alergiczne dzieci. Filtr jest mocowany za schowkiem przed pasaerem z przodu. Jest w katalogu akcesoriw. Polecam.
« Ostatnia zmiana: 03-05-2011, 22:43:28 wysana przez Milos »

Offline maro22

• Toyot Pezajcy
  • **
  • Wiadomoci: 218
« Odpowied #4 dnia: 04-05-2011, 09:58:19 »
Czy macie lodwki i jakie modele polecacie?
Ja mam WAECO CoolFreeze CF-25 i mog poleci. Zasilanie 12V, zasilacz 230V w zestawie. Jedyny mankament to taki, e gdy wczasz j "od zera" to bardzo dugo si wychadza zwaszcza gdy j zaaduj np. ciepym piwem. Wic najpierw wkadam ele na godzin a gdy na wywietlaczu jest ju minus kilka stopni to je wycigam i sprzt jest gotowy. Po odczeniu zasilania niele trzyma temperatur.
Verso 1,8 Premium
Volvo XC70 2,0

Offline Lew2

• Toyot Pezajcy
  • **
  • Wiadomoci: 194
  • Miejsce pobytu: Krakw
« Odpowied #5 dnia: 08-05-2011, 20:53:08 »

Z elementw pakietu SOL PLUS najbardziej niepotrzebne to aluminiowe koa 17".

Czy to znaczy, jak si domylam e na 17" jest za twardo? Ja mam 16" ale wanie zastanawiam si nad wymian letniego kompletu felg i opon na 17"  Uwaasz, e 17" to ze rozwizanie w Verso? Jeli tak, to sporo zaoszczdz :-)

Ja uwaam, e jest za twardo i poza tym samochd jest wyszy przez co mniej stabilny (w katalogu jest, e o 1 cm, ale mi si wydaje e o jakie 5 cm). Mam wraenie e ten samochd jest zaprojektowany i wywaony do 16", natomiast 17" to s tak na si, eby skosi wicej kasy od klienta za drugi komplet opon na 17" felgach. Ale braem opcj SOL PLUS i tam standardowo daj 17". Poza tym koa cikie do transportu i drosze do wymiany, a jak przyjdzie wymieni opony to bdzie majtek (17" s znacznie drosze od 16"). Natomiast jest jedna zaleta: samochd lepiej wyjedzie na krawnik oraz nie uwadzi na dziurawych drogach. Chocia Verso oglnie ma wysokie podwozie. Mimo jazdy w rnych warunkach i po rnych drogach nawet po zimie na 16" jeszcze nigdy nie uwadziem o nic.
Lew2, Verso 1.8, Multidrive S, SOL+

Online tjedral

• Toyot Chodzacy
  • Wiadomoci: 698
  • verba docent, exempla trahunt
« Odpowied #6 dnia: 09-05-2011, 23:03:46 »
mam co prawda camry kombi, a nie Verso, ale dozbrajam j w miar potrzeb do wersji optymalnej dla mnie. Chtnie zatem czytam opinie kolegw o rnych moliwociach doposania. Dokupiem dla siebie dedykowana dla verso kiesze z siatki. Mona j zaoy za haki dla rolety i wtedy jest dobrym miejscem na drobne zakupy, ktre nie ganiaja po caym baganiku, chocia ja preferuje miejsce za II rzdem foteli, bo i tak ze wzgldu na pochylenie opar przestrze ta jest trudna do zagospodarowania, a tak jest to dobre miejsce na apteczk, CB, arwki lub inne drobiazgi. W razie potrzeby bez problemu mona si do niej dosta z wntrza przez uchylenie oparcia.
Co do belek to polecam Mont Blanc Aero, aluminowe, na profil T, chyba prostsze w montau ni Thule. Do tego uchwyty na rowery Atera Giro,  mona kupi nawet 4 z tymi samymi wkadkami, co znacznie uatwia obsug. Co do boxw zgodz, si, e kluczowe jest dwustronne otwieranie, szczeglnie przy duych boxach (lub wysokich autach jak verso). Piknie wyglda Thule Spirit, ale przez system mocowania traci troche przestzreni wewnatrz. Dobra alternatyw dla Atlantisa jest InterPack Zenith 8,5. ponad 500 litrw pojemnoci, 75 kg adownosci, dyfuzor, dwustronne otwieranie, zamek centralny 3 punktowy i cena nisza ni thula.
Tez mam 12v w baganiku i 230/500W pod fotelem kierowcy, na osobnych kablach od akumulatora. Nie ma problemu z adowarkami do telefonw, aparatw i laptopa. Polecam.
« Ostatnia zmiana: 09-05-2011, 23:07:56 wysana przez tjedral »
Toyota Camry Wagon Custom V6, 3.0, MT
Toyota Camry Sedan V6 GX , 3.0, AT

