Autor Wątek: Akcesoria do Verso  (Przeczytany 108950 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Milos

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 734
  • Samochód:: Lexus IS + NX
Akcesoria do Verso
« dnia: 03-05-2011, 11:21:58 »
Jakie akcesoria dodatkowe macie w Verso? Które polecacie, a które odradzacie?

Ja mam takie:
- osłony przeciwsłoneczne na tylną i boczne tylne szyby - polecam jeśli ktoś nie ma przyciemnianych szyb lub rolet rozsuwanych, które są w wyższych wersjach wyposażenia
- dywanik do trzeciego rzędu foteli - ponieważ w Toyocie do tej pory nie ma takich dywaników do Verso, kupiłem dywanik trzeciego rzędu od Corolli Verso i polecam to rozwiązanie. Dywanik prawie idealnie pasuje i można go kupić osobno za jakieś 100 zł. Jest tekstylny i gumowy, ja wziąłem tekstylny
- pakiet Life założony od razu (sztywna mata do bagażnika, czujniki parkowania, siatka pionowa do bagażnika, nakładki na progi i chromowana listwa na tylny zderzak) - zdecydowanie polecam
- materiałowa wykładzina bagażnika - kupiłem, ponieważ sztywnej maty nie da się zrolować i nie ma co z nią zrobić w razie potrzeby rozłożenia dodatkowych siedzeń w bagażniku. Wykładzina się roluje i można ją zmieścić za trzecim rzędem siedzeń
Więcej nie pamiętam, dopiszę jak sobie jeszcze coś przypomnę.

Teraz myślę o lodówce elektrycznej, bo zwykła na wkłady nie sprawdza się na dalszych trasach. Verso ma gniazdo 12V w bagażniku, jest to wygodne rozwiązanie. Oryginalna lodówka Toyoty kosztuje ponad 1700 zł więc jest to abstrakcja. Czy macie lodówki i jakie modele polecacie?

Ogólnie to widzę, że katalog akcesoriów jest taki sam od początku, nie przybywa nowych rzeczy. W Hondzie pamiętam, że co roku nowe akcesoria przybywały...

http://www.toyota.pl/Images/akcesoria_verso_2009_tcm306-890564.pdf
My Toyota is Fantastic :)

riesling

  • Gość
Odp: Akcesoria do Verso
« Odpowiedź #1 dnia: 03-05-2011, 16:51:16 »
Od paru lat już używam takiej przełączalnej 12/230V, ma niespełna 30 l ale się sprawdza.Chłodzi ogniwem peltiera więc można ją przestawić na grzanie. Marki nie pamiętam ale sporo ich jest w necie w cenach 200-300 zł.

Offline Lew2

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 217
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Akcesoria do Verso
« Odpowiedź #2 dnia: 03-05-2011, 20:48:41 »
Jakie akcesoria dodatkowe macie w Verso? Które polecacie, a które odradzacie?
Ja ma wersję SOL PLUS. Oznacza to, że rolety tylnych szyb mam wbudowane. Jest to rewelacyjne rozwiązanie i nie ma porównania z tymi przyssawanymi dziadostwami, które wcześniej stosowałem. Dzieci są zachwycone tym w upalny dzień. Z elementów pakietu SOL PLUS najbardziej niepotrzebne to aluminiowe koła 17".
Dodatkowo zamówiłem. Pakiet "Life" jak Ty i też uważam że wszsytkie 5 elementów z tego pakietu są bardzo funkcjonalne. Ponadto zakupiłem razem z samochodem:
1) 2 zestawy dywaników - gumowy (dali gratis) i tekstylny (musiałem zapłacić). Dodatkowo dokupiłem jeszcze jeden zestaw gumowy, zimowy z głębokimi korytkami w firmie ADASZO oraz jeszcze jeden głęboki i duży dywanik kierowcy na giełdzie. W sumie 3 zestawy + dodatkowy dywanik kierowcy. W zimie się to przydaje bo jedne idą do mycia/suszenia a drugie się używa i zbiera w nich błoto pośniegowe.
2) Hak holowniczy automatyczny Westfalia - dedykowany do Verso, montowany w salonie. Ponoć to są najlepsze haki. Znakomita sprawa. Wożę rowery na bagażniku rowerowym na haku i przydaje się to bardzo. Ponadto czasem trzeba przewieźć coś większego to wypożyczam przyczepkę i jazda.
3) Czujniki parkowania z przodu. Przydatne zwłaszcza w pierwszym okresie użytkowania zanim wyuczyłem się wymiarów pojazdu.
4) Chlapacze na wszystkie 4 koła. Ochraniają drzwi podwozie oraz tylną klapę przed odpryskami kamieni. To tania rzecz, a moim zdaniem niezbędna.
5) Krata oddzielająca połówkowa. Jak jadę z rodziną na wczasy, to mogę załadować bagaże pod sufit. Wtedy też obowiązkowo siatka pionowa z tyłu z pakietu Life i bagażnik jest ogromny.
6) Listwy ochronne na drzwi. Zamówiłem nielakierowane, ale mi gratis sami polakierowali w salonie. W sumie ładniej wyglądają lakierowanie i jestem zadowolony. Wiadomo, jak otwierają ludzie drzwi na parkingu: ile się da na oścież. Lepiej jak zatrzymują się na plastikowej listwie niż na lakierze karoserii.
7) Alarm - sami dali gratis i zamontowali. Najbardziej bezsensowna rzecz. Odradzam.
8) Nakrętki zabezpieczające do kół aluminiowych. - wiadomo złodzieje pracują.
9) Zestaw żarówek zapasowych w fajnym styropianowym pudełku. Fajne, bo zawsze miałem problem jak wozić żarówki żeby się nie rozbiły.

Co do zwijanej wykładziny bagażnika, to kupiłem najtańszą, cieniutką wykładzinę podłogową w kolorze mojego nadwozia i wyciąłem sobie pod kształt taki że jak złożę drugi i trzeci rząd siedzeń to mam podkładkę pod ogromny ładunek. Wyciąłem również drugą wersję tylko na szóste i siódme siedzenia, która ma rozcięcie (podpatrzone z Citroena C4 Picasso), tak że mogę rozłożyć jedno z siedzeń trzeciego rzędu. Też myślałem o tej dwustronnej. Nie wiem czy zauważyłeś, że jest jeszcze wykładzina "cargo" z wysokimi bokami jak transportujesz dużo brudnego towaru. Ale ma tę samą wadę co ta z pakietu "life". Jak chcesz kogoś przewieźć na 6/7 siedzeniu to musisz to przewidzieć i zostawić ją w garażu. Zamierzam jeszcze dorobić rzepy do tych "robionych" wykładzin.

Co do dywaników dla trzeciego rzędu siedzeń, to wycinam kształt już od roku z papieru (dosyć mi to ciężko idzie...) i nie mam czasu dokończyć, bo to jest dosyć uciążliwa zabawa -zepsułem już kilka arkuszy szarego papieru. Firma z Nowego Targu obiecała mi że jak wyślę im format z papieru to mi zrobią dywanik z wybranego materiału.
Regularnie pytam w salonie o dywaniki do 3. rzędu siedzień, ale mówią że sa tylko do Corolli Verso. Obawiałem się, że nie będą pasować, ale skoro mówisz że pasują, to rozwiązywałoby problem!!!
Dodatkowo, chcę wyciąć dywanik kierowcy, bo przecież z powodu choroby Toyoty na punkcie pedału gazu pod pedałem gazu jest dziura, a tam się tyle błota zbiera. Od początku stosuję tam wycięte z wykładziny podkładki, żeby zachować w czystości oryginalną wykładzinę samochodu.
Regularnie pytam się w salonie również o owiewki do szyb, żeby móc czasem jechać z otwartymi szybami. Ale nie mają tego w ofercie.
Pasowały by również światła do jazdy dziennej.
Niestety ten katalog akcesoriów jest od początku produkcji modelu zamrożony i nic nowego się nie pojawia. Też regularnie go sprawdzam - również na stronie toyota-europe.com.
Lew2, Verso 1.8, Multidrive S, SOL+

Offline Milos

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 734
  • Samochód:: Lexus IS + NX
Odp: Akcesoria do Verso
« Odpowiedź #3 dnia: 03-05-2011, 22:25:42 »
Przeniosłem dyskusję o boksach do tego wątku, bo tu bardziej pasuje :)

Jakby coś, to zawsze można dokupić, tym bardziej że samochód ma fabryczne relingi dachowe i jest znakomicie przystosowany do turystyki. (Nie wiem jak się ma cenowo kratka do boksu.)