Offline Milos

• Toyot Pezajcy
  • **
  • Verso 1.8 w solarce
« Odpowied #7 dnia: 10-05-2011, 10:28:04 »
Jeeli chodzi o boksy, to zastanawiaem si nad Thule Spirit ale ten boks jest nastawiony gwnie na wymienit aerodynamik, a co za tym idzie jest bardzo niski i dugi, a wic mao praktyczny. Do tego cena bya bardzo wysoka, boks ten by tak spozycjonowany cenowo, e bardziej ju si opacao dopaci do modelu Excellence, bo rnica nie bya ju dua, zwaszcza przy takich kwotach. W efekcie pozostaem przy Atlantisie, ktry w wersji srebrnej wyglda idealnie na mojej (srebrnej) Verso, a sam boks jest praktyczny (wyszy od Spirit) i ma wikszo tych samych rozwiza co wysze serie. Taki optymalny zakup jeeli chodzi o Thule. Jest jeszcze wikszy model Atlantis 900 o pojemnoci a 650 l. Przymierzaem go u siebie, mieci si - Verso ma dugi dach, ale nie potrzebowaem a takiego giganta.
Tak w ogle co do Spirit to ju nie ma tej serii - teraz jest seria DYNAMIC - ale ceny dalej wysokie od 2600 do 3000 z.

PS Dziki za informacj co do 17" - wyglda na to, e zaoszczdz troch kasy  :-) Teraz mam na zimwkach felgi aluminiowe 16" z Camry od kolegi ale nie polecam tego rozwizania i po jednym sezonie zmieniam je. Co prawda pasuj do Verso (w przeciwiestwie do tych z Avensis) ale maj za may odstaw co powoduje, e s gbiej schowane w nadkolach, w efekcie rozstaw k jest o kilka centymetrw wszy i auto le si prowadzi - buja i jest niestabilne. Po jednej zimie miaem dosy.
« Ostatnia zmiana: 10-05-2011, 10:33:20 wysana przez Milos »

Offline maro22

• Toyot Pezajcy
  • **
  • Wiadomoci: 218
« Odpowied #8 dnia: 10-05-2011, 12:10:37 »
A jak wyglda kwestia montau akcesoriw w przypadku wersji samochodu z "dachem panoramicznym" ? W salonie sprzedawca twierdzi, e nie ma takiej moliwoci co nawet wydawao mi si logiczne. Ale wczoraj widziaem Verso Premium z zamontowanymi belkami poprzecznymi.
Verso 1,8 Premium
Volvo XC70 2,0

Offline Milos

• Toyot Pezajcy
  • **
  • Verso 1.8 w solarce
« Odpowied #9 dnia: 10-05-2011, 12:24:54 »
A jak wyglda kwestia montau akcesoriw w przypadku wersji samochodu z "dachem panoramicznym" ? W salonie sprzedawca twierdzi, e nie ma takiej moliwoci co nawet wydawao mi si logiczne. Ale wczoraj widziaem Verso Premium z zamontowanymi belkami poprzecznymi.