Zależy oczywiście od boksu i systemu mocowania. Boksów jest mnóstwo, są i tanie, ale wiodące marki to szwedzkie Thule, niemiecki Kamei, francuski Mont Blanc i gama producentów włoskich sprzedających często te same boksy pod różnymi nazwami. Producentów mocowań i belek jest zaledwie kilku, najlepsze i najbardziej uniwersalne systemy ma Thule. W efekcie kupiłem wszystko od Thule: stopy i belki Aero, boks i zestaw toreb. Wszystko razem to ok. 2.950 zł minus jakiś tam rabat. Mam ten sprzęt:
http://www.swiatbagaznikow.pl/p,pl,687,box+thule+atlantis+780+silver.html
http://www.swiatbagaznikow.pl/p,pl,341,thule+rapid+757+alu.html
http://www.swiatbagaznikow.pl/p,pl,275,torba+go+pack+thule+8006.html

Boks Thule Atlantis bardzo ładnie się prezentuje na Verso i uważam, że znakomicie pasuje wizualnie.
W Toyocie są do kupienia chyba bagażniki Mont Blanc ze znaczkiem Toyoty. W porównaniu do Thule mają tę wadę, że są otwierane tylko jednostronnie (ważna rzecz). Poza tym takie "oryginalne" boksy i systemy mocowań są zwykle sporo droższe i mniej uniwersalne jeżeli chodzi o dostęp do części zamiennych i dopasowanie do belek/stóp innych producentów. Dlatego może być problem z zamocowaniem w innym samochodzie.

Ja ma wersję SOL PLUS. Oznacza to, że rolety tylnych szyb mam wbudowane. Jest to rewelacyjne rozwiązanie i nie ma porównania z tymi przyssawanymi dziadostwami, które wcześniej stosowałem.

Rolety chowane w drzwiach, które masz są bardzo fajne ale te moje mają jedną wielką zaletę, których nie mają żadne inne - są mocowane na zaczepy we framugach okien i zakrywają bardzo dokładnie i szczelnie tylne boczne szyby, tak że nie zostają żadne dziury po opuszczeniu szyb. Dzięki temu powstaje moskitiera i można spać w aucie. Już to przećwiczyliśmy z żoną w zeszłe wakacje, kiedy spaliśmy w Verso nad jeziorem na Mazurach. Złożyliśmy siedzenia 2 i 3 rzędu, przednie maksymalnie do przodu, opuściliśmy tylne szyby do samego dołu, żeby mieć czym oddychać a komary (i ciekawscy) miały zakaz wstępu dzięki roletom :) Wyspaliśmy się bardzo dobrze :) Teraz dokupiłem jeszcze trzecią roletę na tylną szybę i też się sprawdza - wszystko widać w lusterku, ale światła w nocy nie oślepiają (u mnie w SOL nie ma samościemniającego lusterka), nie widać z zewnątrz co jest w bagażniku (często nie chce mi się wyjmować półki bagażnika ze schowka) i słońce nie razi osób podróżujących w 3 rzędzie. Polecam.

Z elementów pakietu SOL PLUS najbardziej niepotrzebne to aluminiowe koła 17".

Czy to znaczy, jak się domyślam że na 17" jest za twardo? Ja mam 16" ale właśnie zastanawiam się nad wymianą letniego kompletu felg i opon na 17"  Uważasz, że 17" to złe rozwiązanie w Verso? Jeśli tak, to sporo zaoszczędzę :-)

6) Listwy ochronne na drzwi. Zamówiłem nielakierowane, ale mi gratis sami polakierowali w salonie. W sumie ładniej wyglądają lakierowanie i jestem zadowolony.

Też o tym myślę, w Hondzie miałem standardowo, co prawda nie zawsze się sprawdzały i nie chroniły przed wszystkimi otarciami parkingowymi, ale zawsze. No i samochód jednak lepiej wygląda bez nich. Dlatego do tej pory w Verso ich nie założyłem.

Co do zwijanej wykładziny bagażnika, to kupiłem najtańszą, cieniutką wykładzinę podłogową w kolorze mojego nadwozia i wyciąłem sobie pod kształt taki że jak złożę drugi i trzeci rząd siedzeń to mam podkładkę pod ogromny ładunek. Wyciąłem również drugą wersję tylko na szóste i siódme siedzenia, która ma rozcięcie (podpatrzone z Citroena C4 Picasso), tak że mogę rozłożyć jedno z siedzeń trzeciego rzędu.

A to jest super pomysł, muszę zrobić taką samą wykładzinę. Z jakiego materiału skorzystałeś? Można też pomyśleć o wąskiej wykładzinie do rozłożenia za trzecim rzędem siedzeń, jak się jedzie w siedem osób.