Z jakich powodw Toyota nie montuje fabrycznych relingw w samochodach z dachem panoramicznym - tak jest przynajmniej w wypadku Verso i Avensis. Nie wiem czy chodzi o bezpieczestwo czy jeszcze o co innego ale s firmy, ktre montuj jednoczenie i relingi i dach np. Nissan w Kaszankaju. Tak czy inaczej relingw w Verso z dachem panoramicznym nie dostaniesz, a relingi s niewtpliwie najlepszym (wygoda, estetyka, bezpieczestwo) systemem montau akcesoriw dachowych. Nie znaczy to oczywicie, e w ogle nic nie moesz wozi na dachu w Verso ze szklanym dachem - pozostaj Ci jednak mniej wygodne systemy mocowa, czyli metalowe apy wkadane pod uszczelki drzwi - jak w kadym aucie bez relingw. Takie apy rozmiarami pasujce do Verso ma na pewno w ofercie Thule czy Mont Blanc. I takie pewnie miao zamontowane to Verso w wersji Premium, ktre widziae.

Offline mgenek

• Moderator
  • Wiadomoci: 1008
  • Samochd: Toyota Verso 1.8 2011
  • Skd: Kutno
« Odpowied #10 dnia: 16-05-2011, 18:03:22 »
Jakby kogo interesowaa mata do baganika to polec mj wiey allegrowy nabytek od firmy http://allegro.pl/sklep/5498248_rezaw_plast. Konkretnie ten: http://allegro.pl/dywanik-bagaznika-toyota-verso-guma-cz-i1599542014.html

Zamiennik, ale mikka guma. Daje si lekko rolowa (np. przy wycigniciu dodatkowych foteli) i nie odksztaca si zrolowana, nie "pry" i itp. Dopasowanie znone - troch lepsze ni te zwyke sztywne plastikowe z allegro, ale chyba dziki tej wiotkoci mikkiej gumy. Nie mierdzi ;)
pzdr.
Micha

Offline mgenek

• Moderator
« Odpowied #11 dnia: 17-05-2011, 08:50:23 »
Mam prob do posiadaczy siatki bagaowej pionowej. Nabyem tak i wg wymiarw z instrukcji mocowanie tego grnego zaczepu-koeczka wypada mi w dziwnym miejscu...

Proba o:
- pomiar wysokoci od podogi do ruby w koku (zamknity schowek za fotelami oczywicie)
- pomiar w poziomie od krawdzi uszczelki klapy do ruby w koku.

Z gry dzikuj.
pzdr.
Micha

Offline Milos

• Toyot Pezajcy
  • **
  • Verso 1.8 w solarce
« Odpowied #12 dnia: 22-05-2011, 21:28:53 »
Cze, przepraszam za spnion odpowied. U mnie 41 cm w pionie i 4 cm w poziomie liczc od rodka (kantu) uszczelki.
PS Mam pytanie o t gumow mat. Czy jest ona na tyle cienka, eby mona j przeci w poowie wedug pomysu Lwa, kiedy uywamy tylko jednego z siedze w ostatnim rzdzie?
« Ostatnia zmiana: 22-05-2011, 21:51:58 wysana przez Milos »

Offline mgenek

• Moderator
« Odpowied #13 dnia: 23-05-2011, 09:08:49 »
PS Mam pytanie o t gumow mat. Czy jest ona na tyle cienka, eby mona j przeci w poowie wedug pomysu Lwa, kiedy uywamy tylko jednego z siedze w ostatnim rzdzie?

Ona jest taka jak zwyky gumowy dywanik do wntrza samochodu, czyli nie taka bardzo cienka.
Ja bym tego raczej nie ci - w kocu chodzi o to, eby si brudy pomidzy te dodatkowe siedzenia nie dostaway. Chyba, e byoby co w rodzaju czenia (jak przy tylnym dywaniku w Cifie7G - spinanie), albo jaka zakadka- ale to musiao by by wykonane przez producenta raczej..

Przykadowe czenie z Cifa:
« Ostatnia zmiana: 23-05-2011, 09:22:56 wysana przez mgenek »
pzdr.
Micha

Offline mgenek

• Moderator
« Odpowied #14 dnia: 26-05-2011, 13:16:46 »
Czy kto z Was zakada sobie moe nakadki na klamki do Verso? Albo widzia to na ywca?

Fota z aukcji:
pzdr.
Micha