Regularnie pytam w salonie o dywaniki do 3. rzędu siedzień, ale mówią że sa tylko do Corolli Verso. Obawiałem się, że nie będą pasować, ale skoro mówisz że pasują, to rozwiązywałoby problem!!!

Pasuje prawie idealnie, ale ja nie jestem jakoś szczególnie wrażliwy pod tym względem. Dla mnie jest ok, wycięcia na prowadnice foteli są w tym samym miejscu i pasują, troszkę wystaje wykładzina z prawej i lewej strony, ale tylko tyle że parę centymetrów zachodzi na plastiki. Zanim ją kupiłem, poprosiłem w salonie czy mogę przymierzyć u siebie i dopiero wtedy kupiłem. Tobie polecam to samo, bo może akurat nie będzie Ci odpowiadała?

Aha, jeżeli chodzi o akcesoria to mam jeszcze założony węglowy filtr kabinowy, bo mam alergiczne dzieci. Filtr jest mocowany za schowkiem przed pasażerem z przodu. Jest w katalogu akcesoriów. Polecam.
« Ostatnia zmiana: 03-05-2011, 22:43:28 wysłana przez Milos »
My Toyota is Fantastic :)

Offline maro22

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 257
Odp: Akcesoria do Verso
« Odpowiedź #4 dnia: 04-05-2011, 09:58:19 »
Czy macie lodówki i jakie modele polecacie?
Ja mam WAECO CoolFreeze CF-25 i mogę polecić. Zasilanie 12V, zasilacz 230V w zestawie. Jedyny mankament to taki, że gdy włączasz ją "od zera" to bardzo długo się wychładza zwłaszcza gdy ją załaduję np. ciepłym piwem. Więc najpierw wkładam żele na godzinę a gdy na wyświetlaczu jest już minus kilka stopni to je wyciągam i sprzęt jest gotowy. Po odłączeniu zasilania nieźle trzyma temperaturę.

Offline Lew2

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 217
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Akcesoria do Verso
« Odpowiedź #5 dnia: 08-05-2011, 20:53:08 »

Z elementów pakietu SOL PLUS najbardziej niepotrzebne to aluminiowe koła 17".

Czy to znaczy, jak się domyślam że na 17" jest za twardo? Ja mam 16" ale właśnie zastanawiam się nad wymianą letniego kompletu felg i opon na 17"  Uważasz, że 17" to złe rozwiązanie w Verso? Jeśli tak, to sporo zaoszczędzę :-)


Ja uważam, że jest za twardo i poza tym samochód jest wyższy przez co mniej stabilny (w katalogu jest, że o 1 cm, ale mi się wydaje że o jakieś 5 cm). Mam wrażenie że ten samochód jest zaprojektowany i wyważony do 16", natomiast 17" to są tak na siłę, żeby skosić więcej kasy od klienta za drugi komplet opon na 17" felgach. Ale brałem opcję SOL PLUS i tam standardowo dają 17". Poza tym koła ciężkie do transportu i droższe do wymiany, a jak przyjdzie wymienić opony to będzie majątek (17" są znacznie droższe od 16"). Natomiast jest jedna zaleta: samochód lepiej wyjedzie na krawężnik oraz nie uwadzi na dziurawych drogach. Chociaż Verso ogólnie ma wysokie podwozie. Mimo jazdy w różnych warunkach i po różnych drogach nawet po zimie na 16" jeszcze nigdy nie uwadziłem o nic.
Lew2, Verso 1.8, Multidrive S, SOL+

Offline tjedral

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 792
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Akcesoria do Verso
« Odpowiedź #6 dnia: 09-05-2011, 23:03:46 »
mam co prawda camry kombi, a nie Verso, ale dozbrajam ją w miarę potrzeb do wersji optymalnej dla mnie. Chętnie zatem czytam opinie kolegów o różnych możliwościach doposażnia. Dokupiłem dla siebie dedykowana dla verso kieszeń z siatki. Można ją założyć za haki dla rolety i wtedy jest dobrym miejscem na drobne zakupy, które nie ganiaja po całym bagażniku, chociaż ja preferuje miejsce za II rzędem foteli, bo i tak ze względu na pochylenie oparć przestrzeń ta jest trudna do zagospodarowania, a tak jest to dobre miejsce na apteczkę, CB, żarówki lub inne drobiazgi. W razie potrzeby bez problemu można się do niej dostać z wnętrza przez uchylenie oparcia.
Co do belek to polecam Mont Blanc Aero, aluminowe, na profil T, chyba prostsze w montażu niż Thule. Do tego uchwyty na rowery Atera Giro,  można kupić nawet 4 z tymi samymi wkładkami, co znacznie ułatwia obsługę. Co do boxów zgodzę, się, że kluczowe jest dwustronne otwieranie, szczególnie przy dużych boxach (lub wysokich autach jak verso). Pięknie wygląda Thule Spirit, ale przez system mocowania traci troche przestzreni wewnatrz. Dobra alternatywą dla Atlantisa jest InterPack Zenith 8,5. ponad 500 litrów pojemności, 75 kg ładownosci, dyfuzor, dwustronne otwieranie, zamek centralny 3 punktowy i cena niższa niż thula.
Tez mam 12v w bagażniku i 230/500W pod fotelem kierowcy, na osobnych kablach od akumulatora. Nie ma problemu z ładowarkami do telefonów, aparatów i laptopa. Polecam.
« Ostatnia zmiana: 09-05-2011, 23:07:56 wysłana przez tjedral »
Toyota Camry Wagon Custom V6, 3.0, MT
Toyota Camry Sedan V6 GX , 3.0, AT

Offline Milos

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 734
  • Samochód:: Lexus IS + NX
Odp: Akcesoria do Verso
« Odpowiedź #7 dnia: 10-05-2011, 10:28:04 »
Jeżeli chodzi o boksy, to zastanawiałem się nad Thule Spirit ale ten boks jest nastawiony głównie na wyśmienitą aerodynamikę, a co za tym idzie jest bardzo niski i długi, a więc mało praktyczny. Do tego cena była bardzo wysoka, boks ten był tak spozycjonowany cenowo, że bardziej już się opłacało dopłacić do modelu Excellence, bo różnica nie była już duża, zwłaszcza przy takich kwotach. W efekcie pozostałem przy Atlantisie, który w wersji srebrnej wygląda idealnie na mojej (srebrnej) Verso, a sam boks jest praktyczny (wyższy od Spirit) i ma większość tych samych rozwiązań co wyższe serie. Taki optymalny zakup jeżeli chodzi o Thule. Jest jeszcze większy model Atlantis 900 o pojemności aż 650 l. Przymierzałem go u siebie, mieścił się - Verso ma długi dach, ale nie potrzebowałem aż takiego giganta.
Tak w ogóle co do Spirit to już nie ma tej serii - teraz jest seria DYNAMIC - ale ceny dalej wysokie od 2600 do 3000 zł.

PS Dzięki za informację co do 17" - wygląda na to, że zaoszczędzę trochę kasy  :-) Teraz mam na zimówkach felgi aluminiowe 16" z Camry od kolegi ale nie polecam tego rozwiązania i po jednym sezonie zmieniam je. Co prawda pasują do Verso (w przeciwieństwie do tych z Avensis) ale mają za mały odstaw co powoduje, że są głębiej schowane w nadkolach, w efekcie rozstaw kół jest o kilka centymetrów węższy i auto źle się prowadzi - buja i jest niestabilne. Po jednej zimie miałem dosyć.
« Ostatnia zmiana: 10-05-2011, 10:33:20 wysłana przez Milos »
My Toyota is Fantastic :)

Offline maro22

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 257
Odp: Akcesoria do Verso
« Odpowiedź #8 dnia: 10-05-2011, 12:10:37 »
A jak wygląda kwestia montażu akcesoriów w przypadku wersji samochodu z "dachem panoramicznym" ? W salonie sprzedawca twierdził, że nie ma takiej możliwości co nawet wydawało mi się logiczne. Ale wczoraj widziałem Verso Premium z zamontowanymi belkami poprzecznymi.

Offline Milos

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 734
  • Samochód:: Lexus IS + NX
Odp: Akcesoria do Verso
« Odpowiedź #9 dnia: 10-05-2011, 12:24:54 »
A jak wygląda kwestia montażu akcesoriów w przypadku wersji samochodu z "dachem panoramicznym" ? W salonie sprzedawca twierdził, że nie ma takiej możliwości co nawet wydawało mi się logiczne. Ale wczoraj widziałem Verso Premium z zamontowanymi belkami poprzecznymi.

Z jakichś powodów Toyota nie montuje fabrycznych relingów w samochodach z dachem panoramicznym - tak jest przynajmniej w wypadku Verso i Avensis. Nie wiem czy chodzi o bezpieczeństwo czy jeszcze o co innego ale są firmy, które montują jednocześnie i relingi i dach np. Nissan w Kaszankaju. Tak czy inaczej relingów w Verso z dachem panoramicznym nie dostaniesz, a relingi są niewątpliwie najlepszym (wygoda, estetyka, bezpieczeństwo) systemem montażu akcesoriów dachowych. Nie znaczy to oczywiście, że w ogóle nic nie możesz wozić na dachu w Verso ze szklanym dachem - pozostają Ci jednak mniej wygodne systemy mocowań, czyli metalowe łapy wkładane pod uszczelki drzwi - jak w każdym aucie bez relingów. Takie łapy rozmiarami pasujące do Verso ma na pewno w ofercie Thule czy Mont Blanc. I takie pewnie miało zamontowane to Verso w wersji Premium, które widziałeś.
My Toyota is Fantastic :)

Offline mgenek

  • Moderator
  • Toyot Chodzacy
  • ******
  • Wiadomości: 1015
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Akcesoria do Verso
« Odpowiedź #10 dnia: 16-05-2011, 18:03:22 »
Jakby kogoś interesowała mata do bagażnika to polecę mój świeży allegrowy nabytek od firmy http://allegro.pl/sklep/5498248_rezaw_plast. Konkretnie ten: http://allegro.pl/dywanik-bagaznika-toyota-verso-guma-cz-i1599542014.html

Zamiennik, ale miękka guma. Daje się lekko rolować (np. przy wyciągnięciu dodatkowych foteli) i nie odkształca się zrolowana, nie "pręży" i itp. Dopasowanie znośne - trochę lepsze niż te zwykłe sztywne plastikowe z allegro, ale chyba dzięki tej wiotkości miękkiej gumy. Nie śmierdzi ;)
pzdr.
Michał

Offline mgenek

  • Moderator
  • Toyot Chodzacy
  • ******
  • Wiadomości: 1015
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Akcesoria do Verso
« Odpowiedź #11 dnia: 17-05-2011, 08:50:23 »
Mam prośbę do posiadaczy siatki bagażowej pionowej. Nabyłem taką i wg wymiarów z instrukcji mocowanie tego górnego zaczepu-kołeczka wypada mi w dziwnym miejscu...

Prośba o:
- pomiar wysokości od podłogi do śruby w kołku (zamknięty schowek za fotelami oczywiście)
- pomiar w poziomie od krawędzi uszczelki klapy do śruby w kołku.

Z góry dziękuję.
pzdr.
Michał

Offline Milos

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 734
  • Samochód:: Lexus IS + NX
Odp: Akcesoria do Verso
« Odpowiedź #12 dnia: 22-05-2011, 21:28:53 »
Cześć, przepraszam za spóźnioną odpowiedź. U mnie 41 cm w pionie i 4 cm w poziomie licząc od środka (kantu) uszczelki.
PS Mam pytanie o tę gumową matę. Czy jest ona na tyle cienka, żeby można ją przeciąć w połowie według pomysłu Lwa, kiedy używamy tylko jednego z siedzeń w ostatnim rzędzie?
« Ostatnia zmiana: 22-05-2011, 21:51:58 wysłana przez Milos »
My Toyota is Fantastic :)

Offline mgenek

  • Moderator
  • Toyot Chodzacy
  • ******
  • Wiadomości: 1015
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Akcesoria do Verso
« Odpowiedź #13 dnia: 23-05-2011, 09:08:49 »
PS Mam pytanie o tę gumową matę. Czy jest ona na tyle cienka, żeby można ją przeciąć w połowie według pomysłu Lwa, kiedy używamy tylko jednego z siedzeń w ostatnim rzędzie?

Ona jest taka jak zwykły gumowy dywanik do wnętrza samochodu, czyli nie taka bardzo cienka.
Ja bym tego raczej nie ciął - w końcu chodzi o to, żeby się brudy pomiędzy te dodatkowe siedzenia nie dostawały. Chyba, że byłoby coś w rodzaju łączenia (jak przy tylnym dywaniku w Cifie7G - spinanie), albo jakaś zakładka- ale to musiało by być wykonane przez producenta raczej..

Przykładowe łączenie z Cifa:
« Ostatnia zmiana: 23-05-2011, 09:22:56 wysłana przez mgenek »
pzdr.
Michał

Offline mgenek

  • Moderator
  • Toyot Chodzacy
  • ******
  • Wiadomości: 1015
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Akcesoria do Verso
« Odpowiedź #14 dnia: 26-05-2011, 13:16:46 »
Czy ktoś z Was zakładał sobie może nakładki na klamki do Verso? Albo widział to na żywca?

Fota z aukcji:
pzdr.
Michał


 

Beesafe.pl